dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 58
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1159
  1. #141

    Domyślnie

    No to ja zmywam się z pracy, idę po przyczepkę do wywożenia płyt ze ścian i sufitu oraz starej posadzki... Jadę do domku, zajmę czymś dzieciaczki i do dzieła!!! Dużo pracy przede mną, ale się nie boję Wieczorem podeślę fotki, jak poszło. Trzymajcie kciuki - proszę ))

  2. #142

  3. #143

    Domyślnie

    Nie mam pewności czy to dobre miejsce ale może ktoś wie lub ma pomysł jak wykonuje się tego typu ozdoby na ścianie:


    albo nawet :
    ?

  4. #144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Po pozytywnym rozpatrzeniu prośby LeoAureus-a zamieszczam fotki wykonanych przeze mnie strukturek (że ja wcześniej tu nie zajrzałam )

    łazienka


    kolor trochę ciemniejszy, coś bardziej taki



    wucecik


    przy sztucznym świetle wygląda tak

    ops nie odwróciłam zdjęcia

    najbardziej zbliżony kolorek jest na tym zdjęciu



    jedna dosyć duża ściana salonu jest taka


    w zbliżeniu


    w sztucznym świetle wygląda tak



    i na koniec droga do sypialni... przez las... (czyli mój korytarz)


    i w trochę innym świetle

  5. #145

    Domyślnie

    Arctica, napisz proszę jak zrobiłaś strukturę w wc. Znaczy wiem, że zmiotką machałaś ale co potem z malowaniem???

  6. #146
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Cytat Napisał LeoAureus
    Arctica, napisz proszę jak zrobiłaś strukturę w wc. Znaczy wiem, że zmiotką machałaś ale co potem z malowaniem???
    Pomalowałam całość na jakiś jasny beż (prawdopodobnie Orchidea z Duluksa bo ta jest w salonie ) dwa razy. Jak wyschło to robiłam smugi Cynamonem. Takie poziome pociągnięcia pędzlem, a następnie rozcierałam mokrą gąbką, ale tak niedokładnie coby trochę zostało . Na koniec złoty werniks, ale nie po całości tylko też poziomymi pociągnięciami pędzla, niedokładnie i mocno rozcierając.
    Pozdr

  7. #147

    Domyślnie

    Dzięki
    A czy złoty werniks to to samo co lazura? Sorry za głupie pytanie

  8. #148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi . Tak naprawdę to jeszcze nic nie lazurowałam. Z tego co wiem to lazura "wyciąga" kolor, powoduje że staje się on ciemniejszy i wyraźniejszy tak jakbyś ścianę polała wodą. Werniks występuje w trzech kolorach (srebro, złoto i miedź) i raczej nie wpływa na kolor podłoża tylko daje poświatę widoczną tylko po oświetleniu i to najlepiej sztucznym światłem. W dzień widać tylko trochę i trzeba się mocno przyglądać.
    Pozdr

  9. #149

    Domyślnie

    ha, weszłam tu z zamiarem zadania pytania a od razu mam odpowiedź

    chciałam się dowiedzieć, czym się różnią bejce, werniksy, lazury itp i jak sie tego uzywa - na farbę? do farby?

    Arctica napisała o lazurze i werniksie... a bejca?

    Napiszcie też jakich firm produkty (verniks, bejca, lazura) stosujecie, bo o ile masy szpachlowe są dość podobne do siebie, to tu myslę różnice mogą być znaczne.

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Stosujemy zazwyczaj to co jest najtańsze i dostępne w sklepie obok żeby wiele sie nie nabiegać
    Przynajmniej ja
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  11. #151

    Domyślnie

    podoba mi się to podejście nabiegać się to jeszcze pół biedy, ale na finiszu wykończeń cena jest kluczem do sukcesu

    Ja znam tylko Foxa, są inne?

  12. #152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Stosujemy zazwyczaj to co jest najtańsze i dostępne w sklepie obok żeby wiele sie nie nabiegać
    Przynajmniej ja
    Podpisuję się pod tym obiema rencami

    Ja znam tylko Foxa, są inne?
    Pewnie są, ale Fox we wszystkich Casto... i Ler... , no i stronkę ma taką pomocną

    Pozdr

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arctica
    Werniks występuje w trzech kolorach (srebro, złoto i miedź) i raczej nie wpływa na kolor podłoża tylko daje poświatę widoczną tylko po oświetleniu i to najlepiej sztucznym światłem. W dzień widać tylko trochę i trzeba się mocno przyglądać.
    Chyba zgadujesz. Te werniksy (a z wymienionego asortymentu wnioskuje, że mówimy cały czas o produktach firmy fox decorator) wpływa na kolor podłoża i to znacząco. Wg mnie, tak jak wcześniej zasugerowałem, firma fox wymyśla sobie do produktów chwytne nazwy, ale nie do końca zgodne z charakterystyką produktu. Werniksem to ja bym tego nie nazwał, bardziej lakier metalik zmieszany z pigmentem (odpowiednio słoń, siena i ziemia palona -- w ich nomenklaturze, albo zbliżone). Użycie samego werniksu może dać bardzo intensywną barwę. Rozcieńczenie w celu rozjaśnienia sprawia, że traci on metaliczny charakter, a że jest drogi, nie ma to sensu.

  14. #154

    Domyślnie

    mayland
    czy do uzyskania tego "sztruksiku" :

    używa się którejś z tych gąbek?:
    1)

    2)

    3)


    a pisząc o alternatywnej szczotce myślisz o tego typu:
    1)

    2)


    czy jeszcze coś innego?

    a do przecierek jakiej farby używasz też lateksowej?

    Przepraszam, ale jestem totalnie zielona a przypadkowo zaglądając na ten wątek strasznie się zauroczyłam efektami: zrób to sama !

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał voitek
    a z wymienionego asortymentu wnioskuje, że mówimy cały czas o produktach firmy fox decorator
    Pragnę zauważyć, że moja bejca nie była firmy FOX

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Szczotka ryżowa z dość gęsto plecionym włosem byłaby najlepsza lub twarda gąbka.
    Na poczatek mogłaby być też szczoteczka plastikowa, taka jakiej używamy w łazience, tylko wieksza, żeby sie zbyt nie namachać.
    Myslę, że tą szczotka do metalu też można uzyskac podobny efekt.
    Czym by nie bylo to robione to efekt zależy od nacisku na masę. Jak bedzie mocniej dociskane to wzór będzie głębszy i grubszy. I odwrotnie.

    A przecierki robiłam lateksową farbą. Choć uważam, że do przecierek mozna użyć każdej dostępnej
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Wracając do gąbek to pierwsza jest za miękka jak zawilgotnieje. Druga wyglada na dobrą. Mocno porowata. Mogłaby mieć jeszcze falowaną powierzchnie i być szorstka w dotyku. Trzecia za miękka.
    Musisz dotknąć gąbki zanim kupisz. Powinna być bardzo szorstka, równiez po namoczeniu.
    Moja rada jest taka. Idź do pobliskiego sklepu i zobacz co jest, co mogłoby się nadać. Popatrz za tą plastikową szczotką bo wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem (mało pracochłonnym). W domu zrób próbkę na kawałku ściany lub na kawałku deski. Jak bedzie Ci odpowiadać to rób całość.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #158

    Domyślnie

    To się nazywa profesjonalne przygotowanie! Aż wstyd się przyznać - swoją przecierkę robiłam zmywakiem

  19. #159

    Domyślnie

    ja w mieszkaniu obecnym też robiłam gąbką pożyczoną z łazienki oddawać nie było czego, troszku się zużyła

    Ponieważ niedługo będę się zabierać za "struktury" a to będzie debiut, skorygujcie proszę moje wyobrażenie o kolejności prac:

    1. grunt na ścianę
    2. masa gipsowa
    3. nadać kształt
    4. znowu grunt
    5. farba
    6. ewentualnie bejca lub lazura?

    oczywiście z odpowiednimi "przerwami technologicznymi"

    Kupiłam narzędzie dość profesjonalne, wałek z twardej gąbki, z dziurkami... nie mogę się doczekać czy te dziurki dadzą efekt wypustek

    kurde, właśnie pomyślałam, że ściana będzie wyglądała jak pryszczata muszę wypróbować najpierw zanim ścianę tym oszpecę

  20. #160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Dobra kolejność Powodzenia!!! I koniecznie zrób i zamieść zdjecia tej ściany!
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Strona 8 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony