dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 12
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 233
  1. #21

    Domyślnie




    Ja nazwałem to wiato-lamus

  2. #22

    Domyślnie

    pepi napisz ile wyszedł Cię ten wiato-lamus. [/b][/u]

  3. #23

    Domyślnie

    Robota trwała ok. tygodnia. Prace wykonali dwaj cieśle, ojciec z synem. Mieli czas i cierpliwość. Ojciec, człowiek starszej daty i nie używa żadnych stalowych łączników i na tym mi zależało. Wzieli jakieś 2500,- za robote, drugie tyle za materiał, czyli jakieś 5000. Trzeba doliczyć cement i gwoździe, zalewałem stopy betonowe pod słupy samodzielnie, tego nie licze.Projekt własny. W tej chwili ma to kolor zielony (lawiero-bejca). Dachówka karpiówka z odzysku, czeka na ułożenie.
    Pozdrwaiam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna99
    http://foto.onet.pl/f48k,o8odaos6ecem,3m731,u.html#3m731
    http://foto.onet.pl/f48k,o8odaos6ece...0,u.html#3m730

    To jest nasza drewutnia zrobiona wg projektu z ładnego domu (ostatni link z ww). Mieści 5 m3 drewna. Moja koleżanka zrobiła sobie takie dwie.
    Jeśli cię interesuje, mogę ci mailem przesłać skany z dokładnymi danymi.
    Witam! Jestem podglądaczo-czytaczem Forum, jest to niewyczerpana skarbnica wiedzy na temat budowy i wykończeniówki. Ostatnio zaczynamy się zastanawiac nad drewutnią. Spodobał nam się Wasz projekt. Czy moglibyśmy dotać dokładniejsze dane nt. zbudowania tego ?[/quote]

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał marta70
    Cytat Napisał anna99
    http://foto.onet.pl/f48k,o8odaos6ecem,3m731,u.html#3m731
    http://foto.onet.pl/f48k,o8odaos6ece...0,u.html#3m730

    To jest nasza drewutnia zrobiona wg projektu z ładnego domu (ostatni link z ww). Mieści 5 m3 drewna. Moja koleżanka zrobiła sobie takie dwie.
    Jeśli cię interesuje, mogę ci mailem przesłać skany z dokładnymi danymi.
    Witam! Jestem podglądaczo-czytaczem Forum, jest to niewyczerpana skarbnica wiedzy na temat budowy i wykończeniówki. Ostatnio zaczynamy się zastanawiac nad drewutnią. Spodobał nam się Wasz projekt. Czy moglibyśmy dotać dokładniejsze dane nt. zbudowania tego ?
    Nie ma sprawy!!
    Wyślij mi na priva lub mailem swój adres mailowy, wówczas prześlę ci skany projektu z "Ładnego domu". Znajdziesz tam dokładny spis materiału, konkretne wymiary, itp.

  6. #26

    Domyślnie

    anna99
    Dzięki serdeczne! fotki obejrzane, teraz tylko siekierka, gwoździe, dechy i do roboty!

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    moja drewutnia prawie gotowa







  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    świetne są te WASZE drewutnie...-
    a ile uroku mają....,
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Gregori - a możesz powiedzieć dlaczego ta drewutnia tak daleko od domu? Nie lepiej bylo ją postawić gdzieś bliżej, coby zimą w śniegu nie trzeba było zbyt daleko iść

  11. #31

    Domyślnie

    Witam! jest prosta i fajna, tylko pytanie czy zacinający deszcz nie będzie nadmiernie chlastał wodą drewno. Czy okap szczególnie od zach strony nie powinien być dłuższy? Pytam dlatego, że jak zwykle szukam dziury w całym i stoję przed wykombinowaniem takiej budowli.

  12. #32

    Domyślnie

    Tak wygląda moja:





    Mieści około 10m3
    I jeszcze tutaj, bo ciut dużo kupiliśmy


  13. #33

    Domyślnie

    odpowiadam:
    1. Odleglość od domu: tak, jest to dość daleko, ok 30 m, ale jakoś nie miałem koncepcji gdzie ją zlokalizować, a w tym miejscu miałem wcześniej magazynowane drewno i było ok - raz w tygodniu brałem taczkę i robiłem sobie zapasik w pomieszczeniu gospodarczym.
    2. Zacinanie: racja, deszcz na pewno będzie zacinać, ale z tego co wiem troche deszczu z boku drewnu nie zaszkodzi. Ważniejsze, żeby drewno było odpowiednio długo sezonowane (i żeby pozbyś się jego "wewnętrznej" wilgoci)

  14. #34

    Domyślnie

    to moja drewutnia z pomieszczeniem gospodarczym. Całość ma 8x3,5 m.


  15. #35

    Domyślnie niska drewutnia poszukiwana

    witajcie, nasza dzialka nie jest na tyle duza, by fajnie wkomponowac wysoka drewutnie (szeregowce). Szukam raczej niskiej konstrukcji do 1.2 m wysokosci mniej wiecej, za to dluzszej, szerokosc na dwie szczapy.
    Jakos nie moge znalezc zadnych zdjec na necie, moze ktos spotkal taka drewutnie? bede wdzieczny za informacje
    POZDRAWIAM

  16. #36

    Domyślnie

    Magda76 mozesz zdradzic ile kosztowala cie ta drewutnia? Mam fundament podobnych rozmiarow przygotowany na pomieszczenie gospodarcze, drewutnie i smietnik. Miejscowy stolarz chce za zrobienie ok 8 tys . Moze lepiej przywiezc stolarza z Warmii?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał martkaw1
    Magda76 mozesz zdradzic ile kosztowala cie ta drewutnia? Mam fundament podobnych rozmiarow przygotowany na pomieszczenie gospodarcze, drewutnie i smietnik. Miejscowy stolarz chce za zrobienie ok 8 tys . Moze lepiej przywiezc stolarza z Warmii?
    Odpowiedź wysłałam na priv. Pozdr.

  18. #38

  19. #39

    Domyślnie

    Maciejon podoba mi się Twoja drewutnia. Zamierzam mieć bardzo podobną.
    Możesz podać wymiary drewutni ? Masz może fotki zrobione z boku i z tyłu?
    Te betonowe elementy na których jest posadowiona to lane stopy czy bloczki betonowe?[/list]

  20. #40

    Domyślnie

    Wymiary:
    szerokośc 120 cm, długośc 320 cm, wysokośc bez dachu 219 cm, wysokośc całkowita 290 cm.

    Fundament jest odlewany. W górnej części zasymulowano po 3 segmenty
    Drewno jest układane a trzech rzedach w lewej części i w 2 w prawej. Drewutnia mieści 5-6 m przestrzennych drewna




Strona 2 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony