dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Temat: stan surowy

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MILUŚ

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie stan surowy

    Czesc,
    planuje budowe domu z poddaszem uzytkowym, sciany z belixu strop z terrivy, powierzchnia uzytkowa 133m. Murarz krzyknal 25-30tys za wymurowanie z wykopaniem fundamentów. Prosze o podpowiedz czy to duzo, malo, czy normalmie???
    Pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ciaszka

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    514
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    To rewelacyjnie mało, jak dobrze muruje to się nie zastanawiaj

  3. #3

    Domyślnie

    nie zgadzam się - jeżeli byłoby to 25k pln to jeszcze znośnie, ale 30k pln to już bez rewelacji do tego trzeba doliczyć i tak więżbę i pokrycie dachu

  4. #4

    Domyślnie

    za 35 tysi mam dogadanego od fundamentu aż po deskowanie dachu. myślę że to całkiem niezła cena. domek ok 150m2

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MILUŚ

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie odpowiedzi,
    dzieki temu mam juz jako takie pojecie.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Za taka cene bierz jesli dobrze muruje nie zastanawiaj sie pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    nie zgadzam się - jeżeli byłoby to 25k pln to jeszcze znośnie, ale 30k pln to już bez rewelacji do tego trzeba doliczyć i tak więżbę i pokrycie dachu
    Wiem, że przepłaciłam, ale żeby aż tyle? 30 tys to dobra cena. Ja dałam 55 z więźbą.
    PS Nie chcę do tego wracać. To największa trauma tej budowy.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    murarz wziął ok 18000, więźba 6 = 24000. Dodatkowo z 1000 na koparkę. Wszystkie ściany działowe murowane. Ale bez schodów i tarasu

  9. #9

    Domyślnie

    A co myslicie o tym:
    60 tyś. za robiciznę - dom 150 m2 podpiwniczony, z poddaszem.
    W cenie oprócz fundamentów i murów więźba, pokrycie blachodachówką, ocieplenie styropianem, tynki zewnętrzne i wewnętrzne
    renjul

  10. #10

    Domyślnie

    To aż sie wierzyć nie chce...Same tynki wewnętrzne to min 10 tys, ocieplenie zewn. z tynkiem min. 15 tys, dach robocizna min 5 tys. Na mury (i to z piwnicą) oraz więźbę zostaje 30 tys....To jak pół darmo! jeśli ekipa sprawdzona to bierz i się nie zastanawiaj! Oszczędzisz pieniądze i czas tracony na poszukiwanie kolejnych ekip.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bezdomna
    To aż sie wierzyć nie chce...Same tynki wewnętrzne to min 10 tys, ocieplenie zewn. z tynkiem min. 15 tys, dach robocizna min 5 tys. Na mury (i to z piwnicą) oraz więźbę zostaje 30 tys....To jak pół darmo! jeśli ekipa sprawdzona to bierz i się nie zastanawiaj! Oszczędzisz pieniądze i czas tracony na poszukiwanie kolejnych ekip.
    Dzięki Mnie się na pierwszy rzut oka wydawało drogo, bo nie sądziłam, że tynki aż takie drogie. Ekipa jest sprawdzona, budowała u kuzyna i jest bardzo zadowolony.
    renjul

  12. #12

    Domyślnie

    Porownywanie cen okolic Lublina z okolicami Warszawy jest troche chybione przynajmniej dopóki zarobki w obu tych miastach sie roznia. To tak samo ja pytanie: czy 200 zl/m2 dzialki to drogo.

  13. #13

    Domyślnie

    Niestety, ale u mnie w Otwocku pod Warszawą, na moim osiedlu domków jednorodzinnych działki są sprzedawane po 300 zł za metr. W centrum miasta działek już nie ma, wykupili je głównie deweloperzy, a ceny dochodzą do 1000,00 zł za metr. W samej Warszawie jest niestety jeszcze drożej, a zainteresowanie działkami utrzymuje się na wysokim poziomie. Ceny mieszkań w Otwocku to około 6000 - 8000 (nowe) zł za metr i o dziwo nadal mieszkania cieszą się zainteresowaniem. Z tego co wyżej napisałem wynika także to że ekipy budowlane i koszty budowu domu są również bardzo wysokie. Sam zbudowałem domek około 120 m p.u. i w stanie surowym otwartym kosztował mnie około 200.000 zł. (projekt prosty bez garażu) w tej cenie nie ma kosztów działki. Gdybym działki nie kupił wcześniej to przy obecnym poziomie cen nie byłbym w stanie nawet rozpocząć budowy. Przerażają mnie także przy dzisiejszych cenach koszty wykończenia tego budynku. Szacuje je jescze przynajmniej na 150 tys. zł w średnim co najwyżej standardzie. A nie buduje najdrożej tylko staram się wybierać średnie oferty cenowe od rzetelnych, sprawdzonych wcześcniej wykonawców. Tak więc słusznie powyżej zauważono, że koszt wybudowania domu jest różny w zależności od lokalizacji. Mimo wszystko przy obecnych cenach warto budować dom... ponieważ u mnie za 350 000 zł to można sobie co najwyżej kupić małe dwupokojowe mieszkanie...
    Pozdrawiam,

  14. #14

    Domyślnie dołączam z info

    Witajcie, dostałąm pierwszą wycenę budowy stanu surowego otwartego. Zakres prac:
    1.Fundamenty
    Podkład pod ławy do 10 cm
    Ławy żelbetowe
    Izolacja pionowa (Abizolem )
    Izolacja pozioma
    Murowanie fundamentów z bloczków
    Izolacja Pionowa
    Pozioma
    Ocieplenie fundamentów styropianem
    Zageszczanie podłoża pod posadzke
    Wylanie podkładu pod posadzki
    2. Parter
    Murowanie ścian nośnych
    Murowanie ścian wewnetrznych
    Podkład pod stropy do 10 cm
    Belki i podciągi w deskowaniu tradycyjnym
    Stropy żelbetowe
    W cenie kominy i schody
    3. Poddasze użytkowe
    Murowanie ścian poddasza
    Murowanie scian działowych poddasza
    Belki i Podciągi pod dach
    cenna netto 37000 zł czy to dużo? Budowa w Żyrardowie.

  15. #15

    Domyślnie

    Normalna.

    Pozdrawiam,

  16. #16

    Domyślnie

    25 tysięcy za fundamenty, mury parteru i piętra, strop teriva, działówki murowane na obu kondygnacjach, taras, schodki wejściowe, dwa kominy. Koparka na mój koszt. Cena netto. Domu 160m plus 40 garażu, bryła bardzo prosta, żadnych komplikacji i udziwnień, kolankowa jednopustakowa plus boczki, bo dach dwuspadowy.
    17 tysięcy taniej niż konkurencyjna wycena .

    Przyzwoicie chyba?

  17. #17

    Domyślnie

    Bardzo przyzwoicie

    My za stan surowy (fundamenty, ściany konstrukcyjne, 2 kominy = 140m3+20 m2 garazu, stropy ze skomplikowanym zbrojeniem zalewane, ściany wzmacniane zbrojeniem i betonem - szkody górnicze) zapłacilismy 42 tyś.
    Wylewka schodów 1200 zł
    Sciany działowe sa w trakcie uzgodnień, nie wiem ile zapłacimy, ale majster obiecał , że nie bedzie liczył wg ceny rynkowej.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredziolina
    zapłacilismy 42 tyś.
    Netto czy brutto?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredziolina
    Bardzo przyzwoicie

    My za stan surowy (fundamenty, ściany konstrukcyjne, 2 kominy = 140m3+20 m2 garazu, stropy ze skomplikowanym zbrojeniem zalewane, ściany wzmacniane zbrojeniem i betonem - szkody górnicze) zapłacilismy 42 tyś.
    Wylewka schodów 1200 zł
    Sciany działowe sa w trakcie uzgodnień, nie wiem ile zapłacimy, ale majster obiecał , że nie bedzie liczył wg ceny rynkowej.
    Fredziolina

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ruslana&gregorbu
    Cytat Napisał Fredziolina
    zapłacilismy 42 tyś.
    Netto czy brutto?
    bez rachunku

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony