dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 274
  1. #41

    Domyślnie

    czy ja także mogę prosić o taki przykładowy kosztorys
    [email protected]

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mwnn

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Gryfice
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    to ja też dołączam się do prośby. moj mail: [email protected]
    z góry thx.

  3. #43

    Domyślnie

    Ze względu na serwisowanie (2 tyg.) mojego sprzętu komputerowego nie mogłem przesłać potrzebującym kosztorysu. Dziś postaram się nadrobić zaległości i przesłać Wam na mail

  4. #44

    Domyślnie

    Dla tych, co podali maila z prośbą o kosztorys - poszło!!!

    Martas&Wojtas i Jacek1204 podajcie maila.

  5. #45

    Domyślnie

    Jacek1204 :

    [email protected]


    Dzięki za pomoc.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom.Pakość
    Dla tych, co podali maila z prośbą o kosztorys - poszło!!!

    Martas&Wojtas i Jacek1204 podajcie maila.
    dziękuję
    aczkolwiek złożyłam w sobotę

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek1204
    Jacek1204 :

    [email protected]


    Dzięki za pomoc.
    Poszło na maila.

  8. #48

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc.
    Mam jeszcze pytanie : mój budowany domek ma pow. użytk. 102 m2, bez garażu z poddaszem. Mamy wybudowany stan surowy otwarty. Potrzebujemy kredyt na dokończenie. Jak praktycznie wyglądać ma wypełnienie druczku bankowego - kosztorysu : czy wyliczam kwotę wg przelicznika banku tzw. 102 x 2.500 PLN = 255.000 PLN i robię kosztorys pod tą kwotę, czy też wpisuję faktycznie poniesione wydatki, i tyle ile wg mnie faktycznie nam potrzeba ?
    Na druku banku, gdzie składam wniosek nie ma rubryki z udziałem procentowym.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wiola78

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam

    I ja bardzo chetnie skorzystam z kosztorysu .Bede wdzieczna na przesłanie na maila [email protected]

    Pozdrawiam
    Wiola
    POZDRAWIAM

  10. #50

    Domyślnie

    Jacek1204 można zrobić tak. Dowiedz się w swoim banku ile liczą za 1m2, załóżmy, że to co piszesz, czyli 2500 PLN. Kosztorys masz na 255 tys. PLN, stan surowy otwarty, to na maxa 50 % ogólnych kosztów budowy. Więc pozostaje Ci jakieś 125-130 tys. PLN do zamknięcia inwestycji. Jak taka kwota Ciebie zadowala to składaj wniosek na w/w kwotę.
    Jak potrzebujesz więcej kredytu, to zaangażowanie budowy zrób na 40-45 %, czyli jakieś 100 tys. PLN i wnioskuj o pozostałą kwotę. Pamiętaj, że Bank zawsze lepiej spojrzy na taką sytuację jak u Ciebie, gdy na prace instalacyjne i wykończeniowe przeznaczasz ponad 50 % z kosztów budowy, niż np. gdybyś wymyślał, ze to co masz aktualnie zrobione, to jest już np. 70 % z kosztów budowy,a na resztę przeznaczysz, te brakujące 30 %, bo wykończysz sobie tylko jeden pokoik i np. łazienkę.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiola78
    Witam

    I ja bardzo chetnie skorzystam z kosztorysu .Bede wdzieczna na przesłanie na maila [email protected]

    Pozdrawiam
    Wiola
    Poszło na maila.

  12. #52

    Domyślnie

    Tom, dziekuję za pomoc.

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewka_3

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    To i ja jeśli można poproszę o taki kosztorys. Z góry dziękuję!

    [email protected]

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewka_3
    To i ja jeśli można poproszę o taki kosztorys. Z góry dziękuję!

    [email protected]
    Ewelina, poleciało na maila.

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aspect
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    106

    Domyślnie

    Witam

    pozwolę sobie zabrac głos w kwesti kosztorysów w bankach. Mam prawie 9 letnie doswiadczenie w udzielaniu kredytów w róznych bankach wiec mam nadzieję że poniższe informacje będą dla Was przydatne.
    Najwazniejszą rzeczą jest oddzielenie od siebie kwestii wartosci nieruchomosci i wartosci kosztorysowej. Niestety inwestorzy często wychodzą z założenia że jesli chca kredyt na 300 tys i mają działkę wartę 100 tys to ich nieruchomość będzie warta 400 tys. Nic bardziej błędnego.
    Wartość nieruchomości jest zawsze określana na podstawie porównania cen podobnych nieruchomości z danej lokalizacji z uwzględnieniem technologii zastosowanej w budowie oraz wieku budynku (tak w duzym uproszczeniu). Więc może sie okazać, że dom 150 m2 np w Katowicach Podlesiu kosztuje średnio 600 tys i niezależnie czy inwestor chce go wybudować za 700 tys czy 450 tys bank przyjmie do okreslenia wartości owe 600 tys. Oczywiście częściej zdarzają się sytuacje gdzie banki obcinaja wartość nieruchomości niz ja podwyższają.
    Co do kosztorysu to trzeba pamiętaj o jednej bardzo istotnej kwestii. Jesli zrobimy kosztorys na 400 tys, a chemy mniejszą kwote kredytu to bank będzie chciał udokumentowania brakującej kwoty (w formie aktywów takich jak kasa na koncie, akcje, obligacje, inna nieruchomość przeznaczona do zbycia). Inwestycja musi się zawsze zbilansować (kasa z kredytu + środki własne kredytobiorcy).
    Każdy kosztorys jest weryfikowany w banku przez dział techniczny. Jesli jest zanizony (najczęstsze przypadki) to zostanie odrzucony do uzupełnienia. Jesli zawyzony to zweryfikuje go wycena nieruchomości.
    To tak po krótce. Temat jest bardzo rozległy więc jesli macie pytania służę pomocą.
    Obecnie sam staram się o kredyt na zakup działki i budowę domu (w sumie to już sie postarałem bo dostałem dzisiaj decyzje pozytywną)
    Jesli ktoś chciałby na maila mój kosztorys do banku Nordea to prosze o namiary. Mam go w wordzie i excelu. Dom Lawenda II z pracowni Horyzont, 141 m2, pod klucz 531 000.
    aaa, i jeszcze jedna cenna uwaga. Jeśli bank wymaga wyceny zewnętrznej (operat szacunkowy) to najlepiej zrobić go samemu tj.
    1. poprosić z banku o listę rzeczoznawców akceptowanych przez dany bank
    2. Skontaktować się z kilkoma i ponegocjować cenę (może zostać parę stówek w kieszeni jesli nie chcemy faktury)
    3. Ustalić wstępnie wartość na jaką rzeczoznawca wyceni naszą nieruchomość (unikniemy niespodzianki że wycena będzie na niższą wartość niż chcemy-a praktyka jest taka, że taka sama nieruchomość jest wyceniana na baaaaaardzo różne wartości w zalezności od tego kto ja robi)

    Pozdrowionka

  16. #56

    Domyślnie

    Temat jest bardzo rozległy więc jesli macie pytania służę pomocą.

    Witam, Tak, mam pytanie. Ubiegam się o kredyt i właśnie z tym tematem mam problem. Realnie zależy mi na kredycie na stan surowy otwarty, co wg. kosztorysu potencjalnego wykonawcy będzie nas kosztowało ok. 220 tys. Całą resztę chcieliśmy rozłożyć na powiedzmy 5 lat i finansować z bieżących środków własnych. Już wiem, że to niemożliwe, gdyż bank chce nas niejako "zmusić" do zaciągnięcia kredytu na stan minimum deweloperski. Sytuacja wymaga od nas zaniżenie kosztorysu takiego właśnie stanu, gdyż nie mamy jak udokumentować posiadanych środków na dokończenie budowy i to w okresie max. 24 miesięcy. Co zrobić w sytuacji zaniżonego kosztorysu, jeśli bank go zakwestionuje? Czy pomimo dość wysokiej zdolności kredytowej mam szansę nie dostać pieniędzy?
    Poza tym:
    Skoro chcę kredytować stan deweloperski to po co bankowi
    koszt malowania, robót zewnętrznych, pokrycia dachu, drzwi
    garażowych itd, przecież ten zakres robót wchodzi w wykończenie, a
    pola są obowiązkowe do wypełnienia.
    Na druku jest coś takiego (obowiązkowe) - wykończenie domu, 1 -
    wszystkich kondygnacji lub 2 - wykończenie bez poddasza, a jesli tak
    to stan surowy czy stan deweloperski. Nic z tego nie rozumiem, bo
    przecież nie chcę brać kredytu na wykończenie. Mam poczucie, że
    banki, albo może my (chociaż mąż budowlaniec), nie bardzo wiedzą
    czym różni się stan deweloperski od surowego zamkniętego.
    Czy ktoś wie jak to rozgryźć?

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Luu

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Jestem przed adaptacją projektu gotowego i przed wizytą w banku.
    Czy ja również mogłabym prosić o kosztorys? Z góry dziękuję.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Luu

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeszcze mój e-mail
    [email protected]

  19. #59

    Domyślnie

    I mój mejl [email protected]

    Szczególnie interesuje mnie sytuacja osób które występowały o kredyt na dokończenie budowy (od powiedzmy stanu surowego otwartego) - Jacek 1204 help

    pozdrawiam

    St.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulinka

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja też poproszę o kosztorys [email protected]

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony