dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 18
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 354
  1. #301

    Domyślnie

    Gumis107 - szczerze współczuję.

  2. #302
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marko4000

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    5

    Domyślnie

    odswiezam temat, w domu jest cudownie i wspaniale i na pewno mieszkanie nigdy tego nie odda, jednak jak niektórzy powyżej podjeliśmy decyzję o przeprowadzce do mieszkania... powod - dojazd do pracy, mamy rozne godzniy pracy, i droga do domu zajmuje nam zbyt wiele, nie mowiac juz o codziennych zakupach i ewentualnie zalatwianiu jakichs spraw prywatnych. rozpoczynamy wlasnie szukanie mieszkania, a przeprowadzkę planujemy na drugą polowe przyszlego roku.

  3. #303
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvo
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-220
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    czasami zmusza nas do tego sytuacja ( czytaj praca)
    Dlaczego nie zmieniles pracy tylko dom?
    Nawiazujac do tematu ,nigdy nie zamienilbym domu na klatke
    "Każdy jest kowalem swego losu, lecz nie każdy umie kuć"

  4. #304
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sunnychris
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Versmold / Gorzów wlkp
    Posty
    206

    Domyślnie

    No i co... po latach wróciłem na stare "forumowe śmieci" a mój wątek tętni życiem
    Sporo się wydarzyło przez te lata od sprzedaży domu.... zmiana profesji, wyjazd za granicę, rozwód... i avatar jakby przestałbyć aktualny...

    teraz z tego muszę zrobić wycinek...

    no ale co bardziej tematycznie tu pasuje - takie to to coś powoli chodzi mi po głowie, żeby zbić do kupy w szkopii

  5. #305

    Domyślnie

    Widzę,że lubisz zmiany tylko uważaj żebyś trawnika nie zrobił

  6. #306
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sunnychris
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Versmold / Gorzów wlkp
    Posty
    206

    Domyślnie

    żartowniś hah

  7. #307
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    śliczna chatka

  8. #308

    Domyślnie

    Trochę dużo tych daszków ...

    a o trawniku nie bez kozery napisałam, wczesniej przeczytałam cały wątek,który założyłeś

  9. #309
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    nie wiem czy strzecha nie byłaby bardziej interesująca na dach zależy czy chcesz "szaleć"

  10. #310
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sunnychris
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Versmold / Gorzów wlkp
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post
    a o trawniku nie bez kozery napisałam, wczesniej przeczytałam cały wątek,który założyłeś
    domyślam się... sąsiad "hoduje" w szopie taką kosiareczkę co mu sama przycina trawniczek co drugi dzień... świetny gadżet - samo to to dziadostwo się jeździ ładować itd. no ale nie zmienia to faktu, że trawnik będzie mniejszością

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    nie wiem czy strzecha nie byłaby bardziej interesująca na dach zależy czy chcesz "szaleć"
    Myślę o tym... potrzebuję jednak wpierw zasięgnąć info u użytkowników... no i ogólnie "jak to się je"

  11. #311
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    właśnie wczoraj o tym coś czytałam - tu na forum jakieś stare tematy są i nawet namiary na wykonawców udało mi się znaleźć to forum to kopalnia wiedzy

  12. #312
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sunnychris
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Versmold / Gorzów wlkp
    Posty
    206

    Domyślnie

    chcesz sobie taki daszek sprawić ?

  13. #313

    Domyślnie

    a mieszkanie ? co Cię skłoniło do budowy domu?

  14. #314
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sunnychris
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Versmold / Gorzów wlkp
    Posty
    206

    Domyślnie

    mieszkanie sobie jest w polsce.... będę je "przerabiał" pod kawalerskie gniazdko na czas pobytu w kraju, a dom... no zawsze chciałem - pierwsze podejście było nie udane, złożyło się na to sporo czynników. Dziś to bardziej dojrzała i przemyślana decyzja.

  15. #315
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    już pewnie takiego sobie nie sprawię - może w domu nr 2 kiedyś . akurat oglądałam program o takich dachach i uznałam że zawsze mi się podobały lubie się czasem dobijać więc na forum poczytałam o takich dachach piękne są..

  16. #316
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sunnychris
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Versmold / Gorzów wlkp
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    piękne są..
    to prawda.... tylko kwestia użytkowania tego, kosztów i serwisowania....

  17. #317
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Miłostka

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    czestochowa
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jestem zaskoczona tym, że ktoś posiadający dom, sprzedaje go by wrócić do bloku. Ale pewnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja od dziecka mieszkam na wsi, teraz wspólnie z mężem budujemy dom w innej miejscowości, ale też jest to wieś. Nigdy nie braliśmy pod uwagę mieszkania w bloku. Mam krewnych mieszkających w blokach i odwiedzając ich zawsze bardzo im współczułam, że muszę gnieść się w tych "klatkach".. Niby mieszkania 3-pokojowe, ale te pokoje takie klitki.. Jedna moja ciotka mieszka na drugim piętrze w bloku, w tej chwili ma ponad 60 lat, problemy z chodzeniem, rzadko wychodzi na dwór, całymi dniami siedzi w mieszkaniu i pozostaje jej tylko patrzenie przez okno.. Życie na wsi to zupełnie coś innego. Starsi ludzie nie są skazani na siedzenie w czterech ścianach.. Dzieci mają radochę mogąc bawić się we własnych ogrodzie. Może i obowiązków jest więcej, bo koszenie trawy, bo ogródek, ale mnie osobiście uprawianie ogródka sprawia wielką przyjemność, wcześniej sadzenie kwiatków i warzyw nie sprawiało mi żadnej przyjemności, a teraz mogłabym grzebać w ziemi non stop. Do większego miasta mamy prawie 30 km, na wsi rozrywek zbyt wiele nie ma, ale jakoś za nimi nie tęsknię. Nie wyobrażam sobie życia w mieście. Ale to ja

  18. #318

    Domyślnie

    Może też się warto trochę pomęczyć, bo za kilkanaście lat komunikacja miejscowości podmiejskich z centrami na pewno się poprawi. I to nie tylko chodzi o komunikację samochodową, ale też kolejową, czy ogólnie transport zbiorowy.

  19. #319
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    Może też się warto trochę pomęczyć, bo za kilkanaście lat komunikacja miejscowości podmiejskich z centrami na pewno się poprawi. I to nie tylko chodzi o komunikację samochodową, ale też kolejową, czy ogólnie transport zbiorowy.
    Dziwne bo ja odniosłem przeciwne wrażenie. Jest coraz mniej połączeń autobusowych ze względu na oszczędności.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  20. #320
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bartosz Buczyński

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał leda16 Zobacz post
    Bo żyję już trochę lat na tym świecie dziecko. I mam synów prawie w wieku tej dziewczyny. I oboje z mężem mamy stanowiska - on kierownicze, ja samodzielne-specjalistyczne. Obracamy się wśród ludzi o naszej pozycji. A dlatego my i inni na budowę a właściwie wykończenie domu czekać musimy do 50-tki, bo z naszych zarobków nas po prostu nie stać na taką inwestycję. Dlatego nie wmówisz mi, że smarkacz rok po studiach albo bez, lub 24 letnia dziewuszka, sami zarabiają aż tyle, że te "decyzje" podejmują w sposób odpowiedzialny bez kalkulacji na kieszeń rodziców. Tak czy inaczej, to się nazywa pasożytnictwo. W pracy mam dość takich przykładów młodzieży, bezwzględnie cyckających starych rodziców. I potencjalnych samobójców, którzy kredytów nabrali, robotę potracili a bank na hipotekę wszedł mimo skomleń i kwików kredytobiorców o jedynym żywicielstwie rodziny. Smutno to się potem kończy. Jeśli ktoś uczciwie na chleb zarabia, nie będzie się wstydził napisać, gdzie zarabia aż tyle, że w wieku 24-27 lat stać go na budowę domu. To jest w końcu ok.700 tys. pod klucz a eksploatacja jakieś 14-15 tys. rocznie. Ty się najwyraźniej wstydzisz, więc zapewne cudzą kieszenią ta Twoja "decyzja" będzie realizowana
    Powiem Ci że nie doceniasz polskiej młodzieży, znam osoby które do 30stki zarobiły ok. 1mln zł.

Strona 16 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony