dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 280 z 330
Pokaż wyniki od 5.581 do 5.600 z 6591
  1. #5581

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Nie znam tego kotła wiec sie nie wypowiem.
    Weź pod uwagę że fachowcy często nie polecają kotłów na które nie mają uprawnień serwisowych, bądź których nie ma w ofercie hurtownia z którą współpracują.
    Junkers ma o ile sie nie mylę program dodatkowej 5-letniej gwarancji wiec jest to jakiś argument za tą marką.
    Pewnie się zdecyduję na tego junkersa. A gdyby ktoś miał doświadczenia z tym piecem to proszę o opinie

  2. #5582

    Domyślnie

    Junkers:

    - SMART ZSB 14-3CE
    - SMART ZSB 14-5C
    - COMFORT ZSBR 16-3E
    - COMPACT ZSB 14-1DE

    Czym ważnym te piece się różnią ?
    Który do nowego domku 140m2 ?

  3. #5583

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Junkers:

    - SMART ZSB 14-3CE
    - SMART ZSB 14-5C
    - COMFORT ZSBR 16-3E
    - COMPACT ZSB 14-1DE

    Czym ważnym te piece się różnią ?
    Który do nowego domku 140m2 ?
    też się mocno nad tym zastanawiam, może jakiś serwisant się wypowie w który model celować ?
    z tego co znalazłem to Compact ma przynajmniej na papierze lepsza sprawność (93) niż Smart (92) i fajniejszy zakres mocy 2,2-15,2 wobec 3,7-14,2 , a jest tańszy minimalnie od Smarta, więc gdzie jest haczyk ?

    i czym się różni regulator CW100 od FW 120?

  4. #5584
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Psxbar Zobacz post
    a co sądzisz o tym Junkersie Cerapur Midi?
    Moim zdaniem to jest pseudo kondensat.... wystarczy spojrzeć na konstrukcję. Jego sprawność jest żenująco niska.


    Ze wspomnianej czwórki najlepszy będzie ZSBR 16 - wysoka sprawność, dobry wymiennik.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  5. #5585
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Czy kotły immergas 12kW sa wycofywane z rynku? Na sieci można znaleźć tylko pojedyncze sztuki a w sklepach stacjonarnych są tylko nowe modele 24KW. Immergas rezygnuje z tych mniejszych ? W sumie nie chce inwestować w coś z czym za jakis czas bedzie problem np z czesciami zamiennymi itp.

  6. #5586
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Na sieci można znaleźć tylko pojedyncze sztuki a w sklepach stacjonarnych są tylko nowe modele 24KW.
    A pomyślałeś że teraz jest najgorętszy okres zakupowy i mogą być problemy z realizacją najpopularniejszych modeli?
    Poczekaj do stycznia, lutego. Spokojnie kupisz od ręki

  7. #5587
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    W jednym sklepie powiedział mi sprzedawca że nie wie czy 12KW sie konczą a oni go nie mają bo na 20scia sprzedawanych 24KW sprzedaje sie jeden 12KW i rzadko go zamawiają od producenta. Ludzie jak widzą większą moc za tą samą kase to po prostu biorą ten większy.

  8. #5588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to po prostu mniej ich produkują. Jak też chciałem kupić swój pod koniec 2013 roku, żeby móc odpisać VAT, to też już nie było szans.
    Kupiłem lutym 2014 bez problemów.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #5589

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie porady doszedłem do wniosku ,że przy takiej inwestycji nie warto oszczędzać kilku stówek zdecyduję się na immergaz victrix 26 2l
    alternatywą jest Termet Ecocondens Silver 20kW dwufunkcyjny proszę o porady .Różnica ok 400zł.Dom ok 100m2,2 łazienki

  10. #5590

    Domyślnie

    Ten miałem na myśli Termet Ecocondens Silver 25kW Dwufunkcyjny

  11. #5591
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Immergas ma lepsze parametry bo moduluje już od 3kW .
    Ma też chyba od ręki 5 lat gwarancji

  12. #5592

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Komin zapewne do przeróbki choć widzialem rozwiązanie w którym kocioł wyrzucał spaliny kominem pozostałym po poprzednim kotle gazowym a zasysał powietrze za pomocą podłączenia do "zetki" zapewniającej wcześniej dopływ powietrza do tego pomieszczenia.
    Witam,
    Czyli takie rozwiązanie z "zetką" przejdzie?Podpisze się pod tym serwisant?
    Chyba że są jakieś wytyczne do tego?

  13. #5593
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    To już serwisanta pytaj. Wytyczne są na pewno. Ale skoro sami producenci pozwalają w swoich rozwiązaniach by jedną rurą czerpać powietrze a drugą wyrzucać spaliny to jest to do zrobienia.

  14. #5594

    Domyślnie

    Dzięki @zbigor za odpowiedz.
    Z jaką przeróbką komina (po zwykłym piecu gazowym)trzeba się liczyć?
    Podpinam kondensacyjny do istniejącej rury w kominie (redukcja?),powietrze dostarczam również tym kominem.
    Prawda czy fałsz?Dałoby się tak?

  15. #5595
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ja miałem w starym piecu zwykłą kwasówkę w kominie. Magicy od kotła wpuścili w nią drugą węższą , dodali odpowiednie redukcje i po temacie. Ale w tej kotłowni mam zetkę , nie czerpałem powietrza kominem.

  16. #5596

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    Ja miałem w starym piecu zwykłą kwasówkę w kominie. Magicy od kotła wpuścili w nią drugą węższą , dodali odpowiednie redukcje i po temacie. Ale w tej kotłowni mam zetkę , nie czerpałem powietrza kominem.
    O tym właśnie myślałem,ale bez "zetki",powietrze zasysane kominem.Jutro wykonam telefon i zapytam.

  17. #5597

    Domyślnie

    Witam jaka jest różnica w piecach Termet crystal II 20 a Gold plus 20?

  18. #5598
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Riss

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-503
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Viessmann również ma program wydłużonej gwarancji ( więcej tutaj) a dodatkowo oferujemy serwis 24/h - dostępność serwisu również jest istotna! Zobacz TUTAJ naszą sieć serwisową.

    Pozdrawiam!
    Mam do Pana pytanie czy kocioł vitodens 111-w ( występujący w 3 wielkościach KW tj. 19, 26,35, posiada jakieś rozróżnienie numeryczne poza głównym numerem 111-w, oraz czy kocioł 19 KW posiada zdolność dogrzewania wody C.W.U do 24 KW? Tak bynajmniej zrozumiałem z lektury tego kotła. Poza tym proszę o informację jaki regulator pokojowy i czujnik zewnętrzny jest dedykowany do tego kotła.

  19. #5599
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Riss Zobacz post
    Mam do Pana pytanie czy kocioł vitodens 111-w ( występujący w 3 wielkościach KW tj. 19, 26,35, posiada jakieś rozróżnienie numeryczne poza głównym numerem 111-w, oraz czy kocioł 19 KW posiada zdolność dogrzewania wody C.W.U do 24 KW? Tak bynajmniej zrozumiałem z lektury tego kotła. Poza tym proszę o informację jaki regulator pokojowy i czujnik zewnętrzny jest dedykowany do tego kotła.
    Dzień dobry,
    Otóż co do numeru seryjnego, kolejne przedzaiły mocowe kotła nie zmieniają jego numeru seryjnego. Model i typ tego kotła to: Vitodens 111-W typ B1LD o mocy...... tutaj podaje Pan moc, która Pana interesuje.

    Co do podgrzewu cwu - model o mocy 6,5-19,9 kW (50/30°C) posiada zakres znamionowej mocy cieplnej przy*podgrzewie wody użytkowej 5,9 – 24,0kW

    W kocioł Vitodens 111-W wbudowany jest elektroniczny regulator kotła, sterowany temperaturą pomieszczeń. Po przyłączeniu czujnika temperatury zewnętrznej kocioł przełącza się automatycznie na sterowanie pogodowe.
    Co do dedykowanego czujnika temperatury zewnętrznej - zapytam w dziale technicznym i dam znać.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #5600
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A co do czujnika temperatury zewnętrznej - polecam sprawdzić TUTAJ - części zamienne i uzupełnienia systemów.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 280 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony