dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 320 z 330
Pokaż wyniki od 6.381 do 6.400 z 6591
  1. #6381
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwarti Zobacz post
    Z przedstawicielem Viessmana tez mam kontakt.
    pozdr.
    Rozumiem! Więc czekamy na ostateczną decyzję. Gdybyś miał jakieś wątpliwości - służę pomocą!


    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #6382

    Domyślnie

    Cytat Napisał mannix Zobacz post
    Czy można jeszcze gdzieś kupić nowoczesny piec jednofunkcyjny z otwartą komora spalania? Wiem, że kondensat u mnie nie do końca się sprawdzi, więc nie chcę przepłacać, ale kupić niekondensata. Tylko, czy gdzieś są jeszcze do kupienia i mają w miarę przyzwoite parametry. Potrzebuję coś ok. 24 kW.
    Witam,

    Praktycznie w każdym przypadku warto zastosować kocioł kondensacyjny zamiast tradycyjnego kotła z otwartą komorą spalania. Różnica w koszcie zakupu będzie w czasie spłacona ze względu na wyższą sprawność kotła kondensacyjnego i niższe rachunki za gaz. Dodatkowo znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór takiego urządzenia ze względu na zamkniętą komorę spalania. Dlaczego twierdzi Pan, że kocioł kondensacyjny u Pana się nie sprawdzi?
    Przez większość sezonu grzewczego w tego typu kotłach zachodzi zjawisko kondensacji, co wpływa na wyższą sprawność oraz mniejsze zużycie gazu (nawet w przypadku instalacji grzejnikowej, które z natury wymagają wyższych temperatur zasilania).
    W sprawie doboru kotła kondensacyjnego zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers. Nasi specjaliści doradzą w doborze, jak również ewentualnie wykonają montaż. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie gazowych kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers-Bosch

  3. #6383

    Domyślnie

    Witam

    Dom z lat 70 tych podpiwniczony, powierzchnia użytkowa 168 m2, ocieplony styropianem 15cm a strop 25 cm wełna, na dole*

    u teściowej stara instalacja rurki grubości 3cm i kętowskie aluminiowe grzejniki a na górze nowa instalacja rurki 1,5 cm grubości i grzejniki ferolli, w całym domu tylko kaloryfery. Na dole starsze już okna plastikowe 2 szybowe a na górze okna 3 szybowe Uw-0,75.Obecnie grzeje starym przewymiarowanym piecem na ekogroszek 25kw (zużycie 5-6t) + bojler 150l + 2 wanny.*

    Rodzina: 3 osoby dorosłe + 2 dzieci*

    W audycie energetycznym zapotrzebowanie na Ek 151 kwh/rok.

    Było 5 instalatorów:

    -3 polecało piece**de dietrich mrc 3 plus 24kw i twierdzili, że stara instalacja ma duży bezwład wody i nie trzeba wymieniać,*

    - 4 instalator polecał kocioł Buderus gb062 24kw, nie ma potrzeby wymiany instalacji/kaloryferów ale jak chce to wymieni,*

    - 5 instalator z uwagi na wymiennik ciepła polecał viessmann vitodens 100, stara instalacja może zostać.*

    Który kocioł wybrać?*

    Czy w przypadku mojego domu niska modulacja ma sens i w związku z tym wybrać droższy Vitodens 200 lub poszukać czegoś tańszego jak TERMET ecocondens gold 20 kw.*

    Czy dla mojego domu w/w kotły nie będą przewymiarowane i w związku z tym należy kupić cos 14kw?*

  4. #6384
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witaj, Dziękuję za zainteresowanie kotłem Vitodens 200. To kocioł o klasie edektywności energetycznej A na paliwo gaz ziemny i gaz płynny.
    Vitodens 200-W jest gazowym kotłem kondensacyjnym polecanym m.in. do mieszkań własnościowych oraz domów jedno- lub wielorodzinnych. Sprawdzi się również w przypadku większego zapotrzebowania na ciepło - do 150 kW). Ze względu na kompaktową budowę, która kryje wszystkie niezbędne komponenty urządzenie to nie wymaga osobnego pomieszczania kotłowni. Obudowa kotła BoxDesign zapewnia dobre wyciszenie pracy urządzenia oraz łatwy dostęp do jego komponentów - wszystkie podzespoły są dostępne od przodu, co ułatwia serwisowanie urządzenia.Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann posiadają wymienniki ciepła wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to jeden z najtrwalszych materiałów stosowanych do budowy kotłów. Technologia ta zapewnia wysoką sprawność urządzenia grzewczego, a więc wysoką efektywność jego pracy. Sprawia również, że kocioł wyróżnia się dużą trwałością i bezpieczną pracą.

    Na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do 150 kW firma Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją.
    Sterowanie pracą kotła odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic z intuicyjnym menu. Pracę kotła można również regulować przez Internet dzięki aplikacji ViCare.
    Szczegóły poznasz TUTAJ
    Jeśli masz wątpliwości lub pytasz o wycenę - wypełnij formularz zgłoszeniowy - to nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #6385

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Na placu boju znajdując się 3 kotły :
    1 Vaillant ecoTEC exclusiv VC 256/5-7, modulacji od 1,9-21,6 kW, mało informacji o kotle ( znalazłem informację że Vaillanty lubią palić dużo gazu) , wymiennik ciepła - trudno znaleźć informacje, serwis w mojej miejscowości w dużej ilości, gwarancja do 5 lat ale należy ją wykupić za kwotę ok 500 zł, cena kotła ok. 7400 zl
    2. Immergas 20 X TT 2 ERP,, modulacji od 3,0-20,5 kW, bardzo mało informacji o kotle, z wymiennikiem aluminiowo-magnezowo-krzemowym- trudno powiedzieć jaki jest w utrzymaniu, serwis oddalony o ok. 30 km, gwarancja 5 lat bez dopłat, cena kotła ok. 4200-4500 zł,
    3. Viessmann vitodens 200w, modulacja 1,9-19 kW, dużo opinii, raczej dobrych, wymiennik ciepła z nierdzewki - dobry do czyszczenia, serwis w moje miejscowości trochę gorzej jak Vaillant, gwarancję od 6 m-cy do 24, można wykupić 10 lat gwarancji na wymiennik ciepła za kwotę powyżej 2000 zł, a w serwisie nowy kosztuje 1700 zł więc nie opłaca się, cena kotła ok. 8400 zł.
    Jest jeszcze jeden Vaillant ecoTEC 206 5/5 z modulacja 4,2 ale nie wiem czy w moim przypadku nie będzie za dużo?
    Moje wyliczenia ze strony cieplowlasciwie.pl to kocioł > 16 kW,
    Jaki kocioł będzie najlepszy

  6. #6386

    Domyślnie

    Szkoda że z placu boju zniknął Termet Jak bym miał kupować dla siebie to właśnie Golda.Po co inwestować w dwukrotnie droższe kotły dla samych grzejników(co innego instalacja mieszana-grzejniki +podłogówka)Automatyka tych droższych kotłów nie zostanie wykorzystana.I części do Termeta są tańsze niż do kotłów konkurencji.Wymiennik ze stali nierdzewnej,niska modulacja czegóż więcej chcieć? no chyba ze nie ma w pobliżu serwisu
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 14-03-2019 o 07:31

  7. #6387

    Domyślnie

    Witajcie, ja mam pytanie może nie o konkretny model kotła, tylko o to, czy kociol ze zbiornikiem wodnym czy bez, a jeśli ze zbiornikiem - to czy taki z tym wbudowanym, czy wolnostojącym? Powierzchnia do ogrzania ok 150m, ogrzewanie mieszanie (podłogówka + grzejniki), Stałych mieszkańców 2 osoby + ewentualni goście raz za czas. Łazienka i kuchnia sąsiadują ze sobą ścianami, kotłownia oddzielona od łazienki wiatrołapem, też dość blisko.
    Jeśli zbiornik na wodę osobno to ewentualnie jakiej pojemności? Brat ma 150 litrów, na podobną powierzchnię ale ich jest 4 osoby. Żeby zacząć wyszukiwanie kotła chciałabym przynajmniej sugerować się czymś konkretnym.
    Dzięki

  8. #6388

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka.k. Zobacz post
    Stałych mieszkańców 2 osoby + ewentualni goście raz za czas.
    Zechciej podać więcej szczegółów; co to oznacza "raz za czas", czy to jest specjalna forma zaproszenia dla poinformowanych ? Oczywiście, że każda informacja jest ważna.
    Czy wypada mieć ze sobą kapcie ?

  9. #6389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Są trzy rodaje kotłów gazowych optymalne do trzech rodzajów domów

    Stary durszlak - ekogroszek
    Lekko ocieplony do nowo budowany - pompa ciepła/ekogroszek/grzałka+klima
    mocno energooszczedny - grzałka,kable lub+klima

    Oczywiście kwestia metrażu itp.


    A ten gaz to odetnijcie bo szkoda opłat stałych.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 14-03-2019 o 09:48
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #6390

    Domyślnie

    Raz za czas to znaczy, kiedy zatęsknię za towarzystwem Otwierać wtedy będę szeroko drzwi. A co do kapci, to niekoniecznie. No chyba, że ktoś lubi się ślizgać filcem po podłodze

    Co do rodzaju ogrzewania, jest już wybrane. Teraz piec chcę dopasować do siebie. Pomożecie mi w tym?
    Ostatnio edytowane przez anka.k. ; 14-03-2019 o 10:15

  11. #6391

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka.k. Zobacz post
    Raz za czas to znaczy, kiedy zatęsknię za towarzystwem Otwierać wtedy będę szeroko drzwi. A co do kapci, to niekoniecznie. No chyba, że ktoś lubi się ślizgać filcem po podłodze

    Co do rodzaju ogrzewania, jest już wybrane. Teraz piec chcę dopasować do siebie. Pomożecie mi w tym?
    Aaaa... imprezka zbiorowa, no to beze mnie

    Nie bierz całkiem na serio wpisu wyżej, gaz tez jest dobry.

  12. #6392
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silok Zobacz post
    Witam ponownie,
    Na placu boju znajdując się 3 kotły :

    3. Viessmann vitodens 200w, modulacja 1,9-19 kW, dużo opinii, raczej dobrych, wymiennik ciepła z nierdzewki - dobry do czyszczenia, serwis w moje miejscowości trochę gorzej jak Vaillant, gwarancję od 6 m-cy do 24, można wykupić 10 lat gwarancji na wymiennik ciepła za kwotę powyżej 2000 zł, a w serwisie nowy kosztuje 1700 zł więc nie opłaca się, cena kotła ok. 8400 zł.
    Witaj ponownie,
    Ponownie dziękuję za zainteresowanie naszym produktem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania techniczne - służę pomocą. Albo tu albo na priv.
    Pozdrawiam i czekam na kontakt.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #6393
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Pierwsze pytaj się ile za przeglądy u Viesia
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #6394

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że mogę się zdecydować na piec producenta A, B, C, D, ale nadal nie wiem, czy rozglądać się za piecem ze zbiornikiem wodnym czy bez? Piece producentów A, B, C, D są i takie i takie, przeglądałam... Zanim zawierzę panu sprzedającemu A, B, C, D chciałam tutaj zawęzić sobie pole wyboru. Jeśli zadałam pytanie bez sensu (co może się zdarzyć, bo w temacie jestem biegła jak wilk znający się na gwiazdach) to trudno, napiszcie wprost: idź babo i nie pleć więcej

  15. #6395
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka.k. Zobacz post
    Witajcie, ja mam pytanie może nie o konkretny model kotła, tylko o to, czy kociol ze zbiornikiem wodnym czy bez, a jeśli ze zbiornikiem - to czy taki z tym wbudowanym, czy wolnostojącym? Powierzchnia do ogrzania ok 150m, ogrzewanie mieszanie (podłogówka + grzejniki), Stałych mieszkańców 2 osoby + ewentualni goście raz za czas. Łazienka i kuchnia sąsiadują ze sobą ścianami, kotłownia oddzielona od łazienki wiatrołapem, też dość blisko.
    Jeśli zbiornik na wodę osobno to ewentualnie jakiej pojemności? Brat ma 150 litrów, na podobną powierzchnię ale ich jest 4 osoby. Żeby zacząć wyszukiwanie kotła chciałabym przynajmniej sugerować się czymś konkretnym.
    Dzięki
    Czy wbudowany zasobnik, czy wolnostojący, to nie ma znaczenia dla komfortu, tylko wizualnie jest różnica. Jak to ma stać w PG, to szkoda kasy. Czy wystarczy 150l, to zależy czy często korzystacie z wanny, jeśli dominują prysznice, to wystarczy z zapasem. Cyrkulacji nie będziesz potrzebować. Oczywiście lepszy kocioł jednofunkcyjny, z zasobnikiem.
    Masz popełniony błąd z mieszanym ogrzewaniem, ale skoro tak chcesz... . Przy wyborze marki zwróć uwagę na dostępność serwisu w okolicy. Ja np. chciałem Immergasa, ale nie było serwisanta blisko. I nie kieruj się marką/sławą/reklamą, droższe nie zawsze znaczy lepsze, trwalsze.

  16. #6396

    Domyślnie

    Tak, kocioł będzie w pomieszczeniu gospodarczym, sporym zresztą. Wanny nie będzie, tylko kabina i tylko jedna łazienka. Ja wiem, że mieszane ogrzewanie to nie jest najlepsze rozwiązanie, jednakże męska część naszego teamu tak zadecydowała bo tak i już ... (jak babskie argumenty prawie!). Nie chcę się tutaj nadmiernie stresować, dość mnie stresów jeszcze czeka bo budowę kończę niestety sama... Zatem reasumując mogę się rozglądać za kotłem dwufunkcyjnym ze zbiornikiem, wolnostojącym sobie pod piecem, patrząc, które marki mają serwis w mojej okolicy.
    I o to chodziło Dzięki

  17. #6397

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka.k. Zobacz post
    Tak, kocioł będzie w pomieszczeniu gospodarczym, sporym zresztą. Wanny nie będzie, tylko kabina i tylko jedna łazienka. Ja wiem, że mieszane ogrzewanie to nie jest najlepsze rozwiązanie, jednakże męska część naszego teamu tak zadecydowała bo tak i już ... (jak babskie argumenty prawie!). Nie chcę się tutaj nadmiernie stresować, dość mnie stresów jeszcze czeka bo budowę kończę niestety sama... Zatem reasumując mogę się rozglądać za kotłem dwufunkcyjnym ze zbiornikiem, wolnostojącym sobie pod piecem, patrząc, które marki mają serwis w mojej okolicy.
    I o to chodziło Dzięki
    jednofunkcyjny z zasobnikiem.
    lub dwufunkcyjny.
    bez kapci

  18. #6398
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dzejdzej88

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Stwierdziłem że nie zakładam nowego tematu, tylko opiszę swój problem tutaj.

    Obecnie stoję przed wyborem pieca gazowego do swojego domu. Dom ma 80 lat, 125m2, po termomodernizacji, wszystkie okna pcv, dach ocieplony. Obecnie mam piec co węglowy Ogniwo S6WC, oraz piec gazowy dwu funkcyjny Saunier Duval thema classic f21. Oprócz tego bojler elektryczny. Piec węglowy znajduje się w piwnicy wraz z bojlerem, natomiast piec gazowy w łazience, odległość między piecami to 20m. Jedyny minus tego systemu to w przypadku grzania gazem, w łazience jest zimniejsza woda niż w przypadku palenia piecem, a w kuchni (15m dalej) jest woda zimna.

    Dom jest domem piętrowym, bez ogrzewania podłogowego.

    Postanowiłem ostatnio zmienić piec gazowy na nowszy i tańszy w eksploatacji (zużycie gazu), ale z zachowaniem pieca węglowego w razie potrzeby. Udałem się do firmy Viessmann. Zostały mi zaproponowane dwa piece jeden to Vitodens 100-W a drugi Vitodens 200-W. Według sprzedawcy pieca Vitodens 200-W nie wykorzystam w 100% a cena jaką trzeba zapłacić w porównaniu z tańszą wersją nie zwróci się w rachunkach.

    W celu eliminacji chłodniejszej wody pod prysznicem i zimnej zaproponował wersję Vitodens 111-W wraz ze zbiornikiem wody na 45 litrów. Według sprzedawcy wersja ta powinna zapewnić 160 litrów ciepłej wody przez 10 min bez spadku temperatury.

    Chciałem się zapytać czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych pieców ? Czy warto w nie inwestować ? Oraz czy faktycznie wersja Vitodens 111-W z zbiornikiem 45l potrafi zapewnić ciepłą wodę podczas dłuższego prysznicu ?

    Dodam że założenie jest takie że piec węglowy zostaje awaryjnie w instalacji. Z góry dziękuję.

  19. #6399

    Domyślnie

    Witam, rozmawiałem dzisiaj z instalatorem z firmy Viessmann i koszt przeglądu na infolinii to 280 zł, natomiast u niego 230 zl, czy to prawda? Ile będzie kosztował taki przegląd w Vaillancie?
    Pozdrawiam

  20. #6400
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka.k. Zobacz post
    Tak, kocioł będzie w pomieszczeniu gospodarczym, sporym zresztą. Wanny nie będzie, tylko kabina i tylko jedna łazienka. Ja wiem, że mieszane ogrzewanie to nie jest najlepsze rozwiązanie, jednakże męska część naszego teamu tak zadecydowała bo tak i już ... (jak babskie argumenty prawie!). Nie chcę się tutaj nadmiernie stresować, dość mnie stresów jeszcze czeka bo budowę kończę niestety sama... Zatem reasumując mogę się rozglądać za kotłem dwufunkcyjnym ze zbiornikiem, wolnostojącym sobie pod piecem, patrząc, które marki mają serwis w mojej okolicy.
    I o to chodziło Dzięki
    Cały czas piszemy przecież o kotle jednofunkcyjnym+zasobnik. Skąd Ci się wziął dwufunkcyjny?
    Kocioł dwufunkcyjny, to kocioł który CWU przygotowuje jak "junkers"-grzeje gazem przepływowo CWU, nie da się połączyć z zasobnikiem. Ten kocioł nie zapewnia takiego komfortu jak jednofunkcyjny.
    Szukaj kotła o jak najniższej mocy minimalnej, najlepiej 1,7-2,0 kW.

Strona 320 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony