dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie "Dom w rododendronach 6 " pancki i łukasia

    MAMYNA DOM

    Mieszkamy w ciasnym mieszkanku na poddaszu.Jesteśmy jego właścicielami niespełna 4 lata.Pierwotnie miało być tylko dla dwójki - tak je urządziliśmy a tu proszę! los się nad nami zlitował i od prawie 3 lat jesteśmy szczęśliwymi rodzicami !
    I zaczęło nam być ciasno. Chłopaki rosną i będzie nam coraz ciaśniej

    Na pomysł domu wpadł mój mąż.Przyznaję się, że na początku próbowałam wybić mu go z głowy i chyba częściowo mi się to udało...Po jakimś czasie to ja sama nakręciłam się na budowę domu i on próbował mnie ściągnąć na ziemię.

    W 2007r. w styczniu otrzymaliśmy zastrzyk finansowy i pomysł na dom powrócił.
    Zaczęły się długie poszukiwania działki.
    Nie spodziewaliśmy się, że ceny bedą aż "takie" = przeliczyliśmy się.Początkowo planowaliśmy wydać na działkę ok.70 000 zł. NIE MA SZANS NA FAJNĄ DZIAŁKĘ W TEJ CENIE ! ..bbuuuu..
    Zwiedziliśmy wszystkie pobliskie wioski zostawiając na każdej tablicy ogłoszeniowej, każdym prawie słupie nasze ogłoszenie..i co?...i nic...zero...nikt nie zadzwonił...
    Oddaliśmy sprawę poszukiwania biurowi nieruchomości.
    Za ich pośrednictwem oglądneliśmy dziesiąt działek..trafiały się naprawdę fajne, i każda "fajna cena" miała swój haczyk...to jakiś strumyczek nieopodal,który w deszcz zamienia się w rwącą rzekę zalewającą wszystkie sąsiadujące z nim domy, kolejna - w nowym pl.zagosp.przestrz. obok będzie obwodnica - nie dziwne,że właścicielowi zależy na szybkiej sprzedaży...następna w strefie zalewowej...kolejne w pobliżu jakiś ubojni lub śmierdzących kurników...

    Zapał na dom coraz bardziej opadał....

    i znowu telefon z biura pośrednictwa...na samą myśl ponownej wyprawy w celu oglądnięcia działki, znowóż spisywania jakiś durnych umów przedwstępnych przed wtajemniczeniem która to działka, robiło nam się już mdło...godzimy się ostatni raz...jak kolejna okaże się lipą to sobie odpuszczamy...
    pojechaliśmy
    I wiecie po raz pierwszy przeżyłam déja vu - to miejsce było mi jakby znane - a przecież to niemożliwe... ten widok na tatry, wzgórze z klasztorem - kiedyś mi się przyśniło?

    TO jest nasz kawałek nieba !

    okazało się, że właściciel dał ogłoszenie o sprzedaży tej działki do kilku biur, gazet ect. i prawdopodobnie ktoś już zadatkował ! Ale byłam zła ! to po co mi tą działkę pokazano ! napaliłam się i marzenia gruchły z hukiem o ziemię !
    Właściciel nieuchwytny... czekamy...tydzień...w biurze uspokajają nas, że mają z nim kontakt i wszystko w porządku, mamy się nie stresować...eehh...drugi tydzień...mamy kontakt z właścicielem ! - ten przeprasza za niedyspozycyjność ale właśnie urodził mu się syn !! no i wszystko jasne to tłumaczy ową niedyspozycyjność GRATULUJEMY !

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    W międzyczasie wertowaliśmy stronki z projektami

    ZAŁOŻENIA :
    - 2 stanowiskowy garaż przyklejony do bryły domu
    - z balkonami, najlepiej z tarasem
    - parterowy z użytkowym poddaszem
    - max.do 150 m2 powierzchni użytkowej
    - z wykuszem

    Niektóre odbiegały od tych reguł... to były pierwsze "typowania"...potem odpadły




    jaskółka - pracownia IGN-------------------------------------- wiera - pracownia IGN
    jaskółka nie na tą działkę-nie zmieści się-------------------- a wiera za skomplikowana i niefunkcjonalna


    Było po drodze jeszcze kilka np. też z pracowni IGN...odpadł...za duży, ale fajną ma wieżyczkę...ujął mnie kolor dachu i elewacji - trzeba będzie to wziąść póżniej pod uwagę

    i nagle eureka - odkryliśmy pracownię Archon i tu bezpretensjonalnie w eliminacjach wygrał projekt i każdy inny z każdej innej pracowni okazywał się niedoskonały i nie ten...

    POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE SUKCESEM, DECYZJA ZAPADŁA,
    "DOM W RODODENDRONACH 6"


    zamówiłam telefonicznie projekt i już po 2 dniach otrzymaliśmy śliczną walizeczkę z książeczkami i różnymi gadżetami-smycz, breloczek do kluczy ect.

    Cena projektu - lustrzane odbicie, wersja 2g (2garaże) z przesyłką kosztowała nas 2240 zł.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Historia o zadatkowaniu działki okazała się mitem... fakt był taki,że ogłoszenie tyle co się pojawiło i poprostu my byliśmy jednymi z pierwszych ... ktoś tam tez się napalił, ale my nie daliśmy za wygraną i dnia 04.07.2007 podpisalismy Warunkową Umowę Sprzedaży...

    Finalizacja transakcji odbyła się 04.09.2007 ( data mi bliska - dzień urodzin mojego dziadka ) ...

    Cena działki 124 000 . ( zbiliśmy aż 1 000 zł. ŁAU !! ) 01.08.2007 rzeczoznawca wycenił naszą działkę na 157 000 zł.
    Biuro nieruchomości zainkasowało za pośrednictwo 4 400 zł. ( ZDZIERCY )
    Rzeczoznawca 450 zł.
    Notariusz 1 400 zł.


    mapka z mediami 30 zł.
    odpis z ksiąg wieczystych 20 zł.
    wyrys i wypis z pl.zagosp.przestrz. 90 zł.

    --------------------------------------------------------
    w sumie wydatki " bardzo początkowe " 130 390 zł

    .................. .. .............34 metrów długa, 26 metrów szeroka = 8,86 ar
    ...................................a na środku moje krasnale
    ................................... tu będa mieć swoje utęsknione podwórko do zabaw

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Od strony pólnocnej działki przebiega droga służebna o szer.4 metry.Ehh...tu musiałabym napisać elaborat ... długi ... i może nie warty czytania dlatego napiszę krótko i to małymi literkami .

    Sasiad nr.3 czuje się panem i władcą wioski i zrobił sobie samowolkę co do naszej wspólnej drogi.wysypał gruz na wysokosc 1,5 metra kilka lat temu, nie pytajac się o zgodę żadnego ze swoich "służebnych" - a przecież właśnie tą drogą mają byc puszczone media...Miał czas na jego usunięcie do 01.10. Nie zrobił tego, więc mój małż wynajął spycharkę i zepchnął mu całe te kamienie i śmietnik na jego działkę.Teraz pan grozi nam, że dołoży wszelkich starań aby nasz dom tu jednak nie powstał. Hm..ciekawe...Mamy się bać?
    Przedstawienie oglądało pół wsi..ale większość kibicowała nam...Sąsiad nr.3 mówi,że nam "fabrykę" przed oknami wybuduje " ( ciekawe co będzie produkował ).. , że tą drogą będą jezdziły kilkutonowe ciężarówki itd.
    ..marzeń nie można ludziom odbierać..
    tylko biedak pewnie nie wie, że jego działka w całości jest rolna...


    CZĘŚĆ BUDOWLANA ZAZNACZONA KOLOREM JASNORÓŻOWYM:


    Wynajęcie spycharki 500 zł.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    ZAKUPY :

    porothetm 30 p+w kl.15; 2.880 sztuk ( 5.66zł./szt ) --------------- 16 330,10 zł.
    dachówka + wszelkie dodatki braas zamówiona ( ok 2,77 zł./szt ) -10 600 zł.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    wczoraj tj.02.02 byliśmy u architekta. Wprowadziliśmy kilka zmian ... jesteśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania - było długie i owocne - " CO 3 GŁOWY TO NIE JEDNA " .Jutro obiecuję nakreślić Wam jakie cuda wymyśleliśmy w naszym rodo. Może zainspirujemy pomysłem następnych?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Obiecałam
    strona frontowa przed...


    po...
    - zmieniliśmy balkon na lukernę podpartą kolumnami
    - zamieniliśmy 2 bramy garażowe na jedną


    -------------------------------------------------------------------------
    strona południowa przed:

    i po..
    - zlikwidowaliśmy okna - wiem,że stracił troszku domek na uroku, ale jest bardziej funkcjonalny w środku

    reszta zmian dotyczących wyglądu domu z zewnatrz jest mniej istotna i nie tak widoczna... - jakieś przesunięcia okien, likwidacja drzwi wejściowych do garażu ect.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    A środek?

    1. Przenosimy kotłownie w tył garażu.
    2. Wejście z garażu do domu przy schodach
    3. Przesunięcie łazienki w ten sposób, że będzie ona miała swoje okienko - to co było w starej kotłowni tj.na lewo od wejścia gł. Dzięki temu łazienka na dole będzie duża i znajdzie się w niej miejsce na oddzieloną pralnie.
    4. Max.zmniejszamy gabinet
    5. Likwidujemy jedno wejście do kuchni - to od korytarza
    6. Likwidujemy jedno okno w kuchni - w miejscu gdzie było okno będzie spiżarka

    no i dół chyba tyle...
    ORGINAŁ :

    PO PRZERÓBKACH :

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    nic...nic..nic... się nie dzieje
    czekamy na znak od architekta, że można przyjechac po projekt.Obiecał się wyrobic w 2 tygodnie..więc został mu jeszcze jeden...

    Aby mój dzienniczek nie spadł na sam dół, więc pozwolę sobie wybiec nieco w przyszłość i opiszę jak nasz domek będzie urządzony
    ( potem wytnę owe posty i wkleję w odpowiednim miejscu - tj. myślę za kilkanaście stron... )

    Kominek - ze względu na małą powierzchnię salonu - nie może on być duży, więc myślę, że ten będzie odpowiedni..
    Lugano obudujemy na wzór Harka i myślę, że nie będzie wielkiej różnicy - oprócz różnicy w kosztach


    cdn.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    odebrałam dziś adaptację projektu 2 000 zł

  11. #11

    Domyślnie rodo 6 :)

    Witam, jestem na etapie wyboru projektu ja i mój mąż zainteresowalismy sie tym projektem, tylko mamy parę pytań, wątpliwości. Czy Pani wie ile orientacyjnie mogą wyjść koszty za stan surowy zamkniety? Obawiamy się czy nie braknie cashu chętnie podyskutuję o tym projekcie. Czy ma Pani gg? może udało by sie skontaktowac, mieszkamy pod Krakowem. Pozdrawiam cieplutko

  12. #12

    Domyślnie Re: rodo 6 :)

    Cytat Napisał Bluebelka
    Witam, jestem na etapie wyboru projektu ja i mój mąż zainteresowalismy sie tym projektem, tylko mamy parę pytań, wątpliwości. Czy Pani wie ile orientacyjnie mogą wyjść koszty za stan surowy zamkniety? Obawiamy się czy nie braknie cashu chętnie podyskutuję o tym projekcie. Czy ma Pani gg? może udało by sie skontaktowac, mieszkamy pod Krakowem. Pozdrawiam cieplutko
    spojrz jeszcze na :
    http://www.hgatelier.com.pl/c3g/index.html

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    luk99 , bluebelka....proszę Was jeżeli macie ochotę odpisać lub porozmawiać ze mną na temat projektu to zapraszam do "komentarzy".Zostawcie prowadzenie dzienniczka mi .Dziękuję Wam z góry!!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    i znowu nanieśliśmy kilka zmian...co o tym myśłicie? przy okazji ( dla beni, która mnie o to prosiła ) opisałam gdzie, co będzie w naszej łazienko - pralnio - suszarni.Wymiary możecie sami sprawdzić...linijką

    1.przenieśliśmy okno balkonowe
    2.wstawiliśmy okno dodatkowe do salonu
    3.łazienka poddana została kolejnej modyfikacji

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    WESOŁYCH ŚWIĄT !

    **___**
    _**___**_________****
    _**___**_______**___****
    _**__**_______*___**___**
    __**__*______*__**__***__**
    ___**__*____*__**_____**__*
    ____**_**__**_**________**
    ____**___**__**
    ___*___________*
    __*_____________*
    _*____0_____0____*
    _*_______@_______*
    _*_______________*
    ___*_____v_____*
    _____**_____**
    _______*****_______
    Kurczaczków Zielonych
    Baranków Czerwonych
    Bazi Różowych
    Pisanek Kolorowych
    Dyngusa Tęczowego
    I Wszystkiego Dobrego !

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    od początku marca materiał na działkę....się zwozi

    sąsiad zaczyna jutro... my musimy jeszcze chwilkę poczekać , ale Rysiek budowniczy przywiózł już swoje zabawki

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie



    KOCHANI...
    OTÓŻ...
    NADSZEDŁ CZAS PRAWDY....


    Z A C Z Y N A M Y !!!!!!!

    dzień 14.04.2008 :


    geodeci.....300 zł.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    dzień 15.04.2008 :
    Na nasz bagr przyjechał shrek ... przywiózł piasek sąsiadom a nam kamień na drogę dojazdową 16 ton - 800 zł.

    a kopara intensywnie kopała nam dołek na naszą piwnicę ...
    (skończyła 17.04.) zgarnęła
    1200 zł. - 80zł / 1godz.pracy

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    stan naszej budoowy na dziś

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Pancka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    286
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    na naszym bagrze nie dzieje się nic .... przez sąsiada nr.3 ( póżniej Was wtajemniczę bo dziś już nie mam ochoty się denerwować - na dziś limit wylanych łez się skończył ! )

    za to dziś zakupiłam dechy ...
    2 kubiki nowych - 1040 zł.
    3 kubiki używanych - 750 zł.
    ( i mam nadzieję, że zostanie coś z budowy sąsiadów, bo kupiliśmy na współę - starczy ???? )

    transport - 100 zł.

    stemple - 0 zł.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony