dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 330
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 6591
  1. #61
    Guest

    Domyślnie

    można nawet 50%

  2. #62

    Domyślnie

    Rozumiem, ze wypowiedz powyzej byla sprawdzona osobiscie, a nie mam znajomego, powiedzial ze uzyskal ...
    Ale w takim razie bede walczyc

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Te 50% to juz chyba trafiejka.

    Ale faktycznie Buderusy dużo odpuszczają - pirwsza oferta bez jakiegokolwiek targowania była o 35% tańsza od cen katalogowych.

    Ale poszukaj na forum wątków o Buderusach - mają jakies problemy ze sterowaniem. Mi juz dwu instalatorów odradzało Buderusy ze względu na problemy z bardziej rozbudowanym sterowaniem (pogodówka, dwa obiegi, kominek, itd...)
    Jasiu

  4. #64

    Domyślnie

    Kiedy sie tak pozaglebiac w temat, wychodzi mi ze.. ze nie ma duzych roznic w grupie powiedzmy 4 najlepszych producentow. Roznice cenowe podobnych ofert (w/g cen katalogowych - czyli "cennik - 100") siegaja... 10%.

    Caly problem w uzyskaniu odpowiedniego rabatu . Co do sterowania - wlasnie o tym czytam. Hmmm.... Troche mi sie to nie podoba. Jasiu, a jak Tobie sie podoba propozycja tego kondensata ? 5.500 ?

    Pozdrawiam,
    Michal.

  5. #65
    Guest

    Domyślnie

    michael
    25l wbudowany zasobnik Ci wystarczy jak masz 1 łazienkę czy tak jest?

  6. #66
    Guest

    Domyślnie

    5.5 za piec kondensacyjny to IMHO dobra cena. Ale nie jestem w tym mocny bo na samym początku odpuściłem sobie kocił kondensacyjny. Planuje dobre ocieplenie domu (posadzka 10, ściana 12-25, dach 25) i kominek (zwyczajny z rozprowadzeniem grawitacyjnym). To powinno trwale zbić koszty ogrzewania o około 30%. Ostatnio rozważam również rekuperator, który dodatkowo powinien zmniejszyć koszty gazu o jakieś 10% (i poprawic komfort). W takiej sytuacji kocioł kondensacyjny to jak kwiatek do kożucha.

    A ze sterowaniem to totalna zakrętka. Większość sprzedawców nie ma o tym bladego pojecia (na pytania odpowiadają sloganami z folderów). Nieocenione są zeznania szczęśliwych posiadaczy systemu zbliżonego do planowanego. U mnie cały wic to pogodzenie pogodówki (bo planuje bezwładną podłogówkę), z czujnikiem wewnętrznym (bo po odpaleniu kominka krzywa grzewcza nie zdaje egzaminu). Do tego dochodzi sterowanie na dwa obiegi. Ale już mi proponowano rozwiązanie z jednym obiegiem - podłogówka byłaby schładzana wodą z powrotu. Zaleta: prostrze i tańsze, wada: strach, że mi się podłoga "zagotuje". To samo ze sprzęgłem hydraulicznym. Dla jednych to skmplikowane i konieczne ustrojstwo, a dla innych to kawałek rurki przylutowany tam gdzie trzeba.

    A drugi problem to "wydatek cwu" czyli jakie parametry musi mieć kocioł i zasobnik, żeby kąpanie nie wymagało wcześniejszego planowania.

    Nic to. Mam jeszcze troche czasu, a im więcej wokół tego chodzę tym więcej rzeczy okazuje się mieć mały wpływ na późniejszą funkcjonalnośc. A więc ewentualne błędy w wyborze nie są aż tak straszne

  7. #67

    Domyślnie

    25 l ma zasobnik "szybki" - ale to jest piec dwufunkcyjny!
    Zastanawiam sie nad jedna rzecza - czy przy pogodowce nie dochodzi do szalenstw przy odpaleniu kominka (a moj bedzie tez dosc skuteczny). Ciekawe - jak beda na siebie wplywac. Chociaz nie chce sprawdzac u siebie .

  8. #68

    Domyślnie

    Ale - w sumie - po przejrzeniu wszystkich 'za' i 'przeciw'... Zwyciezca zostaje... system olejowy.
    1) Do piwnicy drania! A na propan musi byc na parterze, na co nie mam miejsca
    2) Na zewnatrz nie widac tej wspanialej bomby
    3) Ma byc gaz ziemny na moim terenie za ok. 3-4 lata. Czyli za 7-8 patrzac praktycznie. Wiec = wtedy byc moze bede przezbrajal sie na gaz (conajmniej). Mam luz.
    4) Nie mam co prawda samochodu na diesla, ale planuje takowy kupic .
    5) Sprawdzalem dzis 'samorobke' olejowa. NIC nie smierdzi. A zbiornik spawany z plyt plastykowych doslownie lutownica. 1600l.
    6) Mozna kupic dowolna ilosc paliwa + nie trzeba placic za dzierzawe, rury (bo przeciez zbiornik tam gdzie piec!) , ani podmurowki pod zbiornik zewnetrzny...
    7) Komfort psychiczny.
    Uf. Decyzja podjeta... Teraz producent. Chyba na buderusie mozna najwiecej "wymoc". Juz teraz do stojacego dokladaja mi 4 grzejniki purmo. hmm...
    A moze ktos ma lepszy pomysl.

    Michal.

  9. #69
    Guest

    Domyślnie

    Najcichszy olejak z zasobnikiem cwu 130l. Wygląda jak lodówka. Chodzi super. De Dietrich GTU 1200 V 130 w cenie pakietu
    sterowanie z programatorem wewnętrznym, pogodówką i orginalnym połączeniem systemowym z pompą ładujaca zasobnik. Moc np.16-21kW 8500zł

  10. #70

    Domyślnie

    Bedzie stal w piwnicy.
    Moze wygladac jak pralka .

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wbrew pozorom najbardziej fanaberyjne

    Pooglądaj foldery - masz tam mnóstwo o nowoczesnym wzornictwie, zaawansowanej technologii, wysokiej sprawności, oszczędności energii, mniejszej emisjii szkodliwych substancji, małych gabarytach, etc... ale w żadnej ulotce żadnego kotła nie znajdziesz stwierdzenia, że jest: "efektywny, niezawodny i tani"

    Żaden producent nie jest taki głupi żeby obiecywać niezawodność i niską cenę bo początkujący adwokaci robiliby sobie na nich wprawki w czasie aplikantury

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    michael
    Choć głównie montuję kotły innej firmy, lecz mogę potwierdzić że kocioł z zasobnikiem De Dietrich GTU 1203 RS/V 130 jest kotłem bardzo cichym, dobrze wykonanym, ma bardzo dobrą automatykę. Gdybym miał porównać Budesusa i De Dietricha to zdecydowanie porównanie wypada na korzyść De Dietricha. Aha jeszcze jedna bardzo ważna sprawa dla użytkownika kocioł jest objęty 5-letnią gwarancją.

  13. #73

    Domyślnie

    vps: Twoje posty czytam bardzo dokladnie od dluzszego czasu.
    Glosnosc - w przypadku, gdy mam kociol w piwnicy nie jest chyba az tak istotne
    Gwarancja - 5 lat?! Na calosc ? Rewelacja!


    Pewnie juz odpowiadales na podobne pytania ze sto razy :

    Moje Zalozenia: Dom z uzytkowym poddaszem, pow. zabudowy: 129,93 m2 (podlog 150m2) ; użytkowa ok.160m2 + piwnica: garaz i pom techniczne(ok.60m2, ale zamierzam nie ogrzewac za bardzo podpiwniczenia).
    Beton komorkowy + 15cm styropian.

    Zapotrzebowanie na ciepla wode: 2 osoby dorosle z dzieckiem, dwie lazienki + kuchnia, ale raczej natrysk (szambo kosztuje...).

    Myslalem o buderusie Logano G115 ube + podgrzewacz lt 135 + zbiornik na olej = bez negocjacji (tzw. dzien dobry) ok. 9000zl.
    Na pewno da sie z tego urwac z 3k, jak przyjdzie co do czego.
    Tylko nie wiem, czy warto w to isc - klienci reprezentuja buderusa (z drugiej strony najwiekszy upust wlasnie u nich).
    Slyszalem na razie o De dobre opinie. A moze jednak V ?

    I moze jakas tansza wersja ? Bo jak dojda dodatki to... Az strach sie bac .
    Pozdrawiam,
    Michal.

  14. #74

    Domyślnie

    Wlasnie ogladam strony De dietrich.
    Pytanie - ile kosztuje wizyta (coroczna) serwisanta (FIRMOWEGO! = bo jak nie to tracisz gwarancje).
    No i 5 lat jest tylko na czesc - szkoda, ze nie na automatyke .

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    michael
    Trudno tak na forum wybrać konkretny model kotła. Potrzeba na to dość dużo czasu i rozważań. Gdy ostatnio byłem u klienta to zabrało to miesiąc czasu i wiele spotkań. Zaczeliśmy od górnej półki tj, Viessman, Vaillant itd a skończyliśmy na Ferroli i ten właśnie kocioł wybrał. Cena wydaje się atrakcyjna kocioł olejowy z palnikiem i z zasobnikiem 100l w jednej obudowie za 5500zł. Nie ma i nie będzie jednoznacznej odpowiedzi który kocioł jest naj... Dochodzą do tego jeszcze takie czynniki jak:
    - cena
    - popularność danej marki zależnie od regionu
    - upodobania klientów (niemieckie, francuskie lub włoskie itp)
    - wpływ reklamy
    - zobaczył u znajomych i chce taki sam

    Wizyta chyba ok 110zł netto + dojazd

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: VPS dnia 2003-02-15 19:58 ]</font>

  16. #76

    Domyślnie

    A czy ktos z szanownych forumowiczow wie jak duzy rabat mozna uzyskac u autoryzowanego przedstawiciela De Dietricha ?
    Bardzo ladnie wyglada skutecznosc tego kotla - 95%. Wiem, ze to w odpowiednich warunkach, ale pozostali podaja w takich samych 'labolatoryjnych' ustawieniach.
    Pograzony w folderach,
    Michal.

    PS. VPS: Jak sie bedzie zachowywalo sterowanie pogodowe + mocno uzywany kominek ogrzewajacy via kanaly powietrzne ok. 1/2 domu ?

    I czy (prosze wybaczyc) warto przy tak zaawansowanych technologiach stosowac rekuperator (wiem, ze to nie do konca ten topic, ale jest to w tym momencie mocno powiazane).

    Pozdrawiam Cieplo z kominka
    Michal


  17. #77

    Domyślnie

    Jeżeli klient od drzwi pyta jaki rabat dostanie ,to ja się go grzecznie pytam ,jaki sobie życzy.Nie jest ważne jaki rabat dostanę ,ale w jakiej cenie to kupię.

  18. #78

    Domyślnie

    Wybacz za brak precyzji w pytaniu.
    Rabat oczywiscie odnosi sie do ceny '100' (czyli katalogowej). W ktoryms z poprzednich postow o tym pisalem, myslalem, ze jest to oczywiste .
    Poniewaz cena 100 obowiazuje wszystkich autoryzowanych dealerow, szybko pozwoli na obliczenie prawdziwego wydatku.
    Pozdrawiam,
    M.

  19. #79

    Domyślnie

    Moim zdaniem przy wyborze kotła będę się kierował
    1.długość na rynku marki
    2.bliskość i dostępność serwisu ,oraz związane tym opłaty
    3.dopasowaniem kotła do moich oczekiwań,np,nie ma sensu kupować 2fu.jeżeli ma sie rozległy dom raczej 1f.z zasobnikiem jako całość i recyrkulacją
    4.całkowity koszt zakupu ,parametry są nie ważne i tak wszystkie mają ten sam .
    5.z preferencją na wyrób polski ,jest praca są zakupy i nie ubożejemy.OCZYWIŚCIE jeżeli wyrób odbiega od normy to nie

  20. #80

    Domyślnie

    Przeciętny kowalski nie ma pojęcia czy cennik jest katalogiem producenta czy zmodyfikowaną wersją pod potrzeby firmy handlowej

Strona 4 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony