dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sirraf

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    8

    Domyślnie Adaptacja strychu

    Witam, przejdę od razu do konkretów bo chcę możlwiie napsiać najwiecej info i na koniec zadać Państwu pytanie. (za wszelkie odpowiedzi dziękuję)
    Kamienica z 1936 r. 3 piętrowa. Dach kopertowy w najwyższym punkcie ma 2 metry w najnizszym 1 metr-więc trzeba będzie podnieść dach. Brak okien. Więźba dachowa drewniana w raczej kiepskim stanie. Sam dach jest wymieniony tzn. nowe pokrycie papą i nowe podłoże pod nią z desek- nieocieplony. Powierzchnia około 120 m2. Brak instalacji-tylko 1 włącznik prądu. W kamienicy jest nowa instalacji msc. Budynek nieocieplony i to jest mój jedyny koszt względem Wspólnoty (65%) pozostałe (35%) Gminy. Będę musiał dosieplic budynek z nowymi oknami naklatce. Ja jestem członkiem Wspólnoty (może zostać jej przewodniczącym? ).
    Czy warto w to poddasze zainwestować?

  2. #2

    Domyślnie

    dach to duży wydatek ale jeśli kamienica jest w dobrym miejscu to warto zainwestować
    najpierw policz
    zakup+media+remont iczy to nie wyjdzie drożej niz kupic już wykończone poddasze o takim metrażu

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sirraf

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Miejsce naprawdę rewelacyjne - Praga Płd obok Parku Skaryszewskiego (Paderewskiego).... właśnie by to wssyzstko obliczyć potrzebny zapewne jest fachowiec? Czy chodzi o projektanta z jakiejś Budowlanej Pracowni Architektonicznej-jaki to może być koszt?

  4. #4

    Domyślnie

    Sirraf zorientuj się jeszcze czy przypadkiem nie będziesz miał "na karku" konserwatora zabytków.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sirraf

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Nie nie bedę miał Konserwatora zabytków...ale za to miasto będące właścicielem 40 % procent kamienicy nie uważa by samo ocieplenie (balkony remont+nowe okna) budynku było wystarczające i chce jeszcze pieniędzy na remont klatki tak by z metra wyszło do zapłacenia przez mnie min. 1700 zł....

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sirraf

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    coż cena "Burmistrza" teraz to 2970,00 za metr....i po pomyśle......

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony