dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 274
  1. #1

    Domyślnie Kosztorys dla banku

    Witam, czy ktoś mógłby udostępnić kosztorys na dom o pow 150 m2?
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

  2. #2

    Domyślnie

    sorry, ale wpadlem pod stolik ....

    a moze byc od 140m2 ? dodasz sobie te kilka procent ....

  3. #3

    Domyślnie

    KOsztorys musi byc taki jaki bank wymaga. Jak sie nie znasz - to pani z banku jest w stanie podyktowac. KOsztorys taki jest calkowicie nieadekwatny do kosztow budowy i oderwany od rzeczywistosci.
    Dla swojej budowy robilem kosztorys, przy malym domku (105 m2) wyszko koszt pod klucz 300.000 zl. Pani z banku powiedziala ze rzeczoznawca zakwestionowal kosztorys i powinienem go poprawic tak by koszt budowy domu wyniosl 200.000 zl, jednoczesnie pani zasugerowala ile i z jakiego etapu mam odjac.
    Inna pani w innym banku popatrzyla do tabelki i powiedziala ze kosztorys powinien opiewac na 250.000 zl.
    Szkoda, ze obie z tych pan nie potrafily polecic mi wykonwacy ktory taki domek postawi za takie pieniadze.
    Trzecia pani w trzecim banku powiedziala, ze jak nie chce wyceny rzeczoznawcy to mam dostarczyc kosztorys na max. 400.000 zl. Bank moze udzielic kredytu na max 450.000 zl lecz jesli bede chcial tyle wnioskowac to moj kosztorys musi zweryfikowac rzeczoznawca.
    Wszystkie wyceny 200.000-450.000 zl doptyczyly taego samego domu w tym samym standardzie na tej samej dzialce - tylko roznily sie banki w ktorych wnioskowalem o kredyt.
    Wniosek?
    Nie szukaj tu logiki, zapytaj sie w banku jaki ma byc ten kosztorys i nie zdziw sie skrajnie roznymi wycenami.

  4. #4

    Domyślnie

    a najlepiej pomnoz ilosc m2 razy cene m2 mieszkania w okolicy, to ci da wartosc ktorej bank - z reguly - nie podwaza.
    potem podziel ja adekwatnie do udzialu procentowego poszczegolnych prac w calosci inwestycji (chyba bylo takie szacunkowe zestawienie na forum),

  5. #5

    Domyślnie

    A więc:
    - dowiedz się w Banku ile w Twoim regionie liczą za m2 pow. użytk. U mnie w kujawsko - pom. to 2000 za m2,
    - procentowo kosztorys ma taki podział: stan zerowy do 10%, stan surowy nie więcej niż 40 %, instalacje + wykończeniówka minimum 50 %.

    Właśnie mam kosztorys swojego domku (124m2), jak przejdzie w Banku to mogę przesłać na priv.
    pluszku - racja, co kraj (czyt. bank), to obyczaj. Natomiast co do rzeczoznawcy, to zanim zrobi on wycenę, najczęściej najpierw idzie do Banku, gdzie przegląda kosztorys, który wcześniej klient wraz z resztą dokumentacji dostarczył w celu kredytu. I jak kosztorys nie jest naciągany w żadną ze stron, to zawsze jakoś zmieści go w swoje wycenie.

  6. #6

    Domyślnie

    Zobaczymy jak to będzie u mnie - wizyty w bankach jeszcze przede mna.
    Jeśli propozycja kosztorysy jest aktualna to bardzo proszę
    ([email protected])

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

  7. #7

    Domyślnie

    a jak liczą powierzchnie garażu? czy liczą za mkw taką samą kwotę jak za mkw częsci mieszkalnej? przecież garaż wykańczam inaczej niż mieszkalną częśćmogę przyoszczędzić....a wogóle to mój garaż ma 2,20m a teoretycznie dla pomieszczeń których wysokość jest między 1,40 a 2,20 liczy się powierzchnię użytkową w 50% tylko....
    to jak to liczyć? mam 120mkw mieszkalnej plus 20 mkw garaż z kotłownią na wys.2,20....

    eKK
    'Każdy złożony problem ma proste błędne rozwiązanie" [U.Eco]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewela
    a jak liczą powierzchnie garażu? czy liczą za mkw taką samą kwotę jak za mkw częsci mieszkalnej? przecież garaż wykańczam inaczej niż mieszkalną częśćmogę przyoszczędzić....a wogóle to mój garaż ma 2,20m a teoretycznie dla pomieszczeń których wysokość jest między 1,40 a 2,20 liczy się powierzchnię użytkową w 50% tylko....
    to jak to liczyć? mam 120mkw mieszkalnej plus 20 mkw garaż z kotłownią na wys.2,20....
    eKK
    Powierzchnie masz podana w projekcie i to sie liczy.
    U mnie np. nie jest brane pod uwage spora czesc skosow, garaz, gaderoba, kotłownia i w ten spoosb ze 160 m2 pow. calkowitej liczy sie 105 m2 pow. uzytkowej.

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie. Liczy się powierzchnie użytkową.
    Oprócz tego zwraca się też uwagę na to, ile wychodzi za m2 przy wykończeniach. Kwotę przeznaczoną na wykończenia dzieli się przez pow. użytk. i wychodzi, ile planujemy wydać na ten etap prac i czy kosztorys jest realny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu11
    Zobaczymy jak to będzie u mnie - wizyty w bankach jeszcze przede mna.
    Jeśli propozycja kosztorysy jest aktualna to bardzo proszę
    ([email protected])

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    Spoko, prześlę, ale poczekam na zaakceptowanie mojego kosztorysu, oki.

  11. #11

    Domyślnie

    ja też poproszę jeśli można
    [email protected]

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anetka9469
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam kosztoryst inwestorski-uproszczony ,wynika z niego ze budowa mojego domu wyjdzie jakies 360000 , a ja chce wziac 250000 kredytu. To teraz co mam w tym kosztorysie dla banku napisac ze budowa mojego domu wyjdzie 360000 czy 250000 ? Czy jak napisze za duzo to dostane kredyt?

  13. #13

    Domyślnie

    no to chyba zalezy od tego, jaką część chcesz skredytowac; czy 100% czy nie ....
    jesli pokazesz bankowi ze masz 110tys srodkow wlasnych, najlepiej juz zainwestowanych to mozesz spokojnie wystapic o 250 tys kredytu.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anetka9469
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niestety nie mam tych 110tys srodkow wlasnych,posiadam tylko dzialke,dom chcemy budowac systemem gospodarczym i z srodkow bierzacych .Za tydzien musze oddac dokumenty do banku co ja mam tam wpisac? Czy analitycy beda sprawdzac moj projekt tak doktadnie?

  15. #15

    Domyślnie

    dzialka moze byc wkladem wlasnym.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    dzialka moze byc wkladem wlasnym.
    Z tym udzialem wlanym to nie jest tak "hop siup".
    Bank moze wyszacowac cała nieruchomosc na 400.000 zl (dom z dzialka)
    a klient przyniesie do banku kosztorys na budowe domu tez na 400.000 zl.
    Co z tego ze dzialke ma na własnosc, dzialki nie mozna wtedy traktowac jako wklad wlasny bo czesto wartosc dzialki + koszt budowy domu < wartosci calej nieruchomosci.
    Banki maja tendencje do zanizania wartosci nieruchomosci - bo to ogranicza ich ryzyko.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anetka9469
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zadzwonie do banku i poprostu zapytam co mam zrobic,mysle ze te mile panie ktore tam siedza, to mi pomoga. Jak juz przejde przez ten etap to napisze jak mi poszlo.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq
    Cytat Napisał krzychu11
    Zobaczymy jak to będzie u mnie - wizyty w bankach jeszcze przede mna.
    Jeśli propozycja kosztorysy jest aktualna to bardzo proszę
    ([email protected])

    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    ja też prosiłbym kosztorys, jeśli sprawa dalej aktualna
    [email protected]
    poszło na maila

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia1891
    ja też poproszę jeśli można
    [email protected]
    Pooooooleciałooooo na maila !!!

  20. #20

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony