dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 33
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 653
  1. #621
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Nie ukrywam, że miałem nadzieję, że odpiszesz, bo gdzieś mi się obiło o oczy, że mieszkasz właśnie w szkieletówce. Z kolei mój znajomy jest bardzo niezadowolony. Ma dom z 1998 roku, produkcji pewnej firmy, która teraz nazywa się Danw...d. Ale to chyba można uznać, że uczyli się na nim.
    Jak patrzę na ten przekrój to jest taki jak we wszystkich poradnikach, opisach czy innych instrukcjach. Nawet w USA są identyczne przekroje, a można chyba powiedzieć, że oni się znają na tym jak mało kto.
    No i ostatnio spotykam więcej opinii o tym, że OSB na zewnątrz to grzech śmiertelny, ale argumentów żadnych.
    I jestem w kropce.

  2. #622
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    @gawel a jak masz rozwiązane wzmocnienie pod wiszące szafki? Myślisz ze warto dać takie wzmocnienie w każdym pomieszczeniu na każdej ścianie? Bo w sumie tylko tego się obawiam. Taka głupota a jednak niepokoi.
    Ostatnio edytowane przez grzesio1712 ; 23-08-2020 o 06:42

  3. #623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Najlepszym izolatorem jest próżnia. W budownictwie nierealne. Pozostaje zatem powietrze. Warunek ma być bez ruchu czyli uwięzione w jakimś materiale (styropianie, wełnie, trocinach, pakułach, keramzycie itp.). Istotną sprawą jest aby tzw. "Punkt rosy" był jak najdalej od wnętrza pomieszczeń. Chodzi o to aby kondensat pary wodnej nie uszkodził konstrukcji. Bardzo ważną kwestią jest zadbanie o poprawne wykonanie wentylacji ściany. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    @gawel a jak masz rozwiązane wzmocnienie pod wiszące szafki? Myślisz ze warto dać takie wzmocnienie w każdym pomieszczeniu na każdej ścianie? Bo w sumie tylko tego się obawiam. Taka głupota a jednak niepokoi.
    Mam wzmocnienia z grubej dechy szalunkowej pod g/k do szafek w kuchni, nie zrobiłem do karniszy i żałowałem, ale mam piękną zieleń za oknami i dużą kameralną działke więc pozbyłem się karniszy i zasłon i firan, jest super. Doradziłbym ci jeszcze wzmocnienie pod telewizor na ścianie, Natomiast reszka wisi na lekach teflonowych lub rozprężnych motylkach systemowych do gk , lejki mają do ok 10 kg a motylki do 50 kg udzigu nic sie nie dzieje.



    Mogę ci doradzić od razu żeby wziąć rolety do okien bez względu na firanki bo jednak jakas kameralność jest konieczna to nie big brader z tym ze z uwagi na upały coraz większe od południa i zachodu dałbym żalużje zewnętrzne są już systemowe takie jak w Chorwacji. Kiedy budowałem to takich udogodnień nie było więc od poludnia wyposażyłem okna w rolety z tkaniny termicznej odblaskowej od okein dachowych i na prawdę jest maga różnica w pokojach od południa widać bardzo dużą rożnicę.

  5. #625
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Żaluzje systemowe takie jak w Cro (w Chorwacji) należy składać zanim przyjdzie bora czyli u nas wiatr. Nawet jeśli ściana będzie z żelbetu i nie wyrwie mocowania ze ściany, to pognie konstrukcję. Siły są wielkie.

  6. #626
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Mowa o żaluzjach fasadowych? Nie bardzo wiem jakie są w Chorwacji.
    Gawel, a teraz tak szczerze, daj jakąś wadę domu szkieletowego, która Ciebie irytuje. Bo gdzie nie czytam to wszędzie tęczowo i cukierkowo

  7. #627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Mowa o żaluzjach fasadowych? Nie bardzo wiem jakie są w Chorwacji.
    Gawel, a teraz tak szczerze, daj jakąś wadę domu szkieletowego, która Ciebie irytuje. Bo gdzie nie czytam to wszędzie tęczowo i cukierkowo
    Hm ciężko coś znaleźć myślę że dom szkieletowy o zwartej bryle z poddaszem będzie o jakieś 20% bardziej akustyczny niż prawidłowo wykonany bunkier, jeżeli weżniesz szkieletową parterówkę to będzie bez różnicy.

    Generalnie to zależy od użytkowania i standardu wykończenia. Np mój dom jest otynkowany i ma trwałą elewację. Biorąc drewnianą będziesz wiecznie ją malował to dla mnie jest wada, aczkolwiek murowany dom tez tak można wykończyć (i siebie tez przy okazji).

  8. #628
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    U mnie dom na pewno będzie parterowy. Również chcę mieć elewację lekką mokrą. Tylko najbardziej mnie martwi zamknięcie dyfuzyjne ściany przy użyciu OSB jako poszycia zewnętrznego. A jeśli zdecyduję się na wentylowanie przestrzeni konstrukcyjnej, to wtedy dodatkowa wełna będzie tylko nośnikiem tynku. A na płyty cementowo-włókniste chyba mnie nie stać (ponad 100 zł za płytę 900x1200x12,5 mm).

  9. #629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W przypadku ściany szkieletowej izolacje cieplną najlepiej zamontować na zewnątrz konstrukcji np 20~25 cm styropianu (w żadnym wypadku nie ryflowany) i po problemie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    W przypadku ściany szkieletowej izolacje cieplną najlepiej zamontować na zewnątrz konstrukcji np 20~25 cm styropianu (w żadnym wypadku nie ryflowany) i po problemie. Pozdrawiam.
    a dlaczego nieryflowany bo konkretnie co?

  11. #631
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    W przypadku ściany szkieletowej izolacje cieplną najlepiej zamontować na zewnątrz konstrukcji np 20~25 cm styropianu (w żadnym wypadku nie ryflowany) i po problemie. Pozdrawiam.
    A wewnątrz konstrukcji zostawić pustkę osłoniętą z dwóch stron wiatroizolacją i paroizolacją?

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a dlaczego nieryflowany bo konkretnie co?.
    Wydaje mi się, że w tym przypadku nieryflowany bo przez ryflowanie będzie hulało zimne powietrze, a nie chcemy mieć zimnego powietrza pod główną warstwą izolacji.
    Z tego co pamiętam, Ty masz główną izolację w konstrukcji, a styropian jest tylko nośnikiem elewacji.

  12. #632

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    a teraz tak szczerze, daj jakąś wadę domu szkieletowego, która Ciebie irytuje. Bo gdzie nie czytam to wszędzie tęczowo i cukierkowo
    Nie mam szkiletowego ale najblizsza rodzina wybudowała 4 lata temu, niedawno całkiem wykonczyli. Na początku byli zadowoleni ale po zakrapianym grillu pojawiła sie litania wad:
    -pękające wszedzie k-g, zwlaszcza narozniki przy sufitach -"bo drewno pracuje" Ekipa sie wypieła bo zapisali sobie w umowie że do 3 lat od wykonczenia drewno będzie jeszcze schnelo i nie odpowiadają za pęknięcia tynków.
    -bardzo duzy stres związany w ilozacją przeciw wilgoci - nie jest latwo znaleźć ekipę która robi to poprawnie - musieli brac drugą a potem nawet trzecią ekipę która poprawiała
    -po awarii klimatyzatora (rozszczelnienie) , zalało im strop miedzy parterem a poddaszem, Nie zauważyli od razu i wszystko zaczelo gnić. koszty ogromne, zrywanie podłog, płyt itp. Zapach w jednym pomieszczeniu jest do dzis.
    -w wiekszosci projektow brak mozliwosci zrobienia podlogowki wodnej na pietrze (za ciezka wylewka na strop) - musieli zmienić projekt i pomysl na ogrzewanie.
    -koszmarna akustyka - siedząc na parterze słyszysz każdy krok z góry
    -dużo niższa cena domu przy ewentualnej odsprzedaży - w PL ceni sie ciągle tradcyjne budownictwo
    -wyższe koszty ubezpieczenia od pożaru i powodzi - czasem nawet 100% wyższe.

  13. #633
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    @cactus w moim przypadku, dom będzie parterowy i tak ze stropem drewnianym wiec karton-gips tez będzie pękał. Budując szkieletowkę trzeba być świadomym inwestorem i znać mniej więcej przekrój poprawnie wykonanej ściany. Akustyka tylko między pokojami będzie ważna, bo nie ma poddasza użytkowego. Ubezpieczenie juz sprawdzałem, różnica 300 zł (800 do 1100zl). Rynek wtórny to wada, ale myślę że jak będę sprzedawał (nie planuję) to się zmieni do tego czasu sporo w sprawie technologii budowania. No i zalania to faktycznie problem. Oby w miarę wszystko wyłapywać.

  14. #634
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Nie mam szkiletowego ale najblizsza rodzina wybudowała 4 lata temu, niedawno całkiem wykonczyli. Na początku byli zadowoleni ale po zakrapianym grillu pojawiła sie litania wad:
    -pękające wszedzie k-g, zwlaszcza narozniki przy sufitach -"bo drewno pracuje" Ekipa sie wypieła bo zapisali sobie w umowie że do 3 lat od wykonczenia drewno będzie jeszcze schnelo i nie odpowiadają za pęknięcia tynków.
    -bardzo duzy stres związany w ilozacją przeciw wilgoci - nie jest latwo znaleźć ekipę która robi to poprawnie - musieli brac drugą a potem nawet trzecią ekipę która poprawiała
    -po awarii klimatyzatora (rozszczelnienie) , zalało im strop miedzy parterem a poddaszem, Nie zauważyli od razu i wszystko zaczelo gnić. koszty ogromne, zrywanie podłog, płyt itp. Zapach w jednym pomieszczeniu jest do dzis.
    -w wiekszosci projektow brak mozliwosci zrobienia podlogowki wodnej na pietrze (za ciezka wylewka na strop) - musieli zmienić projekt i pomysl na ogrzewanie.
    -koszmarna akustyka - siedząc na parterze słyszysz każdy krok z góry
    -dużo niższa cena domu przy ewentualnej odsprzedaży - w PL ceni sie ciągle tradcyjne budownictwo
    -wyższe koszty ubezpieczenia od pożaru i powodzi - czasem nawet 100% wyższe.
    To nie jest wina technologii tylko wykonawstwa a to jest różnica, u mnie te wady nie występują i to 17 latach, kiedy mogłoby coś się zużyć, ubezpieczenie kosztuje normalnie i nie zależy to od technologii wykonania domu tylko rodzaju pokrycia dachowego, spotkałem się z 50% zwyżką z tego tytułu przy pokryciu papą w kafelkach czyli gontem bitumicznym.

    Co ma celu XIX wieczne przestarzałe ogrzewanie w nowym domu? Jaki jest sens ogrzewania wody w celu ogrzewania powietrza?

  15. #635
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    @cactus w moim przypadku, dom będzie parterowy i tak ze stropem drewnianym wiec karton-gips tez będzie pękał. Budując szkieletowkę trzeba być świadomym inwestorem i znać mniej więcej przekrój poprawnie wykonanej ściany. Akustyka tylko między pokojami będzie ważna, bo nie ma poddasza użytkowego. Ubezpieczenie juz sprawdzałem, różnica 300 zł (800 do 1100zl). Rynek wtórny to wada, ale myślę że jak będę sprzedawał (nie planuję) to się zmieni do tego czasu sporo w sprawie technologii budowania. No i zalania to faktycznie problem. Oby w miarę wszystko wyłapywać.
    Jeżeli w budynku drewnianym ściany wewnętrzne posiadają warstwę niepalną np g/k to nie ma zwyżek w domu z bala odkrytego już będą. U mnie ściany nie pikają po prostu nie można płyt g/k montować bezpośrednio do szkieletu.

  16. #636
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    A wewnątrz konstrukcji zostawić pustkę osłoniętą z dwóch stron wiatroizolacją i paroizolacją?



    Wydaje mi się, że w tym przypadku nieryflowany bo przez ryflowanie będzie hulało zimne powietrze, a nie chcemy mieć zimnego powietrza pod główną warstwą izolacji.
    Z tego co pamiętam, Ty masz główną izolację w konstrukcji, a styropian jest tylko nośnikiem elewacji.
    Czy widziałeś taki styropian na żywo jak on wygląda? Mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz w kontekście hulania. Jest to styropian dedykowany do budynków szkieletowych. Gdyby miał wady o których niektórzy "góru" się tutaj spuszczają to po blisko 20 latach dom by już gnił coś byłoby widać i czuć, a nic takiego się nie dzieje. To jest kwestia bólu dupy że ktoś inny zbudował coś fajnego tanio i trwale i że nie góru wziął za to piniądze.

  17. #637
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Tak, widziałem jak wygląda taki styropian. Po to jest to ryflowanie, aby zapewnić wentylacje poszycia i jako tako zrobić ścianę otwartą dyfuzyjnie.

  18. #638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Tak, widziałem jak wygląda taki styropian. Po to jest to ryflowanie, aby zapewnić wentylacje poszycia i jako tako zrobić ścianę otwartą dyfuzyjnie.
    ale szczelina ma 3 mm wysokości i 3 cm szerokości więc nic tam nie hula poza ty jak pozostawisz pustkę to nie tylko wiatr tam będzie ale myszy na 100 % i to będzie problem no chyba że jak co niektórzy piszą że pustka powinna miec z 10 a nawet 20 cm wtedy można tam wpuścić kota i problem myszy zniknie.

  19. #639
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    @cactus w moim przypadku, dom będzie parterowy i tak ze stropem drewnianym wiec karton-gips tez będzie pękał.
    Trzeba płyty kręcić na wieszakach metalowych, a nie bezpośrednio do szkieletu. Wieszaki zapewnią odpowiednią elastyczność.

  20. #640
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Trzeba płyty kręcić na wieszakach metalowych, a nie bezpośrednio do szkieletu. Wieszaki zapewnią odpowiednią elastyczność.
    ja tak mam

Strona 32 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony