dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 18
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 347
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał artfilka
    Kto z mazowieckiego byłby zainteresowany aby ogród zaprojektowała Elfir ?
    Ja jestem z Radomia i mam ochotę zamówić u niej projekt.
    Jakby było parę osób to koszt dojazdu Elfir byłby dla zamawiającego mniejszy.
    hmm bardzo chętnie tylko ...
    ile to kosztuje - możesz na priv

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kraania
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    192

    Domyślnie

    Polecam wszystkim zrobienie projektu u Elifr !!! Ze swojego jestem bardzo, bardzo zadowolona i jak tylko zacznę jego realizację zamieszczę zdjęcia, które będą najlepszą rekomendacją .

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasiuleczek
    (...)
    Widzę ze mój wątek jest tak popularny, że konkurencja zamiast zakładać własny wątek i wyrabiać sobie markę podczepia się pod mój

  4. #84
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asaf
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    398
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Przeczytałem wszystko.
    Potrzebny projekt, bliżej domu (jeszcze sie nie buduje ) szczegółowy i dalej od domu we wszystkie strony bardziej jako koncepcja.
    Ale potrzebna wizyta na miejscu bo działka w bardzo dziwnym kształcie, z bardzo dużą różnicą wysokości 55000 m2 powierzchni wzdłuż ulicy lokalnej asfaltowej
    500 m. Działka już porośnięta brzozami ok 200 dębami dużymi i małymi i bardzo małymi. W zagłębieniu po wydobyciu piasku po wojnie duże brzozy i modrzewie.
    Dom oddalony od ulicy 40 m do ganku 55m.
    Duże spadki i wzniesienia.
    Mam cały potrzebny sprzęt do prac ziemnych. Ładowarki, koparki, mini koparki, traktory, kosiarki, opryskiwacze, małe wywrotki i co tam jeszcze.
    Mogę pracować ciężko ale nie potrafię tego wymyślić i narysować.
    Teren ma być parkiem z alejkami ławkami zakątkami z altanami.
    Będą oczka wodne i duży staw. Na razie zostało wybrane miejsce na sad owocowy na kilkudziesięciu arach. Zdjęcia działki i mapka do wglądu w moim dzienniku.
    Oczywiście za wiedzę jestem gotowy zapłacić jak zaoszczędzę
    Proszę o rezerwację terminu w zimie lub bardzo wczesną wiosną.
    pozdrawiam serdecznie.
    Z wyrazami uznania.
    Bogdan
    Kaznodziei Salomona 12;1
    Komentarz
    Dziennik

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edytazk

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie mini ogródek

    Mam pytanie: czy w przypadku ogródka 8x3.5m w ogóle warto starać się o jego projektowanie? Dom to niestety szeregowiec, z naprawdę mikroskopijną działeczką. bardzo mi jednak zależy, żeby wyglądał pomysłowo i przyjemnie. Czy jest jakaś szansa, że znajdę kogoś kto podejmie się zaprojektowania takiego miniaka?

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oczywiście, że tak, dużo projektów z wystawy Chelsea to miniaturowe ogródki. Problem w tym, że najprawdopodobniej stawka za m2 będzie wyższa niz w przypadku większego ogrodu. Taki ogródek trzeba potraktować jako taras na poziomie ziemi. Bez trawnika i drzewek owocowych. Trzeba się też jakoś sensownie odgrodzić od sąsiadów - czy z okien ich domów na piętrze widać wnętrze działki?
    Mam w tej chwili zlecony ogródek 8x5 m - jest bardzo ciężko coś zaproponować, bo niestety, to wnętrze osiedla, z okien sąsiedzi mogą się nawzajem podpatrywać.

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asaf
    Przeczytałem wszystko.
    55 000 m2?

    Odpowiedz na prv

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Elfir, dzięki za projekt, dziś otrzymałam, a teraz się nim zaczytuję...
    To znaczy oglądam roślinki i podziwiam - mnóstwo pracy, bardzo przemyślany! Podoba mi się w nim też to, że dajesz propozycje innych roślin, które można posadzić wzamian i że są dobrane pod względem wymagań, łatwiej będzie o nie dbać i dostosować system nawadniania!

    ...jeszcze raz dzięki, pozdrawiam!
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zawsze staram się zaprojektować tak, by nie łączyć w pobliżu roślin o skrajnie różnych wymaganiach, bo utrudnia to zarówno przygotowanie podłoża jak i późniejszej pielęgnacji.

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir

    W tej chwili rzucam swoją dotychczasową pracę zawodową, aby całkowicie poświęcić się projektowaniu, oficjalnie, pod szyldem firmy: "ELFIR" Studio Projektowania Terenów Zieleni.
    a jednak GRATULUJĘ!!!!!

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    Cytat Napisał aka z Ina
    Cytat Napisał Elfir

    W tej chwili rzucam swoją dotychczasową pracę zawodową, aby całkowicie poświęcić się projektowaniu, oficjalnie, pod szyldem firmy: "ELFIR" Studio Projektowania Terenów Zieleni.
    a jednak GRATULUJĘ!!!!!

    Grunt to robić to co się lubi i lubić co się robi!

    Gratuluję decyzji

  12. #92

    Domyślnie

    Łał, ale mi się podobają te pomysły na ogród. Też bym chciała projekt a może nawet jakąś pomoc w realizacji. Działkę mamy w Poznaniu, 751 m2. Dom na razie nawet nie w stanie surowym, dach "się robi", nie ma ogrodzenia. Różnica poziomu terenu ok. 2 m, rów melioracyjny w rogu działki, gleba to gytia, namuły rzeczne, odczyn zasadowy. Projekt miałby uwzględniać ukształtowanie terenu, potrzebne skarpy, tarasy, murki oporowe ... Boszszsz, ja nawet nie wiem, jaki taras. Charakter ogrodu chcielibyśmy taki bardziej swobodny, angielsko-polski, czy cuś. Po doświadczeniach znajomych nie mogliśmy zdecydować się na projektanta, ale Elfir to jest to.

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Elfirko, słysząc jaki masz niesamowite pomysły przy urządzaniu ogrodów pozwoliłam sobie i ja przyjść z zapytaniem i ile kosztuje kompletny projekt ogrodu za m2? i Jaki miałabyś pomysł na frontowy ogród przed moim domem??? Teren będzie jeszcze równany ziemią ze znacznym spadkiem ku drodze...[/quote]

  14. #94

    Domyślnie

    A jaka bedzie cena wirtualnego projektu ogrodu o pow. 1000 m2.

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    odpowiedzi na prv

  16. #96
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Justynka
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    627

    Domyślnie

    Witaj Elfir
    Wysłałam maila na priv z prośbą o wpisanie mnie do komitetu kolejkowego na 2010
    pozdrawiam serdecznie

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja bym prosiła klientów, którzy zdecydowali się na zamówienie u mnie usługi, o wysyłanie swoich danych kontaktowych na maila (podawałam wcześniej, należy usunąć ochronę antyspamową!) a nie na skrzynkę forum - skrzynka ma ograniczoną pojemność i starsze wiadomości są automatycznie kasowane.

    Zapytania oczywiście na skrzynkę forum mozna zadawać.

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Najbliższe realne terminy to już okolice zimy 2010

  19. #99

    Domyślnie

    Witaj Elfir!
    Przede wszystkim gratuluję i zazdroszczę tego, że możesz robić to co lubisz najbardziej i jeszcze pieniążki z tego są
    Ja co prawda działki jeszcze nie posiadam (jutro jedziemy na ostateczne rozmowy w sprawie jej ew. nabycia), ale pytanie co do ogrodu już jest. Działka ma powierzchnię 24a. Szerokość to 45m, z czego 30m to taki jakby sad leszczynowy (cztery rzędy przez całą długości działki). Właściciel orzeszki sobie hodował I teraz pytanie - czy to nie kłopot z tymi leszczynami? Nie chciałabym szczerze mówiąc usuwac wszystkich, bo fajnie jest już coś mieć na działce. Oczywiście pod budowę domu i dojazd do niego część drzewek usunąć muszę. Z drugiej strony zastanawiam się czy leszczyna jako taka do ogrodu się nadaje? Czy będzie to można później jakoś sensownie rozwiązać, pogodzić z innymi roślinami? Dodam, że drzewka są wysokości około 3m. A może nie zawracać sobie głowy i szukać "łysej" działki, którą zagospodaruje się od podstaw? Poradź proszę.

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Leszczynę - pojedyńcze krzewy da się wtopić w ogród zawsze. Większe ilości raczej w ogrodzie o leśnym czy dzikim charakterze.
    Poza tym - co za problem wykarczowac, jak będzie przeszkadzać?

Strona 5 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony