dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie

    Witam!
    Powiedzcie proszę ile za takie badanie zapłaciliście. Interesuje mnie w szczególności Wielkopolska.
    Czy mając na działce wysoki poziom wód gruntowych i mając projekt bez piwnicy, wystarczy mi badanie , które pójdzie jedynie 1,5m w głąb? Z tego co się dowiadywałam to nie jest to podobno badanie w pełni profesjonalne. Chodzi jak zwykle o kasę - to profesjonalne z odwiertami na 4m w głąb kosztuje od 1000 PLN wzwyż a to "powierzchowne" tylko 300 PLN. Nie wiem jednak czy to profesjonalne jest mi potrzebne?

    Podzielcie się wiedzą - za ile i czy koniecznie tak głęboko wiercić i badać !!!
    dzięki
    pyzia

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam wodę gruntową na głebokości około 1m. Wziąłem pełne badania (4 odwierty na około 3-5 metrów) bo stwierdziłem, że od tego zależy poprawność wykonania fundamentów czyli podstawy domu. Jakby cos potem było nie tak z fundamentami to cały dom zacząłby pękać itd...

    Ja (bliskie okolice Warszawy) zapłaciłem 800zł i robili to specjaliści z Warszawy więc może musisz badziej poszukać. Oszczędność kilkuset złotych na takie badanie wydaje mi się bardzo ryzykowne !

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Do 4 metrów można robić badania wiertnią ręczną

    W Szczecinie badania geotechniczne - 5 odwiertów 4 metrowych (naroża budynku i środek) z ładnym opracowaniem bez łaski kosztowało mnie 500,- pln "na papier"

    Jasiu

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Wam za rady! Może Ci ze Szczecina są zainteresowani drobną fuchą w okolicy Poznania ? Jedyny papier, który byłby mi potrzebny to rachunek ?

    czekam na wypowiedzi innych doświadczonych !
    dzięki !!!
    pyzia

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja zapłaciłam 1000 zł (bez rachunku) jak bym znała ceny podane powyżej, to pewnie bym się targowała; trzy odwierty po 4 m; Górny Śląsk.
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  6. #6

    Domyślnie

    Polecam Forum...
    Ja zanim zacząłem szukać specjalisty przejżałem parę starych wątków i miałem orientację co do ceny. Jak dzwoniłem, to byli tacy co chcieli i 1500 !

  7. #7

    Domyślnie

    3 lata temu, Bydgoszcz, 3 odwierty po ok. 2,5 m po 300 zł razem z opracowaniem
    Grzegorz

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki wszystkim!
    szukam dalej!
    poz
    pyzia

  9. #9

    Domyślnie

    A czy badania te są potrzebne, tzn niezbedne dla urzędy?
    Czy jesli nie wykonam to w przyszłości jakis urzędas się nie będzie czepiał?
    Mam miec częściowe podpiwniczenie. Sąsiedzi się budowali , więc wiem na czym buduję

  10. #10

    Domyślnie

    Z tego co wiem to oględziny fachowca są potrzebne po wykopaniu dołów pod fundamenty (tak mamy powiedziane w projekcie), ale głębokie odwierty to chyba nie jest wymóg, ale indywidualna sprawa. Jeśli masz fajnych sąsiadów to może warto ich zapytać czy czegoś takiego nie robili - i dogadać się tak aby z tego też skorzystać!
    pozdrawiam
    pyzia

  11. #11

    Domyślnie

    U mnie gmina nie wymaga badań geotechnicznych do pozwolenia na budowę.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam!

    Geotest, Warszawa, - profesjonalna firma i swietna ekspertyza. 1000 PLN, jestem bardzo zadowolony, bo bylo szybko i fachowo, a opracowanie wynikow polozylo mnie na lopatki. Dzialka 30km od Warszawy.
    pozdr!

    Kisiel

  13. #13

    Domyślnie

    Kraków 1 odwiert(+policzona nosnosc) 5m bez papierów 100zl z rach i oficjalna opinia 160 zl

  14. #14

    Domyślnie

    Potwierdzam, że geotest z Warszawy jest i tania i bardzo profesjonalna !

  15. #15

    Domyślnie

    Co do Krakowa, to mogę prosić namiary na firmę?

  16. #16

    Domyślnie

    Okolice Gdyni , ekipa z Gdyni za cztery nawierty na głębokość 3m , wzięli z rachunkiem 300 zł.

  17. #17

    Domyślnie

    Czy ktoś zna ceny z okolic Wrocławia?

  18. #18

    Domyślnie

    Dąbrowa Górnicza
    Dwa odwierty kontrolne 3m, warunki posadowienia budynku- 500pln do łapy.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Witajcie
    Przez nieuwagę zamieściłem swój tekst w nowym temacie badania geotechniczne. Jak Was interesuje zapraszam obok.

  20. #20

    Domyślnie

    W 2001 za cztery odwierty głębokie 4m zapłaciliśmy 1000 zł
    (30 km od W-wy).
    Badaliśmy warunki dla przydomowej oczyszczalni ścieków.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony