dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 816
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 16310
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał filip27
    Cytat Napisał monia i marek
    Filipie, w przekroju na fotce (trzeba się wpatrzeć w wysokość ocieplenia i wylwek, salon jest w części niepodpiwniczonej) może jest to mało widoczne, ale w rzeczywistości w projekcie widać co i jak - zejscie w dól w salonie jest oznaczone i opisane. Stopnie są widoczne w rzucie parteru w salonie przy wejściach z kuchni i korytarza.
    Zgadza się do salonu masz z kuchni jak i z korytarza po jednym stopńiu pisze przy nich 1x15x30 co znaczy 1 stopień wysoki 15cm. szeroki 30cm. ale mi chodzi o pomieszczenia te nie podpiwniczone obok salonu na zamieszczonym przez ciebie przekroju też są niżej.
    Dalej pacząc na ten przekrój wychodzi że pomieszczenia te nad piwnicą mają bez ocieplenia 277 samo ocieplenie 17cm. tak więc wysokość parteru na przekroju 260 o ile dobrze przeczytałem bo akurat na drzwiach pisze. Znowu w tej części obniżonej wysokość masz 275 bez ocieplenia i wylewki 292 .
    Tak więc wychodzi według projektu że w salonie wysokość masz 275cm. a na pozostałej części parteru 260cm..
    Wysłałem ci fotkę na @ z linia gdzie przechodzi przekrój który zamieściłaś (a powinien być też zaznaczony na rzutach a ja tego nie widzę ) odrzuć sobie wszystko od wejścia bocznego do czerwonej linii i „stając przed tym co zostanie masz przekrój”.I według mnie poziom ocieplenia powinien być taki sam na całym przekroju.

    Filipie, racja, ale i tak nie jest wykonane zgodnie z projektem. Co do tego drugiego przekroju, to nie mam takiego, niestety.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia i marek
    Rozmawiałam już z biurem projektowym. Nie widzą probblemu z taką zmianą. Chodzi o to, ze ja i tak miałabym spore obciążenie, bo w przeciwnym razie miałabym 3 wielkie ramy stalowe na dachu wykonane z dwuteownika, co wiąże się z obciążeniem dachu, kosztami i kłopotami montażowymi. Prawdę powiedziawszy chciałabym uniknąć płyt GK, bo też do mni nie przemawiają. No i coraz bardziej jestem przekonana do wylewania betonu. Ile stali i m3 betonu musiałabym średnio liczyć na mój dach, jak myślisz?
    Ja mam skorupę o grubości 10 cm, na m2 wchodzi 20 prętów głownych fi 8 i 3 rozdzielki fi 6 to daje: 20m*0.4kg+3m*0,22kg=8+0,6=8,6 kg/m2 stali do tego 0,1 m3/m2 betonu Teraz wystarczy policzyć ile masz m2 dachówki - to jest w projekcje...
    ALE do tego dochodzi jeszcze drewno szalunkowe +- 12 zł /m2, stemple.. (drewno spalisz w kominku (jest tańsze od kominkowego)) z 80 kilo gwoździ...

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Robiąc trumnę niewiele zaoszczędza się na więźbie, odliczyć trzeba tylko jej konstrukcję nośną, ale jeśli jakiś szalony projektant wymyślił konstrukcję stalową to bym się nie zastanawiał !

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Tak, na naszych terenach widzę wszystkie nowe domy mające podobne dachy wzmacniane są ramami stalowymi. Oprócz tego, ze ciężar i koszt niemały (min.7tys. za same ramy), to jeszcze kłopot ze znalezieniem wykonawcy, dźwig, który to ustawi w odpowiednim miejscu i baaaardzo fachowe zamocowanie do ścian. Trochę się tego obawiam. Dodając do tego koszt pełnego deskowania dachu i papy pod dachówkę, czy też koszt dobrej membrany (dobre to podobno zaczynają się od 20zł za m2), koszt płyt GK na poddaszu i wełna (dobra też kosztuje), to łącznie koszty porównywalne do lanego betonu, a do tego Twoje argumenty za betonem ... chyba nie ma się co zastanawiać. Słyszałam o przypadkach przeciekających dachów, które całymi latami wciągały wodę kropla po kropli do wełny - nic nie widać od środka, bo płyty GK dobrze zasłaniają, po czym jak zaczyna być widać, odręca się płyty, to wata spada na głowę, bo jest jak gąbka nasączona wodą - to trochę odstrasza. Poza tym nikt dotychczas nie przetestował mmbran dachowych przez długie lata - to stosunkowo nowa metoda. Beton , to beton. Teraz zimowaliśmy parter z płytą - pod spodem sucho, nic się nie leje - przynajmniej to górale zrobili jak trzeba. Desek i tak mam jakieś 11 m2 na działce, stempli całą masę, bo zostało z niższych kondygnacji. Mam chęć na ten beton

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Jak wy to dziewczyny robicie, że kilka dni po założenia dziennika macie już tyle komentarzy? U mnie to nuda straszna bo nikt nie chce pisać

    Projekt mi się bardzo podoba. Musisz tylko czym prędzej posadzić na działce jakieś szybko rosnące drzewa, aby dworek mógł poczuć się jak solidny dwór z tradycjami. I mam nadzieję, że nie zrezygnujesz z tego półokrągłego okna nad gankiem(?) - niestety wielu ludzi wystraszonych kosztem tak postępuje.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Dzięki ,że zainteresowaliście się naszą budową . Dla nas też jest to radość.,że wkrótce zacznie się coś dziać.
    Super fajnie piszesz o zakupie i walce o kupno pozostałych działeczek. Teraz macie sporo nieba nad działeczką - a to cieszy. Projekcik super . My z żoną bardzo lubimy takie o klimacie dworkowym . Może to taki nasz sentyment. Powodzenia w budowie . My również wkrótce ruszamy choć jak patrzyłem na termometr to jakoś zima wraca. Ale od marca trzeba zacząć.

  7. #27

    Domyślnie

    Tak Tak, oglądałem okna Geda, to jest chyba to co tygrysy lubią najbardziej. A czas montowania okien już zaraz. Dzięki za namiary będę knuć.

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar maanmy
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    witaj , dziennik zyje to fajnie , mój niestety chwilowo umarł . podjeliscie odważną decyzje o budowie w tej formie . co tu duzo pisać jezeli macie chwilke to zapraszam do siebie , myśle że jestem w stanie na przykładzie tego co mam przekazac Wam pewne spostrzeżenia , może bedą pomocne w przyszłości .

    pozdrawiam maanmy

  9. #29

    Domyślnie

    Witam wszystkich wielbicieli dworków!
    Oczywiscie mnie takze BARDZO podoba się Wasz projekt -cudny ...och gdyby takze mój mąż polubił tego typu domki (choc naciagłam go troche na troszke podobny) ...zawsze miałam sentyment do tego typu domów-jak to marzycielka-romantyk

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Marzycielko, nawet Twój nick o tym świadczy
    Dziękuję za miły komentarz. Podaj link do Twojego domku, to chętnie zajrzę na budowę

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał maanmy
    witaj , dziennik zyje to fajnie , mój niestety chwilowo umarł . podjeliscie odważną decyzje o budowie w tej formie . co tu duzo pisać jezeli macie chwilke to zapraszam do siebie , myśle że jestem w stanie na przykładzie tego co mam przekazac Wam pewne spostrzeżenia , może bedą pomocne w przyszłości .

    pozdrawiam maanmy
    Zapraszasz na działkę, czy do dziennika

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Jak wy to dziewczyny robicie, że kilka dni po założenia dziennika macie już tyle komentarzy? U mnie to nuda straszna bo nikt nie chce pisać

    Projekt mi się bardzo podoba. Musisz tylko czym prędzej posadzić na działce jakieś szybko rosnące drzewa, aby dworek mógł poczuć się jak solidny dwór z tradycjami. I mam nadzieję, że nie zrezygnujesz z tego półokrągłego okna nad gankiem(?) - niestety wielu ludzi wystraszonych kosztem tak postępuje.
    Z półokrągłego okna zrezygnuję na rzecz okrągłego , bo takie chciałam, tylko chyba się projektantowi zapomniało. Może i drozsze, ale takie ma być i już

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    ładny domek budujecie - powodzenia

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    Opowiedziałam mojemu chłopowi przy śniadaniu wasze perypetie i komentarz był taki dlaczego 2,65 wysokości;
    - bo górale są mali
    - bo łatwiej śniągać pajęczyny
    - bo wiekszy zaduch i łatwiej ogrzać
    - bo mają ułańską fantazję
    - bo łatwiej wykręcić żarówkę
    - bo można umyć żyrandol
    i generalnie to współczujemy i trzymamy kciuki
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar INEZ2007
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ale Wam zazdroszczę
    ,że już jesteście tak daleko Będę śledziła Dziennik
    Powodzenia

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał INEZ2007
    Ale Wam zazdroszczę
    ,że już jesteście tak daleko Będę śledziła Dziennik
    Powodzenia
    Dziękuję , a na pocieszenie powiem, że pewnie nas zdążysz wyprzedzić po drodze, bo my tak małymi kredytami łatamy, trochę z oszczędności, bez hipotecznego (boimy się na tyle lat brać kredyt), więc i wolniej idzie ...

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar maanmy
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    zapraszam na budowę i do dziennika również . monia głowa do góry jeszcze nie jedna niespodzianka przed tobą , ale finał i tak będzie Wasz . Ja juz wiem co muszę poprawić po fachowcu jerzym i jego nieudacznikach , teraz przerabiam temat ogrzewanie i tu kolejna wpadka instalatora i aż się ciśnie na usta ...........

    pozdrawiam maanmy

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dziennik fantastyczny, jak sam projekt. Lubie kiedy dzialka i dom stanowia jedna calosc. Myslcie nad drzewkami, by piely sie do gory, niczym mury
    Ekipy wspolczuje, tez mam gorali, ale - odpukac - zlego slowa na razie nie powiem.Trzymam kciuki za poprawki

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał anirac
    Dziennik fantastyczny, jak sam projekt. Lubie kiedy dzialka i dom stanowia jedna calosc. Myslcie nad drzewkami, by piely sie do gory, niczym mury
    Ekipy wspolczuje, tez mam gorali, ale - odpukac - zlego slowa na razie nie powiem.Trzymam kciuki za poprawki
    Nad drzewkami myślimy od czasu zakupienia pierwszej działki, jednak po każdym wsadzeniu giną, bo zawsze się znajdzie ktoś, komu się przydadzą Mieliśmy nawet śmieszną historię z jednym ze świerków - był już ładny, gęściutki wysoki na 1,20m i ... zginął w okolicy Świąt Bożego Narodzenia 2006r. Po Nowym Roku ktoś się pofatygował i przyniósł drzewko, nawet zostało wsadzone do ziemi, niestety w związku z tym, że zaczęło puszczać nowe gałązki (pewnie w domu u kogoś był ciepło i zaczęło wypuszczać młode gałązki), wszystkie przemarzły i nie urosło w lecie ani troszkę. Mam jednak nadzieję, że w tym roku będzie lepiej i ubiegłoroczne drzewka urosną. W zasadzie ogród mamy już częściowo zagospodarowany, ale rośliny jeszcze młode. Wiosną, jak wszystko się zazieleni, to będę wrzucać fotki Mam nadzieję, że Wam się spodoba. W ogrodzie mam tysiące pnączy, róż i powojników. Wieczorem unosi się piękny, różany zapach

  20. #40

    Domyślnie

    Przyszłam do Ciebie Monia.

    Monisiu będziesz miała cudowny dom. Śliczniusi jest jak nie wiem co.
    Tylko szkoda, że tyle przejść z nim miałaś. A właściwie nie z nim tylko z ludźmi, którym zawierzyłaś. Ale mam nadzieję, że jesteś pełna wiary w to, że wszystko wyjdzie na prostą. Najgorszy jest tylko ten okres oczekiwania. Ale wiosna już blisko, więc na pewno ruszy z kopyta. Życzę Ci tego z całego serca i nie mogę się już doczekać dalszych efektów budowy tego cudnego dworku.

Strona 2 z 816

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony