dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 130
  1. #41

    Domyślnie

    Podciągam temat.Jak prawidłowo powinny być przygotowane warstwy pod podłogówke.Dawać papę a pod nią jakieś "mazidło" czy odpuścić i dać folie a może i pape i folie???

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A jak folię dawaną jako izolacja pozioma łączyć z izolacją poziomą ścian fundamentowych? Ściany te są u mnie równo z chudziakiem, tak że na chudziaku naokoło wszystkich ścian wystaje u mnie 15cm kołnierz standardowej folii PVC do izolacji fundamentowych. Czymś to z folią rozkładaną na chudziaku kleić (czym?), czy po prostu folię wywijać na ściany, a może jeszcze inaczej się to robi?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #43

    Domyślnie

    Podbijam temat.
    1.Folia czy papa?
    Pomiedzy ścianami zewnętrznymi a fundamentem mam pape x2 (nie klejona, jakas tak co sama pod naciskiem sie miała skleic - na osnowie z jakiegoś polistyrenu czy coś podobnego).Wystaje do wewnątrz jakies 10 cm.
    2.Dawać pape na chdziaka aby ja połączyć czy folie?
    3.Jak papę , to jaką i czy ją łączyć ( poszczególne pasy wewnątrz pomieszczeń) z soba? Nie popęka jak bedzie połączona przy ruchach chudziaka?
    4.A może pape i na to folię x 2 i dopiero styropian?
    5 Czy samą folie ( ale jak ja połączyć z wystającą papą ( izolacja scian na fundamencie)?Czy sie nie poprzeciera od chodzenia?
    6. Czy papa termozgrzewalna faktycznie nie reaguje z styropianem?

  4. #44

    Domyślnie

    Zapomniłem dodać, ze bede miał podłogówke na całości. Niektórzy piszą, ze papa może smierdzieć ale nikt nie pisze , ze mu msierdzi. Wszyscy , ze może!!!!! Jak jest faktycznie??

  5. #45

    Domyślnie

    Papa termozgrzewalna lub na lepiku zabezpiecza przed dostawaniem się wilgoci do budynku z gruntu. Wykonanie izolacji z folii takiej gwarancji nie daje bo w 99% nie jest ze sobą łączona. Czy śmierdzi? Wątpię ze względu na barierę jaką stanowi styropian, którego jest na posadzce na gruncie ok.10cm.
    Obecnie papy modyfikowane nie zawierają rozpuszczalników, które wchodziły w reakcję ze styropianem.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  6. #46
    iwb
    Guest
    iwb

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja posadzki i płyty dennej.jpg
Wyświetleń:	819
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	166008

    to niebieskie to mata a nie folia, nie ma tu żadnej papy tylko hydroizolacja hybrydowa, i jest trwałe połączenie izolacji poziomej pod ścianą z izolacją na płycie

    to nowe technologie stosowane w domach energooszczędnych, w Polsce za 15 lat będą dostępne w castoramach obich czy PSB
    Ostatnio edytowane przez iwb ; 30-01-2013 o 09:19

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78 Zobacz post
    Czy śmierdzi? Wątpię ze względu na barierę jaką stanowi styropian, którego jest na posadzce na gruncie ok.10cm.
    Jaki styropian? W moim przypadku będzie go 0. U mnie kolejność warstw od dołu jest taka folia, styropian, folia, 25 cm betonu. Pod wszystkimi ścianami na parterze 0,5 metrowej szerokości paski papy. Na to pójdą rurki CO i zostanie to uzupełnione 6-8 cm mixokreta z zagęszczeniem lub 4-5 cm anhydrytu. Tu się jeszcze waham
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 30-01-2013 o 17:00
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #48

    Domyślnie

    plusfoto - paweł78 pisał do mnie, ponieważ ja bede miał styropian i mysle czy dac pape czy folie. Chodzi mi o to czy bedzie smierdziala papa, a Paweł78 pisze, ze nie powinna
    Moze ktos, coś jeszcze doradzi lub sie wypowie?

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał okojan Zobacz post
    plusfoto - paweł78 pisał do mnie, ponieważ ja bede miał styropian i mysle czy dac pape czy folie. Chodzi mi o to czy bedzie smierdziala papa, a Paweł78 pisze, ze nie powinna
    Moze ktos, coś jeszcze doradzi lub sie wypowie?
    ja bym dał jedno i drugie .Papę pociągnąłbym tak aby połączyła się z izolacja poziomą ścian tak aby tworzyły ciągłą barierę. Folii z papą nie połączysz. N papę dałbym folie która jest gazoszczelna i chroniła by Ciebie przed brzydkim zapachem a styropian przed ewentualnym znikaniem.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    iwb z tym PSB Cie ponioslo lekko wymieniajac w jednym ciagu z Obi i Casto...

    aaaa juz wiem dlaczego Autoryzowany wykonawca mc bauchemie... zaskocze Cie PSB np ma w ofercie Botament BM92.... odpowiednik Nanuflexu ktory jest dedykowany dla wykonawcy... wiec..
    co ciekawe MC Bauchemie jest w OBI - jako Ultrament...

    A przeciez MC Bauchemie to ten sam producent: MC Bauchemie dla Ciebie, Botament dla m.in PSB, Ultrament dla marketow

    Schomburg, Sika, BASF, MC, PIR, PUR, Aerogel, iniekty: krzemiany do przepon poziomych, epoksydy do zszywania rys, piany i zywice poliuretanowe..., izolacje kurtynowe...szpachlowki pcc... takie rzeczy znajdziesz w tym wzgardzonym przez Ciebie PSB

    Zdziwilbys sie... oj zdziwil... i nieladnie tak ogolnikowo pisac...
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 01-02-2013 o 00:13
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    x5d

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Grodzisk
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek2002 Zobacz post
    to powiem tobie tak, piach to jak gąbka i ciągnie wode i wilgoć z dołu jak diabli, wiosną wylewałem chudziak na jesień było sucho a na wiosne następnego roku na chudziaku plamy wilgoci , po to ta papa, fakt mam wysoki stan wód gruntowych
    piach nie ciągnie wody. wsiąka w niego jak najbardziej ale z dołu nie ciągnie. przeczytałem to i zrobiłem doświadczenie w szklanej rurze o długości 1.2m i średnicy 6 cm. podciągnęło zaledwie centymetr ponad poziom rozlanej pod nim wody (choć chciałem dowieść że nie przekroczy połowy - test trzy dobowy).

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał x5d Zobacz post
    piach nie ciągnie wody. wsiąka w niego jak najbardziej ale z dołu nie ciągnie. przeczytałem to i zrobiłem doświadczenie w szklanej rurze o długości 1.2m i średnicy 6 cm. podciągnęło zaledwie centymetr ponad poziom rozlanej pod nim wody (choć chciałem dowieść że nie przekroczy połowy - test trzy dobowy).
    Oczywiście,że piasek podciąga kapilarnie !

    http://www.nascon.pl/upload/files/13...ć_czynna.pdf

    2 Piasek gruby od 3 cm do 15 cm
    1 Żwir < 3 cm
    Lp. Rodzaj gruntu Wysokość Hk
    Piasek średni od 15 cm do 30 cm
    Piasek drobny od 30 cm do 50 cm
    Piasek pylasty od 50 cm do 2 m
    Pył od 2 m do 5 m
    Glina od 5 m do 15 m
    Ił piaszczysty od 15 m do 50 m
    Ił > 50 m

    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #53

    Domyślnie

    Hmm... czyli jak mam 2m piasku, żwiru pod podłogą, a wody gruntowe jeszcze niżej to w zasadzie izolacja pozioma w moim przypadku to zbytek?

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    MOJA OPCJA TAKA ... może się mylę
    Dom parterowy bez piwnicy.
    1. Na chudziak asfaltowy r-r gruntowy modyfikowany SBS do oczyszczania i gruntowania betonu.
    2. Elastyczny kit przy oknie tarasowym na całej długości ściany.
    3.Papa icopal szybki profil SBS
    4.Styropian EPS 100 i dopiero wylewka

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Podłączam się pod temat gdyż też rozważam papa, czy folia na chudziak w piwnicy, która będzie ogrzewana podłogówką. Moja sytuacja wygląda tak. Piwnica w bardzo suchym gruncie, na zdjęciu poniżej widać warstwy piasku w wykopie. Wykop pod piwnicę robiliśmy na początku września 2012, zasypany był 01.12.2013 - w tym czasie nie widziałem tam wody nawet po deszczach. Chudziak lałem w sierpniu 2013, i w czasie gdy piwnica była bez chudziaka wody tam nie widziałem. Pod chudziakiem nie dawałem żadnej foli tylko zostawiłem rodzimy piach. Teraz mam w jednym pomieszczeniu w piwnicy zostawiony otwór prostokątny na ukrycie w posadzce pompy do wyrzucenia wody z pralni. W otworze na dnie ciągle rodzimy piach - wody nie widać, ale będę całą zimę sprawdzał regularnie.
    Na ławach mam podwójną warstwę papy na lepiku (na zimno), później warstwa z bloczka betonowego (wysokość 14 cm) i jeszcze raz warstwa papy. Także mam teraz dwie warstwy papy jako izolację poziomą; jedna na poziomie chudziaka, a druga 15 cm wyżej. Niestety, ale podczas prac wystające poziomo warstwy papy uległy uszkodzeniu, poszarpały się itp. Jedynym sposobem na połączeni ich z izolacją na chudziaku byłoby zastosowanie papy i zgrzanie jej do warstw poziomych wystających z muru. W ten sposób miałbym w miarę szczelną izolację. Myślę, że folią nie uszczelniłbym w ten sposób, chyba, że wystarczy wywinąć folię z 15 cm na ścianę i już. Pytanie czy jest sens przy takim gruncie stosować wersję z papą, czy wystarczy folia?
    Jeśli chodzi o ogrzanie papy rurkami to nie raczej się tego nie obawiam ponieważ:

    1. Na papę dałbym 10-15 cm styro i nie sądzę, że warstwa styro przepuści ciepło w dół w kierunku papy.
    2. Nawet jeśli ciepło dotrze do papy to pamiętajmy, że ogrzewanie podłogowe prawidłowo zaprojektowane i wykonane ma na zasilaniu wodę o temp. 35-37*C, a więc jest to woda o temp. ludzkiego ciała, zakładając że całe 37*C przedrze się w dół do papy przez warstwę 10 cm styro.
    3. Nie sądzę 37*C rozgrzało papę do tego stopnia, że zaczęłaby wydzielać jakieś związki chemiczne. gdyby tak było to pewnie nie można by jej zbyt długo trzymać w rękach.
    Pozostaje sprawa lepiku, być może ten lekko podgrzany coś wydziela? Ale czy 37*C wystarczy żeby go podgrzać. Może jakiś fachowiec się wypowie?

    Mój grunt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8529-002.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	232233
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marian.piotrowski5

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-512
    Posty
    7

    Domyślnie

    Podoba mi się opcja akumulatora. Chyba zastosuję podobne rozwiązanie.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian.piotrowski5 Zobacz post
    Podoba mi się opcja akumulatora. Chyba zastosuję podobne rozwiązanie.
    so krórego posta się odnosisz?

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Podłączam się pod temat gdyż też rozważam papa, czy folia na chudziak w piwnicy, która będzie ogrzewana podłogówką. Moja sytuacja wygląda tak. Piwnica w bardzo suchym gruncie, na zdjęciu poniżej widać warstwy piasku w wykopie. Wykop pod piwnicę robiliśmy na początku września 2012, zasypany był 01.12.2013 - w tym czasie nie widziałem tam wody nawet po deszczach. Chudziak lałem w sierpniu 2013, i w czasie gdy piwnica była bez chudziaka wody tam nie widziałem. Pod chudziakiem nie dawałem żadnej foli tylko zostawiłem rodzimy piach. Teraz mam w jednym pomieszczeniu w piwnicy zostawiony otwór prostokątny na ukrycie w posadzce pompy do wyrzucenia wody z pralni. W otworze na dnie ciągle rodzimy piach - wody nie widać, ale będę całą zimę sprawdzał regularnie.
    Na ławach mam podwójną warstwę papy na lepiku (na zimno), później warstwa z bloczka betonowego (wysokość 14 cm) i jeszcze raz warstwa papy. Także mam teraz dwie warstwy papy jako izolację poziomą; jedna na poziomie chudziaka, a druga 15 cm wyżej. Niestety, ale podczas prac wystające poziomo warstwy papy uległy uszkodzeniu, poszarpały się itp. Jedynym sposobem na połączeni ich z izolacją na chudziaku byłoby zastosowanie papy i zgrzanie jej do warstw poziomych wystających z muru. W ten sposób miałbym w miarę szczelną izolację. Myślę, że folią nie uszczelniłbym w ten sposób, chyba, że wystarczy wywinąć folię z 15 cm na ścianę i już. Pytanie czy jest sens przy takim gruncie stosować wersję z papą, czy wystarczy folia?
    Jeśli chodzi o ogrzanie papy rurkami to nie raczej się tego nie obawiam ponieważ:

    1. Na papę dałbym 10-15 cm styro i nie sądzę, że warstwa styro przepuści ciepło w dół w kierunku papy.
    2. Nawet jeśli ciepło dotrze do papy to pamiętajmy, że ogrzewanie podłogowe prawidłowo zaprojektowane i wykonane ma na zasilaniu wodę o temp. 35-37*C, a więc jest to woda o temp. ludzkiego ciała, zakładając że całe 37*C przedrze się w dół do papy przez warstwę 10 cm styro.
    3. Nie sądzę 37*C rozgrzało papę do tego stopnia, że zaczęłaby wydzielać jakieś związki chemiczne. gdyby tak było to pewnie nie można by jej zbyt długo trzymać w rękach.
    Pozostaje sprawa lepiku, być może ten lekko podgrzany coś wydziela? Ale czy 37*C wystarczy żeby go podgrzać. Może jakiś fachowiec się wypowie?

    Mój grunt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_8529-002.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	232233
    Może ktoś się wypowiedzieć w tym temacie?
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  19. #59

    Domyślnie

    Ja u siebie mam również piaszczysty grunt. Na chudziaku ktory sie konczy rowno ze scianami dałem warstwe papy termozgrzewalnej. Teraz przed ociepleniem podłogi i wylewkami zgrzeję to z papą termozgrzewalną na chudziaku. Byz moze położe folię na to jeszcze (mam troche pozostałej po wcześniejszych pracach). Jednak izolacja z tej foli dla wilgoci i potencjalnych gazów z papy będzie srednio skuteczna ze wzgledu na zniszczenia jakie powstaja w folii podczas ukladania. Lepik na zimno nie jest zalecany do izolacji podłogi ze wględu na duze ilosci gazów ktore wydziela. Alternatywa dla papy termozgrzewalnej to lepik na ciepło i zwykła papa.

  20. #60

    Domyślnie

    Odnośnie tej papy i temperatury 37...to zamknij w garażu rolkę i wrzuć tam farelkę niech Ci podgrzeje temperaturę do 30...i po 24 wejdź na lecznicze inhalacje hehehe. Tak na poważnie to ile tego ciepła przeniknie przez 10cm styro ?

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony