dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MarlenitaS
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie Fela Marlenity :)




    Jeżeli ma ktoś ochotę coś nam doradzić,podpowiedzieć zapraszam Myślę że dużo możemy wzajemnie sobie pomóc a zwłaszcza dużo pomogą Ci co już przeszli to co nas czeka
    DZIENNIK MARLENY
    Jest taki czas,że życie cieszy nas.Budujemy Felę!
    KOMENTARZE FELA

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar malkaj
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj Marlena!
    Przeczytałam Twój dziennik. Będę nadal czytać i kibicować. Ja jeszcze nie zaczęłam budować. Mamy dostać działkę od rodziców. Jak zostanę właścicielem ziemskim to spełnię swoje marzenie i wybuduję dom. Pozdrawiam i życzę postępów na budowie.
    Małgosia

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MarlenitaS
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Witam Gosiu
    Bardzo się cieszę że ktoś w końcu wpisał się do mojego dziennika

    Jak widać nasz projekt jest taki "zwykły" spośród tych wszystkich
    Chodziło nam o domek prosty,tani w budowie i wyszliśmy z założenia że lepiej wybudować dwa mniejsze niżeli jeden duży

    My też liczyliśmy na działkę od rodziny, no ale niestety się przeliczyliśmy.

    Życzę Tobie szybkiego przeprowadzenia działki i szybkiego budowania,spełniania marzeń,bo marzenia są sensem życia

    Możesz już założyć dziennik budowy i opisywać swoje pierwsze kroczki

    Pozdrawiam Marlena & Spółka
    DZIENNIK MARLENY
    Jest taki czas,że życie cieszy nas.Budujemy Felę!
    KOMENTARZE FELA

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar malkaj
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witaj Marleno!
    Dzięki za tak miłe przywitanie w Twoich komentarzach. Może zrobię tak jak mi radzisz i założę już dziennik.
    Ogladałam rzuty Feli na stronie:
    http://www.archeton.pl/index.php
    Podoba mi się, że jest dodatkowy pokój na parterze (co sie rzadko zdarza w mniejszych domach). Zauważyłam, że kotłownia w Feli jest z przodu domu, piszesz, że będziesz ogrzewać węglem (ja też), więc zastanawiam się gdzie będziesz składować węgiel i jak go będziecie przenosić do kotłowni. Ja ciagle szukałam kotłowni z boku lub z tyłu z osobnym wejściem, żeby nie mieć kłopotów z węglem. Jak wy planujecie to rozwiązać?
    Szkoda, że korytarz na parterze ma aż 13m2- (moim zdaniem to marnowanie metrażu), a może warto zastanowić się nad wejściem do kotłowni z wiatrołapu (same korzyści: nie ma zapachów z kotłowni w części mieszkalnej, można powiększyć łazienkę, w której może być też pralka, bo w kotłowni, gdzie będzie się paliło węglem raczej nie będzie pralni)
    To tyle co mi się nasunęło po obejrzeniu rzutów. Reszta mi się podoba: dobrze, że schody nie kończą się w salonie, ale za ścianką i że jest miejsce na schody 2 spadowe ze spocznikiem - są wygodniejsze i bezpieczniejsze dla dzieci, dobrze jest wykorzystane poddasze, jest tam ogromna łazienka (może tam będzie pralka?), taras jest lekko zadaszony przez balkon- wszystko ok. jak dla mnie.
    Najgorsze jest te czekanie przed rozpoczęciem budowy!
    Pozdrawiam
    Małgosia

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Stelka
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    481
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Witaj Bardzo ładny domek będziecie budować.Fajnie,że rodzina wam pomoże,my niestety budowaliśmy bez niczyjej pomocy,ale to nic...najważniejsza jest satysfakcja i osiągnięty cel
    Życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki za Felę,pozdr.
    Pasja Stelki
    Komentarze do Pasji Stelki

    "Tylko te drzwi pozostaną zamknięte, do których nie pukałeś"

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MarlenitaS
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał malkaj
    Witaj Marleno!
    Dzięki za tak miłe przywitanie w Twoich komentarzach. Może zrobię tak jak mi radzisz i założę już dziennik.
    Ogladałam rzuty Feli na stronie:
    http://www.archeton.pl/index.php
    Podoba mi się, że jest dodatkowy pokój na parterze (co sie rzadko zdarza w mniejszych domach). Zauważyłam, że kotłownia w Feli jest z przodu domu, piszesz, że będziesz ogrzewać węglem (ja też), więc zastanawiam się gdzie będziesz składować węgiel i jak go będziecie przenosić do kotłowni. Ja ciagle szukałam kotłowni z boku lub z tyłu z osobnym wejściem, żeby nie mieć kłopotów z węglem. Jak wy planujecie to rozwiązać?
    Szkoda, że korytarz na parterze ma aż 13m2- (moim zdaniem to marnowanie metrarzu), a może warto zastanowić się nad wejściem do kotłowni z wiatrołapu (same korzyści: nie ma zapachów z kotłowni w części mieszkalnej, można powiększyć łazienkę, w której może być też pralka, bo w kotłowni, gdzie będzie się paliło węglem raczej nie będzie pralni)
    To tyle co mi się nasunęło po obejrzeniu rzutów. Reszta mi się podoba: dobrze, że schody nie kończą się w salonie, ale za ścianką i że jest miejsce na schody 2 spadowe ze spocznikiem - są wygodniejsze i bezpieczniejsze dla dzieci, dobrze jest wykorzystane poddasze, jest tam ogromna łazienka (może tam będzie pralka?), taras jest lekko zadaszony przez balkon- wszystko ok. jak dla mnie.
    Najgorsze jest te czekanie przed rozpoczęciem budowy!
    Pozdrawiam
    Małgosia



    Jak pisałam szukałam projektu rok jest taki dokladnie jak chciałam.Pokój na dole musiał być.Może i byłoby dobrym rozwiazaniem zrobienie drzwi od zewnątrz ale,w planach mamy piec z podajnikiem ,wydaje mi się że te nowoczesne piece tak nie "smrodzą" jak te stare druga rzecz w miejscu gdzie myślisz o drzwiach jest komin i z jego przesunięciem byłby pewnie problem?drzewo na opał będzie za free więc głównym opalem będzie drzewo i węgiel.Zobaczymy,pomyślimy jak będziemy na tym etapie.
    Hol 13,6 m2 - myslę że jak wlożę kilka kwiatów doniczkowych i powieszę obraz to zmniejszy się wszystko o kilka m2 bardzo lubię kwiaty i planuję zakwiecić nimi cały dom Myslę nad jakimś zabudowanym składzikiem pod schodami,np na słoiki,odkurzacz itp. Ta okropna "dziura" po lewej(wejscie do kuchni) tam planuję wstawić drzwi przesuwne ,ścianka,gdzie jest tv będzie pociągnięta do samej góry,bo nasz tv 42cale zajmie sporo miejsca a jak zmienimy na 50 cali ? zabraknie ściany hihi...
    Schody dwubiegowe - już o nie pytałam,Pani architekt odpowiedziała mi na forum Archetonu,niestety nie da rady bo wyszłyby w salonie a chcialabym takie mieć.
    A co do czekania... to !%@$!#@$!#!@% ...jak widać jestem bardzo zła.
    Pozdrawiam serdecznie
    DZIENNIK MARLENY
    Jest taki czas,że życie cieszy nas.Budujemy Felę!
    KOMENTARZE FELA

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MarlenitaS
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stelka
    Witaj Bardzo ładny domek będziecie budować.Fajnie,że rodzina wam pomoże,my niestety budowaliśmy bez niczyjej pomocy,ale to nic...najważniejsza jest satysfakcja i osiągnięty cel
    Życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki za Felę,pozdr.

    Witaj Stelka
    Mieliśmy budować na działce moich dziadków ale zrezygnowaliśmy po tym jak dziadek zaczął "motać".Więc musieliśmy szukać działki i wydać pieniądze Jak sobie pomyślę co bym miala za ok 26 tys zł to jeszcze bardziej jestem zła Chyba się szkoda zrobiło mojej mamie nas i powiedziała że zasponsoruje nam fundament a dziadek ma nam zrobić całe drzewko na dach,jedynie mój Kuba musi mu pomóc przy tym.Dziadek całe życie ciął drzewa więc liczę na to że i mi zrobi więźbę,przód ogrodzenia też chcę drewniany,brama przesuwna obita drewnem i drzewo na wuceta




    pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia
    DZIENNIK MARLENY
    Jest taki czas,że życie cieszy nas.Budujemy Felę!
    KOMENTARZE FELA

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar malkaj
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Widzę, że wybralaś projekt zgodny z twoimi oczekiwaniami i masz już zaplanowane jak urządzisz dom i otoczenie przy domu. Życzę Ci spełnienia wszystkiego co zaplanowałaś!
    Mnie także podoba się projekt, który wybrałaś, a tylko dlatego, że lubię coś zmieniać i ulepszać zaproponowałam Ci jakieś zmiany w projekcie. Pozatym jestem na etapie wyboru projektu i dlatego nad wszystkim tak się zastanawiam i szukam dziury w całym.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za postępy na placu budowy

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MarlenitaS
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Droga Malkaj Zrobię tylko kilka małych poprawek jw.
    Musisz sobie od samego początku założyć co i gdzie ?Ile ma być pokoi ?Ile ma być łazienek ?Jaką dużą macie rodzinę ?Jaka duża będzie? I na jaki duży domek Was stać? Uwierz mi ,szukałam rok projektu który będzie mi odpowiadał. Nie spieszyło nam się więc mieliśmy czas.
    Proponuję Ci zrobić projekt indywidualny jeżeli lubisz zmieniać ,ulepszać itd będziesz w tym momencie sama mogła zaprojektować to co Ci będzie odpowiadać
    Informuj mnie o swoich etapach ,z chęcią poczytam w Twoim dzienniku
    DZIENNIK MARLENY
    Jest taki czas,że życie cieszy nas.Budujemy Felę!
    KOMENTARZE FELA

  10. #10

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Poczytuję Twój dziennik i cieszę się że masz tyle zapału. Ja czekam na pozwolenie na budowę i będę też budowała w pobliżu E4 tylko pod Krakowem. Najbardziej przyznam się szczerze zaintrygowałaś mnie ceną drutu 1900 gdzie Ty za taką cenę to znalazłaś Jakbyś mogła podpowiedzieć przerażonej kosztami budowy inwestorce gdzie mogłabym zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić taniej stal byłabym bardzo wdzięczna Pozdrawiam

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cześć
    Ja tak na szybko "wpadłam" do Twojego dziennika.
    Projekt fajny, ale pomyśl o przedłużeniu dachu nad balkonem. My też mieliśmy balkon wysunięty, zaparłam się i dach został wydłużony - balkon całkowicie jest zakryty dachem.
    Pomyśl może moja sugestia będzie przydatna.
    Pozdrawiam i życzę wytrwalości i cierpliwości i takiego entuzjazmu przez caaały okres budowy.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MarlenitaS
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Witam

    Widzę że same kobiety budują

    anulla2003 o drucie napisałam na priv.
    Co do działki przy E4 to dla nas rewelacja wszędzie blisko no i można prowadzić jakiś biznesik,kiedyś w przyszłości w naszych powiększających się Lipinach z roku na rok przybywa domów

    Baru ja też wpadłam na chwilkę Jak już się wybierzemy do architekta to zapytamy go o ten dach.Myślę że masz dobry pomysł,dziękuję za podpowiedź

    Życzę wszystkim , szybkiego budowania
    DZIENNIK MARLENY
    Jest taki czas,że życie cieszy nas.Budujemy Felę!
    KOMENTARZE FELA

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarlenitaS
    Baru ja też wpadłam na chwilkę Jak już się wybierzemy do architekta to zapytamy go o ten dach.Myślę że masz dobry pomysł,dziękuję za podpowiedź
    ... ...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MarlenitaS
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Baru Nie widzę zdjęć w Twoim dzienniczku
    Słyszałam ze coś można i coś nie można,ale wszyscy sobie pozwalają
    DZIENNIK MARLENY
    Jest taki czas,że życie cieszy nas.Budujemy Felę!
    KOMENTARZE FELA

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kossa_wf

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Super opisujesz proces budowy Feli, az milo sie czyta, tymbardziej ze to bedzie takze i Nasz domek. Co prawda nie mam jeszcze planow FELI ale to w tym wszsytkim jest najmniejszy problem, jak na razie czekamy az sasiadka przepisze dzialke na siebie (bo caly czas jest jeszcze na jej sw pamieci matke) aby pozniej mogla ja sprzedac nam. w sumie jak na razie to czekamy na to i chyba bedziemy kupowac pustaki suporex 24x24x59 - 1050szt (cena za sztuke 8 - 8,20 zl) i 12x24x59 - 500szt (cena 4,40 - 4,60 zl) wydaje nam sie ze jest do na chwila obecna dobra cena aaa pozniej to moze byc roznie. Myslelismy takze o zakupie drutu (jesli zima bedzie ostra to mozliwe ze zejdzie on z ceny bo jak narazie to jest strasznie drogi) tylko nie wiemy ile i jakiego rodzaju bedzie go potrzebnego na Fele??? Moze moglabys nam w tym pomoc ??? Bylibysmy Ci za to niezmiernie wdzieczni gdybys napisala ile i jakiego rodzaju potrzeba drutu ??? Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za odpowiedz

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MarlenitaS
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo się cieszę że ktoś będzie budował Felę Domek jest cudowny
    My w październiku robimy większe zakupy kupujemy Maxa 220 ,K3 ,stal fi 8, fi12 (fi6 już mamy) i całe drzewko na dach Pan ze Starostwa poinformował mnie że nie ma szans na jesień przygotować wszystkich papierów,ale i tak się postara coś zrobić Na zimę będziemy mieć pozwolenie na 100%
    Oto zestawienie stali :
    fi6 --- 225,23 kg
    fi8 --- 272,68 kg
    fi12 ---1440,02 kg
    _____________________
    Razem = 1937,93 kg

    Masz pytania? pytaj
    pozdrawiam i życzę powodzenia.
    DZIENNIK MARLENY
    Jest taki czas,że życie cieszy nas.Budujemy Felę!
    KOMENTARZE FELA

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kossa_wf

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    dziekuje slicznie za podanie mi niezbednych informacji pozdrawiam i zycze powodzionka ze wszsytkimi papierkami

  18. #18

    Domyślnie

    WItam wszystkich FELOfanów Po pierwsze gratulacje za dziennik budowy dla pani Inwestor mam takie male pytanko jak sie Wam udalo kupic projekt za 1200 zl , ja czekam na swieta bo moze wtedy bedzie taniej ale i tak ponizej 1700 nie da rady zejsc, i drugie pytanko, czy te maxy sa juz na cala inwestycje? i jeszcze jedno podnosiliscie sciane kolankowa czy zostaliscie przy 60 cm, bo reszta przerobek pokrywa sie z tymi ktore my bedziemy chcieli zrobic. jeszce raz pozdrawiam i do zobaczenia na forum FELA rulez

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MarlenitaS
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Witam kolejnych fanów Feli
    Projekt kupiłam w promocji miesiąca kupujcie jak najszybciej i próbujcie jeszcze negocjować po nowym roku znów zdrożeją projekty,bo tak jest co roku.
    Jeżeli chodzi o Maxy--> TAK ,kupiliśmy całość stal też kupiliśmy cała i drzewo też mamy całe,w tej chwili tniemy na wymiar
    Scianka kolankowa--> NIE , widziałam domy-monstra z podniesionymi ściankami,okropne!odradzam
    Czekam z niecierpliwością na Wasz dziennik budowy super będzie zobaczyć jeszcze jedną Felę
    DZIENNIK MARLENY
    Jest taki czas,że życie cieszy nas.Budujemy Felę!
    KOMENTARZE FELA

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarlenitaS
    Scianka kolankowa--> NIE , widziałam domy-monstra z podniesionymi ściankami,okropne!odradzam
    TU - pozwolisz, że się nie zgodzę - my podnieśliśmy ściankę o 2 pustaki - dzięki temu możemy swobodnie usiąść na łóżku a nie z tworzyć sobie garba . I wg mojej subiektywnej oceny - nie mamy domu-monstra/monstera? .
    Wszystko zależy od tego jak się to zrobi i o ile się podniesie - wszystko cza z głową robić.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony