dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 157
  1. #21

    Domyślnie

    też mam coś takiego. Za wyjątkiem łazienki dałem wszędzie taką paroizolację o podwyższonej paroprzepuszczalności. Póki co to nigdy nie miałem nawet zawilgoconych okien na poddaszu, żadnego grzyba - sucho i przyjemnie.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał FREDY
    też mam coś takiego. Za wyjątkiem łazienki dałem wszędzie taką paroizolację o podwyższonej paroprzepuszczalności. Póki co to nigdy nie miałem nawet zawilgoconych okien na poddaszu, żadnego grzyba - sucho i przyjemnie.
    Masz pełne deskowanie i papa czy membrana wysokoparoprzepuszczalna
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał FREDY
    też mam coś takiego. Za wyjątkiem łazienki dałem wszędzie taką paroizolację o podwyższonej paroprzepuszczalności. Póki co to nigdy nie miałem nawet zawilgoconych okien na poddaszu, żadnego grzyba - sucho i przyjemnie.
    Masz pełne deskowanie i papa czy membrana wysokoparoprzepuszczalna
    pełne deskowanie + papa. Pomiędzy wełną a deskami 2cm szczeliny wentylacyjnej.

  4. #24

    Domyślnie

    folia aluminiowa da ci tyle że ci zasięg spadnie na komórkach a może zniknie
    tyle zaobserwowałem na odwiedzanych budowach ?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał FREDY
    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał FREDY
    też mam coś takiego. Za wyjątkiem łazienki dałem wszędzie taką paroizolację o podwyższonej paroprzepuszczalności. Póki co to nigdy nie miałem nawet zawilgoconych okien na poddaszu, żadnego grzyba - sucho i przyjemnie.
    Masz pełne deskowanie i papa czy membrana wysokoparoprzepuszczalna
    pełne deskowanie + papa. Pomiędzy wełną a deskami 2cm szczeliny wentylacyjnej.
    Zapytam jeszcze a jak masz otwartą szczelinę na wylotach?

    Chodzi mi o ta szczelinę między wełną a deskami

    Jaki masz dach dwuspadowy czy może kopertowy?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    folia aluminiowa da ci tyle że ci zasięg spadnie na komórkach a może zniknie
    tyle zaobserwowałem na odwiedzanych budowach ?
    No to teraz mnie olśniło!!!!
    Mam folię ALU i faktycznie nigdzie nie mogę złapać sygnału! Tylko przy oknach. Nawet ściągnąłem z Katowic gościa z Plusa. Chodził, mierzył coś, wykresy na laptopie pokazywał i stwierdził że nie będzie sygnału
    Ja podejrzewałem blachę na dachu ale widać że to ta folia.

  7. #27

    Domyślnie

    Niestety to blacha na dachu powoduje ze zasięg znika u mnie jest tak samo na poddaszu mam słaby zasięg a foli aluminiowej jeszcze nie dałem.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja już byłam zdecydowana na folię aluminiowwą, ale przeczytałam w muratorze, że folia nie może się stykać z płytami, bo wtedy traci swoje właściwości. Należy zrobić szczelinę dyletacyjną. czyli po nałożeniu foli wykonuje się kolejne rusztowanie z profili stalowych lub łat, a to powoduje kolejne koszty no i zabiera 2,5 cm poddasza. Po lekturze tego artykułu odechciało mi się wynalazków.

    Na ten temat: Murator 9/2007

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes
    Cytat Napisał FREDY
    Taka folia aluminiowa ma za zadanie dodatkowo odbijać promieniowanie cieplne, które i tak jest odbijane przez ściany.
    Marginalizujecie tę warstwę z folią, a tak naprawdę to tylko ona sutecznie
    potrafi ZAWRÓCiĆ cieplo do pomieszczenia. Ściana nie odbije ciepła, raczej
    go pochłonie i przekaże dalej, na zewnątrz.
    Hes, czwarta nominacja do Nobla....

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Znowu "najlepszy doradca na tym forum" czegoś nie wie. Chłopie, ucz się i szukaj, jak się dzisiaj na świecie izoluje:

    http://www.sitelines.co.uk/pdfs/21513.pdf



  11. #31

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nadinterpretujesz, jak zwykle, z tą folią

    niepozorny wpis Kamila79 trochę rozjaśnia podstawy stosowania folii alu

    jednakże tego promieniowania to chyba aż tak wiele nie ma, jeżeli wogóle jest
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa

    jednakże tego promieniowania to chyba aż tak wiele nie ma, jeżeli wogóle jest :roll:
    w zasadzie w ogóle nie mam ochoty z Toba dyskutować, ale zrobie wyjątek.

    Może w to trudno uwierzyć, ale ciepło to promieniowanie.

    Od tego promieniowania wszystko się zaczyna, bo taką drogą dociera
    ze Słońca do nas i w takiej samej postaci (promieniowania) opuszcza
    naszą kochaną planetę. Promieniuje każde ciało o temperaturze wyższej
    od bezwzględnego zera.


  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    dziękuję za miłe słowa
    rozumiem, że te ogólne pierdoły przekujesz na konkrety
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    To już nie moja rola, od tego są google i własna głowa. Lecę do roboty.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    czyli z uporem maniaka forsujesz folię nie dając żadnych argumentów na zasadność i SPOSÓB stosowania tejże folii
    leć do roboty, leć, może tam pójdzie Ci lepiej
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  17. #37

    Domyślnie

    Temat widze ze powraca.

    Na tym forum wszyscy starają sie budowac jak najlepiej, najoptymalniej.
    Folia metalizowana nie jest wiele drożasz od zwykłej folii, którą sie daje od wewnątrz na izolacje poddasza.
    a dzięki swoim wląsciwościom odbija promieniowanie emitowane przez płytę GK, pisałem już o tym.
    Zastanawim sie, kto napisął w muratorze, ze niezbędna jeszt szczelina, pomiędzy folią i płytą aby mechanizm zadziałał. Nie jest niezbędna.
    Zastosowanie folii poprawi parametry izolacji poddasza, można by wyliczyć o ile, ale w dobie drożejącej energii po prostu warto to zastosowac i już. Róznica kosztów niewielka.
    Podobna dyskusja była też na temat folii metalizowanej dawanej pod ogrzewanie podłogowe.
    Nowoczsne izolacje są budowane warstwow i zawsze wśród tych waarstw jest powłoka metaliczna - dzieję sie tak nie bez powodu

    Jak ktoś jest przekonany że nie warto to niech nie daje, wolnosć w tym temacie panuje jak narazie


    Pozdrawiam
    Doświadczenie, to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Zobacz: www.borelioza.org Strona Stowarzyszenia - Borelioza

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Talbot
    Temat widze ze powraca.

    Folia metalizowana nie jest wiele drożasz od zwykłej folii, którą sie daje od wewnątrz na izolacje poddasza.
    jeden z lepszych argumentów za
    a dzięki swoim wląsciwościom odbija promieniowanie emitowane przez płytę GK, pisałem już o tym.
    Zastanawim sie, kto napisął w muratorze, ze niezbędna jeszt szczelina, pomiędzy folią i płytą aby mechanizm zadziałał. Nie jest niezbędna.
    odbija promieniowanie i może przylegać
    to wtedy jest przewodzenie i tę folię można sobie wsadzić, to raczej nie promieniowanie typu X
    Zastosowanie folii poprawi parametry izolacji poddasza, można by wyliczyć o ile, ale w dobie drożejącej energii po prostu warto to zastosowac i już.
    no w takim przypadku jestem ciekaw ile
    Róznica kosztów niewielka.
    i na tej zasadzie chałupa kosztuje więcej, bo tu i tam coś "lepszego" się da
    Podobna dyskusja była też na temat folii metalizowanej dawanej pod ogrzewanie podłogowe.
    Nowoczsne izolacje są budowane warstwow i zawsze wśród tych waarstw jest powłoka metaliczna - dzieję sie tak nie bez powodu
    no właśnie jakie to powody?

    Jak ktoś jest przekonany że nie warto to niech nie daje, wolnosć w tym temacie panuje jak narazie
    dla przekonania wydawać kasę, pewnie tak, ale nie każdy może


    Pozdrawiam[/quote]
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  19. #39

    Domyślnie

    Zgadza się nikt nikogo nie zmusza do stosowania takiego czy innego materiału. Jak ktoś już zastosuje cos nowego to widzę że odraz jest krytykowany bo a po co , nie ma sensu itd. Każdy ma swój rozum i może sam zdecydować czy ma kasę na to żeby kupić coś troszkę lepszego czy nie.
    Dla mnie głównym argumentem nie było to czy ta folia ma powlokę alu, ale to że jest porostu mocniejsza od zwykłej i różnica w kosztach bynajmniej u mnie była znikoma.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    mocniejsza dzięki tej warstwie alu?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony