dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie instalacja wod-kan i co

    witam,
    szukam namiarów na ekipę/firmę do instalacji wod-kan i co!!!
    zrobili mi wycenę z "partnera":
    wod-kan, podłogówka ok 100m2, poddasze ok 100m2-grzejniki, piec gazowy buderus + zasobnik 120l wszystko z materiałami i robocizna 44 tysiące!!!!!!
    myślałam że ze krzesła spadnę!!
    samo wod-kan (materiały i robocizna ponad 8tys)
    nie wiem, ale jak dla mnie to wydaje się duzo za dużo
    ile wy zapłacilśscie za takie roboty???

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A może byś się pochwaliła gdzie się budujesz. Instalator z drugiej strony Polski może do Ciebie nie przyjechać.

    Mój instalator za wszystko powiedział 35k. Ale była mniejsza podłogówka.

    Napisz może jakie materiały Ci zaproponował. Bo jeżeli w miedzi wszystko to będzie inna cena jeżeli w pex'ie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    A może byś się pochwaliła gdzie się budujesz. Instalator z drugiej strony Polski może do Ciebie nie przyjechać.

    Mój instalator za wszystko powiedział 35k. Ale była mniejsza podłogówka.

    Napisz może jakie materiały Ci zaproponował. Bo jeżeli w miedzi wszystko to będzie inna cena jeżeli w pex'ie
    dom budujemy w Wiązownej pod Warszawą, a co do podłogowki to jest jej trochę mniej bo 84 m2,a materiał to raczej miedź,
    a jaki materiał lepiej miedż czy ten pex???? (nie mam pojęcia co to jest pex)

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie

    Nie potrafię powiedzieć nic konkretnego na temat cen, bo jest zbyt wiele czynników wpływających na nią.
    Co do materiału na podłogówkę, to wykonuje się ją z rury trójwarstwowej (Alu-Pex), albo z polietylenu sieciowanego (Pex-b,c). Od dawna nie słyszałem, żeby ktoś robił podłogówkę z miedzi. Jeśli już, to niewielkie powierzchnie z miedzi miękkiej (ze względu na niewielkie odcinki takiej rury), ale mam wątpliwości co do absorbcji tlenu przez ścianki takiej rury.
    Maćko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony