dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Rury spalinowe - przykry zapach

    Witam,

    Założyłem taki sam post w dziale wymiana doświadczeń ogólnie, ale niestety nikt nie odpisał, także proszę o radę fachowców myślę, że już w odpowiednim dziale..

    To mój pierwszy temat na Waszym forum. Możliwe, że temat się wcześniej pojawił, za to szczerze przepraszam. Zrobiłem sobie remont przed świętami w mieszkaniu, odświeżyłem ściany malując nową farbą Dulux a także odświeżyłem sobie piec (mam taki piec , ala żeleźniok, tylko, że obudowany szamotkami) - mianowicie wydłużyłem sobie troszkę rurę spalinową zmieniając ją jednocześnie z rury 0,6 mm wcześniej zainstalowanej na 2 mm rurę produkcji DARCO wraz dwoma regulowanymi kolankami 90 stopni. Problem mój polega na tym, że podczas rozpalania do momentu zanim porządnie się rozgrzeje (nawet z kilkadziesiąt minut) roznosi się nieprzyjemny zapach z nowo zainstalowanych rur.... jakby maślany, ostry. Paliłem już kilka razy i nie wiem czy ten zapach jest normalny? Mówiąc prosto cug mam dobry, nie ma czadu, czujniki zamontowane. Dzwoniłem nawet do producenta, ale pracownik z działu technicznego poinformował mnie, że faktycznie kiedyś mieli może problem z wypalaniem się farby, ale niby teraz nie mają. Ale jak tu teraz komuś wierzyć jak u mnie ewidentnie czuć.

    Sprawa jest o tyle poważna, że mam w domu żonę w 9 miesiącu ciąży i potrzebuję fachowej porady, nie wiem czy ten zapach nie jest szkodliwy dla zdrowia..

    Proszę o pomoc instalatorów, na pewno ktoś z Was montował takie rury w kominkach.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Wywieź żonę do teściowej i daj "czadu" w te rury. Mało rozsądne by ją teraz truć wypalającą się farbą. Bylebyś chałupy nie spalił .Drewnianych konstrukcji w pobliżu nie ma?

  3. #3

    Domyślnie

    nie ma drewna w pobliżu, róg mieszkania. Tylko ile mam to przepalać ?

    Może papierem ściernym to zdrapię ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ze dwa - trzy razy, ale rury czerwone. Te rury 0,6 z czego były?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    Palnikiem do papy....

    No, żartuję !

    Czasem trochę trwa to przepalanie powłok, które sprawiają, ze "Ci się to podobało w sklepie".
    Co ma odparować - odparuje.
    Co ma się spalić - spali się.
    Wywietrzysz i sprowadzisz żonę.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    To były zwykle rury stalowe o grubości 0,6 mm. Jak nie przepalę to będę musiał kupić nowe takie same , niemalowane.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    Wyjąć...
    Zrobić ognisko koło domu...
    Wypalić w ognisku...
    Wstawić...
    Nie - kupować.

    No, dobra...
    Palnikiem do papy je zamiast ognisko palić...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    To po jaki " pipipipipi " malują te rury ?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    Żebyś z półki wziął tę droższą, ale ładniejszą!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    To po jaki " pipipipipi " malują te rury ?
    A kupił byś rurkę całą rudą z dołu do góry ... ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    No, to właśnie NIE KUPIŁ TEJ RUDEJ!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    A kupił byś rurkę całą rudą z dołu do góry ... ?
    Pozdrawiam.
    A to taki "chłyt maketingowy"
    Kiedyś taką rdzewiejącą pomalowało się srebrolem i było OK

  13. #13

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Na razie jeszcze walczę z tematem, wymontowałem rurę i będę ją przepalał w ognisku albo palnikiem, nagrzewnicą nie da rady, nawet nie drgnie.
    Szczerze nie wybrałem tej rury dla koloru

    wahałem się przed zakupem, bo to drogie pieroństwo, ale mówię sobie dlaczego nie zamontować grubszej? dłużej się przepala i dłużej trzyma ciepło...

    wpakowałem się w bagno.

    Tymczasowo zamontowałem z cienkiej blachy, moment się przepaliła, zmieniając kolor.

    W pokoju czuć jedynie zapach nagrzewającej się świeżo malowanej farby ściennej.

    Musiałbym teraz zawieź ją do producenta i dać temu ekspertowi do domu, co mi mówił, że ich nowoczesne bardzo drogie rozwiązanie technologiczne już nie śmierdzi... jedynie co jest prawdą, że drogie...

    Pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ale Ty tak dla jaj, czy na poważnie ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #15

    Domyślnie

    Zupełnie na poważnie..

    Po prostu w domu nie potrafię tego dziadostwa przepalić ! rury czerwone a i tak zapach następnym razem się pojawia i długo nie znika, a żeby za każdym razem żonę zawozić do teściowej to jest uciążliwe i szczerze wk..a mnie to okropnie, bo płacę duże pieniądze i tylko problem jest.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Coś mi się widzi że przyczynę smrodu to powinieneś gdzie indziej poszukać ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    A ten piec to jak żeś "odświeżył"? Jaki to piec? Umiesz fotki wstawiać?

  18. #18

    Domyślnie

    z piecem nic nie robiłem...tylko rurę wymieniłem

    będzie chwilę czasu to zrobię zdjęcie, mały zwykły piecyk.

    tutaj macie zdjęcie z hurtowni

    http://www.gamix.com.pl/pl,piec-grze...rodukt_19.html

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Farba na rurach, tudzież na samych wkładach i piecykach śmierdzi do momentu gdy widać jak odparowują z niej wszystkie rzeczy mające odparować ... potem nie ma prawa śmierdzieć ... szukaj gdzie indziej przyczyny ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    taki tu nie lubiany trochę doda, że jak rury wyglądają jakby były "tłuste" to będą walić! Rura musi być matowa a uszczelniacz kruchy...kumasz? Pamiętaj, że czarne spalinówki są podrabiane przez garażowych rzemieślników więc pytaj sprzedawcy!!!!!
    pzdr
    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony