dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    orko
    Guest
    orko

    Domyślnie jakie drzwi? sosnowe czy fornirowane

    Witam,

    Stoję przed dylematem wyboru drzwi wewnętrznych.
    W ostatecznych rozważaniach mam do wyboru drzwi sosnowe klejone,
    lakierowane (w kolorze np. wiśni) oraz tańsze o 15% drzwi z ramiakiem
    sosnowym - fornirowane. Grubość warstwy forniru to 1,1 mm.
    Bardzo proszę o podanie mi zalet i wad rozwiązania z fornirem.
    Co jest lepsze drzwi sosnowe klejone, czy fornirowany ramiak sosnowy (i dlaczego?)

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Adam

  2. #2
    orko
    Guest
    orko

    Domyślnie hej, spece od drewna prosze o opinię, choć jedną...

    no nie mówcie mi, że nikt nie ma zdania na temat, czy fornirowane są lepsze od drewnianych, które mogą się bardziej wypaczać, czy fornir może się odkleić, jak później z konserwacją takich drzwi.
    Prosze chociaż o jedną, ale sensowną odpowiedź.

    Adam

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Hej
    Drzwi w domu ( obecnie "bloki" ) to mam mimo wymiany standardowe : ramiak drewniany, na to obite coś w rodzaju pilśni, po jednej stronie gładka, lakierowana/malowana, wypełnione szybą.
    Ale mam przykład na meblach : komoda - drewno sosna, klejona - miękka, cięższe przedmioty rysują powierzchnię, mimo polakierowania, ale wygląd wspaniały i nic się nie paczy. Szafa - częściowo płyta paździerzowa, fornirowana - ale ten fornir, to prawie jak tapeta papierowa, przyklejana : przeciera się, na częściach bardziej narażonych na używanie odchodzi...
    Ja bym chyba nie bał się o paczenie, bo musiałaby być duża wilgoć w domu..., wybrałbym drewniane, ale tu cena chyba jest większa...
    Z drugiej strony : fornir ponad 1 mm to sporo, co do czyszczenia to chyba nie ma problemu, a jak dobrze przyklejony i teraz nie odchodzi to jak nie ma wilgoci to później też nie.

    Pozdro, Majki

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Ja po d ługim namyśle i poszukiwaniach zamówiłem u górali, ale nie sosnowe tylko ze świerku. Nie mają przebarwień i pomalowane na dębinę wyglądają fajnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja wybralem sosnowe, z pelnego drewna. Mam je juz pol roku i wygladaja super. Sciemnilem je troszke bejca i polakierowalem. Koszt z oscieznica to ponizej 400 zl,

  6. #6
    orko
    Guest
    orko

    Domyślnie osiołkowi w żłobie dano

    za drewniane ja mam cenę 1500 pln z ościeżnicą, opaskami i montażem (bez klamek). to jest jakies 1100 pln za drzwi + 150 za montaż 350 za ościeżnice (z tym, że mam troche grubsze ściany - 15-17 cm)

    za fornirowane wychodzi jakieś 200-250 pln taniej.

    chce kupic 10 drzwi, wiec różnica jest pomiędzy 15 000 (drewniane)
    a 12 500 za fornirowane.
    ceny zawierają już wszystko (montaż, dowóz, ościeżnice, opaski dookoła ościeżnic).

    Dlatego nie wiem, czy warto do fornirowanych dorzucic ponad 2 tys. i mieć drewniane, czy zostać przy fornirowanych i kupić sobie za to porządne klamki.

    oglądałem fornirowane i drewniane, wizualnie niczym się nie różnią, a nawet fornirowane są ładniejsze, bo można wybrać sobie inne drewno niż sosnowe (np. olcha wygląda ślicznie) i do tego dowolny kolor (wiśnia lub jasny dąb)
    sosnowe też można lakierować i dobrać takie same kolory.
    Więc sam już nie wiem. 2,5 tys. piechotą nie chodzi, ale jeśli macie żelazne arumenty za drewnianymi to prosze o zdecydowaną dyskredytację forniru. Lub odwrotnie.
    Piszcie eksperci, piszcie bo głowa mnie już od tego wybierania boli.
    Adam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony