dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 134
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2665
  1. #81
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    wstępne stanowisko Pawlaka:

    wypowiedź z
    07.02 i z 08.02
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał geguś
    Cytat Napisał YreQ
    Cytat Napisał geguś
    Cytat Napisał YreQ
    Domy przestawiają
    No i co się dziwi? Trochę techniki i problem?
    To ja swój prosze nad Bałtyk, z widokiem na morze
    A ja myślałem, że mam godnego przeciwnika do polemiki na tematy techniczne.
    W tej dyskusji technika raczej jest na drugim planie, a na pierwszym stosunek do środowiska.

  3. #83
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    wyraźniejsza mapa

    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  4. #84
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    i jeszcze jedna

    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał YreQ
    a na pierwszym stosunek do środowiska.
    Które to zostało nadgryzione przez Twój wspaniały ekologiczny i nie niszczący środowiska domek. Tak? I jeszcze takich domków 100 lub 1000 i nie ma lasu, nie ma zwierzyny, nie ma roślinności.

    Jeszcze jakieś pytania?

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał geguś
    Cytat Napisał YreQ
    a na pierwszym stosunek do środowiska.
    Które to zostało nadgryzione przez Twój wspaniały ekologiczny i nie niszczący środowiska domek. Tak? I jeszcze takich domków 100 lub 1000 i nie ma lasu, nie ma zwierzyny, nie ma roślinności.

    Jeszcze jakieś pytania?
    juz bym wolal kilkaset nowych domow widziec niz kopalnie
    to takie piekne tereny
    to powinien byc park krajobrazowy a nie kopalnia , to wtedy i domy budowano by nieco inaczej

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał ila66
    to powinien byc park krajobrazowy a nie kopalnia , to wtedy i domy budowano by nieco inaczej
    Ja nie widzę problemu. Czy widzisz te protesty budujących? Ile to ich chałupy muszą kosztować, aby przystosować je do parku krajobrazowego? Ale jest tego plus, że tych nie będzie za dużo.

  8. #88

    Domyślnie

    problem według mnie polega na kwestii czy będą mogli wysiedlać ? Bo generalnie prawo nie działa wstecz i raz przyznane prawo to swiete prawo. Co innego mozliwosc wprowadzenia ustawy wysiedlającej i to juz jest mozliwe. Pytanie po jakich kosztach ? Całkiem mozliwe ze bedzie to nawet swietny biznes bo beda musieli zaplacic za dom działkę i inne rzeczy pytanie czy to sie bedzie oplacac. Czy za te pieniadze bedzie mozna kupic dzialke o podobnej wielkosci i w podobnej okolicy no i oczywiscie postawic za te pieniadze dom.
    jak dla mnie jesli bedzie tak, że ta kopalnia powstanie to niech mi poprostu zaplaca tyle abym mogl spokojnie postawic dom gdzie indziej i sprawa jasna. Zabiore pieniadze i znajde lepsze miejsce do zycia niz okolice kopalni odkrywkowej Wszystko jest mozliwe tylko pytanie po ile. Bo biorac pod uwage ilosc domow i ziemi do wykupienia to inwestycja moze sie okazac nieoplacalana No i pytanie kto bedzie ustalal stawki wykupu

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A na jakim Ty świecie żyjesz?


    Będzie tak:
    W związku z rokiem 2012 i olimpiadą zostaną uchwalone prawa o wywaleniu na ryj w majestacie prawa JEDYNEGO oponenta w okolicy, który miesza w realizacji umów międzynarodowych, zrównoważonym rozwoju, wielkim biznesie (i kasie)....
    Po drodze te przepisy zostaną "przez przypadek" dopasowane do tej odkrywki.
    Wtedy wjedzie spych, Ty wyjdziesz na podwórko, a ONI dadzą Ci asygnatę do kasy.

    "beda musieli zaplacic za dom działkę i inne rzeczy pytanie czy to sie bedzie oplacac."
    Przecież to oczywiste! Zapłacą co do złotówki! Będzie się opłacać! IM BĘDZIE!!!
    " Czy za te pieniadze bedzie mozna kupic dzialke o podobnej wielkosci i w podobnej okolicy no i oczywiscie postawic za te pieniadze dom. "
    TAK! Jak jesteś cudotwórcą i potrafisz to zrobić jeszcze tego samego dnia!
    Następnego dnia ceny poszybują ostro do góry i - zapomnij!!!
    " No i pytanie kto bedzie ustalal stawki wykupu "
    JAK TO KTO!!! Finansówka! Na podstawie bardzo rzetelnych danych katastralnych zgłaszanych przez właścicieli nieruchomości!!!
    I! Siedliska stoją na ziemi rolnej po 0,88zł/1m2, nawet jak w centrum wsi!
    TYLE zapłacą, bo TYLE to kosztuje!

    Nie wierzysz mi?
    Daj ogłoszenie - sprzedam! Poczekaj na oferty! ZOBACZYSZ PROPONOWANE CENY!!!
    Te domy JUŻ NIE MAJĄ ŻADNEJ WARTOŚCI!!!
    No, sentymentalną, dla Ciebie...
    Zanim se bombkę uszykujesz to zastanów się gdzie i komu ją podłożysz!!!

    Nie będzie ŻADNEJ DU.PY do kopnięcia! Każdy wykona tylko SWOJE obowiązki!
    Jeden wydrukuje pisemka z kompa (bo mu kazali).
    Inny wyśle (bo mu kazali).
    Potem komornik wyegzekwuje (bo to jego rola a wszystkie pisma były)
    A Ty się poskarżysz... mamusi!

    To się nazywa wielka polityka ekonomiczno-społeczna w skali kraju!
    Jak się czyta książki, to tam takie rzeczy są opisane...
    Adam M.

  10. #90
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    ciekawa jestem czy banki w których mamy kredyty też się tą sprawą zainteresują i czy nie będą chciały wcześniejszej spłaty kredytu...
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    A masz kredyt?
    NO TO BANK MA PROBLEM!!!!

    Adam M.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&k
    ciekawa jestem czy banki w których mamy kredyty też się tą sprawą zainteresują i czy nie będą chciały wcześniejszej spłaty kredytu...
    Jasne. Przy wywłaszczeniu pieniążki pójdą do banku a Ty dostaniesz figę. Nawet bez maku.

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    Wiecie co, miałam nie wtrącać się w tą dyskusję, ale .......

    Sposób w jaki wymieniacie się poglądami podnosi mi temperaturę z 39 do 42.
    Dajcie sobie już z tym zacietrzewieniem spokój.
    Ten wątek może lepiej byłoby poprowadzić w grupie lubińskiej, wówczas osoby spoza terenu nie urządzały by sobie "dzikiej jazdy".

    Przestańcie z dziką satysfakcją ocierającą się o chamstwo wygłaszć opinie na temat terenu, którego nie znacie. Wiedziałam, że dyskusja na temat węgla zmieni tory..... z merytorycznej na niczemu nie służącą przepychankę słowną.

    Może trochę PRAWDY, dla tych co to niby obeznani są w cenach nieruchomości na naszym terenie, wycince lasów w Karczowiskach, dla tych co to wiedzą i inteligencją błyszczą aż po oczach daje.
    Nikt u nas nie wycinał lasów specjalnie po to, aby grunty sprzedać pod budowę naszych domów - wykarczowane były jeszcze za Niemca i nie zamierzam za to teraz zbierać cięgów od chcących się tutaj wyżyć forumowiczów.
    Ziemia w Karczowiskach drożeje z miesiąca na miesiąc - obecnie to 7 tys. zł za ar, w Osieku ponoć po 10 tys. (+ VAT ) Ludzie kupuję a domy powstają jak grzyby po deszczu. I nikt nie myśli o "podłkładaniu komukolwiek bombki".

    Mogłabym pisać i pisać ale wiem, że sensu w tym żadnego nie ma. Zatem poproszę moderatora o zmianę nicku- może się da do tego postu, może namówię AUTORA postu do przeniesienia wątku do LUDZI BEZPOŚREDNIO objętych problemem węgla..... bo po raz kolejny okazało się, że spokojną dyskusję na forum ciężko osiągnąć - NIESTETY JESZCZE NIGDY SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMIAŁ. Empatia jest już daaawno zapomnianym słowem, kultura dyskusjii również.

    P.s. Drogi Adamie - NIE, nie mamy kredytu - przecież śpimy na pieniądzach, każdy z nas buduje za gotówkę...... Nie wiedziałeś ?

    Pozdrawiam
    Żona forumowicza, który założył ten wątek. Miło mi , że mógł osobom spoza rejonu dostarczyć tyle zabawy....kosztem naszych nerwów

    Wartownik - co oni mogą wiedzieć o czystym powietrzu i mikroklimacie w "naszych" lasach.

  14. #94
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  16. #96
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  17. #97
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  18. #98
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800)
    YreQ

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.911
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    207

    Domyślnie

    [quote="adam_mk"]A na jakim Ty świecie żyjesz?


    Nie wierzysz mi?
    Daj ogłoszenie - sprzedam! Poczekaj na oferty! ZOBACZYSZ PROPONOWANE CENY!!!
    Te domy JUŻ NIE MAJĄ ŻADNEJ WARTOŚCI!!!
    No, sentymentalną, dla Ciebie...
    Zanim se bombkę uszykujesz to zastanów się gdzie i komu ją podłożysz!!!

    NAJLEPSZY DORADCA NA FORUM śmiechu warte. Kompletny brak znajomości przynajmniej tego tematu.

  20. #100
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arkadi

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Odszkodowania

    Niech Was wszystkich Bóg ma w opiece - chce się powiedzieć.

    Sam miałem zakupić działkę w tym rejonie i budować wymarzony dom - niestety wizja utraty majątku jest większa.
    Szukam innego terenu.

    Odnośnie odszkodowań, które wg prawa pozwolą, że sytuacja Państwa się nie pogorszy mam spore wątpliwości i znaczne obawy.

    Drodzy Państwo - Premier Pawlak poparł na spotkaniu z Komitetem Sterującym KWB "LEGNICA" włączenie węgla brunatnego do polityki energetycznej kraju.
    Do końca lutego 2008 na stół trafią dokumenty, a w czerwcu nową polityką energetyczną zajmie się rząd.
    Jeśli poprze projekt polityki budowa kopalni stanie się faktem w czerwcu 2008.

    Zapytam kto wtedy zdecyduje się na kupno panicznie sprzedawanych nieruchomości?
    Pewnie nikt.
    A co się stanie z cenami i wartością nieruchomości w związku z brakiem na nie popytu - lawinowo pójdą w dół.

    A teraz o mechaniźmie ustalania wartości odszkodowań.
    O ile się nie mylę ustalane są na dzień wywłaszczenia, a według projektu KWB Legnica przejęcia terenów rozpoczną się w 2011 roku.
    I wtedy biegli rzeczoznawcy majątkowi działający na zlecenie Wojewody dokonają wyceny Państwa nieruchomości - tylko mając na uwadze nie ceny-wartości z przed czerwca 2008 a aktualne z danego terenu.
    Moim zdaniem znacznie niższe - prosty mechanizm rynkowy.
    Jak dobrze pójdzie to nawet nie wystarczy na zakup innej działki.

    Przekonacie się Państwo, że prawo swoje a rzeczywistość to coś znacznie innego - dalekiego.
    Zresztą głośno o tym w sprawie wywłaszczeń pod drogę S11, gdzie 11 km od Poznania za 10 arów działki budowlanej i dom 120 metrów odszkodowania wynoszą 400.000 zł, a obecnie 1 metr działki kosztuje tam 400 zł.

    Trzymam za wszystkich mocno kciuki - aby budowa nigdy nie stała się faktem.

    Zresztą podejrzewam, że ten teren to taka wielka bomba - kwestia tylko, który rząd podpali lont.

Strona 5 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony