dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 72
  1. #1

    Domyślnie Z czego ściany działowe ?

    Witam,

    Zastanawiałem się czy na ściany działowe w domu nie dać gazobetonu ,grubość 10 lub 12. Moją żona nasłuchała się od róznych osób ,że gazobeton jest nie zdrowy i powiedziała NIE. Chce cegłę czerwoną i w grę wchodziłby porotherm 11,5 co by jakieś drzwi można było załozyc.Myślę też nad cegłą dziurawką ale boje się ,że jak powiesze np. tv, czy coś to nie utrzyma się.Wazną cechą jest też aspekt akustyczny- aby było tłumienie.
    Pytanie co polecacie na ściany działowe tak aby było w miare cenowo rozsądnie ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Toż cegła dziurawka jest mocniejsza od porothermu! Jeżeli już ma być czerwone, to im pełniejsze, tym lepiej. Szczególnie, jeśli chodzi Ci o izolacyjność akustyczną. Najlepsza pełna cegła by pewnie była, ale to strasznie uciążliwe. Porotherm to duża pomyłka.

    Silka jest dobra. Czy żona też się nasłuchała, że biały kolor szkodzi?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    Myślałem nad cegłą pełną ale to jest za ciężkie rozwiązanie.
    W sumie mój majster twierdzi - sam też się co nie co orientuję ,że teraz są takie kołki i kleje ,że w dziurawce wszystko siedzi.

    Silka...hm...dzieki.....zwrócę uwagę.

    Ps. Żona lubi ceramike więc kolor też jej się podoba.

  4. #4

    Domyślnie

    ścianki działowe powinny akumulować ciepło więc silka.
    ale wygodnie byłoby żeby były miękkie, żeby rowki łatwo się kuło, czyli silka odpada i psuje BK.
    no ale BK nie magazynuje ciepła czyli odpada....

    i zostaje porotherm (miękki i magazynuje - przynajmniej trochę) - i z tego właśnie mam ścianki działowe... i są czerwone ......przynajmniej do położenia na nich tynków...

  5. #5

    Domyślnie

    Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007
    Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro.
    Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  7. #7

    Domyślnie

    dobrze powiedziane - moja żona to będzie wybierać wzór kafelków a nie typ centrali alarmowej...

    no i już wybierała wzór, i odcień, koloru dachówki... podkreślam...odcień koloru

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał adam2007
    Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro.
    Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
    na wejściu w ryj, lepiej wtedy "negocjować" (z pantoflarzem oczywiście)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał adam2007
    Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro.
    Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?


    Jeszcze nie mam stołu a i obiadu też nie robie.
    A Ty najpierw walisz w ryj przed rozmową ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał adam2007
    Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro.
    Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
    na wejściu w ryj, lepiej wtedy "negocjować" (z pantoflarzem oczywiście)

    Nie uznaje praktyk podnoszenia ręki na kobietę jeśli o to chodzi.
    Co do Twojej wypowiedzi i jest nader wulgarna ,a w ryj to ty se możesz swoją starą ... [moderowano].

    Ps. Czy na tym forum jest jakiś Mod. ? Takich Typów to powinnini z ustawy likwidować.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał adam2007
    Pytanie co polecacie na ściany działowe tak aby było w miare cenowo rozsądnie ?
    wybór jest olbrzymi, samej ceramiki jest kilka odmian, ja u siebie mam cegłę modularną K-2 gruba na 12 cm klasa 15MPa

    na składzie byłą też niewiele się różniąca DZ-220 gruba na 9 cm

    Cytat Napisał Depi
    Toż cegła dziurawka jest mocniejsza od porothermu!
    gdzieś na stronie PTH widziałem informację że ceramika poryzowana zaczyna się od grubości 24 cm, na ścianki działowe czyli np: 11,5 cm nie daje sie trocin do gliny, sens w tym jest, ścianki działowe nie potrzebują zwiększonej izolacji ciepła za to potrzebują większej wytrzymałości

    wniosek: cienki PTH 11,5 cm na ścianki działowe jest dokładnie taki sam jak cegła dziurawka 10 MPa


    Chyba jednak wybiore czerwonke bo jak patrzyłem na ceny to te białe wcale nie są tanie. Wręcz troszkę się zszokowałem ceną Silki lub BK.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007
    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał adam2007
    Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro.
    Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
    na wejściu w ryj, lepiej wtedy "negocjować" (z pantoflarzem oczywiście)

    Nie uznaje praktyk podnoszenia ręki na kobietę jeśli o to chodzi.
    Co do Twojej wypowiedzi i jest nader wulgarna ,a w ryj to ty se możesz swoją starą ... [moderowano].

    Ps. Czy na tym forum jest jakiś Mod. ? Takich Typów to powinnini z ustawy likwidować.
    Chyba nic a nic z żartu nie załapałeś.

    Nie jest Ci trochę ,że kobieta za Ciebie decyduje bo baby tak w sklepie mówiły?
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał adam2007
    Cytat Napisał Barbossa
    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał adam2007
    Własnie rozmawiałem z żoną i powiedziała zdecydowane Nie białej cegle. Chyba zostaje dziurawka palona labo poro.
    Jak przychodzisz do domu to od razu wchodzisz pod stół czy dopiero jak zrobisz obiad?
    na wejściu w ryj, lepiej wtedy "negocjować" (z pantoflarzem oczywiście)

    Nie uznaje praktyk podnoszenia ręki na kobietę jeśli o to chodzi.
    Co do Twojej wypowiedzi i jest nader wulgarna ,a w ryj to ty se możesz swoją starą ... [moderowano].

    Ps. Czy na tym forum jest jakiś Mod. ? Takich Typów to powinnini z ustawy likwidować.
    Chyba nic a nic z żartu nie załapałeś.

    Nie jest Ci trochę ,że kobieta za Ciebie decyduje bo baby tak w sklepie mówiły?

    Słuchaj , powiem Ci ,że bardzo się mylisz.
    Nikt nie powiedział ,że słucham się "baby" ale chodzi o to ,że liczę się z jej zdaniem. Nikt tu nie wie kim moja żona jest i co na temat budowy wie. Jeżeli bym napisał ,że jest inzynierem budownictwa to co by powiedział każdy z was ?
    Proszę tylko o wypowiedzi i dlatego czasem coś napiszę co pobudzi innych dorozmowy ,a że ktoś nie rozumie to chyba za mało Mobila mu nalano.

    Generalnie ja wybieram materiały i ja o większości decyduje. To tak żeby była jasność.

    Ps. Jeśli chodzi o żarty...to troszke nie w tym stylu.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    " Moją żona nasłuchała się od róznych osób ,że gazobeton jest nie zdrowy i powiedziała NIE"

    To nie wskazuje aby sz.m. miała jakiekolwiek pojęcie w temacie, powiedziałbym,że jest słabym inżynierem.
    Moim skromnym zdaniem - silka pełna byłaby odpowiednia - akumulacyjność,akustyka - co do bruzd to nie mamy XVI wieku aby z tym był problem*.

    Minusy to większe problemy przy rearanżacji wnętrza, niemniej jednak patrz *
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    " Moją żona nasłuchała się od róznych osób ,że gazobeton jest nie zdrowy i powiedziała NIE"

    To nie wskazuje aby sz.m. miała jakiekolwiek pojęcie w temacie, powiedziałbym,że jest słabym inżynierem.
    Moim skromnym zdaniem - silka pełna byłaby odpowiednia - akumulacyjność,akustyka - co do bruzd to nie mamy XVI wieku aby z tym był problem*.

    Minusy to większe problemy przy rearanżacji wnętrza, niemniej jednak patrz *

    Nic nie wiesz o jej pojęciu. Ona po prostu powiedziała ,że nie chce. Ja też nie chce bo to wcale nie jest tańsze rozwiązanie, a wg. Nas sprawia więcej problemów w przyszłości.

    Mój kontekst w wiadomości brzmiał...a nóż...choć tego nie napisałem.

    Nie ma inżyniera idelanego, każdy ma swój punktwidzenia i swoje doświadczenia dlaetego nigdy nie będzie takiego wykonawcy z którym się zgodzisz w 100%.

  16. #16

    Domyślnie

    ja będę stawiał ścianki z silikatu
    a tak na marginesie - BK nie jest trujące/szkodliwe/ itp inż. budownictwa powinien to wiedzieć i nie irytuj się na Barbossę - on po prostu wali prosto z mostu - jak budowlaniec ....

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał aero
    ja będę stawiał ścianki z silikatu
    a tak na marginesie - BK nie jest trujące/szkodliwe/ itp inż. budownictwa powinien to wiedzieć i nie irytuj się na Barbossę - on po prostu wali prosto z mostu - jak budowlaniec ....

    No niestety ale tu się ,mylicie ponieważ np. gazobeton ma w sobie związku trujące - pewnie już w minimalnej ilości ale ma.
    Generallnie nie są one najzdrowsze a na pewno mniej zdrowe niż ceramika.
    To ma być dom na całe życie

  18. #18

    Domyślnie

    samo życie nie jest zdrowe - a żyć trzeba...

  19. #19

    Domyślnie

    to bardzo proszę sprawdzić jakim promieniowaniem pochwalić się może cegła "czerwona" - glina niestety bardzo często "łapie" aurę
    jeśli chce się mieć coś "zdrowego" to pozostaje drewno, o ile nie rosło w pobliżu Czarnobyla ....

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    samo życie nie jest zdrowe - a żyć trzeba...
    Racja !!!!

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony