dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 168 z 168
  1. #161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    No to mamy całkiem inne spostrzeżenia.
    Tak miesięcznie odpalam 2-4 szt "sparthermów" - różnych modeli, dodatkowo (prywatnie) sam jestem "posiadaczem". Część z nich funkcjonuje z blokami kumulacyjnymi, dodatkowymi nadstawkami górnymi lub bocznymi. No nikt mi nie powie że to co widzę i obserwuję sam to dyrdymały jakieś. Miałem okazję mierzyć temperatury we wkładzie, rurach, na szybie, korpusie, itp. Wkłady z szamotem to całkiem "inna bajka" niż wkłady żeliwne, choćby najlepszych firm.
    Mówię to nie jako sprzedawca, ale doświadczony teoretyk i praktyk,technik, inżynier, mający "hopla" na punkcie dobrze skonstruowanych produktów w naszej branży (całej).
    Pozdrawiam.

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Wkłady z szamotem to całkiem "inna bajka" niż wkłady żeliwne, choćby najlepszych firm.
    Mówię to nie jako sprzedawca, ale doświadczony teoretyk i praktyk,technik, inżynier, mający "hopla" na punkcie dobrze skonstruowanych produktów w naszej branży (całej).
    Pozdrawiam.
    Hej,
    Opisz dokładniej jaką role ma szamot w kominku i gdzie umiejscowiony. Czy masz doświadczenie/wiedzę z zakresu kominków z PW. Chętnie posłucham i podyskutuję w tym zakresie.

    pozdrawiam
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    No to mamy całkiem inne spostrzeżenia.
    Tak miesięcznie odpalam 2-4 szt "sparthermów" - różnych modeli, dodatkowo (prywatnie) sam jestem "posiadaczem". Część z nich funkcjonuje z blokami kumulacyjnymi, dodatkowymi nadstawkami górnymi lub bocznymi. No nikt mi nie powie że to co widzę i obserwuję sam to dyrdymały jakieś. Miałem okazję mierzyć temperatury we wkładzie, rurach, na szybie, korpusie, itp. Wkłady z szamotem to całkiem "inna bajka" niż wkłady żeliwne, choćby najlepszych firm.
    Mówię to nie jako sprzedawca, ale doświadczony teoretyk i praktyk,technik, inżynier, mający "hopla" na punkcie dobrze skonstruowanych produktów w naszej branży (całej).
    Pozdrawiam.
    Witam.
    Z jednym się zgadzam. Mamy całkowicie inne spostrzeżenia.
    Ja też mam, może nawet większego "hopla". Najpierw sprawdzam, dotykam, testuję, czytam a później dopiero wyciągam wnioski. Odpaliłem dziś wkład Varia 1Vh, aby zrobić zdjęcia: po pół godzinie, po godzinie i po półtorej godziny. Efekty hm... "dopalania" na zdjęciach...wkleję potem wiadomo gdzie (Widziałem dopalanie gazów, ale w modelu innej firmy )
    Firma podaje moc nominalną w/w wkładu: 11 KW, chwali się kurtyną powietrzną i ZMIANĄ kierunku spalin (deflektor) ale nigdzie nie wspomina o dodatkowym DOPALANIU GAZÓW.(ogromna skromność ) ( Porównując wielkość wkładu z odpowiednikami innych firm ma moc mizerną czemu? WIEM ) O sprawnosci przemilczeli, zauważyłem wprowadzony deflektor i to dodatkowe powietrze, ale to tylko kierunkuje spaliny co uczciwie firma podaje. A co było zamiarem ? a wyszło jak wyszło ( zrobili kilka prostych błędów ,bo co mieli zamiar ośiągnąć tylko ukierunkowanie spalin ? ) Po tych zmianach podawana moc jest identyczna jak przed Jakie wnioski? najważniejszym zadaniem szamotu jest ochrona 3mm blaszki wkładu (mierzyłem) i ...z szamotem to "inna bajka" ta gorsza
    pozdrawiam
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    No to mamy całkiem inne spostrzeżenia.
    Tak miesięcznie odpalam 2-4 szt "sparthermów" - różnych modeli, dodatkowo (prywatnie) sam jestem "posiadaczem". Część z nich funkcjonuje z blokami kumulacyjnymi, dodatkowymi nadstawkami górnymi lub bocznymi. No nikt mi nie powie że to co widzę i obserwuję sam to dyrdymały jakieś. Miałem okazję mierzyć temperatury we wkładzie, rurach, na szybie, korpusie, itp. Wkłady z szamotem to całkiem "inna bajka" niż wkłady żeliwne, choćby najlepszych firm.
    Mówię to nie jako sprzedawca, ale doświadczony teoretyk i praktyk,technik, inżynier, mający "hopla" na punkcie dobrze skonstruowanych produktów w naszej branży (całej).
    Pozdrawiam.
    Witam.
    Z jednym się zgadzam. Mamy całkowicie inne spostrzeżenia.
    Ja też mam, może nawet większego "hopla". Najpierw sprawdzam, dotykam, testuję, czytam a później dopiero wyciągam wnioski. Odpaliłem dziś wkład Varia 1Vh, aby zrobić zdjęcia: po pół godzinie, po godzinie i po półtorej godziny. Efekty hm... "dopalania" na zdjęciach...wkleję potem wiadomo gdzie (Widziałem dopalanie gazów, ale w modelu innej firmy )
    Firma podaje moc nominalną w/w wkładu: 11 KW, chwali się kurtyną powietrzną i ZMIANĄ kierunku spalin (deflektor) ale nigdzie nie wspomina o dodatkowym DOPALANIU GAZÓW.(ogromna skromność ) ( Porównując wielkość wkładu z odpowiednikami innych firm ma moc mizerną czemu? WIEM ) O sprawnosci przemilczeli, zauważyłem wprowadzony deflektor i to dodatkowe powietrze, ale to tylko kierunkuje spaliny co uczciwie firma podaje. A co było zamiarem ? a wyszło jak wyszło ( zrobili kilka prostych błędów ,bo co mieli zamiar ośiągnąć tylko ukierunkowanie spalin ? ) Po tych zmianach podawana moc jest identyczna jak przed Jakie wnioski? najważniejszym zadaniem szamotu jest ochrona 3mm blaszki wkładu (mierzyłem) i ...z szamotem to "inna bajka" ta gorsza
    pozdrawiam
    juz wszystko zostalo powiedziane??

    sam sie zastanawialem na wylozeniem wkladu wermikulitem. Juz prawie zamowilem ale sprzedajacy przestrzegal mnie przed dzialaniem ubocznym, przez wzrost temp w palenisku gorne elementy kontrulcyjne kominka/ deflektor moga sie odksztalcic.. prawda czy fałsz?
    wolo82

  5. #165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolo82
    Cytat Napisał an-bud
    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    No to mamy całkiem inne spostrzeżenia.
    Tak miesięcznie odpalam 2-4 szt "sparthermów" - różnych modeli, dodatkowo (prywatnie) sam jestem "posiadaczem". Część z nich funkcjonuje z blokami kumulacyjnymi, dodatkowymi nadstawkami górnymi lub bocznymi. No nikt mi nie powie że to co widzę i obserwuję sam to dyrdymały jakieś. Miałem okazję mierzyć temperatury we wkładzie, rurach, na szybie, korpusie, itp. Wkłady z szamotem to całkiem "inna bajka" niż wkłady żeliwne, choćby najlepszych firm.
    Mówię to nie jako sprzedawca, ale doświadczony teoretyk i praktyk,technik, inżynier, mający "hopla" na punkcie dobrze skonstruowanych produktów w naszej branży (całej).
    Pozdrawiam.
    Witam.
    Z jednym się zgadzam. Mamy całkowicie inne spostrzeżenia.
    Ja też mam, może nawet większego "hopla". Najpierw sprawdzam, dotykam, testuję, czytam a później dopiero wyciągam wnioski. Odpaliłem dziś wkład Varia 1Vh, aby zrobić zdjęcia: po pół godzinie, po godzinie i po półtorej godziny. Efekty hm... "dopalania" na zdjęciach...wkleję potem wiadomo gdzie (Widziałem dopalanie gazów, ale w modelu innej firmy )
    Firma podaje moc nominalną w/w wkładu: 11 KW, chwali się kurtyną powietrzną i ZMIANĄ kierunku spalin (deflektor) ale nigdzie nie wspomina o dodatkowym DOPALANIU GAZÓW.(ogromna skromność ) ( Porównując wielkość wkładu z odpowiednikami innych firm ma moc mizerną czemu? WIEM ) O sprawnosci przemilczeli, zauważyłem wprowadzony deflektor i to dodatkowe powietrze, ale to tylko kierunkuje spaliny co uczciwie firma podaje. A co było zamiarem ? a wyszło jak wyszło ( zrobili kilka prostych błędów ,bo co mieli zamiar ośiągnąć tylko ukierunkowanie spalin ? ) Po tych zmianach podawana moc jest identyczna jak przed Jakie wnioski? najważniejszym zadaniem szamotu jest ochrona 3mm blaszki wkładu (mierzyłem) i ...z szamotem to "inna bajka" ta gorsza
    pozdrawiam
    juz wszystko zostalo powiedziane??

    sam sie zastanawialem na wylozeniem wkladu wermikulitem. Juz prawie zamowilem ale sprzedajacy przestrzegal mnie przed dzialaniem ubocznym, przez wzrost temp w palenisku gorne elementy kontrulcyjne kominka/ deflektor moga sie odksztalcic.. prawda czy fałsz?
    teoretycznie wytrzyma, tylko trzeba odebrać to ciepło (rozbudować, dobudować odbiornik ciepła) inaczej zyskiem będą bardziej gorące spaliny uciekające kominem
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja własnie w poniedziałek dostałem wkład kominkowy. Z szamotem.
    Dość ciekawa konstrukcja. Firma HKS Lazar, model Silesia. (z nasadka wodną)
    Może w tym tygodniu uda się go odpalić.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #167
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud

    teoretycznie wytrzyma, tylko trzeba odebrać to ciepło (rozbudować, dobudować odbiornik ciepła) inaczej zyskiem będą bardziej gorące spaliny uciekające kominem
    Dokładnie tak jest,ponieważ jeśli chcemy całkowicie spalić gaz powstały w drewnie w palenisku jak kaseta czy z płaszczem(górne spalanie) to dopalony gaz powinien dać temperaturę 800*C.
    Jeśli ktoś dysponuje paru tonowym odbiornikiem wodnym lub ceramicznym, to może sobie pozwolić na taką" jazdę",a jeśli nie,to i tak zaraz to wygasi,bo by się ugotował we własnym domu.
    Najlepszy piec, bez odbioru wyprodukowanego przez niego ciepła może działać jak piec kiepski.

  8. #168
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Żeby wybrnąć z problemu,należało by podkładać mniejszą ilość paliwa na raz,co zaniży komfort palenia.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony