dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 277
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAIDER12
    Jak będziecie sie umawiać z elektrykiem to nie pytajcie go ile bierze od punktu tylko ile weźmie za TEN dom, a zakres prac sami ustalicie bo potem sie mocno zdziwicie jak przyjdzie wam zapłacić bo te punkty to tylko oni potrafią liczyć.
    słuszna uwaga
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  2. #42

    Domyślnie

    robocizna a materiał to już inna bajkla, srednio Robocizna to 25 pln/punkt.

  3. #43

    Domyślnie

    Witam bo to mój pierwszy post

    a więc co myślicie o takiej cenie za punkt w Grudziądzu znajomy mojej mamy elektryk zaśpiewał 50zł za punkt (bez materiału) czy to aby nie za dużo ?? tym bardziej że instalacja będzie chyba bez kucia w ścianach gdyż po tym wszystkim będę miał gładzone regipsy.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał wirus
    Witam bo to mój pierwszy post

    a więc co myślicie o takiej cenie za punkt w Grudziądzu znajomy mojej mamy elektryk zaśpiewał 50zł za punkt (bez materiału) czy to aby nie za dużo ?? tym bardziej że instalacja będzie chyba bez kucia w ścianach gdyż po tym wszystkim będę miał gładzone regipsy.
    Bez materiału drogo, z materialem byłoby ok.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał wirus
    Witam bo to mój pierwszy post

    a więc co myślicie o takiej cenie za punkt w Grudziądzu znajomy mojej mamy elektryk zaśpiewał 50zł za punkt (bez materiału) czy to aby nie za dużo ?? tym bardziej że instalacja będzie chyba bez kucia w ścianach gdyż po tym wszystkim będę miał gładzone regipsy.
    Potwornie drogooooooo

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    Cytat Napisał RAIDER12
    Jak będziecie sie umawiać z elektrykiem to nie pytajcie go ile bierze od punktu tylko ile weźmie za TEN dom, a zakres prac sami ustalicie bo potem sie mocno zdziwicie jak przyjdzie wam zapłacić bo te punkty to tylko oni potrafią liczyć.
    słuszna uwaga
    tylko jesli nie ma jakichs zmian w ukladzie instalacji,
    bo jesli sa, to z reguly wykonawca żąda sporej kasy za ich wykonanie traktujac to jako element extra poniewaz "o tym nie mówiliśmy" ....
    cena za punkt (jak by gi nie liczyc) daje w miare swobode zmian przy jednoczesnej przewidywalnosci koncowego kosztu,

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Ja zapłaciłem 5600 - sama robocizna - ale dowolnie skomplikowana typu: zasilanie do lamp podłogowych, czy sporo włączników schodowych czy "potrójnych"

    w tym

    jakieś 150 puszek (gniazdek i włączników) + oświtlenie
    gniazda 3 fazowe
    uzbrojenie i wykonanie rozdzielni - zabezpieczenia itd
    wprowadzenie prądu do domu wraz z kopaniem i kuciem - odległość ok 20m
    oświetlenie zewnętrzne - podbitka itd
    oświetlenie tarasu -lampy najazdowe z kuciem itd
    pomiary instalacji i odbiory

    w czasie pracy zmienialiśmy sporo - wszystko w cenie

    tak więc teoretycznie drogo - ale takiej pracy nie da się przeliczyć na tzw pkt.

    Jedynym sensowym parametrem jest "puszka" liczona jako pkt - wtedy OK
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  8. #48

    Domyślnie Re: ile za elektryka

    Cytat Napisał luce81
    Witam.
    Mam spotkanie z elektrykiem i chcę wiedzieć ile trzeba dziś zapłacić za od punktu.
    Jak się liczy instalacje alarmową, TV, oraz podłączenie bramy, domofonu i kina domowego.
    Czekam na odpowiedzi.



    Ja dziś się spotkałem ze swoim elektrykiem ,który robiłi mi prąd na działce - przyłącze. Kolo z ramienia ekeltrowni. Wstepnie powiedział ,że 50 pln za punkt z możliwością negocjacji. Cena = materiał + robocizna.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaga_2
    Ile kosztuje podłączenie erbetki na budowie ? Dodam, że słup jest przy samej działce. Okolice Bielska. Wstępnie rozmawiałam już z kandydatem i wycenił się na ok 1000 do 1200 zł z załatwieniem wszystkich papierów w energetyce. Czy to dużo? Ma ktoś rozeznanie?

    Witam.

    Mi elektroniwa zrobiła docelową skrzynkę z licznikiem. Elektryk podłączył od tej skrzynki prąd na działce w baraku. Podłączenie, peszel do baraku ok. 10 m , kabel, 3 rodzaje bezpieczników + formlanosci w elektrowni 1300 pln.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAIDER12
    Jak będziecie sie umawiać z elektrykiem to nie pytajcie go ile bierze od punktu tylko ile weźmie za TEN dom, a zakres prac sami ustalicie bo potem sie mocno zdziwicie jak przyjdzie wam zapłacić bo te punkty to tylko oni potrafią liczyć.

    No u mnie liczył punkt jako włącznik światła i doprowadznie kablem np. na suficie żarówki. Czyli punkt to włacznik i żarówka. Pewnie inaczej jest w gniazdach siłowych , inst. alarmowej, tv. itd...

  11. #51

    Domyślnie

    Witam.

    Mi elektroniwa zrobiła docelową skrzynkę z licznikiem. Elektryk podłączył od tej skrzynki prąd na działce w baraku. Podłączenie, peszel do baraku ok. 10 m , kabel, 3 rodzaje bezpieczników + formlanosci w elektrowni 1300 pln.[/quote]


    Czyli nie zakładali erbetki ? A można tak? Od razu gotową skrzynkę? A jak podłączyć się na budowie ? Pytam może bezsensownie, ale dla mnie to na razie czarna magia Nie ukrywam, że chodzi mi o ograniczenie kosztów. W sobotę mamy się spotkać z mistrzem elektrykiem, więc chciałabym utrzymać jakiś poziom rozmowy. Faceta nie znam, tematu elektryki nie znam (wiem jedno: jest drogo, a oszczędzać trzeba gdzie się da), a potrzebuję prądu.

  12. #52

    Domyślnie

    Jaga - co to jest erbetka?

    u nas było tak - elektrownia postawiła docelową skrzynkę
    nasz elektryk włożył 'Bebechy", elektrownia licznik
    w skrzynce nie ma gniazdek, więc aby korzystać z prądu w czasie budowy elektryk na plecach skrzynki zamontował nam taka małą skrzyneczkę z gniazdkami
    nie będziemy jej demontować - przyda się do koszenia trawnika

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaga_2
    Witam.

    Mi elektroniwa zrobiła docelową skrzynkę z licznikiem. Elektryk podłączył od tej skrzynki prąd na działce w baraku. Podłączenie, peszel do baraku ok. 10 m , kabel, 3 rodzaje bezpieczników + formlanosci w elektrowni 1300 pln.

    Czyli nie zakładali erbetki ? A można tak? Od razu gotową skrzynkę? A jak podłączyć się na budowie ? Pytam może bezsensownie, ale dla mnie to na razie czarna magia Nie ukrywam, że chodzi mi o ograniczenie kosztów. W sobotę mamy się spotkać z mistrzem elektrykiem, więc chciałabym utrzymać jakiś poziom rozmowy. Faceta nie znam, tematu elektryki nie znam (wiem jedno: jest drogo, a oszczędzać trzeba gdzie się da), a potrzebuję prądu.[/quote]


    Ja erbetkę sobie sam zrobiłem , podłączyłem dwa gniazda zwykłe i dwa siłowe i mam erbetkę.Ekeltryk mi zroibił tylko wyłączniki, przełączniki, bezpieczniki i wszystko idzie od skrzynki docelowej.

  14. #54

    Domyślnie

    Ha, Zebra równie dobrze możesz zapytać mnie jak dokładnie wygląda silnik łodzi podwodnej. A w ogóle to zamiast mi pomóc, to zadajesz skomplikowane pytania
    Erbetka to podobno tymczasowa skrzynka z montowana na placu budowy w celu podłączenia do prądu. tyle wiem
    Ile płaciliście za te docelowe skrzynki z bebechami i tą skrzyneczkę z gniazdkami?

  15. #55

    Domyślnie

    Dzisiaj mnie elektryk zastrzelil.
    30 tys za robocizna plus materialy, skrzynka i pomiary domek 200 m2 plus garaz - 15 pomieszczen. Ogrzewanie podlogowe ekstra platne za m2. Bez alarmu tez.

    Za punkt na poczatek mowili 60 ale a tu trzeba dalej ciagnac a tu drozszy kabel i w koncu nie przeliczyl na punkt tylko calosc prac. Ok jest kilka wlacznikow bistabilnych i schodowych plus oswietlenie zewnetrzne ale bez przesady.

    pozdrawiam
    Zonzi

  16. #56

    Domyślnie

    jaga nasze koszty zw. z prądem to opłata za przyłącze do zakładu energetycznego - to wg mocy
    a elektryk 800 zł
    ale prąd póki co mam w skrzynce, w domu jeszcze niet

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zonzi
    Dzisiaj mnie elektryk zastrzelil.
    30 tys za robocizna plus materialy, skrzynka i pomiary domek 200 m2 plus garaz - 15 pomieszczen. Ogrzewanie podlogowe ekstra platne za m2. Bez alarmu tez.

    Za punkt na poczatek mowili 60 ale a tu trzeba dalej ciagnac a tu drozszy kabel i w koncu nie przeliczyl na punkt tylko calosc prac. Ok jest kilka wlacznikow bistabilnych i schodowych plus oswietlenie zewnetrzne ale bez przesady.

    pozdrawiam
    Zonzi


    Chyba zwariował albo kable złote...

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007
    Chyba zwariował albo kable złote...
    Jeżeli kable złote, to i tak doliczy to do wspomnianych 30tyś. Bo ta magiczna suma to sama robocizna jak pisze Zonzi. Chyba na prawdę trzeba zmienić zawód i zająć się budowlanką, bo fajne ceny za usługi zaczynają się pojawiać.

    On już Ci tą instalację zrobił, czy na razie rozmawiacie o kosztach?

  19. #59

    Domyślnie

    Witam

    Te 30 tys to robocizna z materialem , pomiarami i szafka na 72 moduly.

    Nie obejmuje ogrzewania podlogowego i alarmu.

    Raczej nie zdecyduje sie na taka oferte Nie po to rezygnowalem z instalacji CO wodnej zeby miec koszty instalacji pradu wyzsze niz kotlownia.

    najbardzie wypasiony punkt oswietleniowy (jeden z 2 to bedzie powiedzmy ydyp x 5 do rozdzielnicy 10 m i 2 wlaczniki bistabilne do sterowania tym czyli 3 x 1.5 x 2 i jakies 10 m w sumie plus moduly w szafce.

    Reszta to zwykle oswietlenie plus gniazda silowe z przelacznikiem priorytetowym dla ogrzewaczy przeplywowych.

    pozdrawiam
    Zonzi

  20. #60

    Domyślnie

    Cudów nie ma. Jeśli instalacja będzie wypasiona to nie da się jej zrobić za 3000 zł . Wystarczy podać jakim max budżetem dysponujemy i elektryk przytnie odpowiednio instalacje do możliwośći klienta.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony