dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 58
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1159
  1. #941
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    ...Była robiona tam lamperia z farby olejnej, która zaczęła odchodzić od ściany i gdzieniegdzie zabierając do 0,5 cm starego tynku... wszystko trzeba zeskrobać ... zagruntować
    Do gruntowania użyj UniGrunt Atlasa lub inny, który zwiąże podłoże i zmniejszy chłonność.
    Wszystkie puste tynki oderwij.
    Jeżeli ich jakośc jest wątpliwa to zapodaj siatkę taką jak na styropian się daje. Zatop ją w kleju i na tym zrób strukturkę.
    Diabeł tego nie ruszy.
    Do struktury używałem białego kleju z Kerkol-a.
    Co do struktury to sposobów na jej wykonanie jest tyle co i gwiazd na niebie.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  2. #942
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Jeżeli ich jakośc jest wątpliwa to zapodaj siatkę taką jak na styropian się daje. Zatop ją w kleju i na tym zrób strukturkę.
    Diabeł tego nie ruszy.
    Do struktury używałem białego kleju z Kerkol-a.
    Co do struktury to sposobów na jej wykonanie jest tyle co i gwiazd na niebie.
    Dzięki, dzięki. Tą siatkę w jakim kleju zatopić? Ja nigdy nie miałem z tym do czynienia. Moje hobby to dłubanie w drewnie. Pochodzę z działu z "Domy z bali" . Nigdy bym nie spodziewał się, że będę musiał coś robić z zaprawami i tynkami do momentu, kiedy zaśpiewali mi fachowcy cenę za wyremontowanie tych starych i nie używanych pomieszczeń od 20 lat. Teraz czytam ten temat i uczę się, bo nie chcę wydawać dużo kasy .
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 07-03-2011 o 20:46
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  3. #943
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Dzięki, dzięki. Tą siatkę w jakim kleju zatopić?
    Jakiś taki do klejenie glazury - płytek. Worek za jakieś naście złotych, najlepiej do 15 ty złotych.
    Bierzesz pacę zembatą 5x5mm i lecisz po ścianie kilka m2 i w to przyklejasz tą siatkę. Potem gładzisz jakąś długą pacą najlepiej taką koło 0,5-1m długości.
    Jedno pociągnięcie i ściana równa. Na drugie lub 3 dzień jak już podeschnie dajesz strukturkę i gotowe.
    Szczerze to chyba strukturę robiłbym od razu na tej siatce. . Wszystko za 1 zamachem.
    Siatka idzie tylko po to aby tynki się nie sypały.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  4. #944
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ebula

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mam pytanko
    Przeglądnęłam wątek i jakoś nie znalazłam zastosowania tynku strukturalnego na suficie... Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy nie będzie wrażenia, że sufit zaraz zwali się a głowę - boję się, że może to sprawiać wrażenie bardzo "ciężkiego". Mój salon póki co wygląda mniej więcej tak:


    Ma być styl "babciny" - ściany planuję z kolorze pomarańczowo-brązowym. Wokół sufitu poprowadzona jest zabudowa rur od rekuperatora która zostanie wykorzystana do zamontowania podświetlenia ledowego sufitu. No i właśnie tak mi przyszło do głowy, żeby może tam rzucić tynk strukturalny... ale się boję... Ktoś ma na suficie? Co myślicie o tym pomyśle?

  5. #945
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Podświetlenie przysufitowo-podsufitowe daje cień-strumień światła na sufit przez co widać na nim wszelkie nierówności :/
    Dlatego też każda strukturka będzie się dość specyficznie i nowocześnie prezentować.

    Nazwa:  5586-foto57630-10_800x600-1_.jpg
Wyświetleń: 3545
Rozmiar:  45,8 KB
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  6. #946
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ebula

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dlatego też każda strukturka będzie się dość specyficznie i nowocześnie prezentować.
    Czyli, że nie pasuje?

  7. #947
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irabrzez

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Świnoujście
    Kod pocztowy
    72-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie!Wielki uklon dla wszystkich amatorów,prace których wygladają BOSKO.Właśnie biorę się za swoją łazieneczke i proszę o pomoc jak moge zrobić coś takiego podrecznymi materialami , a nie spec. stiukami (typu Fox czy Magnat) Moze taki temat już był, to przepraszam najmocniej.Doczytalam do 14 strony i narazie nic nie znałazłam Więcej czytam niż pracuje. Za błedy przepraszam jeszcze dobrze nie poznałam polskiej gramatyki http://czterykaty.pl/czterykaty/55,57580,8447431.html

  8. #948
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irabrzez

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Świnoujście
    Kod pocztowy
    72-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    irabrzez
    Witajcie!Wielki uklon dla wszystkich amatorów,prace których wygladają BOSKO.Właśnie biorę się za swoją łazieneczke i proszę o pomoc jak moge zrobić coś takiego podrecznymi materialami , a nie spec. stiukami (typu Fox czy Magnat) Moze taki temat już był, to przepraszam najmocniej.Doczytalam do 14 strony i narazie nic nie znałazłam Więcej czytam niż pracuje. Za błedy przepraszam jeszcze dobrze nie poznałam polskiej gramatyki http://czterykaty.pl/czterykaty/55,57580,8447431.html

  9. #949
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał irabrzez Zobacz post
    proszę o pomoc jak moge zrobić coś takiego http://czterykaty.pl/czterykaty/55,57580,8447431.html
    "Żadnych płytek, żadnej farby, tylko beton: na ścianach, na podłodze, na suficie. Nawet blat, w którym zamontowano umywalkę, odlano z betonu, zachowując chropowate krawędzie. Surowość betonu ociepla i ożywia fornir w egzotycznego amazakoue."
    Ten efekt uzyskano z betonu, a więc cement żwir i piasek. A ten efekt takich cieni to raczej uzyskano dzięki kombinacji z oświetleniem.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  10. #950
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    efekt o którym mowa poniżej.
    Nazwa:  z8447431X.jpg
Wyświetleń: 3529
Rozmiar:  76,0 KB
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #951
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irabrzez

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Świnoujście
    Kod pocztowy
    72-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Szanowny PliP,krążki na scianach to wina żyrandola. ale nie oto mi chodzi. Jak to zrobić? W jakich proporcijach cement,piasek jakij gróbości? Czy dodawac wapno? Co zrobić żeby to sie trzymało sciany , a nie spływało? Sciany w mojej łazience do polowy w okropnej lamperiji. Na szczęście już ją zdrapala

  12. #952
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irabrzez

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Świnoujście
    Kod pocztowy
    72-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mayland! LeoAureus! Gwoździk! Volder1 I inni majsterkowicze! Ratunku!!! Prpszę o pomoc zrealizowania moich marzeń. Co z tym efektem betonu?

  13. #953
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Nie taniej będzie zastosować warstwę kleju takiego jak do płytek.
    Warstwa tynku betenowego to grubość powyżej 1 cm, sporo materiału, czasy i nakładu robocizny

    Klej rozrabiasz w wiaderku, nakładasz na ścianę i modelujesz tą strukturę odpowiednimi narzędziami.

    Innej opcji raczej nie widzę
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  14. #954
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał irabrzez Zobacz post
    Co zrobić żeby to sie trzymało sciany , a nie spływało? Sciany w mojej łazience do polowy w okropnej lamperiji. Na szczęście już ją zdrapala
    Zagruntować ściany dobrym gruntem aby związało się podłoże, zmniejszyła chłonność. Rozrobić klej taki jak do układania kafli na podłodze czy też ścianie i do dzieła.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  15. #955
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irabrzez

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Świnoujście
    Kod pocztowy
    72-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzieki PliP!!! Wczoraj robiłam eksperementy. Po wcześnieszym zagrutowaniu scian,nalożylam cieńką warstwe Golbandu, żeby wyrównac płaszczyznę(po moim zdrapywaniu lamperii) Do goldbanu dodalam czarny barwnik,wymieszalam, wyszedł przesliczny cimno- szary,a w drugim wiaderku jasno szary. Na kawalku sciany nakladalam pacą 2 macy i rozprowadzałam,normalnie jak tynk. Chwile odczekałam i robilam wydrapywanie i gładzenie,żeby faktura nie byla równa. Po wyschnieciu, o dziwo wyszedł taki efekt jak oczekiwałam, z przeswitami, nie równy i przypominajacy w dotyku beton.Zamieżam to pokryc lakierem rustykalnym dla zabiezpieczenia. I Heja. Trymaj za mnie kciuki że by to ładnie wyszlo w efekcie końcowym. Jak zrobie to się pochwale(jak bedzie czym)

  16. #956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    "Będzie Pani zadowolona"
    Fajnie, że efekt Ci sie podoba. Chętnie zobaczę finisz! Lakier to bardzo dobry pomysł. Zwykły bezbarwny do drewna też sie nada.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #957
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irabrzez

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Świnoujście
    Kod pocztowy
    72-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzieki MAYLAND!!!Właśnie takiego wsparcia i otuchy potrzebuje!!! O nie wiedziałam ze zwykły lakier do drewna tez sie nada. Ja zamówiłam z Magnatu za 1 litr 30zl. I delemat teraz nie wiem co lepsze ? Co lepiej zabiezpieczy, żeby potym jak chlapnie woda nie bylo widac mokrego śladu?

  18. #958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze jeden i drugi bedzie ok. W końcu to lakier i to lakier
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #959
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    irabrzez

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Świnoujście
    Kod pocztowy
    72-600
    Posty
    7

    Domyślnie

    Odkąnd się zaczał remont mieszkania, a to trwa juz 2 miesiące.To ciagle siedze w temacie łazinki.Od początku wiedziałam że nie bede kupować gotowy produkt za 250-500zł.Pytałam miejscowych fachowców jak to zrobić,a oni rekami rozwodzą. Taka ja "Zosia samosia", mąż w pracy, a ja remont robie. Nawet rury zabudowałam regipsami

  20. #960
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Qli

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    oto moje dzieło robiłem to dla próby w piwnicy;] a teraz jestem w trakcie robienia tego na ścianie
    Ostatnio edytowane przez Qli ; 20-03-2011 o 21:00

Strona 48 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony