dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 85
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Szalunki systemowe -

    Rozważam użycie szalunków systemowych do ścian fundamentowych. Czy ktoś to ćwiczył i ma ochotę podzielić się refleksjami? Najchętniej przyjmę tez jakieś namiery na wynajmujących takie cuda, bo to cena jest czynnikiem decydującym w tej zabawie.

    Czy można przyjąć, że 5 dni (tydzień) starczy na ściany fund ok 70cm?

    Thank you from the mountain

    Dep
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Szalunki systemowe -

    rozszalowywac możesz na drugi dzień po wylaniu
    a sedno tkwi w tym abyś znalazł kogoś kto perfekcyjnie "rozbije" to na czynniki pierwsze i zamówi taka ilość elementów (stalform, acrow czy inne) o takich wymiarach jaka będzie Ci potrzebna ...
    lasze (blachy do utrzymywania dystansu miedzy scianami) to jednorazowy wydatek (zostaja w betonie)

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie Re: Szalunki systemowe -

    Cytat Napisał Depi
    Rozważam użycie szalunków systemowych do ścian fundamentowych. Czy ktoś to ćwiczył i ma ochotę podzielić się refleksjami? Najchętniej przyjmę tez jakieś namiery na wynajmujących takie cuda, bo to cena jest czynnikiem decydującym w tej zabawie.

    Czy można przyjąć, że 5 dni (tydzień) starczy na ściany fund ok 70cm?

    Thank you from the mountain

    Dep
    1 dzień montujesz i zalewasz, drugi demontujesz i oddajesz.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    niektórzy żądają aby przed oddaniem naoliwic je i oskrobac z resztek betonu ... przy sprawnej ekipie to jeszcze 6 godzin ...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    niektórzy żądają aby przed oddaniem naoliwic je i oskrobac z resztek betonu ... przy sprawnej ekipie to jeszcze 6 godzin ...
    Zwykle dają srodek antyadhezyjny i generalnie nic nie przylega. Czyszczenie nie zajmuje wtedy dużo czasu.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Szalunki systemowe mają systemową wysokość. Nie widziałem takich 70 cm. Musisz się liczyć z tym, że wypożyczalnia nie będzie miała tyle abyś na jeden raz zaszalował. Za wynajem chcą sporej kaucji. Transport zapewne będzie po twojej stronie. Koszt osprzętu może przekroczyć koszt dzierżawy. Ale jak podeślesz projekt to wyliczą potrzebną ilość za ciebie

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Szalunki systemowe mają systemową wysokość. Nie widziałem takich 70 cm. Musisz się liczyć z tym, że wypożyczalnia nie będzie miała tyle abyś na jeden raz zaszalował. Za wynajem chcą sporej kaucji. Transport zapewne będzie po twojej stronie. Koszt osprzętu może przekroczyć koszt dzierżawy. Ale jak podeślesz projekt to wyliczą potrzebną ilość za ciebie
    Są wyższe i zalewa na 70 Można próbować 60 + 30.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Szalunki systemowe mają systemową wysokość. Nie widziałem takich 70 cm ...
    składa się je w różne układanki (jak klocki lego)

    p.s. ale jako fachowiec wiesz to chyba lepiej ...


  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Na pewno się da. Zwracam uwagę tylko na niedogodności.
    Więcej sobie kiedyś obiecywalem po systemowych szalunkach. Ale niektórzy powycofywali się z tak drobnowymiarowych systemów które można by użyć do niskich scian fundamentowych (np. HÜNNEBECK). Inni wcale nie mają takich. A jak mają to nie ma wypożyczalni która je dzierżawi itp.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Hmmm... A macie jakies namiary? Googluje i jakoś mi słabo idzie. Przynajmniej w moich okolicach. Jezier - Ty jesteś mi najbliższy chyba
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    HÜNNEBECK w Piasecznie
    DELTA-BUD, YGO, NOE na Kłobuckiej
    PERBUD ul. Księcia Ziemowita

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Depi
    A nie lepiej zalac gotowe bloczki szalunkowe?
    Jezier takie wlasnie robi. Chyba dobrze mowie , czy moze to plotki ?
    To proste i dobre rozwiazanie.Mozna sobie starannie ulozyc i zalewac.


    Jesli namyslisz sie na systemowe , to na dystans mamy patent , powiem przy okazji.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    peri
    bauma
    palisander
    itp itd
    na mój gust nie wynajmiesz na dwa dni, pytaj o minimalny okres dierżawy i kaucję, o ile drugie Ci się "wróci" przy dobrym układzie, o tyle okres dzerżawy jest cięzki do negocjacji

    czywiście plusy techniczne są ogromne , ale nie współdziałają z ekonomicznymi
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Kurde z tym minimalnym okresem dzierżawy to mnie zraniłeś Shrek, zraniłeś na wskroś...

    Nic - bendem dzwonił. Bardzo mi się podoba cała idea i jeśli nie wyjdzie dużo drożej, to pojadę. Sęk w tym, że nie bardzo ufam swojej ekipie. Niby mówią, że potrafią zaszalować, ale będę spokojniejszt, jeśli to będzie szalunek systemowy. No a parę metrów drewna też piechotą nie chodzi. Podobnie, jak parę metrów sześciennych betonu, który musiałbym wlać do poziomu gruntu na pełnej szerokości wykopu (jeśli wybrałbym taką opcję - przyp. aut.). No i dniówki ekipy (bo na razie tak się z nimi rozliczam) też nie chodza piechotą.

    A co to za pustaki Jezier? Takie zasypowe? To się kalkuluje, to wytrzymuje, to jest dobre? Czemu nikt tak nie robi?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  15. #15

    Domyślnie

    Nie wiem jak w tym roku, ale poprzedniej jesieni trenowałem temat
    Cena mnie zabiła, ( ale to kwestia zasobności portfela)
    Kupiłem deski gwoździe i wziąłem się za szalowanie
    PS
    Dzień na zbicie, dzień zalania, dzień rozszalowania – jak ktoś tam wyżej pisał – życzę mu powodzenia
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    A co to za pustaki Jezier? Takie zasypowe? To się kalkuluje, to wytrzymuje, to jest dobre? Czemu nikt tak nie robi?
    Pustaki jak pustaki


    Mi się kalkuluje

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Hm... A ile to kosztuje? Bo na allegro nie ma a jakieś szczątkowe cenniki w necie można sobie wrażyć w żyć...

    pblochu A ile dokładnie to miało Cię kosztować? Bo mnie cena metra sześciennego drewna też zabija... Dodaj robocizne (no nie ma bata, żeby 5x dłużej nie trwało zbijanie drewnianych), wyżywienie tej bandy i ryzyko, że te ich szalunki się rozpierniczą jak zaczną do niego lać beton... No i takie ściany z systemowych sa gładziutkie jak pupka niemowlaka - izolacja łatwiej się zrobi...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    sprawdź sobie np w firmie Techbud (kliknij tu)

    Ja użyłem szalunków systemowych które wynająłem na 3 dni kosztowało mnie to z transportem 1000zł ale to było w 2004 roku. Ściany wyszły idealnie i szybko.
    Inwestor to brzmi dumnie....

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    można znaleźć firemki, które pożyczą na krótki okres szalunki, zazwyczaj takie co już osiągnęły wiek emerytalny, ale są ok (szalunki, nie firemki)
    ale co do wafki, to nie miałem z takimi do czynienia
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Kurcze - całkiem spodobały mi się te pustaki zasypowe. Jeszcze kwestia ceny... Jezier - Ty robisz ze zbrojeniem czy bez? Zbrojenie troche wywala całą impreze - dodatkowy czas i koszty...

    Jakby mnie kosztowały systemowe 1000 zł to biorę
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony