dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 130
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    sam się zastanawiałem czy folia czy papa.
    Jestem już po układaniu styropianu i wiem jedno FOLIA NAWET rozłożona NA PAPIE PODCZAS PRAC BUDOWLANYCH jest standardowo narażona na sito !
    Papę mam 0.4 termozgrzewalną a na to folię z atestem 0.3. wystarczy dosłownie troszkę piasku drobnego kruszywa pod butem na folii i mamy ładne sitko musiałem doklejać na folię folię w miejscach najcześciej uczęszczanych podczas układania stro!

    Nie ISTNIEJE dla mnie TAKIE POJĘCIE jak IZOLACJA POZIOMA NA CHUDZIAKU Z FOLII ! nie ma czegoś takiego a że ludzie tak to nazywają i wieżą że folia taka stanowi choć promyk izolacji są w totalnym błędzie
    Ostatnio edytowane przez Salah ; 29-03-2015 o 14:18

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    sam się zastanawiałem czy folia czy papa.
    Jestem już po układaniu styropianu i wiem jedno FOLIA NAWET rozłożona NA PAPIE PODCZAS PRAC BUDOWLANYCH jest standardowo narażona na sito !
    Papę mam 0.4 termozgrzewalną a na to folię z atestem 0.3. wystarczy dosłownie troszkę piasku drobnego kruszywa pod butem na folii i mamy ładne sitko musiałem doklejać na folię folię w miejscach najcześciej uczęszczanych podczas układania stro!

    Nie ISTNIEJE dla mnie TAKIE POJĘCIE jak IZOLACJA POZIOMA NA CHUDZIAKU Z FOLII ! nie ma czegoś takiego a że ludzie tak to nazywają i wieżą że folia taka stanowi choć promyk izolacji są w totalnym błędzie
    Zgadzam się. Ktoś kto już przeszedł ten etap to nie traktuje tej dyskusji jak dyskusji o wyższości świat jednych nad drugimi tylko jest to rzecz oczywista. Folia nie przetrwa etapu w stanie nienaruszonym.

  3. #123
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    wiadomo że folia na chudziaku to nie jest żadna izolacja... ale jak na chudziaku położy się 2 cm XPS i na to folię to wtedy jest to izolacja

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kilka tygodni temu kładłem panele, na wylewce była folia i na tym wykładzina. Po jakiś 8 latach jak wywaliłem wykładzinę folia wyglądała na całą. Wziąłem ją pod światło i nic nie widziałem aby były jakieś dziurki. Rozłożyłem ja nad miską i nalałem na nią wody. Nic nie przeciekało więc folia cała.
    Dodam ,że folia nie byłą typowo budowlana ani jakaś gruba. Dlaczego opinia w takim razie , że folia to nie izolacja i po kilku latach jest jak sitko ?

  5. #125
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Kilka tygodni temu kładłem panele, na wylewce była folia i na tym wykładzina. Po jakiś 8 latach jak wywaliłem wykładzinę folia wyglądała na całą.
    Rozumiem co chciales napisac ale musialem czytac to kilka razy

    Co innego folia na chudziaku a co innego na wylewce. Chudziak to struktura a wylewka jest gladka.

  6. #126
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Trochę nie po polsku napisałem 8 lat po położeniu folia na posadzkę została ona zdjęta i sprawdzona jw
    Napisałem wylewka, ale ona nie jest gładka bo była lana z betoniarki i łatą ściągana. U mnie na budowie chudziak już jest bardziej gładki

  7. #127
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gspdibbler

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bożnów
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    42

    Domyślnie

    Możecie doradzić czym (poza zgrzewaniem) połączyć dwie papy tak żeby uzyskać szczelne połączenie?


    Mam taki problem, że w piwnicy mam ledwie 2 cm papy (nie wiem jakiego typu) wystającej spod bloczka i muszę to jakoś połączyć z papą termozgrzewalną którą chcę położyć na podłodze - myślałem żeby użyć jakiegoś rodzaju KMB (czy innego lepiszcza) , posmarować pod tymi 2 cm , posmarować po tej papie z wierzchu posmarować beton na jakieś 15 cm od ściany i pewnie jeszcze z 15 cm w górę ściany i na to położyć papę termozgrzewalna z wywinięciem na ścianę tak aby się przykleiła - tak będzie dobrze?


    Jakiego środka użyć, a może zrobić to inaczej?

  8. #128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Czortek

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Odświeżam wątek.
    Jaką papę polecacie na chudziak, pod ogrzewanie podłogowe?

  9. #129

    Domyślnie

    A co to ma dać?

    I co masz już zrobione?

  10. #130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Czortek

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Póki co dom w budowie.

    Izolacja podłogi na chudziaku

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony