dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 816
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 16310
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie Dworek i ogród różany Moni - komentarze

    Zapraszam do komentarzy do naszego dziennika
    Monia i Marek.

    http://forum.muratordom.pl/dziennik-...ek,t123719.htm

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Poczekajcie chwile bo muszę szczękę podnieść z podłogi .... Dworek!!! Na forum !!! prawdziwy !!! Miłośnicy dworków łączcie się !!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie






  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Ged, dziękuję za tak miłe powitanie
    Podoba Ci się, naprawdę????
    Ja jestem pod wrażeniem Twojego

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Daj spokój ! 6 lat poszukuję na forum fanatyków takiego budowania. Jest nas bardzo niewielu. Okolice Chrzanowa piszesz ... to prawie za miedzą

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    A tak, chyba niedaleko Forum czytam od dawna i fakt, prawdziwych dworków niewiele... Mam nadzieję, ze uda nam się zrealizować nasze plany - mam trochę starych mebli i drobiazgów, których już nie mieszczę w obecnym domu i liczę na to, że znajdą swoje miejsce w nowym domku, gdzie będą się prezentowały jak należy.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Trudno dworek umeblować meblami z IKEI Nawet tam nie wchodzę, bo to profanacja mebla Jestem fanatykiem drewna meranti, ale specjalnie obrobionego na antyk. Mam takie okna. Meble będą wykonane w podobnym stylu. Wszędzie lite ciężkie drewno. Tak samo jak w moim dworku nie będzie ani grama płyty gipsowo kartonowej, tak samo nie będzie mebli z dykty
    Czy zastanawiałaś się nad wykonaniem od strony ogrodowej wysokiego portyku, bardzo by tam pasował. Ja myślałem, ale ku mojemu niezadowoleniu nie mogłem takiego u siebie zrobić.
    Teraz jestem na etapie konstrukcji ganku, w przyszłym tygodniu powstaną kolumny. Zaplanowałem, że będą klasycystyczne, korynckie. Znalazłem takie pod Warszawą, ale za komplet czterech sztuk chcą 6 tys.
    Elementy wykończenia architektonicznego, najmniejsze szczegóły sztukaterii są w takich domach bardzo istotne.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    A widzisz, ja szukałam takiego rozwiązania - gotowych kolumn, ale niestety oferowano mi cenę 2500zł za sztukę i zrezygnowałam, ponieważ przy 6 kolumnach wyszłoby nas to zbyt drogo. Ostatecznie mamy wylane kolumny w formach szalunkowych, ale zostaną obłożone decorami przez firmę zajmującą się sztukateriami (firma z mojej miejscowości, zajmuje się renowacją zabytkowych kamienic) i to wyjdzie taniej. Koszt kolumn prezentowany przez Ciebie jest OK i gdybym miała gotowe w takiej cenie, to nie kombinowałabym nic więcej.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Filipie, w przekroju na fotce (trzeba się wpatrzeć w wysokość ocieplenia i wylwek, salon jest w części niepodpiwniczonej) może jest to mało widoczne, ale w rzeczywistości w projekcie widać co i jak - zejscie w dól w salonie jest oznaczone i opisane. Stopnie są widoczne w rzucie parteru w salonie przy wejściach z kuchni i korytarza.
    Co do górali, to nie bardzo się przejmują tym, ze spaprali robotę. Bardziej kierownik wziął sobie wszystko do serca. W zasadzie najlepiepiej byłoby skuć strop i wtedy poprawić wszystko, ale boje się, czy to nie naruszy budynku. Nie wiemy co się stanie podczas wycinania płyty - czy nie posypią się już wymurowane w środku kominy i ściany. Szczerze powiedziawszy jesteśmy załamani tą sprawą. Kompletnie nie wiem co robić, bo jedni radzą skucie dołu, inni skucie góry, chyba wezmę spychacz i zwalę wszystko

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Acha, wieniec jest zrobiony, to przynajmniej wiem na pewno i jest widoczny od środka domu. Po dokładnym zmierzeniu, jak już mówiłam jest nawet 267cm, a nie 260, ale to i tak małe pocieszenie. Salon ze stopniami, czy chociaż jednym mi się podoba, widziałam takie rozwiązanie na żywo i na kilku fotkach, ładnie to wygląda.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ania_i_Grzegorz
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    172

    Domyślnie

    sliczny będzie ten Wasz dworek
    ale ekipa i kierownik ostatnie ciapy...
    ale mam nadzieję że się dogadacie i nastąpna ekipa będzie o niebo lepsza, ja na razie na moja nie moge narzekać, sprzątają po sobie , papiery palą, nie ma bałaganu a nawet droge zamiatają


    Życzę Wam takiej samej ekipy

  12. #12

    Domyślnie

    Pozdrawiam, dziękuję za wpis i dołączam do forum fanatyków dworków. Mój obecnie w stanie surowym otwartym. Bardzo współczuję fuszerki góralskiej . Osobiście opieram się tylko na ekipach sprawdzonych , więc jak potrzebujesz czegoś daj znać podzielę się kontaktami. Nie polecam korzystania z tzw "złotych raczek". A jak ktos ma ekipę do okien to tez chętnie skorzystam, bo ciągle szukam. Drewnianych ze szprosami . Powodzonka wiosna już za pasem, znów wszystko ruszy i sarny i bażanty tez przyjdą

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Dziękuję Mam nadzieję, że wszystko się jakoś unormuje. Wrzuciłam zaległe zdjęcia z wykopu pod piwnicę - zobaczcie jakie mamy kamieniołomy pod domem

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    ...A jak ktos ma ekipę do okien to tez chętnie skorzystam, bo ciągle szukam. Drewnianych ze szprosami . ..


    Mam namiary na firmę Igies & Igies. Piękne okna wykonują, najlepiej poczytać na stronie www.igies.pl. Ja jestem zdecydowana - te okna mnie urzekły od chwili, gdy zobaczyłam je na billboardzie, jeszcze zanim kupiliśmy działkę. Są po prostu piękne. Zajrzyj do dziennika Ged'a - ma już część okien, pięknie się urządza...

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Faktycznie, te krzesełka bardzo pasują do dworkowej architektury Bardzo
    ładne!


    Dzisiaj była u mnie akcja kolumny. Na razie zwykłe słupy, ale powoli dom nabiera kształtu.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Ged, mam takich pięknych rzeczy sporo - część to pamiątki rodzinne, częściowo rzeczy kupione na targach starych rzeczy i jeszcze w innych miejscach (mogę Ci podać namiary w razie czego, można kupić naprawdę piękne rzeczy dużo taniej niż w Krakowie). Osobiście maluję obrazy, więc i sporo malarstwa u mnie - staram się malować takie, które pasują do stylowych wnętrz. A co do tego, co napisałeś, ze Twój dworek zaczyna nabierać wyglądu - Twój dworek JUŻ MA WYGLĄD - to widać od razu, nawet bez kolumn

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Artystyczna dusza Kilka ścian przeznaczyłem na obrazy - poważnie.
    Mam już wylany taras z przodu - ten który powinien mieć trzy schodki. Przymierzyłem do niego tuby- szalunki kolumn i od razu zobaczyłem - jest jeszcze ładniej niż sobie wyobrażałem.
    Zastanawiam się nad Twoim problemem z wysokościami. Ja mam u siebie 285. Salon około 50 m sprawia wrażenie bardzo wysokiego. W tamtych czasach wiejskie dwory nie miały wysokich pomieszczeń - wręcz przeciwnie. Dopiero w budowlach pałacowych bardziej pysznie urządzonych poszło wszystko w górę. Twój salon można o wiele przytulniej urządzić. Ja bym się tym nie przejmował.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o tę nieszczęsną wysokość, to po prostu chciałabym mieć wyższe pomieszczenia. Obecnie mam w mieszkaniu 265cm i czuję się tak świetnie. Nie wyobrażam sobie, ze mogłabym mieć nisko na 250cm. Zaczynam myśleć optymistyczniej po Twoich słowach Rozmawiałam dzisiaj z fachowcem od budowy (tym z Jaworzna, który ma mi dać na jutro wstępny kosztorys) i namawia mnie na taki strop nad poddaszem jak u Ciebie - typu trumna . Przerażają mnie koszty, ale jak przeczytałam Twoje argumenty ZA i dlaczego zrobiłeś właśnie w ten sposób, to ... jestem już prawie przekonana.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    W Twoim przypadku - dachu o dość małym nachyleniu (moja mansarda ma 60st) koszty będą mniejsze, bo odpadnie szalowanie górne (zamykające). Jeśli masz wykonawcę który potrafi i chce to zrobić to rób, ALE !!! taka zmiana w projekcje jest "istotna" pod względem formalnym i wymaga zatwierdzenia przez projektanta który adoptował dom - głównie ze względu na jego posadowienie. Ściany wytrzymają takie obciążenie, ale ławy mogą być za wąskie i za słabe, aby unieść tyle ton dodatkowego betonu.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Rozmawiałam już z biurem projektowym. Nie widzą probblemu z taką zmianą. Chodzi o to, ze ja i tak miałabym spore obciążenie, bo w przeciwnym razie miałabym 3 wielkie ramy stalowe na dachu wykonane z dwuteownika, co wiąże się z obciążeniem dachu, kosztami i kłopotami montażowymi. Prawdę powiedziawszy chciałabym uniknąć płyt GK, bo też do mni nie przemawiają. No i coraz bardziej jestem przekonana do wylewania betonu. Ile stali i m3 betonu musiałabym średnio liczyć na mój dach, jak myślisz?

Strona 1 z 816

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony