dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 134
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 2665
  1. #1641
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    strasznie te leki o których czytam podobne do moich - od lat.
    Należy się bać pomysłów dziwacznych urzędniczych - słowo starego zaangażowanego

    http://forum.muratordom.pl/autostrad...,t3939-180.htm
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  2. #1642

    Domyślnie

    Cytat Napisał clif
    tylko że ten prąd nie będzie tani jak wam wmawia strona rządowa- tak jak paliwo z Polskich rafinerii ... Manipulacja to świteny sposob na robienie interesów w ciemnogrodzie miedzy Odrą a Bugiem. Ten lud ma krótką pamięc i twrdą dupę w którą kopią z każdej strony ..Dosłownie ..
    I to jest ta puenta na ktora czekalam.

    I sie doczekalam.

    Nalezy jeszcze dodac sformulowanie " polskie banki "........
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  3. #1643
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukkli84

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał lukkli84
    Witam wszystkich zainteresowanych problemem odkrywki.
    My zakupiliśmy niedawno działkę w Karczowiskach, załatwiamy właśnie pozwolenie na budowę i ... mam nadzieję,że zdążymy
    Ciekawe jakie informacje przyniesie nam kolejny rok...
    Pani obok nas chce sprzedać swoją działkę, zastanawiam się mocno czy ktoś ją jeszcze kupi i zacznie się budować...
    Jak mówią DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY ale czy odwaga w tym wypadku coś da :-/
    Pozdrawiam wszystkich z Karczowisk
    Aga
    a nuż się uda !

    tylko proszę nie pisz za kilka lat płaczliwych postów jaki to ten świat jest niesprawiedliwy a lobby węglowe bezwzględne.....
    Nie ma co płakać, "wiedziały gały co brały"
    Damy rade a co ma byc to i tak będzie...
    Tylko jeśli od nowego roku wstrzymają już pozwolenia itp to oznacza tez,ze drogi obiecanej nam nie zrobią i oświetlenia zapewne tez nie... i tylko tego będzie na chwilę obecną mi szkoda...
    No ale powtórzę się "wiedziały gały co brały"
    Pozdrawiam wszystkich i narazie myślę optymistycznie

  4. #1644

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukkli84

    Nie ma co płakać, "wiedziały gały co brały"
    Damy rade a co ma byc to i tak będzie...
    Tylko jeśli od nowego roku wstrzymają już pozwolenia itp to oznacza tez,ze drogi obiecanej nam nie zrobią i oświetlenia zapewne tez nie... i tylko tego będzie na chwilę obecną mi szkoda...
    No ale powtórzę się "wiedziały gały co brały"
    Pozdrawiam wszystkich i narazie myślę optymistycznie
    o! i to mi się podoba !
    BOHO
    Warszawa

  5. #1645

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum !
    Wczoraj odwiedziłem gminie Lubin i po rozmowie z Panią wójt informuje wszystkich o planowanym referendum na dzień 27.09 2009 (termin chyba zaklepany) w sprawie kopalni -- im więcej osób o tym się dowie tym więcej osób może pójdzie (jest to ostatnia dość prosta szansa prawna na rozwiązanie naszego problemu). Ale żeby tak się stało trzeba pójść i zagłosować przeciw kopalni i przeciw ustawie, które odsuwa samorządy regionalne przed takimi decyzjami. Jak by ktoś nie wiedział - nasz kochany rząd chce przepchnąć ustawę wyłączającą samorządy z prawa decydowania o inwestycjach w ich regionie - co znacznie uprości im prawnie "olanie" jakiekolwiek protestów władz i mieszkańców rejonu. Nie czytałem jeszcze tego projektu ustawy (ale z chęcią się w nią zagłębie) ale prawdopodobnie jest tez jakaś wzmianka o uproszczonej formie pozbawienia własności na cele publiczne.
    Nie są to dobre wiadomości - ale wole je tu przedstawić może ktoś coś wie więcej i podzieli się jakimiś informacjami

    Pozdrawiam Robert

  6. #1646

    Domyślnie

    Dziwna nazwa o kopalni pod Legnicą skoro ona będzie bardziej pod Lubinem a już zdecydowanie w gminie Lubin. Nie można o tym zapominać bo patrząc na te mapy to odkrywka jest naprawdę blisko miasta.

  7. #1647

    Domyślnie

    Cytat Napisał robriprk
    Witam wszystkich na forum !
    Wczoraj odwiedziłem gminie Lubin i po rozmowie z Panią wójt informuje wszystkich o planowanym referendum na dzień 27.09 2009 (termin chyba zaklepany) w sprawie kopalni -- im więcej osób o tym się dowie tym więcej osób może pójdzie (jest to ostatnia dość prosta szansa prawna na rozwiązanie naszego problemu). Ale żeby tak się stało trzeba pójść i zagłosować przeciw kopalni i przeciw ustawie, które odsuwa samorządy regionalne przed takimi decyzjami. Jak by ktoś nie wiedział - nasz kochany rząd chce przepchnąć ustawę wyłączającą samorządy z prawa decydowania o inwestycjach w ich regionie - co znacznie uprości im prawnie "olanie" jakiekolwiek protestów władz i mieszkańców rejonu. Nie czytałem jeszcze tego projektu ustawy (ale z chęcią się w nią zagłębie) ale prawdopodobnie jest tez jakaś wzmianka o uproszczonej formie pozbawienia własności na cele publiczne.
    Nie są to dobre wiadomości - ale wole je tu przedstawić może ktoś coś wie więcej i podzieli się jakimiś informacjami

    Pozdrawiam Robert
    polska klasyka - nie czytałem, nie wiem, nie znam dokładnie, ale...... JESTEM PRZECIW !
    BOHO
    Warszawa

  8. #1648
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Znmd

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    A ja proponuję wykorzystać metodę pozyskiwania pożywienia z mięsa zwolenników odkrywki! Co Wy na to? Za nich podejmiemy decyzję o tym - przecież nie mogą być egoistami na tyle wielkimi, by bezczelnie bronić swojego życia! A korzyści będą podwójne - ich mięsem można wykarmić biedne dzieci (zniknie - no, przynajmniej w kilku promilach - problem głodu) natomiast bezrobotni zajmą stanowiska pracy do tej pory piastowane przez nich. Ich rodziny nie powinny mieć nic przeciwko - wypłaci się im solidne renty. Ich białko i substancje energetyczne zmagazynowane w ich organizmach to cenny skarb! Gdyby nie chcieli go nam oddać, to z pewnością by się nie rodzili! A powiem Wam, że i my na tym zarobimy... Tzn. ja. Bo mój kolega ma masarnie, i z pewnością na przerobie zwolenników odkrywki na kiełbachy sporo zarobi... Tfu! Tzn. zaktywizuje gospodarczo region - w końcu będzie musiał zatrudnić kilku dodatkowych ludzi. Jak więc widzicie - wykończenie zwolenników odkrywki i przerobienie ich na mięso do jedzenia jest co najmniej tak dobrym pomysłem, jak budowa odkrywki! Jest tyle samo argumentów za, i są dość podobne!


    A tak już całkiem poważnie... Skoro rząd kilka dekad temu zrezygnował z eksploatowania odkrywki (wiedząc o niej, a mimo to wydając pozwolenia na osiedlanie się tam), no to cóż - sam sobie winien. Wiedzieli, co robili - teraz to kopas w dupas, niestety, panowie poltegorowcy, spóźniliście się. Mogli przewidzieć, że ten węgiel będzie im "potrzebny", i że jeżeli będą go chcieli ruszyć, to nikt nie będzie miał zamiaru stamtąd znikać... teraz to już trochę poniewczasie. Głupota rządzących - do nich mieć pretensje, nie do mieszkańców gmin.

  9. #1649

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znmd


    A tak już całkiem poważnie... Skoro rząd kilka dekad temu zrezygnował z eksploatowania odkrywki (wiedząc o niej, a mimo to wydając pozwolenia na osiedlanie się tam), no to cóż - sam sobie winien. Wiedzieli, co robili - teraz to kopas w dupas, niestety, panowie rządzący, spóźniliście się. Mogli przewidzieć, że ten węgiel będzie im "potrzebny", i że jeżeli będą go chcieli ruszyć, to nikt nie będzie miał zamiaru stamtąd znikać... teraz to już trochę poniewczasie.
    A tak już całkiem poważnie - wystarczy że przegłosują stosowną ustawę i....... pozamiatane....
    BOHO
    Warszawa

  10. #1650
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Znmd

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    A tak już całkiem poważnie - wystarczy że przegłosują stosowną ustawę i....... pozamiatane....
    No, faktycznie, było kiedyś coś takiego! Ludzie protestowali, ale prasa o tym nie mówiła (bo była w rękach Partii), i w takim Żelaznym Moście, czy Brachowie/Żarku (dzisiejszy Zbiornik Słup) operacja przebiegała szybko i sprawnie - nikt nic nie miał do gadania, bo siłę argumentów Państwo odpierało argumentem siły (ZOMO, LWP, i takie tam inne ). Nikt nie wiedział, że ktokolwiek miał coś przeciwko (bo nikt nie mógł powiedzieć ), więc to w sumie było tak, jakby nikt nie miał nic przeciwko.

    Wracając do tematu "podlegnicy"... Może nie przestali wtedy wydawać pozwoleń na osiedlanie się, bo mieli nadziej, że komuna nie zdechnie, nim im przyjdzie do głowy ruszyć ten węgiel. No cóż - za błąd władz zapłacimy teraz "my wszyscy".

  11. #1651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znmd
    A tak już całkiem poważnie - wystarczy że przegłosują stosowną ustawę i....... pozamiatane....
    No, faktycznie, było kiedyś coś takiego! Ludzie protestowali, ale prasa o tym nie mówiła (bo była w rękach Partii), i w takim Żelaznym Moście, czy Brachowie/Żarku (dzisiejszy Zbiornik Słup) operacja przebiegała szybko i sprawnie - nikt nic nie miał do gadania, bo siłę argumentów Państwo odpierało argumentem siły (ZOMO, LWP, i takie tam inne ). Nikt nie wiedział, że ktokolwiek miał coś przeciwko (bo nikt nie mógł powiedzieć ), więc to w sumie było tak, jakby nikt nie miał nic przeciwko.

    Wracając do tematu "podlegnicy"... Może nie przestali wtedy wydawać pozwoleń na osiedlanie się, bo mieli nadziej, że komuna nie zdechnie, nim im przyjdzie do głowy ruszyć ten węgiel. No cóż - za błąd władz zapłacimy teraz "my wszyscy".
    może.....aczkolwiek ja nie uważam żeby to było śmieszne....
    BOHO
    Warszawa

  12. #1652
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Znmd

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    może.....aczkolwiek ja nie uważam żeby to było śmieszne....
    Cokolwiek byś chciał przez to powiedzieć...

    EDIT:

    Tak nawiązując jeszcze do tej "stosownej ustawy"... Wiesz, teoretycznie to Dekretem Rady Państwa można by zarządzić, że od dziś jesteś dmuchaną, gumową lalką dla wielkiego, "przystojnego", umięśnionego murzyna, i narzucić Tobie obowiązek schylania się po jednogroszówki. Tylko, że od kilkunastu lat to nie działa w ten sposób, i nie ma tak łatwo w ustalaniu praw i pisaniu ustaw, jak było np. 13 grudnia 81.

    I od jakiegoś czasu władza ponosi odpowiedzialność za swoje głupie decyzje - taką głupią decyzją było zrezygnowanie z eksploatowania złóż wtedy, kiedy się zorientowano, że one istnieją. Nie podoba Ci się? Mi też nie! Miej(my) więc pretensje do ówczesnej władzy. Możesz ich... nie wiem, nie wybrać w następnych wyborach (), albo nagrać i wrzucić na YouTube, jak im machasz przed nosem szabelką. Ale niestety - prędzej to kilku ekspertów od górnictwa będzie musiało znaleźć sobie jakieś inne zajęcie... Pewnie przefarbują się na ekspertów od jąder... tfu! jądrowej energii, chociaż znając ich zamiłowania do dziur to wybrałbym na ich miejscu proktologię, też jest gdzie pogrzebać, nie jest to tak daleko jąder, i kasa też jest zacna z tego.

    Tym oto sposobem jacyś idioci w latach 70-tych raczej pogrzebali Twoje i ich marzenia o dłubaniu w dziurach i wysysaniu wody pitnej spod ziemi. Na dobre, bo w dzisiejszych czasach nikt im nie pozwoli tego ruszyć.

  13. #1653

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znmd
    może.....aczkolwiek ja nie uważam żeby to było śmieszne....
    Cokolwiek byś chciał przez to powiedzieć...

    EDIT:

    Tak nawiązując jeszcze do tej "stosownej ustawy"... Wiesz, teoretycznie to Dekretem Rady Państwa można by zarządzić, że od dziś jesteś dmuchaną, gumową lalką dla wielkiego, "przystojnego", umięśnionego murzyna, i narzucić Tobie obowiązek schylania się po jednogroszówki. Tylko, że od kilkunastu lat to nie działa w ten sposób, i nie ma tak łatwo w ustalaniu praw i pisaniu ustaw, jak było np. 13 grudnia 81.

    I od jakiegoś czasu władza ponosi odpowiedzialność za swoje głupie decyzje - taką głupią decyzją było zrezygnowanie z eksploatowania złóż wtedy, kiedy się zorientowano, że one istnieją. Nie podoba Ci się? Mi też nie! Miej(my) więc pretensje do ówczesnej władzy. Możesz ich... nie wiem, nie wybrać w następnych wyborach (), albo nagrać i wrzucić na YouTube, jak im machasz przed nosem szabelką. Ale niestety - prędzej to kilku ekspertów od górnictwa będzie musiało znaleźć sobie jakieś inne zajęcie... Pewnie przefarbują się na ekspertów od jąder... tfu! jądrowej energii, chociaż znając ich zamiłowania do dziur to wybrałbym na ich miejscu proktologię, też jest gdzie pogrzebać, nie jest to tak daleko jąder, i kasa też jest zacna z tego.

    Tym oto sposobem jacyś idioci w latach 70-tych raczej pogrzebali Twoje i ich marzenia o dłubaniu w dziurach i wysysaniu wody pitnej spod ziemi. Na dobre, bo w dzisiejszych czasach nikt im nie pozwoli tego ruszyć.
    dużo słów..... o niczym....
    będą chcieli - zrobią co zechcą.....nawet jak się będziesz rzucał pod spychacze z całą rodziną.....
    takie życie.....

    ps. handlarze z KDT też myśleli że w centrum stolicy to im się należy i nikt im nie podskoczy......jak widać - do czasu.....
    BOHO
    Warszawa

  14. #1654
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    BOHO: zasadnicza różnica jest taka, że handlarze dzierżawili w KDT pomieszczenia, to nie była ich własność w odróżnieniu od nas, naszych domów czy działek
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  15. #1655

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&k
    BOHO: zasadnicza różnica jest taka, że handlarze dzierżawili w KDT pomieszczenia, to nie była ich własność w odróżnieniu od nas, naszych domów czy działek
    zgadzam się, natomiast instytucja wywłaszczenia jest stosowana w całym cywilizowanym świecie, nie mówiąc już o niecywilizowanym....
    BOHO
    Warszawa

  16. #1656
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Znmd

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Na szczęście jednak nie jest już tak łatwo ją w dzisiejszych czasach stosować - zwłaszcza w połączeniu z zamiarem zdegenerowania okolicy i jeszcze większego zatrucia (niż do tej pory) wielu setek tysięcy ludzi w całym regionie. Władza "robiła co chciała", ale tak mniej-więcej do 89-91 roku. Co innego wywłaszczyć czterech działkowców, by zbudować osiedlówkę, a co innego zlikwidować pół aglomeracji.

    Pamiętasz zresztą z opowiadań... W 1939 roku grupka kolesi z takim wąsatym na czele powtarzała: "i tak za 6 tygodni Europa będzie należeć do nas". Się zdziwili...

  17. #1657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Znmd
    Na szczęście jednak nie jest już tak łatwo ją w dzisiejszych czasach stosować - zwłaszcza w połączeniu z zamiarem zdegenerowania okolicy i jeszcze większego zatrucia (niż do tej pory) wielu setek tysięcy ludzi w całym regionie.
    jakieś konkrety ? czy tylko gdybanie ?
    BOHO
    Warszawa

  18. #1658
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Znmd

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    jakieś konkrety ? czy tylko gdybanie ?
    Ale o co pytasz?

    Masz na myśli istnienie tego przecież dawno udowodnionego naukowo faktu, że wdychanie produktów spalania węgla brunatnego ma - a jakże by inaczej! - właściwości lecznicze, nikt od tego nie umiera i w ogóle to co leci z kominów pachnie fiołkami?

    Czy może uważasz, że fakt, że skład chemiczny mojej krwi jest bogaty w różne dziwne substancje z rodziny metali i ich związków bardziej, niż to, co pływa w organizmie przeciętnego Polskiego młodego człowieka nie ma żadnego związku z niemalże bezpośrednim sąsiedztwem Huty Miedzi Legnica?

  19. #1659

    Domyślnie

    rozumiałem, że piszesz o jakimś realnym zatruciu setek tysięcy ludzi z regionu.....

    bo efekty spalania tych czy innych kopalin (np z przerobu ropy naftowej) to wdychają wszyscy w Polsce, w mniejszym lub większym stopniu, i jakoś nikt nie szermuje hasłami o "zatruciu setek tysięcy".... bo jest to fakt oczywisty, z którym nie ma co dyskutować..... dlatego nie bardzo cię rozumiem.....

    ja też jestem zatruwany przez Hutę LW, z której wyrobów korzysta cała Polska, ale do głowy minie przyszło wypominać to komuś albo udowadniać, co ona tam emituje....

    ps.i znowu dużo słów i mało treści..... nie mówił ci nikt że masz dosyć uciążliwy styl pisania ?
    BOHO
    Warszawa

  20. #1660
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Znmd

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ech. Takim jak Ty to wszystko trzeba jak krowie na rowie?

    My wdychamy produkty spalania kopalin + produkty uboczne procesu przetwórstwa miedzi i fakt istnienia tego drugiego NAPRAWDĘ nam szkodzi tu, w Legnicy i okolicach i naprawdę zapadalność na pewne choroby jest u nas większa. Spytaj ludzi z Miedziowego Centrum Zdrowia.

    I naprawdę nikt nie ma ochoty wdychać smrodu z kolejnego źródła, i pozwolić na to, by zachorowalność u nas JESZCZE BARDZIEJ wzrosła, bo i tak jest już tutaj BARDZO WYSOKA.

    Zwłaszcza, jeżeli będzie to połączone z gospodarczym, społecznym i ekologicznym zrujnowaniem regionu. I z korzystaniem ze złóż, z których korzystania zrezygnowano wcześniej i założono, że nie będą wykorzystywane.

    A co do mojego stylu pisania... innym rzadko kiedy przeszkadza, idę o zakład, że proces czytania jest dla ciebie uciążliwy. Ciekawe, czemu. Wiesz, czemu mało treści? Bo ja tu pisze bardzo proste rzeczy. Tylko ciężko ci je pojąć od razu.

Strona 83 z 134

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony