dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radmajor

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie 300.000 zł na projekt |ANIELKA wystarczy ??

    Witam, interesuje mnie projekt ANIELKA

    http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcj...mku=31&unset=2

    przyjemny parterowy domek o pow 125 m2 .

    czy ktos moze budował ten domek ??

    czy 300000 zł wystarczy mi na budowe domu tzw pod klucz ??

    dziekuje za wszystkie odpowiedzi

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    ten domek ma 145 m2 razem z garażem
    do stanu developerskiego dociągniesz spokojnie.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  3. #3

    Domyślnie

    popatrz na projekt
    te kolumienki
    te tarasy
    dach 242 m2
    powierzchnia zabudowy 188 m2
    ponad 80 mb fundamentow
    co z tego ze parterowka - strop drewniany musi byc
    koszt deweloperski 1/2 mln zl

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radmajor

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    mowisz 500.000 zł . chyba troszeczke za duzo ;D ja mysle sie w tych 300000 wyrobic, przeciez to nie jest duzy dom, a te wykusze i tak likwiduje, bedzie prosta sciana.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał radmajor
    mowisz 500.000 zł . chyba troszeczke za duzo ;D ja mysle sie w tych 300000 wyrobic, przeciez to nie jest duzy dom, a te wykusze i tak likwiduje, bedzie prosta sciana.
    Nie licz powierzchni uzytkowej tylko calkowita.
    Ja mam 105 m2 uzytkowej i 163 m2 calkowitej.
    Nikt ze mna nie chcial rozmawiac o cenie jak za doemk 105 metrowy.

  6. #6

    Domyślnie

    Powinieneś się zmieścić w tej kwocie. Na etapie wykończeniówki zorientujesz się ile Ci kasy zostało i będziesz miał pole do manewru.Aby wyrobić się w budżecie będziesz miał rozterki czy kupić glazurę za np 90zł czy 35zł, panele czy parkiet drewniany; kolor na na ścianach zewnętzrnych od razu czy za 2 lata, kuchnię według projektu projektanta i montażem na gotowo czy szafki kuchenne dokupowane w promocjach w supermarketach, WC na stelażu za 2000zł czy kompakt za 250zł itd, itd. Ja właśnie jestem na takim etapie. Zaczełem budowę domu na jesieni 2006 r.Dom parterowy z poddaszem użytkowym 150m2 + garaż 20m2 (projekt Izolda).Liczyłem, że na gotowo zamknę się w kwocie 300 tyś. Jak do tej pory kosztował mnie 280 tyś zł ,a do końca jeszcze masa wydatków:,schody wewnętrzne, kotłownia, grzejniki, szambo,glazury, terakoty, parkiety, drzwi , itd, itd czyli jeszcze minimum jakieś 100tyś zł. Ale mój dom jest większy i jeśli ceny materiałów oraz robocizny utrzymają się na tym poziomie to masz realne szanse zamknąć się w kwocie 300 000zł

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj, trudno mi powiedzieć czy starczy 300 000,00 mogę tylko się podzielić swoim doświadczeniem. Budujemy dom 114 m kw pow. użytkowej, 150 m kw pow. całkowitej - do tej pory wydaliśmy 175 000 (kupowaliśmy materiały w "szalonym" okresie)i mamy stan surowy zamknięty + materiał na ocieplenie całości (dach, elewacja, podłogi) mamy jeszcze 125 000,00 i MUSI wystarczyć. Do tej pory wydaliśmy tylko 9000,00 na robociznę (dach, montaż okien, i alarmu)- wszystko staramy się zrobić we własnym zakresie i nadal się tego trzymamy Jeśli zaoszczędzisz na robociźnie to na materiały Ci spoko starczy. Pozdrawiam.
    Ciekawość niezbędnym warunkiem poznania!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony