dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Uziom fundamentowy - mikropale

    Witam,
    ze względu na trudne warunki gruntowe będę miał dom posadowiony na płycie fundamentowej na mikropalach. Mam teraz wykonywane mikropale i za jakieś 2 - 3 tygodnie płytę. Technologia widoczna jest na załączonych zdjęciach (mikropale łączone są w ławach fundamentowych, na których jest później oparta płyta).
    Zastawiam się jak najlepiej zrobić uziemienie fundamentowe (projekt tego nie przewiduje).
    Chciałem to zrobić w ten sposób:
    bednarkę poprowadzić po zbrojeniu ławy fundamentowej, która jest zbrojona z mikropalami (betonowe słupy 4 m w głąb ziemi).
    Zrobić w górę przez XPS (miejsce przejścia zapiankować) do GWE.
    Nie przewiduję instalacji odgromowej (dom w mocnym dołku, naokoło sporo wyższych budynków)
    Co o tym sądzicie? Proszę o poradę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-min.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	443196Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-min.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	443197Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4-min.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	443198Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5-min.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	443199

  2. #2

    Domyślnie

    Tę bednarkę należy poprowadzić do najniższego obrzeżnego wieńca zbrojeń, coś w rodzaju otoku.
    Jest jedno ale - korozja galwaniczna.
    Zagadnienie to (jako całość) bardzo dobrze przedstawił doktor Musiał w słynnym opracowaniu "Uziomy fundamentowe i parafundamentowe"
    Oczywiście projektu nie ma, bo po co, prawda?
    Ktoś z UB nie był na tej lekcji.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Obrzeżny wieniec zbrojeń no uśmiałem się. Zauważyłeś że płyta jest izolowana?
    Bednarka albo zbrojenie połączona solidnie ze zbrojeniem mikropali załatwi sprawę.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4

    Domyślnie

    I co z tego?
    Ale widzę, że wyśmiałeś doktora Musiała.
    No cóż, nie każdy taki mądry.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    I co z tego?
    Ale widzę, że wyśmiałeś doktora Musiała.
    No cóż, nie każdy taki mądry.
    A zauważyłeś różnicę między wieńcem zbrojeń a tym co napisałeś? "Tę bednarkę należy poprowadzić do najniższego obrzeżnego wieńca zbrojeń" . Jeśli coś wyśmiewam to Twoją interpretację
    I co z tego że płyta izolowana a bednarka galwanicznie nie połączona ze zbrojeniem mikropali? Gratuluję wiedzy.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #7

    Domyślnie

    I co z tego że płyta izolowana a bednarka galwanicznie nie połączona ze zbrojeniem mikropali? Gratuluję wiedzy.
    Nie to miałem na myśli, ale oczywiście wiesz lepiej. Nie widzę sprzeczności z tym co napisałem (za doktorem Musiałem) a fotką nr 2 autora.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Nie to miałem na myśli, ale oczywiście wiesz lepiej. Nie widzę sprzeczności z tym co napisałem (za doktorem Musiałem) a fotką nr 2 autora.
    Przestań zasłaniać się P. Musiałem i zacznij myśleć, to nie boli, obejrzyj pozostałe zdjęcia i przeczytaj jeszcze raz co napisałeś.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #9

    Domyślnie

    Co mnie obchodzą pozostałe zdjęcia? Uziom należy/należało wykonać na etapie fotki nr 2, i tyle.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Co mnie obchodzą pozostałe zdjęcia? Uziom należy/należało wykonać na etapie fotki nr 2, i tyle.
    Ty naprawdę nie rozumiesz, nie widziałeś nigdy izolowanej płyty fundamentowej. Włożenie bednarki w "ławę", bo ławą to nie jest, położonej na izolacji a następnie wyłożenie izolacją środka i wylanie na to betonu daje tylko tyle że zabetonowana bednarka nie ma kontaktu z gruntem, a przepraszam ma przez te kilkadziesiąt cm2 kontaktu z mikropalami. Tylko połączenie galwaniczne zbrojeń mikropali z bednarką lub resztą da uziom.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #11

    Domyślnie

    No tak. Zapomniałem ci napisać o łączeniach i tak dalej, dlatego się czepiasz.Ehhh
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony