dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 53
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1060
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    dla mnie bardzo ciekawą odpowiedzią byłoby - jak przymocowujecie błazerię do konstrukcji zewnętrznej (stelaża)? jak wiadomo to nie powinno być od strony wewnętrznej żadnych elementów metalowych (czyli gwoździ)

    No i najlepsza porada - jak po kolei zacząć składać saunę - nie chciałbym zrobić 80-90% i następnie demontować bo o czymś zapomniałem.
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Jak tam? Od prawie roku nikt nic nie dziala w temacie?
    Ostatnio edytowane przez piotrulex ; 08-03-2011 o 13:44
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gliczarowianin
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gliczarow Gorny
    Posty
    109

    Domyślnie





    Konstrukcja drewniana obita z zewnatrz folia (srebrzysta) w wewnatrz drzewo - clear cedar ( drzewo cedrowe) Najlepsze co moze chyba byc. W pomieszceniu musi byc kratka sciekowa tak wiec podloge wykonuje sie w postaci ruchomych palet wykonanych takze z cedru. jesli chodzi o mocowanie desek do konstrukcji glownej uzywane sa gwozdzie galwanizowane ktore wystrzeliwujemy za pomoca pistoletu pneumatycznego. Podloga skrecana jest srubami dekowymi. Wazne jest aby lawki, oparcia, podloga posiadaly rownomierne przestrzenie pomiedzy siebie dla lepszej cyrkulacji powietrza.

  4. #84

    Domyślnie

    Mam pytano: czy odkąd używasz sauny czujesz się jakoś inaczej? Chodzi o to,że ostatnio wiele pisze na temat tego,że człowiek schyłku XX i początku XXI w jest strasznie zatruty metalami, toksynami itp. Podobno pobyt w saunie to najlepsze i najbardziej naturalny sposób na pozbycie się toksyn. Moje pytanie czy czujesz się mniej zatruty?

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Craft Zobacz post
    Mam pytano: czy odkąd używasz sauny czujesz się jakoś inaczej? Chodzi o to,że ostatnio wiele pisze na temat tego,że człowiek schyłku XX i początku XXI w jest strasznie zatruty metalami, toksynami itp. Podobno pobyt w saunie to najlepsze i najbardziej naturalny sposób na pozbycie się toksyn. Moje pytanie czy czujesz się mniej zatruty?
    Poczytaj w necie o zaletach sauny. Ja czuje sie swietnie. Jak kiedys regularnie chodzilismy do sauny co 1-2 tygodnie nawet nie bylismy przeziebieni. Jak bylismy z 1-2 miesiace temu w SPA z nieca 5 letnia corka ktora byla przeziebiona od dobrego miesiaca nastepnego dnia po kilku seansach w saunie suchej i parowej nastapilo cudowne ozdrowienie
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Mam wydaje mi się prosty przepis na saunę, który z powodzeniem działa w moim domu od ponad 20lat. Wymiary pomieszczenia wewnątrz to 2x1.5m jedna ławeczka na długość 2m i szerokość 80cm, wąskie drzwi 70cm z szybką, ściany wybudowane z cegły, na tym stelaż i 20cm wełny mineralnej, na to boazeria iglasta/ nikomu nie przeszkadza, że żywica pociekła z sęków w 3 miejscach, wszystko zbite gwoździkami miedzianymi bez główek/jak do listew w panelach/ stary ruski piec elektryczny z termostatem i zewnętrznym sterownikiem, podłoga z drewna, pod piecem wycięte okrągłe otworki dla powietrza dolotowego, całość znajduje się w piwnicy, obok prysznic, wyjście z piwnicy do krytego basenu. Nie sądzę, by mój tata budując to pomieszczenie zasięgał opinii "specjalisty", a wszystko działa idealnie, no może poza jednym drobiazgiem-drzwi nie mogą mieć uszczelek i metalowej klamki, ale to raczej wina firmy, która je zrobiła do sauny. Kamienie polewamy wodą i to ostro, wilgotność standardowa to 40%, po polaniu wodą sięga max. 50%, czyli tyle co zwykle mamy w domu, deski myjemy szarym mydłem i kartaczem ryżowym, mamy też drewniany szaflik i łyżkę dla buzeru, choć zwykłe pojemniki też zdają egzamin, lampa jest hermetyczna porcelanowa. Temperatury maksymalne historyczne, to 150stopni/wtedy spaliły się uszczelki w drzwiach/najsympatyczniej jest pomiędzy 100-120, poniżej człowiek się męczy, ławeczka jest jakieś 50cm nad ziemią, mieszczą się cztery osoby na siedząco lub dwie na leżąco, choć jak się uparłem to wlazło i 8szt, wtedy niezbędna jest rotacja z podłogi na ławkę i z powrotem. Aktualnie buduję replikę w swoim domu, najważniejsze, to żeby sauna była mała i niska max 2m, bo całe ciepełko nam będzie grzało sufit zamiast skórę, w dużych saunach temperatury są za niskie i wielu ludzi wynosi z tamtąd złe wspomnienia, że było duszno, siedzieli 30min i nie wiadomo po co im to było. PS: dla oszczędnych-można sobie zrobić zamykany odpływ ciepła do pomieszczeń na parterze otwierany po skorzystaniu z sauny, ciepełko się nie marnuje.

  7. #87

    Domyślnie

    hej hej.
    budujemy domek.. i saunę, 2m, x 1,7.
    Mam pytanie, jakiej mocy piec zainstalować?

  8. #88

    Domyślnie

    Oddzielny domek w ogrodzie na saunę,
    czy domek mieszkalny z wydzielonym miejscem na saunę?
    Liczy się że piec powinien mieć 1 KW na każdy metr sześcienny pomieszczenia.
    Sauna 2x2x2 m. to piec 8 KW.

    Tak się ogólnie szacuje. Detale (szyba, okno, większa wentylacja) przy indywidualnych projektach trzeba przemyśleć,
    ale dużych odchyleń nie powinno być

  9. #89

    Domyślnie Budowa sauny

    Witam serdecznie wszystkich sympatyków korzystania z sauny
    Jestem w temacie budowy sauny od dobrych kilku lat , sam zbudowałem sobie w domu jak i mam kilka innych projektów za sobą.
    Nie jest to jakieś wielkie wyzwanie , próbuję zająć się tym tak bardziej na poważnie ale wciąż to jest rynek niszowy i niestety nie ma na to wielkiego zapotrzebowania.
    Mieszkam w Gdyni i szukam osób , które są zainteresowane budową u siebie w domu jak i na zewnątrz a możliwości jest bardzo wiele.
    [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 07-08-2012 o 05:52

  10. #90
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar talgo
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Witam wszystkich saunowiczów

    Ja właśnie rozpoczynam swoją walkę z sauną tzn, jestem na etapie "wywiadu środowiskowego" co kupić z czego zrobić itd. Sauna znajdować się będzie w górnej łazience a wymiary będą następujące 1,7x2,5 (wymiary przeznaczone na saunę) więc po zabudowaniu ocieplenia się troszkę zmniejszy.

    Czy ma ktoś z was w saunie okno? Bo ostatnio się dowiedziałem, że może być problem z oknem plastikowym, a nie chciałbym go wymieniać...

    foto gdzie ma powstać sauna



    Na dniach kładę podłogę z płytek i zaraz po tym zabieram się do sauny. Będę informował na bieżąco

  11. #91
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar talgo
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Są pierwsze efekty budowy






  12. #92

    Domyślnie

    Wyjmij te drzwi. Chyba ,że masz drugie na wymianę
    Wstawisz na samym końcu budowy. Lekkie puknięcie i hartowane szkło leeeeci w kosmos.
    Wiara czyni ...............czuba.

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Jaką firmę polecacie - jeżeli chodzi o zakup drewna do sauny? kto w polsce jest na tyle zaufany , że sprzedaje nie za drogo - nie oszukane drewno?
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  14. #94
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar talgo
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Ja kupiłem u tego kolesia, tyle że klasę A (kosztowała 8zł z groszami za sztukę)

    http://allegro.pl/osika-sauna-klasa-...960908627.html

    Z klasy A wziąłem wszystko co miał na stanie także nie wiem jak u niego teraz to wygląda. Gorzej jest z transportem... jeśli nie ma się swojego to lipa. Mi zaśpiewali w firmach kurierskich ok. 2000! za 700km. Bo dechy mają 3m. Ale na szczęście udało się znaleźć znajomego, który wziął "tylko" 950zł. Co i tak dało z transportem mniej niż następna oferta z drewnem jaką znalazłem.

    Boazeria prezentuje się naprawdę ładnie, ale więcej napiszę jak się będzie ją kładło... a myślę, że uda mi się to zrobić do końca roku

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    A czy drewno konstrukcyjne (nie boazeria) też jest istotne aby było też przeznaczone do saun? czy stelaż sauny (nie widoczny ze środka) tworzymy ze zwykłych kantówek?
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  16. #96
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar talgo
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Z tego co wiem to ze zwykłych kantówek dostępnych w casto, obi, można robić. Ja osobiście miałem już zamówione z casto ale oddałem bo przeliczyłem sobie, że jak zamawiam u kolesia boazerię i mam transport to bardziej mi się opłaca wziąć u niego bo jest taniej. W casto za same kantówki zapłaciłem prawie 900 zł a u kolesia 250zł więc nie było się nad czym zastanawiać.

    Dodam, że jutro przychodzi do mnie piec, folia i deski na ławki

  17. #97

  18. #98

  19. #99

    Domyślnie

    Trochę pracy jeszcze przed Tobą
    Wejście powietrza pod piec , chyba widzę z zewnątrz . Jest OK.
    Terrakota na posadzce , będzie przykryta podestem?
    No , a jakby inaczej
    Teraz ładny projekt Ławeczek i .....prażymy się.

    Mam na sumieniu...siedem saun.
    Ostatnio edytowane przez Marek-B ; 29-12-2011 o 19:15
    Wiara czyni ...............czuba.

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar talgo
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Wstępny rozruch był. Od dołu ciągnie zimne powietrze u góry wydmuchuje gorące. Także z wentylacją jest chyba ok

Strona 5 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony