dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jaki gara??

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dekom

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    5

    Domyślnie Jaki garaż?

    Jestem na etapie wyboru projektu domu. Mam dylemat z garażem. Wyczytałem (Gazeta Wyborcza z 16-07-2003, dodatek DOM, str. 8 ), że osobny garaż może przylegać do granicy działki z drogą. Można więc wykorzystać wymaganą 6-cio metrową odległość pomiędzy domem a drogą na garaż, który tylną ścianą mógłby z kolei przylegać do domu. Według wspomnianego artykułu jest to rozwiązanie zgodne z prawem budowlanym.

    Z innego źródła dowiedziałem się, że podobno podatek od nieruchomości jest od osobnego garażu kilkakrotnie wyższy za m2 niż w przypadku garażu będącego częścią domu.

    Chcę mieć garaż na 2 samochody. Najbardziej odpowiadałoby mi, gdyby jego front znajdował się przy samej drodze (najdalej 1m od granicy), a tył łączył się z domem. Oczywiście wolałbym płacić mniejszy podatek - jak za garaż będący częścią domu.

    Czy da się te dwie rzeczy pogodzić? Czy ktoś mógłby naświetlić ten problem?
    Z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Wystarczy, żeby garaż był połączony z domem... i już jest częścią domu, a nie odrębym budynkiem
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dekom

    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wg wspomnianego artykułu połączenie tylną ścianą z domem wciąż daje prawo do przysuniecia garażu do drogi. Jeśli to prawda, to jak wówczas wygląda podatek od nieruchomości za powierzchnię garażową?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie pamiętam, gdzie był ten artykuł (chyba w Muratorze... ), ale o ile pamiętam, aby garaż podlegał niższej opłacie musi wchodzić w skład domu, czyli mieć z nim bezpośrednie połączenie.
    Spróbuj poszukać w archiwalnych numerach Muratora.
    Jest ponoć również orzeczenie NSA w tej sprawie
    Oto Shadoki.
    W następnym odcinku Shadoki polecą na księżyc...
    ...czytał Piotr Fronczewski

  5. #5

    Domyślnie

    Dekom - sprawdź w Wzizt co mówia na temat linii zabudowy, najczęściej nakazuje ona odsunąć wszelkie obiekty budowlane właśnie o 6 m od drogi (na wszelki słuczaj)
    Finiszant

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony