dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 266 z 304
Pokaż wyniki od 5.301 do 5.320 z 6591

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał plecak2 Zobacz post
    Witam. Proszę o radę. Dom 210m2 , wybudowany z uwzględnieniem technologi pasywnej, bez przesadyzmu oczywiście. 100% podłogówka. Zapotrzebowanie wg internetowych kalkulatorów ok max 8 kW przy -20 na dworze. Biorę pod uwagę Junkersy carapur compact zsb 14-1.DE , modulacja 2 - 15 kW, Termet ecocondens gold plus, modulacja od 3 - 21kW, ceny kotłów oscylują w granicach 3800zł + zasobnik CWU ok 150 l. W sprawie zasobnika, również proszę o radę.
    210m2, 8kw, dom pasywny??? Wychodzi ok 40kw/m2... co najwyżej energooszczędny.. do swojej listy dorzuć jeszcze immergas victrix 12, chwalony na tym forum..

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar plecak2
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    W Ciepłowłaściwe.pl wyszło około 4,5 kW/m2. Wiadomo, że pewne rzeczy trzeba tam uśrednić wiec robiłem to raczej na niekorzyść. Powiedzmy, że jedną nogą mój dom jest pasywny hehehe. Nie mniej jednak parę detali go ziębi. Ale nie w tym rzecz. Dziękuję za sugestię w sprawie immergasa. Pozdrawiam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.522
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał plecak2 Zobacz post
    W Ciepłowłaściwe.pl wyszło około 4,5 kW/m2. Wiadomo, że pewne rzeczy trzeba tam uśrednić wiec robiłem to raczej na niekorzyść. Powiedzmy, że jedną nogą mój dom jest pasywny hehehe. Nie mniej jednak parę detali go ziębi. Ale nie w tym rzecz. Dziękuję za sugestię w sprawie immergasa. Pozdrawiam.
    4.5 kW/m2 ??? co to za jednostka?, Co do pasywnosci to raczej jednym palcem, a nie jedną nogą masz pasywny.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rubu

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    3

    Domyślnie Jaki kocioł gazowy do domu szkieletowego 80m?

    Proszę o pomoc w doborze kotła.

    Parametry domu: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/23yo

    Kotłownia znajduje się na środku budynku, za ścianą jedna łazienka, kuchnia niedaleko.
    Ze względu na gabaryty domu, myślałem raczej o dwufunkcyjnym, koniecznie z zamkniętą komorą spalania, ale niekoniecznie kondensat.

    Jest to dom szkieletowy więc szybko się nagrzewa i stygnie.
    Dostęp do serwisantów mam szeroki.

    Edit: 3 pokoje, 5 grzejników, wszystko na parterze, poddasze nieogrzewane.
    Ostatnio edytowane przez rubu ; 06-02-2017 o 13:02

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rubu

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rubu Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze kotła.

    Parametry domu: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/23yo

    Kotłownia znajduje się na środku budynku, za ścianą jedna łazienka, kuchnia niedaleko.
    Ze względu na gabaryty domu, myślałem raczej o dwufunkcyjnym, koniecznie z zamkniętą komorą spalania, ale niekoniecznie kondensat.

    Jest to dom szkieletowy więc szybko się nagrzewa i stygnie.
    Dostęp do serwisantów mam szeroki.

    Edit: 3 pokoje, 5 grzejników, wszystko na parterze, poddasze nieogrzewane.
    Podbijam, jako, że instalator mi zaproponował ecoCondens gold plus-25 (w opcji jedno lub dwusystemowej), zapytuje czy to dobry wybór?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar plecak2
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    4.5 kW/m2 ??? co to za jednostka?, Co do pasywnosci to raczej jednym palcem, a nie jedną nogą masz pasywny.
    Czy to rada, czy pitolenie? sam odpowiedz mistrzu. 4,5 kW przy - 20,0°C. Taki parametr wyszedł na stronie Ciepłowłaściwe.pl. Ale nie ma tam uwzględnionego specyficznego pasywnego montażu okien ( nie mylić z ciepłym montażem ), faktu, że okna są tylko na południe, że 98% okien to fixy, pewnych rozwiązań w rekuperacji, które nie są standardowe, ścian kumulacyjnych itp. To i parę innych detali zdecydowanie sprawi, że zapotrzebowanie energetyczne będzie jeszcze mniejsze.Wartości współczynnika przenikania ciepła U ścian zewnętrznych mam na poziomie 0.1242 [W/m2K] < U max. Do obliczenie tego też używałem zwykłego kalkulatora internetowego i mogłem ustawić tylko dla styropianu białego fasadowego a nie grafitowego który mam użyty. . Jeżeli się nie mylę to dla domu pasywnego ten parametr powinien być poniżej 0.15 [W/m2K] < U max. Mam więc wrażenie, że jedną nogą jednak, a wynik wskazany przez kalkulator Ciepłowłaściwe.pl jest całkiem niski, ale w rzeczywistości, jak dokończę dom i zrobię sobie profesjonalny bilans energetyczny to będzie jeszcze bardziej korzystny. Tyle do ciebie Mistrzu.
    Ostatnio edytowane przez plecak2 ; 09-02-2017 o 21:01

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.522
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał plecak2 Zobacz post
    Czy to rada, czy pitolenie? sam odpowiedz mistrzu. 4,5 kW przy - 20,0°C. Taki parametr wyszedł na stronie Ciepłowłaściwe.pl. Ale nie ma tam uwzględnionego specyficznego pasywnego montażu okien ( nie mylić z ciepłym montażem ), faktu, że okna są tylko na południe, że 98% okien to fixy, pewnych rozwiązań w rekuperacji, które nie są standardowe, ścian kumulacyjnych itp. To i parę innych detali zdecydowanie sprawi, że zapotrzebowanie energetyczne będzie jeszcze mniejsze.Wartości współczynnika przenikania ciepła U ścian zewnętrznych mam na poziomie 0.1242 [W/m2K] < U max. Do obliczenie tego też używałem zwykłego kalkulatora internetowego i mogłem ustawić tylko dla styropianu białego fasadowego a nie grafitowego który mam użyty. . Jeżeli się nie mylę to dla domu pasywnego ten parametr powinien być poniżej 0.15 [W/m2K] < U max. Mam więc wrażenie, że jedną nogą jednak, a wynik wskazany przez kalkulator Ciepłowłaściwe.pl jest całkiem niski, ale w rzeczywistości, jak dokończę dom i zrobię sobie profesjonalny bilans energetyczny to będzie jeszcze bardziej korzystny. Tyle do ciebie Mistrzu.
    To tylko zapytanie, ale jak widze mylą sie Tobie jednostki energii, mocy wykorzystywane dla okreslenia energooszczednosci budynków oraz wymogi pasywnosci, które dla przypomnienia są takie :
    1) EAh <= 15 kWh/m2*a
    lub
    2) fiHL,A<= 10 W/m2

    I w jednym i w drugim pzypadku od pasywnosci dzieli Ciebie olbrzymia odległosc, dla lepszego samopoczucia mozesz uzywac ciepławłasciwego które do obliczen domów pasywnych w ogole sie nie nadają. Parametr izolacyjnosci przegród nie jest czynnikiem który jest uwzgledniany przy okreslaniu pasywnosci. Suma wszystkich składników czyli izolacyjnosci przegród, szczelnosci budynku, strat na wentylację, minimalne mostki i wiele innych ma wpływ na wskaznik energi uzytkowej i wskaznik
    obciązenia cieplnego.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam. Błądząc dalej w niepewności. Wstawiając odpowiednie wartości w Ciepło Właściwe wyszło mi tak http://cieplowlasciwie.pl/wynik/21tc .
    Gdzieś tam zaokrąglenia będą, bo jednak nie da się dokładnie tam wszystkiego wklepać. Zakładając jednak, że jesteśmy blisko prawdy i że mam dociągnięty gaz ziemny E, oraz wszędzie będzie podłogówka. Jaki tu kocioł kondensacyjny dobrze by się sprawdził bez przepłacania? Kocioł z projektu to Vissmann z najwyższej półki za jakieś 16k! zatem dla kogoś z grubym portfelem. Nie po to pakuje się w izolacje termiczną, żeby do tego szedł kocioł, który by chyba blok mógł ogrzewać. Dom z betonu komórkowego. Ściany 24 + 20 styropian 0,031. Pod podłogami 25cm styropianu. Na stropie poddasza 30cm wełny 0,033 podobnie na skosach części użytkowej. Dodatkowo na skosach na stryszku 20cm wełny. Budynek ma sporo przeszkleń. Wszędzie 3-szybowe.

    W domu są 2 łazienki (jedna z wanną) jednak głównie będą używane prysznice. 2 osoby dorosłe i dwójka małych dzieci. Nie lubię zbyt długo czekać na ciepłą wodę. Tu gdzie teraz wynajmuje to i czasem z 2 min trzeba stać. Masakra. Jak się jednak dowiedziałem zasobnik warstwowy do pieca jednofunkcyjnego nie bardzo. Zatem jakiś zbiornik z wężownicą koło 150l trzeba by dodać. Nie wiem dokładnie jaka temp ma iść na podłogówkę, ale jeśli jakieś 45C to i do mycia wystarczy. Najlepiej, żeby pogodówka była już zamontowana w kotle choc to chyba standard, bo czytałem, że przy samej podłogówce to niemal konieczność.

    W łazienkach będą co prawda grzejniki na osobnej pętli podłogówki głównie jednak do suszenia ręczników. Choć pewnie z początku nie będą zamontowane a jedynie przyłącze pójdzie bo na tym etapie to nie problem. Potem się zobaczy czy sama podłogówka nie starczy. Hydraulik mi w wycenie dał 2 rozdzielacze 12 obwodowe nie wiem jednak ile tam konkretnie pętli wyjdzie. Co byście polecili gdzie funkcjonalność idzie w zgodzie z rozsądkiem? Tu znowu u hydraulika w wycenie Kocioł Modulens AGC SL 25 +zasobn . Mi potrzeba coś co będzie oszczędne i niedrogie w eksploatacji przy spełnionych wymogach zapotrzebowania cieplnego budynku. O Termetach czytam bardzo różne opinie choć wersja Gold ma chyba najlepszy zakres modulacji. Buderus GB162v3 widzę jest dostosowany do gazu klasy E i przy 15kW co zdaje się powinno starczyć moc minimalna jest koło 2kW. W ofercie za 10k jest zasobnik 150l i RC300 i różne czujki temp., ale 10k to już trochę auć! Miałem też proponowane kotły z Vinsaru, ale o tych nic nie wiem choć jeśli chodzi o możliwości modulacji wyglądają nieźle.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro137 Zobacz post
    Witam. Błądząc dalej......
    Nie wiem dokładnie jaka temp ma iść na podłogówkę, ale jeśli jakieś 45C to i do mycia wystarczy.
    Oj błądzisz i to bardzo. Temperatury grzania na potrzeby CO i CWU w kotle gazowym, nie są jednakowe. W każdym nowoczesnym kotle gazowym, te temperatury ustawiane są oddzielnie.
    Właściwie, odpowiedzi na wszystkie twoje pytania, padły juz na tym forum w dziale ogrzewanie. Ten temat jest właściwym miejscem, aby nabyć wystarczająco właściwej wiedzy na temat wyboru kotła. Na pozostałe pytania odpowiedzi leżą w innych tematach. Niestety kosztuje to trochę wysiłku........ trzeba czytać......albo zdać się na instalatora - hydraulika, co niestety też kosztuje, ale zazwyczaj już konkretne i niemałe sumy zarówno w zakupie i eksploatacji no i potem lament. Czytaj, myśl i wyciagaj wnioski. Jak się przyłożysz, to za kilka dni przestaniesz błądzić. Przecież to o twoje pieniądze chodzi, i inwestycję na kilka lat więc......chyba warto.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 05-02-2017 o 19:03

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    Oj błądzisz i to bardzo. Temperatury grzania na potrzeby CO i CWU w kotle gazowym, nie są jednakowe. W każdym nowoczesnym kotle gazowym, te temperatury ustawiane są oddzielnie.
    Właściwie, odpowiedzi na wszystkie twoje pytania, padły juz na tym forum w dziale ogrzewanie. Ten temat jest właściwym miejscem, aby nabyć wystarczająco właściwej wiedzy na temat wyboru kotła. Na pozostałe pytania odpowiedzi leżą w innych tematach. Niestety kosztuje to trochę wysiłku........ trzeba czytać......albo zdać się na instalatora - hydraulika, co niestety też kosztuje, ale zazwyczaj już konkretne i niemałe sumy zarówno w zakupie i eksploatacji no i potem lament. Czytaj, myśl i wyciagaj wnioski. Jak się przyłożysz, to za kilka dni przestaniesz błądzić. Przecież to o twoje pieniądze chodzi, i inwestycję na kilka lat więc......chyba warto.
    Chyba lepiej nie zawierzać do końca hydraulikowi-instalatorowi.
    Podpowiedzi forumowiczów pewnie przysporzą mniej kłopotów. A nawet pozwolą ominąć kłopoty.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Chyba lepiej nie zawierzać do końca hydraulikowi-instalatorowi.
    Podpowiedzi forumowiczów pewnie przysporzą mniej kłopotów. A nawet pozwolą ominąć kłopoty.
    Chyba nie do końca zrozumiałeś przesłanie. Własnie w tym sensie napisałem, "że potem jest lament". Że jak komuś się nie chce szukać ogólnodostępnej wiedzy, to trzeba się zdać na "fachowców" -wykonawców, których, jak wiele przykładów już pokazało, wiedza z zakresu technologii zatrzymała się na latach 90-tych. No i wtedy co mamy, kocioł z mocą minimalną 4-5kW, podłogówka w sypialni "nie,.... bo się kurz unosi na wysokość łózka" i inne tego typu "złote myśli i porady". Następstwem są prośby błagalne na forum, typu "ratunku bo kocioł taktuje i jak zmniejszyć zużycie gazu"
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 06-02-2017 o 08:16

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Podłogówka czy kaloryfery ?

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rubu

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Pruszcz Gdański
    Kod pocztowy
    83-000
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKRK45 Zobacz post
    Podłogówka czy kaloryfery ?
    kaloryfery

  14. #14

    Domyślnie

    Może ktoś się wypowie na temat Termeta Gold. Z jakiegoś powodu dość kiepskie opinie ma ten kocioł na ceneo (zakładam, że to głównie opinie użytkowników). Bardziej zainteresował mnie Gold Plus 20kW dostępny w pakiecie z zasobnikiem 140l. Tu jednak nie ma zbyt wiele opinii być może dlatego, że kocioł dość nowy. Ciekawe, że zakres modulacji podają na 11-100% jednak przy modelach 20kW i 25kW jest dokładnie taki sam.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam,
    Poniżej przesyłam bilans energetyczny budynku:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...GAZOWY/page289

    Wynika z tego, że moc pieca jakiej potrzebuję to 11 kW.

    Kocioł ma być z zasobnikiem o pojemności 100 - 120 l.

    Pod uwagę biorę następujące kotły:
    Viessmann Vitodens 200 W 14 + zasobnik 100 l
    Vailant VC 146/5.5 0 mocy 14 kW + zasobnik 120 l
    Vailnat Pakiet VC eco TEC pro 226 + zasobnik 120 l

    W Buderusie był fajny i sprawdzony model GB162 , ale w tej chwili jest już niedostępny. Natomiast 192`ka jest zbyt droga.

    Powyższe kotły wybrałem w związku zwymiennikiem wykonanym ze stali nierdzewnej. Początkowo byłem za Vailantem VC 146/5.5, ale trochę boję się elektronicznej regulacji. Viessmann ma fajną modulację, ale jest najdroższy + droższy serwis i doposażenie w drugi obieg.

    I tak już siedzę kilka tygodni na necie i szukam rozwiązania

    Jeśli ktoś chciałby się wypowiedzieć w tym temacie to zapraszam.
    Ostatnio edytowane przez blufut ; 06-02-2017 o 22:05

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.038
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał blufut Zobacz post

    Viessmann ma fajną modulację, ale jest najdroższy + droższy serwis i doposażenie w drugi obieg.
    Witam !

    Nasz serwis działa przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę. Obsługujemy Twoje urządzenie począwszy od jego pierwszego uruchomienia, a skończywszy na przeglądach i czynnościach serwisowych. Rozbudowana sieć serwisowa gwarantuje pomoc techniczno-serwisową w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo wybierając nasze urządzenie możesz zarządzać nim z każdego miejsca dzięki specjalnej aplikacji mobilnej. Pozwala Ci ona na zdalne sterowania swoim ogrzewaniem oraz sprawdzenie czy eksploatacja ogrzewania przebiega prawidłowo. W przypadku nieprawidłowości zostaje wysłane automatyczne powiadomienie.Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat naszych aplikacji mobilnych dla użytkowników polecam stronę TUTAJ.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał blufut Zobacz post
    Witam,
    Poniżej przesyłam bilans energetyczny budynku:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...GAZOWY/page289

    Wynika z tego, że moc pieca jakiej potrzebuję to 11 kW.

    Kocioł ma być z zasobnikiem o pojemności 100 - 120 l.

    Pod uwagę biorę następujące kotły:
    Viessmann Vitodens 200 W 14 + zasobnik 100 l
    Vailant VC 146/5.5 0 mocy 14 kW + zasobnik 120 l
    Vailnat Pakiet VC eco TEC pro 226 + zasobnik 120 l

    W Buderusie był fajny i sprawdzony model GB162 , ale w tej chwili jest już niedostępny. Natomiast 192`ka jest zbyt droga.

    Powyższe kotły wybrałem w związku zwymiennikiem wykonanym ze stali nierdzewnej. Początkowo byłem za Vailantem VC 146/5.5, ale trochę boję się elektronicznej regulacji. Viessmann ma fajną modulację, ale jest najdroższy + droższy serwis i doposażenie w drugi obieg.

    I tak już siedzę kilka tygodni na necie i szukam rozwiązania

    Jeśli ktoś chciałby się wypowiedzieć w tym temacie to zapraszam.
    Blufut,

    A czy zastanawiał się Pan również nad wyborem kotła kondensacyjnego innego producenta?
    Marka Junkers posiada w swojej ofercie bogaty wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych oraz dwufunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur. Kotły cechują się solidnym wykonaniem oraz wysoką sprawnością pracy. W celu doboru kotła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  18. #18

    Domyślnie

    Witam, na jaki piec się Pan zdecydował ?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał blufut Zobacz post
    witam,
    poniżej przesyłam bilans energetyczny budynku:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...gazowy/page289

    wynika z tego, że moc pieca jakiej potrzebuję to 11 kw.

    Kocioł ma być z zasobnikiem o pojemności 100 - 120 l.

    Pod uwagę biorę następujące kotły:
    Viessmann vitodens 200 w 14 + zasobnik 100 l
    vailant vc 146/5.5 0 mocy 14 kw + zasobnik 120 l
    vailnat pakiet vc eco tec pro 226 + zasobnik 120 l

    w buderusie był fajny i sprawdzony model gb162 , ale w tej chwili jest już niedostępny. Natomiast 192`ka jest zbyt droga.

    Powyższe kotły wybrałem w związku zwymiennikiem wykonanym ze stali nierdzewnej. Początkowo byłem za vailantem vc 146/5.5, ale trochę boję się elektronicznej regulacji. Viessmann ma fajną modulację, ale jest najdroższy + droższy serwis i doposażenie w drugi obieg.

    I tak już siedzę kilka tygodni na necie i szukam rozwiązania

    jeśli ktoś chciałby się wypowiedzieć w tym temacie to zapraszam.

    witam,
    jaki piec pan wybrał ?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonyhope Zobacz post
    witam,
    jaki piec pan wybrał ?
    Ja zastanawiam sie jeszcze nad:

    1...Immergas Victrix 12 (1,9 ÷ 12,0Kw)
    Eco Plus 100 Zestaw Kocioł + Zasobnik 100 L

    2...Viessmann vitodens 200 w 14 + zasobnik 100 l


    3...Viessmann Vitodens 100-W 19 kW + 100 L


    4...?

Strona 266 z 304

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony