dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 157
  1. #41

    Domyślnie

    Nie przez zbrojenie.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    up
    może ktoś się ulituje i wyjaśni, jak krowie na rowie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    żabie na trawie..

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Talbot
    Zastanawim sie, kto napisął w muratorze, ze niezbędna jeszt szczelina, pomiędzy folią i płytą aby mechanizm zadziałał. Nie jest niezbędna.
    Zastosowanie folii poprawi parametry izolacji poddasza, można by wyliczyć o ile, ale w dobie drożejącej energii po prostu warto to zastosowac i już. Róznica kosztów niewielka.



    Pozdrawiam
    Napisła to pani Karolina Matysiak-Rakoczy:

    "Aby mechanizm odbijania promieniowania cieplnego był skuteczny, aluminiowa powłoka nie może się z niczym stykać, bo wówczas nagrzewa się, zamiast odbijać promieniowanie. Dlatego między niskoemisyjną stroną folii a kolejnymi warstwami należy zastosować niewentylowaną szczelinę. Najwięcej trudności sprawia poprawne rozciągnięcie folii. Nie może ona obwisać między krokwiami, bo będzie się stykać z ociepleniem lub okładziną skosów. Nie może być również zbyt napięta, bo to uniemożliwi odkształcenia pod wpływem temperatury. Do prawidłowego ułożenia niezbędna jest sprawna ekipa."

    A jeśli chodzi o plusy to:
    "Promieniowanie cieplne w mniejszym stopniu przenika wówczas do konstrukcji dachu i na zewnątrz, bo w znacznej części jest odbijane (nawet do 90%). Część odbitego promieniowania jest oddawana do pomieszczenia, a część ogrzewa powietrze znajdujące się w sczelinie . Dzięki temu zwiększa się jej opór cieplny (dwu a nawet trzykrotnie), a więc cała połać dachowa ma korzystniejszy współczynnik przenikania ciepła."

    Pozdrawiam Kamila

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila79
    (...)
    A jeśli chodzi o plusy to:
    "Promieniowanie cieplne w mniejszym stopniu przenika wówczas do konstrukcji dachu i na zewnątrz, bo w znacznej części jest odbijane (nawet do 90%). Część odbitego promieniowania jest oddawana do pomieszczenia, a część ogrzewa powietrze znajdujące się w sczelinie . Dzięki temu zwiększa się jej opór cieplny (dwu a nawet trzykrotnie), a więc cała połać dachowa ma korzystniejszy współczynnik przenikania ciepła."

    Pozdrawiam Kamila
    Jest to fakt niezaprzeczalny!!! Ale cały czas pytamy się o ile!!! Jaka jest różnica w "U", "R", "K" czy innej literce! Wyrażona w konkretnych jednostkach! Czy ten współczynnik zmieni się z np. 0.25 na 0.23? Czy może z 0.25 na 0.2499999?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    czyli Pani Karolina Matysiak-Rakoczy pisze całkiem logicznie, ino w drugim akapicie znowu potraktowała promieniowanie cieplne jak promieniowanie X lub podobne, pisząc o mniejszym przenikaniu promieniowania
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    czyli Pani Karolina Matysiak-Rakoczy pisze całkiem logicznie, ino w drugim akapicie znowu potraktowała promieniowanie cieplne jak promieniowanie X lub podobne, pisząc o mniejszym przenikaniu promieniowania
    Jak dla mnie logiczne. Jeśli ktoś zdanie wcześniej napisał o promieniowaniu cieplnym, to oczywista oczywistość, że w następnym zdaniu pisząc o promieniowaniu, tyczy to promieniowania cieplnego. Ktoś kto pisze artykuły do gazety musi dbać o stylistykę swojego tekstu, a nie powtarzać zbędnie słowa

    Ale, żeby nie wdawać się w nie swoją wojnę: jest pare osób zainteresowanych tym tematem a nie bezsensowną awanturą w piaskownicy. Przytoczyłam dwa najważniejsze fragmentu tekstu z muratora: jeden za ,drugi przeciw i każdy może sam przemyśleć co jest dla niego ważniejsze. Ja osobiście chciałam wydać te 350 zł więcej na folię aluminiową, ale gdy przeczytałam, o dodatkowym ruszcie zrezygnowałam (moim zdaniem tu też autorka pisze logicznie i jej argument mnie przekonuje) bo to kolejny koszt, a ja nie wiem czy wystarczy mi na drzwi do w.c.. No i jakość wykonastwa. Wykonawcy często nie są zachwyceni nowinkami, a ja wiem patrząc na moje ściany z YTONGA 36,5 o czym piszę. I pomimo, że jestem zadowolona z moich dachowców nie chciałabym, żeby uczyli się na moim dachu kłaść folię aluminiową, bo znowu skończy się to dla mnie bezsensownie wydanymi pieniędzmi na dobry materiał. No i mam niską ściankę kolankową, więc dla mnie te 2,5 cm nie jest bez znaczenia. Ale gdybym miała ogrzewać dom prądem czy olejem , a nie węglem i drzewem to pewnie byłabym bardziej za zastosowaniem foli paroszczelnej aluminiowej.

    Pozdrawiam
    Kamila

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...czyli następny dogmat! Trzeba uwierzyć a wtedy działa! Współczynnik przenikalności jest przeciw proporcjonalny do wiary w niego inwestora! Im wiara głębsza tym współczynnik bardziej maleje!

    ...innym takim dogmatem w budowlance jest oddychanie ścian... też jak się w to głęboko wierzy to już nie trzeba wentylacji robić!

    No cóż... różni ludzie w różny sposób postrzegają te same zjawiska...
    - pesymista widzi ciemny tunel
    - optymista widzi światełko w tym tunelu
    - realista widzi nadjeżdżający pociąg
    - maszynista widzi trzech idiotów na torach
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon

    No cóż... różni ludzie w różny sposób postrzegają te same zjawiska...
    - pesymista widzi ciemny tunel
    - optymista widzi światełko w tym tunelu
    - realista widzi nadjeżdżający pociąg
    - maszynista widzi trzech idiotów na torach

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila79
    Ale, żeby nie wdawać się w nie swoją wojnę: jest pare osób zainteresowanych tym tematem a nie bezsensowną awanturą w piaskownicy. Przytoczyłam dwa najważniejsze fragmentu tekstu z muratora: jeden za ,drugi przeciw i każdy może sam przemyśleć co jest dla niego ważniejsze.
    a czyja ta wojna?
    gdzie bezsensowna awantura?
    a czasopismo to nie musi być wyrocznią, mając wymagających sponsorów
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał Kamila79
    Ale, żeby nie wdawać się w nie swoją wojnę: jest pare osób zainteresowanych tym tematem a nie bezsensowną awanturą w piaskownicy. Przytoczyłam dwa najważniejsze fragmentu tekstu z muratora: jeden za ,drugi przeciw i każdy może sam przemyśleć co jest dla niego ważniejsze.
    a czyja ta wojna?
    jak to czyja? zabieraj wiaderko i grabki!! i to już !!!

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał Kamila79
    Ale, żeby nie wdawać się w nie swoją wojnę: jest pare osób zainteresowanych tym tematem a nie bezsensowną awanturą w piaskownicy. Przytoczyłam dwa najważniejsze fragmentu tekstu z muratora: jeden za ,drugi przeciw i każdy może sam przemyśleć co jest dla niego ważniejsze.
    a czasopismo to nie musi być wyrocznią, mając wymagających sponsorów
    mądrze prawisz, jabola można ci dać...

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    dobra, idę do swojej piaskownicy
    ale gdyby ktoś, kiedyś, coś...
    to edukujcie, wszystkim się to przyda...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paula_mario

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podnoszę temat!
    czym się kierować przy wyborze foli paroizolacyjnej ? Dodam, że mój dach jest z pełnym deskowaniem, daję matę ISOVER z najlepszym współczynnikiem lambdy tj 0,033 grubości 15 cm, i 5 cm Superrocka (lambda 0,036).
    Jeśli zwykła folia to jaka, jeśli z powłoką aluminiową to dlaczego?

    mario

  14. #54

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem ta folia to "chłit marketingowy"
    Zastanówcie się też czy dawać paraizolację nad pomieszczeniem suchym (sypialnia, pokoje) czy tylko nad mokrym (łazienka, kuchnia, suszarnia)

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik
    Moim skromnym zdaniem ta folia to "chłit marketingowy"
    Zastanówcie się też czy dawać paraizolację nad pomieszczeniem suchym (sypialnia, pokoje) czy tylko nad mokrym (łazienka, kuchnia, suszarnia)
    ...zgadzam się że folia AL to chłyt ale paroizolację zalecam... lepiej mieć 25cm suchej wełny niż 30cm zawilżałej... wełna przez wilgoć traci na izolacyjności a płyta G-K jest dla pary nikłą przeszkodą praktycznie żadną. A folia to mały udział w kosztach wykończenia poddasza...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #56

    Domyślnie

    Tak tylko jedną z głównych zalet wełny jest jej paraprzepuszczalność i gdy walniemy na to folie to wycinamy sobie tą zaletę. Rockwool zaleca stosowanie paraizolaci tylko w pomieszczeniach mokrych i moim zdaniem ma rację.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik
    Tak tylko jedną z głównych zalet wełny jest jej paraprzepuszczalność i gdy walniemy na to folie to wycinamy sobie tą zaletę. Rockwool zaleca stosowanie paraizolaci tylko w pomieszczeniach mokrych i moim zdaniem ma rację.
    Ja nie zmuszam nikogo do dawania paroizolacji! Ale na swoim poszedłbym za radą Isovera i folię dałbym...

    ...a do usuwania wilgoci jest sprawna wentylacja a nie oddychające płyty...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #58

    Domyślnie

    W sypialniach raczej jest słaba wentylacja więc para powinna przechodzić przez wełnę. W łazienkach przez kratki wentylacyjne.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik
    W sypialniach raczej jest słaba wentylacja więc para powinna przechodzić przez wełnę. W łazienkach przez kratki wentylacyjne.
    para tak samo jak dwutlenek węgla powinno się "wypuszczać" wentylacją a nie przez wełnę...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  20. #60

    Domyślnie

    Napisła to pani Karolina Matysiak-Rakoczy:

    "Aby mechanizm odbijania promieniowania cieplnego był skuteczny, aluminiowa powłoka nie może się z niczym stykać, bo wówczas nagrzewa się, zamiast odbijać promieniowanie. Dlatego między niskoemisyjną stroną folii a kolejnymi warstwami należy zastosować niewentylowaną szczelinę. Najwięcej trudności sprawia poprawne rozciągnięcie folii. Nie może ona obwisać między krokwiami, bo będzie się stykać z ociepleniem lub okładziną skosów. Nie może być również zbyt napięta, bo to uniemożliwi odkształcenia pod wpływem temperatury. Do prawidłowego ułożenia niezbędna jest sprawna ekipa."

    A jeśli chodzi o plusy to:
    "Promieniowanie cieplne w mniejszym stopniu przenika wówczas do konstrukcji dachu i na zewnątrz, bo w znacznej części jest odbijane (nawet do 90%). Część odbitego promieniowania jest oddawana do pomieszczenia, a część ogrzewa powietrze znajdujące się w sczelinie . Dzięki temu zwiększa się jej opór cieplny (dwu a nawet trzykrotnie), a więc cała połać dachowa ma korzystniejszy współczynnik przenikania ciepła."

    Pozdrawiam Kamila
    Czy możesz podać mi numer muratora, w którym jest ten artykuł?

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony