dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 134
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2665
  1. #61

    Domyślnie

    YreQ, kilka lat przesiedziałem na odkrywce i w elektrowni w Bogatyni. Więc daruj sobie teksty na ten temat.
    Lepiej poświęć swoją energię na walkę z możliwościami pozyskiwania energii, bo niedługo jej braknie. Jak Tobie prąd niepotrzebny, to wyprowadź się do lasu.
    A kopalnia głebinowa te jest cacy, bo nic nie widać. O, to jak struś. Jak schowa głowę w piasek, to już nikt go nie widzi.

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał geguś
    YreQ, kilka lat przesiedziałem na odkrywce i w elektrowni w Bogatyni. Więc daruj sobie teksty na ten temat.
    Lepiej poświęć swoją energię na walkę z możliwościami pozyskiwania energii, bo niedługo jej braknie. Jak Tobie prąd niepotrzebny, to wyprowadź się do lasu.
    A kopalnia głebinowa te jest cacy, bo nic nie widać. O, to jak struś. Jak schowa głowę w piasek, to już nikt go nie widzi.
    Tacy co mają takie poglądy jak ty są niebezpieczni. Po trupach do celu. Skończy się węgiel to wytniemy lasy. Aby do przodu.
    teraz troszke inne czasy niż wtedy gdy zakładano odkrywkę, na której siedziałeś. Jeśli myślisz że kilka tysięcy ludzi z regionu spakuje walizki i wyjdzie z domu to sie mylisz.

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A Ty się nie mylisz?
    Ty jesteś nieomylny?!
    A ceny energii spadną, bo się kilka tysięcy osób w tym kraju zdenerwuje?!
    Adam M.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    Słuchaj haynauer, po niku przypuszczam że możesz byc z Chojnowa. Jesli masz kompleksy związane z zapaścią miasteczka i zerowym przemysłem, to się wyprowadź z tamtąd.
    Cytat Napisał Grzebiuszka
    hihihi chyba masz jakiś kompleks na punkcie pracowników kghm... nie przyjeli Cie do pracy, czy co??
    wszystkim psychoanalitykom amatorom chciałbym na wieczór potwierdzić...
    jestem bezrobotnym z chojnowa, którego nie przyjęli do pracy w kghm'ie...

    Cytat Napisał YreQ
    Tutaj nie mieszkają zwykli rolnicy jak tam w wysiedlonych wsiach pod kopalnie pod Bogatynią czy Bełchatowem. Wiekszość to ludzie majetni, na stanowiskach. Ich nieruchomości są warte czasem miliony złotych
    ale możemy podyskutować z taką elytą..???

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    Tacy co mają takie poglądy jak ty są niebezpieczni. Po trupach do celu.
    To tacy jak WY są niebezpieczni. Przecież piszesz, że ciebie interesuje tu i teraz. Mnie też .A to co za nowe kryteria dla wysiedleń? Jak rolnik to wydupiać, jak bogacz to zostaje i jeszcze odszkodowanie zapłacić może? Co Ty piszesz? Dzisiaj technika pozwala na przestawianie domów, gdzie się chce. A złóż naturalnych to przestwki jeszcze nie widziałem. Ale wasze domy to przecież nieruchawe są. Ciekawe jak się okaże, że możemy pozyskać inny surowiec, ale też tam ktoś dom postawił. I zaś jazda będzie.
    A co do węgla, to pitolisz trzy po trzy. Ja już się skończy to i lasów za dużo nie będzie, przy dzisiejszym pozysku. To i nie będzie co wycinać. A za te 30-40 lat, to myslę że dadzą radę opracować coś ciekawego. Ale to nie dla mnie.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haynauer
    wszystkim psychoanalitykom amatorom chciałbym na wieczór potwierdzić...
    jestem bezrobotnym z chojnowa, którego nie przyjęli do pracy w kghm'ie...
    Ale zdrowszy umrzesz. A te bogacze, z domami za milony to się trują bo chcą
    Cytat Napisał Haynauer
    ale możemy podyskutować z taką elytą..???
    No nie wiem, nie wiem. Jakieś podanie, 3 zdjęcia rozumiecie obywatelu?

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Chyba jałowa dyskusja z coponiektórymi. Nie dotyczy was problem bezpośrednio to bzdecicie.
    Reasumując to uważam, że kopanie dołów pod Legnicą to technologia sprzed 40 lat, która nie rozwiąże problemów z bezpieczeństwem energetycznym kraju a spowoduje nowe związane z zanieczyszczeniem i degradacją środowiska. I tak pozostanie budowa elektrowni atomowej na obszarze o małym zaludnieniu. Też z pewnością będą protesty i wielu będzie miało rację, ale jeśli wkoło nas poza granicami mogą budować to dlaczego u nas nie?

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał geguś
    Cytat Napisał YreQ
    Tacy co mają takie poglądy jak ty są niebezpieczni. Po trupach do celu.
    To tacy jak WY są niebezpieczni. Przecież piszesz, że ciebie interesuje tu i teraz. Mnie też .A to co za nowe kryteria dla wysiedleń? Jak rolnik to wydupiać, jak bogacz to zostaje i jeszcze odszkodowanie zapłacić może? Co Ty piszesz? Dzisiaj technika pozwala na przestawianie domów, gdzie się chce. A złóż naturalnych to przestwki jeszcze nie widziałem. Ale wasze domy to przecież nieruchawe są. Ciekawe jak się okaże, że możemy pozyskać inny surowiec, ale też tam ktoś dom postawił. I zaś jazda będzie.
    A co do węgla, to pitolisz trzy po trzy. Ja już się skończy to i lasów za dużo nie będzie, przy dzisiejszym pozysku. To i nie będzie co wycinać. A za te 30-40 lat, to myslę że dadzą radę opracować coś ciekawego. Ale to nie dla mnie.
    Domy przestawiają Jak tęsknisz za odkrywką to wykop sobie dołek w piaskownicy .

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    A Ty się nie mylisz?
    Ty jesteś nieomylny?!
    A ceny energii spadną, bo się kilka tysięcy osób w tym kraju zdenerwuje?!
    Adam M.
    Może się mylę, pewnie kilku idiotów postawi na swoim i wykopią następną dziurę w ziemi, bo człowiek jako gatunek ma tendencję do autodestrukcji.

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat:
    "Dlatego mieszkańcy gminy Lubin są gotowi poruszyć niebo i ziemię, by nie dopuścić do rozpoczęcia odkrywki. Niedawna akcja w Dolinie Rospudy to drobnostka w porównaniu z tym, co będzie się działo pod Legnicą. Bo chodzi nie tylko o kwiatki czy ptaszki, ale też o ojcowiznę i dorobek pracy kilku pokoleń.
    - Zastosujemy wszelkie formy protestu. Odwołamy się do wszystkich możliwych organizacji proekologicznych i prospołecznych działających na terenie kraju i Europy - zapowiadają Marek Brojanowski i Marcin Kołcz. Ekolog Jerzy Kucharski rozumie tę determinację:
    - Nie sama kopalnia jest najstraszniejsza. Ani nawet nie potężna hałda, która będzie pylić na okolicę, ale rozległy lej depresyjny, który powstanie po rozpoczęciu odkrywki - mówi Kucharski.
    Z przeciętych warstw wodonośnych woda spłynie jak z dziurawego basenu do głębokiego na 200 metrów dołu, który trzeba wykopać, by dostać się do pokładów węgla. Według naukowców z instytutu Poltegor-projekt, który na zlecenie KGHM Polska Miedź SA 10 lat temu próbował oszacować skutki uruchomienia kopalni pod Legnicą, lej depresyjny zajmie 120 kilometrów kwadratowych powierzchni. Wymrą lasy na ogromnych połaciach (dziś porastają 70 procent powierzchni nad złożem). Krajobraz zacznie się upodabniać do stepu, na którym radzi sobie tylko najmniej wybredna roślinność. Wyschną płytkie studnie. Zagrożone będą uprawy rolne.
    Obszar planowanej kopalni pokrywa się z granicami wód podziemnych w skałach czwartorzędowych. To rezerwuar wody pitnej dla regionu i skarb nieporównanie cenniejszy od węgla brunatnego, bo nie da się go zastąpić ropą, gazem czy uranem. Grozi mu jednak bezpowrotne zniszczenie. Tak stało się z podziemnym źródłem w pobliskich Iwinach, gdzie podczas likwidacji kopalni miedzi zanieczyszczono ujęcie, z którego korzystało kilkanaście miejscowości oraz wielki producent wody mineralnej."

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    Domy przestawiają
    No i co się dziwi? Trochę techniki i problem?

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał geguś
    Cytat Napisał YreQ
    Domy przestawiają
    No i co się dziwi? Trochę techniki i problem?
    To ja swój prosze nad Bałtyk, z widokiem na morze

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    Cytat:
    ...
    To jest dobre. Przeczytaj dokładnie pierwsze zdania i przyjedź do Bogatyni. Sprawdź czy Nysa Łużycka już wyschła. Ostatnie widziałem i jeszcze płynęła.
    A ostanie to podsumowanie dla Ciebie jakże pięknych i niczemu nie grożących kopalni głębinowych.
    No sam miód dla Twoich oczu.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    Ekolog Jerzy Kucharski rozumie tę determinację]
    he, he... ten ekolog to kierownik wysypiska śmieci... hehe... to tak jakby wegetarianin pracował w rzeźni przy uboju swiń...

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Nie twierdzę że nie grożących. Ale przynajmniej nie niszczą totalnie powierzchni jak odkrywkowe. U nas problemem jest zbyt mocno osadzone od czasów Gierkowskich potężne lobby górnicze, co miało w dobie kryzysu swoje sklepy górnicze i karty G, w Legnicy też. Zawsze wszystko i cały kraj musi być pod ich dyktando. Nic się nie liczy tylko kopanie.
    Dla kraju takiej wielkości jak Polska rozwijającego się niestety będzie potrzebna elektrownia atomowa, która zabezpieczy cały kraj pod wzgledem energetycznym. Tylko nie reozumiem dlaczego Polacy chcieli taką budować dla siebie na terytorium Litwy a nie Polski. Na wypadek awarii i tak granica nie pomoże. Litwa tez jest w Schengen
    Jakoś żaden rząd nie wdraża elektrowni ekologicznych - wodnych, wiatrowych, słonecznych. Nawet program dopłat do roślin energetycznych leży na łopatkach. Dlaczego w tym nikt nie opracowuje programów na przyszłość? Tylko jak się kończy węgiel w jednej dziurze to szukają gdzie by tu wykopać następną?

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haynauer
    Cytat Napisał YreQ
    Ekolog Jerzy Kucharski rozumie tę determinację]
    he, he... ten ekolog to kierownik wysypiska śmieci... hehe... to tak jakby wegetarianin pracował w rzeźni przy uboju swiń...
    Twoja wiedza mnie powala . To go oczywiście dyskwalifikuje

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    No? Ciekawe czemu?

    Ale wiesz? Bardzo wielu chętnie u siebie zapłaci TANIO za ten prąd robiony u Ciebie...
    Zawsze tak było!
    Spalisz sejm czy podłożysz gdzieś bombkę?
    Dlatego, ze ludzie zawsze się tak zachowywali?
    Adam M.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    Dla kraju takiej wielkości jak Polska rozwijającego się niestety będzie potrzebna elektrownia atomowa, która zabezpieczy cały kraj pod wzgledem energetycznym. Tylko nie reozumiem dlaczego Polacy chcieli taką budować dla siebie na terytorium Litwy a nie Polski. Na wypadek awarii i tak granica nie pomoże. Litwa tez jest w Schengen
    Z takich samych powodów, dla których Ty się nie zgadzasz na kopanie w Legnicy. A jakie to powody?

    Cytat Napisał YreQ
    Jakoś żaden rząd nie wdraża elektrowni ekologicznych - wodnych, wiatrowych, słonecznych.
    Wdraża, ino za wolno. To jest zapisane w ustawach europejskich.

    Co do elektrowni wiatrowych lub wodnych porozmawiaj z "ekologami". Oni mają już swoją teoretyjkę na takowe. I z takich samych powodów jak Twoje ich nie przybywa.

    Jak sobie przypominam, to był kiedyś temat wykorzystania zwałów na Turowie, celem postawienia wiatraków. Tam wieje zawsze i mocno. I co? I nico. Po co elektrowni pod nosem konkurent?

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    Cytat Napisał geguś
    Cytat Napisał YreQ
    Domy przestawiają
    No i co się dziwi? Trochę techniki i problem?
    To ja swój prosze nad Bałtyk, z widokiem na morze
    A ja myślałem, że mam godnego przeciwnika do polemiki na tematy techniczne.

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    Cytat Napisał Haynauer
    Cytat Napisał YreQ
    Ekolog Jerzy Kucharski rozumie tę determinację]
    he, he... ten ekolog to kierownik wysypiska śmieci... hehe... to tak jakby wegetarianin pracował w rzeźni przy uboju swiń...
    Twoja wiedza mnie powala . To go oczywiście dyskwalifikuje
    he, he... bo ja wiem czy to wiedza... raczej umiejętność zdobywania wiedzy...

    nasza-klasa i wszystko jasne

    http://nasza-klasa.pl/profile/3668491

Strona 4 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony