dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 314 z 330
Pokaż wyniki od 6.261 do 6.280 z 6591
  1. #6261
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Pewnie ma znaczenie, tak jak rodzaj zbiornika (płaszczowy/wężownicowy) oraz jakość izolacji. Dane z kalkulatora to takie uproszczenie (pewnie głównie dla grzałki el- stąd brak pow. wymiany) ale daje jakąś orientację.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  2. #6262
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Zgadza się. Mam jeszcze kilka pytań. Czy kocioł którego moc maksymalna ma 15kW użyje tej maksymalnej mocy aby podgrzać wodę? Od czego to zależy z jaką mocą będzie pracował? No i też pytanie o moc minimalną. Czy kocioł z mocą minimalną ok 2kW faktycznie zejdzie tak nisko? W budżecie który mam założony, z pośród kotłów o niskiej mocy minimalnej, mogę kupić Junkersa o zakresie 2,3-15,2kW + zasobnik + regulator pogodowy, co wyjdzie pewnie koło 7tys za ten "zestaw" .Ostatnio dostałam niezłą promocję na Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus z zasobnikiem 200l, czujnikiem temp. c.w.u i regulatorem pogodowym za 6400zł, ale ten z kolei ma moc minimalną 3,3kW. I nie wiem czy to duża różnica, czy będzie miała dla mnie znaczenie czy nie.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #6263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Czasem nie ma znaczenia powierzchnia wezownicy w zbiorniku?? (Im większa tym szybciej grzeje).
    Moc wezownicy musi byc po prostu wireksza od mocy kotla, ale tak z reguly jest.
    Jedynie pod kniec grzania, kiedy zmniejsza sie dT miedzy wodą w węzownicy, a w zbiorniku, jej moc spada, stad rzeczywisty czas grzania moze nieco wzrosnąc.
    Z drugiej strony, raczej nigdy nie zdaza sie sytuacja, abysmy gdzali cwly zbiornik od np 5C
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #6264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Zgadza się. Mam jeszcze kilka pytań. Czy kocioł którego moc maksymalna ma 15kW użyje tej maksymalnej mocy aby podgrzać wodę? Od czego to zależy z jaką mocą będzie pracował? No i też pytanie o moc minimalną. Czy kocioł z mocą minimalną ok 2kW faktycznie zejdzie tak nisko? W budżecie który mam założony, z pośród kotłów o niskiej mocy minimalnej, mogę kupić Junkersa o zakresie 2,3-15,2kW + zasobnik + regulator pogodowy, co wyjdzie pewnie koło 7tys za ten "zestaw" .Ostatnio dostałam niezłą promocję na Vaillant VC 146/5-5 ecoTEC plus z zasobnikiem 200l, czujnikiem temp. c.w.u i regulatorem pogodowym za 6400zł, ale ten z kolei ma moc minimalną 3,3kW. I nie wiem czy to duża różnica, czy będzie miała dla mnie znaczenie czy nie.
    Kociol bedzie uzywal mocy maksymalnej do grzania CWU, twk dlugo, jsk dlugo wezownica bedzie zapewniala odbior i przekazanie tej energii wodzie w zbiorniku. W praktyce moze schodzic z moca przy dogrzewaniu ostatnich paru K.

    Przy Twoim domu i podlogowce nie bedzie wiekszych rożnic pomiedzy minimalną mocą 2.3 a 3.3 kW.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #6265
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Kociol bedzie uzywal mocy maksymalnej do grzania CWU, twk dlugo, jsk dlugo wezownica bedzie zapewniala odbior i przekazanie tej energii wodzie w zbiorniku. W praktyce moze schodzic z moca przy dogrzewaniu ostatnich paru K.

    Przy Twoim domu i podlogowce nie bedzie wiekszych rożnic pomiedzy minimalną mocą 2.3 a 3.3 kW.
    Brzmi optymistycznie. Wymiennik to Vulcan Kombi 200l Galmet, gdzie moc wężownicy to 39kW.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #6266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, ale ta moc zalezy od dT.
    Im cieplejsza woda w zasobniku, tyn niższa moc weżownicy
    Ale bedzie OK dla kotla 15kW
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #6267
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, ale ta moc zalezy od dT.
    Im cieplejsza woda w zasobniku, tyn niższa moc weżownicy
    Ale bedzie OK dla kotla 15kW
    Dzięki za pomoc
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #6268

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem nowym użytkownikiem na forum , tak więc sory za pewne niedociągnięcia lub nieznajomość
    Jestem szczęśliwym (oby) posiadaczem nowego domu bardziej szeregowca znajdującego się w środku czterech lokali.
    Zastanawiam się nad wyborem pieca gazowego do którego doprowadzone mam już łącze gazowe.
    Mam prośbę o pomoc w doborze pieca jeśli jest to możliwe
    Dane:
    Lokalizacja : Wawa - Białołęka
    Powierzchnia: 130m2
    Dom ocieplony ściany styropianem (mm - jakoś standardowo)
    Poddasze nieużytkowe ocieplone tylko podłoga poddasza
    Ogrzewanie:
    Podłogowe
    *na parterze wiatrołap, kibelek w którym stałby kocioł oraz kuchnia
    *na pieprze podłogówka tylko w łazience
    Kaloryfery
    *Parter szt 5
    *Pietro szt 4
    -ciepła woda
    *na parterze w kraniku kibelka i kuchni
    *na piętrze w kraniku i prysznicu
    Liczba stałych mieszkańców : 3 sztuki
    Ze względu na dofinansowania z UM na fotowoltaike chciałem jakby się dało zamontować także
    panele i wesprzeć ogrzewanie i/oraz panelami z tego co patrzyłem na dachu ok 24m2 . Może dałoby się to jakoś zautomatyzować/powiązać.
    Prośba może o ile możecie podać jakieś sensowne rozwiązanie, chodzi mi o to aby dobrać coś adekwatnie cena do jakości
    Pozdrawiam
    Tomek

  9. #6269
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz_pela Zobacz post
    Witam,
    Jestem nowym użytkownikiem na forum , tak więc sory za pewne niedociągnięcia lub nieznajomość
    Jestem szczęśliwym (oby) posiadaczem nowego domu bardziej szeregowca znajdującego się w środku czterech lokali.
    Zastanawiam się nad wyborem pieca gazowego do którego doprowadzone mam już łącze gazowe.
    Mam prośbę o pomoc w doborze pieca jeśli jest to możliwe
    Dane:
    Lokalizacja : Wawa - Białołęka
    Powierzchnia: 130m2
    Dom ocieplony ściany styropianem (mm - jakoś standardowo)
    Poddasze nieużytkowe ocieplone tylko podłoga poddasza
    Ogrzewanie:
    Podłogowe
    *na parterze wiatrołap, kibelek w którym stałby kocioł oraz kuchnia
    *na pieprze podłogówka tylko w łazience
    Kaloryfery
    *Parter szt 5
    *Pietro szt 4
    -ciepła woda
    *na parterze w kraniku kibelka i kuchni
    *na piętrze w kraniku i prysznicu
    Liczba stałych mieszkańców : 3 sztuki
    Ze względu na dofinansowania z UM na fotowoltaike chciałem jakby się dało zamontować także
    panele i wesprzeć ogrzewanie i/oraz panelami z tego co patrzyłem na dachu ok 24m2 . Może dałoby się to jakoś zautomatyzować/powiązać.
    Prośba może o ile możecie podać jakieś sensowne rozwiązanie, chodzi mi o to aby dobrać coś adekwatnie cena do jakości
    Pozdrawiam
    Tomek
    Witaj, z opisu nie wynika zapotrzebowanie na moc grzewczą obiektu. Zrób profesjonalne obliczenia, a doradzę Ci w doborze kotła gazowego marki Vitodens.
    Jeśli masz dodatkowe pytania - służę pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #6270

    Domyślnie

    Witam,
    Z mądrych wzorów na necie wyliczyłem zakres od 5,8 do 7,1 kW
    Pozdrawiam
    Tomek

  11. #6271
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz_pela Zobacz post
    Witam,
    Z mądrych wzorów na necie wyliczyłem zakres od 5,8 do 7,1 kW
    Pozdrawiam
    Tomek
    Witam! A co powiesz na Vitodens 100-W? Masz określony budżet? Zależy Ci na jakichś dodatkowych usługach, sterowaniu smartfonem itd?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #6272

    Domyślnie

    Witam,
    Jak dla mnie może być. Cena do jakości. Dodatki, to zależy ile trzeba by było do nich dopłacić i na ile się przydadzą, zarządzanie z zewnątrz to akurat dobry pomysł
    Chyba ważną kwestią jest także serwis w pobliżu
    Tomek

  13. #6273
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz_pela Zobacz post
    Witam,
    Jak dla mnie może być. Cena do jakości. Dodatki, to zależy ile trzeba by było do nich dopłacić i na ile się przydadzą, zarządzanie z zewnątrz to akurat dobry pomysł
    Chyba ważną kwestią jest także serwis w pobliżu
    Tomek
    Witaj, dla Twojej informacji powiem, że co do serwisu mamy uruchomioną infolinię 24/dobę, oraz dodatkowo dobrze rozbudowaną sieć specjalistów, więc z pewnością znajdziesz w pobliżu odpowiedniego. MAPA TUTAJ.

    Co do możliwości sterowania - sprawdź opcje dla użytkowników TUTAJ

    Masz jakieś pytania dodatkowe?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #6274

    Domyślnie

    Witam

    Przygotowuje sie do wymiany starego kotla gazowego (Buderus ktory ma juz 19 lat). Na wymiane kotla otrzymamy dotacje w wysokosci 3300zl. Moze zaczne od tego jaki kociol chcialbym miec a nastepnie podam pare przykladow proponowanych przez kilku instalatorow:

    Ma to byc kociol 1-funkcyjny z zasobnikiem na ciepla wode (120/150l). Chcemy w przyszlosci w domu rozprowadzic ogrzewanie podlogowe w 2 lazienkach I do celowo 4 pokojach.

    Kocioł 1- funkcyjny Viessmann Vitodens 100-W 26 kW 6 412 zł
    Naczynie przeponowe do centralnego ogrzewania z zaworem rewizyjnym 194
    Sterownik pokojowy tygodniowy przewodowy Honeywell CM707 153zl
    Czujnik temperatury zewnętrznej Viessmann dla Vitodens 100-W 335zl
    Zasobnik CWU Viessmann Vitocell 100-W typ CUG 150l 2019zl
    Armatura zabezpieczająca do montażu zasobnika 791zl
    Reduktor ciśnienia 3/4" 202zl
    Materiały do montażu kotłowni gazowej 1872zl
    Zestaw startowy dla komina 1-płaszczowego 401zl
    Rura spalinowa L=1000 mm 378zl


    Pakiet kocioł 1- funkcyjny Buderus Logamax plus GB062-24V2 25,6 kW z
    zasobnikiem S 120 l i regulator RC310 cena: 8 335 zl
    reszta to samo jak wyzej

    Ktos mi jeszcze proponuje Saunier Duval Thelia Condens, ale czekam na wycene. Podobno sa tansze niz te dwa powyzej.

    I jeszcze jedna osoba proponuje kociol de Dietrich, ale tutaj rowniez bez zadnych kwot.

    Czy moglbym prosic o wasza opinie. Czy sa to kotly dobrej klasy. Czy warto w nie inwestowac?

    Dziekuje I pozdrawiam.

  15. #6275

    Domyślnie

    Witam,

    Pompa ciepła dobrze współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Przy pracy przy niższej temperaturze zasilania pompa ciepła osiąga wyższy współczynnik COP, dzięki czemu zużywa mniejszą ilość energii elektrycznej do zasilania sprężarki. Samo ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które sprawdza się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach budynku mieszkalnego. Jedynie w przypadku pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na moc cieplną lub o niewielkiej powierzchni podłogi może być wymagane zastosowanie grzejników lub ułożenia wężownicy na ścianie. Dzięki utrzymywaniu temperatury podłogi na poziomie do 29°C uzyskujemy najkorzystniejszy rozkład temperatury dla człowieka. Cieplej jest przy stopach, a chłodniej przy głowie. W odróżnieniu do ogrzewania grzejnikowego znacznie obniżone jest unoszenie kurzu w budynku. Jest to ważny aspekt dla alergików.
    Jeżeli są Państwo zainteresowani doborem odpowiedniej pompy ciepła zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Nasi specjaliści doradzą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Zachęcam też do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie pomp ciepła: https://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

  16. #6276

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawelPala Zobacz post
    Witam

    Przygotowuje sie do wymiany starego kotla gazowego (Buderus ktory ma juz 19 lat). Na wymiane kotla otrzymamy dotacje w wysokosci 3300zl. Moze zaczne od tego jaki kociol chcialbym miec a nastepnie podam pare przykladow proponowanych przez kilku instalatorow:

    Ma to byc kociol 1-funkcyjny z zasobnikiem na ciepla wode (120/150l). Chcemy w przyszlosci w domu rozprowadzic ogrzewanie podlogowe w 2 lazienkach I do celowo 4 pokojach.

    Kocioł 1- funkcyjny Viessmann Vitodens 100-W 26 kW 6 412 zł
    Naczynie przeponowe do centralnego ogrzewania z zaworem rewizyjnym 194
    Sterownik pokojowy tygodniowy przewodowy Honeywell CM707 153zl
    Czujnik temperatury zewnętrznej Viessmann dla Vitodens 100-W 335zl
    Zasobnik CWU Viessmann Vitocell 100-W typ CUG 150l 2019zl
    Armatura zabezpieczająca do montażu zasobnika 791zl
    Reduktor ciśnienia 3/4" 202zl
    Materiały do montażu kotłowni gazowej 1872zl
    Zestaw startowy dla komina 1-płaszczowego 401zl
    Rura spalinowa L=1000 mm 378zl


    Pakiet kocioł 1- funkcyjny Buderus Logamax plus GB062-24V2 25,6 kW z
    zasobnikiem S 120 l i regulator RC310 cena: 8 335 zl
    reszta to samo jak wyzej

    Ktos mi jeszcze proponuje Saunier Duval Thelia Condens, ale czekam na wycene. Podobno sa tansze niz te dwa powyzej.

    I jeszcze jedna osoba proponuje kociol de Dietrich, ale tutaj rowniez bez zadnych kwot.

    Czy moglbym prosic o wasza opinie. Czy sa to kotly dobrej klasy. Czy warto w nie inwestowac?

    Dziekuje I pozdrawiam.
    Witam,

    Jeżeli był Pan zadowolony z pracy swojego starego kotła marki Buderus, który pracował ponad 19 lat, zachęcam do wyboru kotła tej samej marki.
    Zaproponowany przez Pana kocioł Logamax plus GB062V2 cechuje się kompaktowymi wymiarami, wysoką jakością wykonania oraz szeroką modulacją mocy w stosunku 1:8. Zastosowany w nim aluminiowo-krzemowy wymiennik ciepła, gwarantuje wysoką sprawność oraz niezawodną pracę. Może Pan się także zastanowić również nad kotłem Logamax GB072V2. W porównaniu do modelu 062 posiada on większe naczynie przeponowe o pojemności 12l oraz pompę obiegową c.o. sterowaną sygnałem PWM bezpośrednio z panelu kotła.
    W sprawie doboru oraz montażu kotła polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  17. #6277
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Witam,

    Jeżeli był Pan zadowolony z pracy swojego starego kotła marki Buderus, który pracował ponad 19 lat, zachęcam do wyboru kotła tej samej marki.
    Zaproponowany przez Pana kocioł Logamax plus GB062V2 cechuje się kompaktowymi wymiarami, wysoką jakością wykonania oraz szeroką modulacją mocy w stosunku 1:8. Zastosowany w nim aluminiowo-krzemowy wymiennik ciepła, gwarantuje wysoką sprawność oraz niezawodną pracę. Może Pan się także zastanowić również nad kotłem Logamax GB072V2. W porównaniu do modelu 062 posiada on większe naczynie przeponowe o pojemności 12l oraz pompę obiegową c.o. sterowaną sygnałem PWM bezpośrednio z panelu kotła.
    W sprawie doboru oraz montażu kotła polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    To ja mam pytanie do Pana konsultanta z Buderusa:
    Czy kocioł GB062v2 o mocy 14kW będzie sprawnie współpracował z zasobnikiem SU-160?
    Szukam i nie mogę znaleść takich zestawów max tylko z zasobnikiem 120l jest w zestawie.
    Czy jednak zasadne jest aby pochylić się nad GB072v2 14kW z zasobnikiem SU-160 gdyż taki jest oferowany w zestawach przy tym modelu.
    Jedyne co to GB062 ma lepszy zakres modulacji bo startuje od 2.0kW w przeciwiejnstwie do GB072, który zaczyna od 2.9kW

  18. #6278
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czepciu

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    50

    Domyślnie

    Poszukuję kotła dla domu ok 200m2 (12x10), http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3jnw . Na dole łązienka, kuchnia pokój i salon , przedpokój na górze łazienka i 3 pokoje.Na dole kuchnia oddalona ok. 4,5m od kotłowni.
    Łazienka na dole obok kotłowni tylko natrysk.
    Łazienka na górze nad kotłownią będzie wanna i prysznic.

    Ogrzewanie podłogowe razem ok 40m2
    Liczba grzejników razem - 9szt. plus 2szt. drabinki w łazienkach.
    Liczba osób : 3

    1.Poszukuję kotła , który pozwoliłby sprawnie ogrzać ciepłą wodę i oraz CO w pomieszczeniach.

    2.Jest wykonanana cyrkulacja do kuchni , zasobnik mam dwupłaszczowy 140l.

    Posiadam już instalację w kotłowni i całym domu, wykonana na rozdzielaczach w ubiegłym roku.Miał być piec na groszek. Co dobrzy ludzie by poleciliby W wyborze kotła?

    Pozdrawiam

  19. #6279
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    czepciu

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    50

    Domyślnie

    witam, jak myślicie wystarczy kocioł o mocy ok.15 kW czy jednak szukać czegoś ok.20 kW. A jaka moc nominalna? czy ma to znaczenie w moim przypadku.

    Pozdrawiam,

  20. #6280
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał czepciu Zobacz post
    Poszukuję kotła dla domu ok 200m2 (12x10), http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3jnw .

    Witam, mamy całą rodzinę kotłów Vitodens, która możesz poznać TUTAJ.

    Wstępnie możesz dobrać kocioł w naszym konfiguratorze produktów, który dostępny jest TUTAJ.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 314 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony