dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 95 z 95
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Salon sprzedaży ma wyższe koszty niż taki internetowy. A producent oczywiście, że sprzedaje drożej niż dystrybutorzy, bo inaczej dystrybutorom nie opłacałoby się handlować towarem.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Nie ma myków, chyba ze trafisz na złodzieja . kupowałem w necie sporo płytek wszystko było w porządku. Towar na paletach trafiał na budowe.

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art37

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Dolnośląskie
    Kod pocztowy
    54-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziękuję a czy są jakieś firmy które lepiej omijać?

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał art37 Zobacz post
    Dziękuję a czy są jakieś firmy które lepiej omijać?
    Jak masz cos upatrzone to zerknij na opinie w necie o sprzedawcy.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał art37 Zobacz post
    Witam
    Powiedzcie mi proszę jak to jest że producent np.paradyż ma na swojej stronie płytkę przykładowo w tej samej cenie co salon sprzedaży na mieście (np.149zł/m)a już inne sklepy internetowe pośrednicy na ceneo sprzedają ten sam gatunek za 100zł.Rozumiem że lepiej dać zarobić i wspierać lokalny biznes ale obliczyłem że na tej tranzakcji zaoszczędziłbym 4tys.zł. więc gdzie jest myk?czy producent może pozwolić na takie zaniżanie cen przez kontrahentów?

    Ja kupowałem gres polerowany przez internet. Potrzebowałem chyba z 60-80 m2 a różnica w cenie była chyba 20zł na m2 pomiędzy sklepem (Obi). Zamówiłem. Koszt transportu był dość drogi (2 palety).

    Przyjechał i wyglądało że jest ok.

    Po pewnym czasie rozpoczął się montaż i okazało się że kilka kartonów gresu było popękane i trzeba było kupić w lokalnym sklepie.
    Firma sprzedająca oczywiscie się wypięła i olała , bo każą po zakupie sprawdzić wszystkie kartony i płytki co jest niemalże nierealne bo cięzko 2 palety płytek rozpakować i wszystkie sprawdzić od ręki i później to wszystko zapakować ...
    To był duży sklep internetowy ...

    Po doliczeniu uszkodzonych płytek + kosztu transportu wyszło mi że zapłaciłem prawie tyle co lokalnie , tyle że lokalnie jak dokupowałem płytki i były uszkodzone to nie robili problemu i od ręki wymieniali na nowe ...

    W przyszłości raczej nie kupię już przez internet
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #86

    Domyślnie

    Ja dziś będę składał zamówienie w sklepie internetowym bo tym sposobem będzie kilka tyś taniej.
    Moim zdaniem nie ma co się dziwić, że jeśli sklep internetowy pracuje z niską marżą to nie zwraca kasy za płytki zniszczone podczas transportu jeśli ktoś sprawdził przesyłkę np. po miesiącu od zakupu. Najlepiej jest wszystko sprawdzić (pewnie 1-2h roboty) i wówczas sklep może skorzystać z ubezpieczenia firmy transportowej. Spisuje się tego samego dnia protokół szkody z kurierem i nie ma problemów.

    Jak kogoś stać to niech kupuje lokalnie - ja kupiłem płytki, których potrzebowałem niewiele. Fakt jest taki, że byłem w tym salonie, oglądałem różne aranżacje, rozmawiałem z pracownikami - to wszystko kosztuje i dlatego mają wyższe marże niż jakiś sklep internetowy, który ma bardzo niskie koszty funkcjonowania.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Ja dziś będę składał zamówienie w sklepie internetowym bo tym sposobem będzie kilka tyś taniej.
    Moim zdaniem nie ma co się dziwić, że jeśli sklep internetowy pracuje z niską marżą to nie zwraca kasy za płytki zniszczone podczas transportu jeśli ktoś sprawdził przesyłkę np. po miesiącu od zakupu. Najlepiej jest wszystko sprawdzić (pewnie 1-2h roboty) i wówczas sklep może skorzystać z ubezpieczenia firmy transportowej. Spisuje się tego samego dnia protokół szkody z kurierem i nie ma problemów.

    Jak kogoś stać to niech kupuje lokalnie - ja kupiłem płytki, których potrzebowałem niewiele. Fakt jest taki, że byłem w tym salonie, oglądałem różne aranżacje, rozmawiałem z pracownikami - to wszystko kosztuje i dlatego mają wyższe marże niż jakiś sklep internetowy, który ma bardzo niskie koszty funkcjonowania.

    Niektóre brałem z OBi , Leroya i nie było zadnego problemu ze zwrotem uszkodzonych płytek i to nawet po dłuższym czasie ...

    Może jak ktoś zamawia mało to nie problem każdy karton otworzyć , wyjąc każdą płytę i ponownie zapakować tak aby się nie porysowały i nie zniszczyły , ale przy większej ilości to raczej nie realne ...

    Drugi raz kupowałem przez internet ale odbierałem w lokalnym sklepie i też przyszły uszkodzone , ale sam sklep sprawdził zawartość przed oddaniem ...
    Tyle że tym drugim razem to były 3 kartoniki ...

    Po prostu jak ktoś kupuje przez internet to musi mieć świadomość że od razu musi wszystko sprawdzić , bo potem nie ma żadnej szansy na reklamację i zwrot ...

    Drugi problem jak zamówi się za mało i zabraknie to też problem , bo często płytki z różnych serii trochę inaczej wyglądają ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wypowiem sie z punktu widzenia sklepu internetowego:

    1 - ceny - sa duzo nizsze niz na rynku "lokalnym" dlaczego: po pierwsze z powodu wojen cenowych pomiedzy sklepami, po drugie - przynajmniejz zalozenia powinien klient obsluzyc sie w sklpie sam (wlasnie przygotowuje w ten sposob styropiany) z zalozenia jest tak, ze klient ma sie sam obslugiwac, bo narzut na m3 styropianu wynosi okolo 60gr co "zabija" cenowo wszystkie lokalne hurtownie, ale... okazuje sie ze przy takiej pracy nie ma nawet czasu na to, zeby odpisac na mail/rozmawac przez telefon - po prostu czas pracy wlozony w taka rozmowe/odpisanie mailem koszuje za duzo

    2 - spora prace w przypadku sklepu internetowego trzeba wlozyc 1x w dany produkt, aby nauczyc sklepu "logiki" dostawy i cociazby zaokraglen do pelnych opakowan, pozniej to sie powinno odbywac praktycznie samo, czlowiek tylko kontroluje proces, czy nie powstal na tym etapie jakis blad. ja walcze z ta logika sklepu na jednym produkcie juz w zasadzie 1,5tygodnia , zalozylem, ze klient ma sie sam obsluzyc musi miec mozliwosc zamawiania w roznych jednostkach.
    swoja droga prosze o opinie czy to ma sens wg Was:
    https://med-bud.pl/swisspor-swisspor...9,p353,pl.html
    zauwazylem, ze statystyczny klient ma problem z najprostszym przeliczeniem w zwiazku z powyzszym trezba dac mozliwosc zamawiania w roznych jednostkach m2/m3/opakowanie

    3 - co do uszkodzen transportowych - w przypadku zamowienia przez internet po prostu trezba zawsze sprawdzic brak uszkodzen. jak pisal poprzednik - spisac protokol szkody w obecosci kuriera dostaraczajacego, bo bez tego sprzedajacy ma zwiazane rece. jezeli taki protokol jest - sprzedajacy w zasadzie tego samego dnia (o ile ma dany produkt na stanie, jezeli nie, to w najkrotszym mozliwym czasie) wyslac brakujaca czesc towaru, a na podstawie protokolu - zwrocic sie do przewoznika o odszkodowanie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    My kupowaliśmy płytki przez internet i sprawdzaliśmy je po dostawie. Ponad 1,5 tony gresu do rozpakowania, ale trzeba było, bo szkoda kasy. I wyszło, ze dosłownie jedna sztuka była uszkodzona, ale wydaje się, że już na etapie produkcji lub pakowania.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    wypowiem sie z punktu widzenia sklepu internetowego:

    1 - ceny - sa duzo nizsze niz na rynku "lokalnym" dlaczego: po pierwsze z powodu wojen cenowych pomiedzy sklepami, po drugie - przynajmniejz zalozenia powinien klient obsluzyc sie w sklpie sam (wlasnie przygotowuje w ten sposob styropiany) z zalozenia jest tak, ze klient ma sie sam obslugiwac, bo narzut na m3 styropianu wynosi okolo 60gr co "zabija" cenowo wszystkie lokalne hurtownie, ale... okazuje sie ze przy takiej pracy nie ma nawet czasu na to, zeby odpisac na mail/rozmawac przez telefon - po prostu czas pracy wlozony w taka rozmowe/odpisanie mailem koszuje za duzo

    2 - spora prace w przypadku sklepu internetowego trzeba wlozyc 1x w dany produkt, aby nauczyc sklepu "logiki" dostawy i cociazby zaokraglen do pelnych opakowan, pozniej to sie powinno odbywac praktycznie samo, czlowiek tylko kontroluje proces, czy nie powstal na tym etapie jakis blad. ja walcze z ta logika sklepu na jednym produkcie juz w zasadzie 1,5tygodnia , zalozylem, ze klient ma sie sam obsluzyc musi miec mozliwosc zamawiania w roznych jednostkach.
    swoja droga prosze o opinie czy to ma sens wg Was:
    https://med-bud.pl/swisspor-swisspor...9,p353,pl.html
    zauwazylem, ze statystyczny klient ma problem z najprostszym przeliczeniem w zwiazku z powyzszym trezba dac mozliwosc zamawiania w roznych jednostkach m2/m3/opakowanie

    3 - co do uszkodzen transportowych - w przypadku zamowienia przez internet po prostu trezba zawsze sprawdzic brak uszkodzen. jak pisal poprzednik - spisac protokol szkody w obecosci kuriera dostaraczajacego, bo bez tego sprzedajacy ma zwiazane rece. jezeli taki protokol jest - sprzedajacy w zasadzie tego samego dnia (o ile ma dany produkt na stanie, jezeli nie, to w najkrotszym mozliwym czasie) wyslac brakujaca czesc towaru, a na podstawie protokolu - zwrocic sie do przewoznika o odszkodowanie
    Moim zdaniem warto. Przeliczać może i ludzie potrafią, ale jak się zamawia to czasem coś się źle policzy, czasem przez coś nie przemnoży i wychodzą głupoty. Jak wychodzą radykalne głupoty to można jeszcze się zorientować po liczbach, ale jak minimalne, to potem kilku paczek brakuje i trzeba szukać. Poza tym inwestor już tle musi przeliczać, obliczać, że każde ułatwienie oszczędzające czas jest mile widziane.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Moim zdaniem warto. Przeliczać może i ludzie potrafią, ale jak się zamawia to czasem coś się źle policzy, czasem przez coś nie przemnoży i wychodzą głupoty. Jak wychodzą radykalne głupoty to można jeszcze się zorientować po liczbach, ale jak minimalne, to potem kilku paczek brakuje i trzeba szukać. Poza tym inwestor już tle musi przeliczać, obliczać, że każde ułatwienie oszczędzające czas jest mile widziane.
    Dzieki czyli jednak ta "walka z oprogramowaniem " nie jest bez sensu.
    zauwazylem wlasnie w rozmowach z klientem, ze jak sklada zamowienie na styropiany to odbywa sieto mniej wiecej tak:
    "220m2 20tki grafit, z 1m3 5-tki na wklejki "gdzies tam" paczka 2-ki w glify i Pan dorzuci ze 2 paczki xps-a na fundamenty"
    wiec wlasnie wymyslilem ze w sumie sklep powienien dac mozliwosc "wyklikania" takiego zamowienia od strony klienta, a po stronie obslugi sklepu sprowadzic sie do jedynej rozsadnej jednostki w relacji hurtownia-producet czyli do m3
    trudne to, ale w koncu opanuje
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Dzieki czyli jednak ta "walka z oprogramowaniem " nie jest bez sensu.
    zauwazylem wlasnie w rozmowach z klientem, ze jak sklada zamowienie na styropiany to odbywa sieto mniej wiecej tak:
    "220m2 20tki grafit, z 1m3 5-tki na wklejki "gdzies tam" paczka 2-ki w glify i Pan dorzuci ze 2 paczki xps-a na fundamenty"
    wiec wlasnie wymyslilem ze w sumie sklep powienien dac mozliwosc "wyklikania" takiego zamowienia od strony klienta, a po stronie obslugi sklepu sprowadzic sie do jedynej rozsadnej jednostki w relacji hurtownia-producet czyli do m3
    trudne to, ale w koncu opanuje
    Tylko, że tak pracować można jak się ma towar na stanie lub w zasięgu ręki. Jak kupowałam płytki, to niemal każda strona ma przeliczniki paczki vs m2, cena zmienia się zgodnie z wybraną jednostką, tylko... towaru brak. Na jednej stronie wywala Cię z koszyka, bo towaru nie ma na wirtualnym magazynie, gdzie indziej wszystko super, ale zadzwoń najpierw upewnić się, że mamy towar. Dzwonię. Nie mają. Wizja wymarzonych i wyszukanych płytek wali się w gruzy po szóstym telefonie. Przeszukiwanie gugla jeszcze raz w poszukiwaniu kolejnych sklepów. "Pani, tego już nie produkują... może ktoś na składzie będzie miał, a tak to nie". W końcu JEST! Mają, mają tyle ile trzeba, cena jest rozsądnie odpowiednia. Ufff.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Tylko, że tak pracować można jak się ma towar na stanie lub w zasięgu ręki. Jak kupowałam płytki, to niemal każda strona ma przeliczniki paczki vs m2, cena zmienia się zgodnie z wybraną jednostką, tylko... towaru brak. Na jednej stronie wywala Cię z koszyka, bo towaru nie ma na wirtualnym magazynie, gdzie indziej wszystko super, ale zadzwoń najpierw upewnić się, że mamy towar. Dzwonię. Nie mają. Wizja wymarzonych i wyszukanych płytek wali się w gruzy po szóstym telefonie. Przeszukiwanie gugla jeszcze raz w poszukiwaniu kolejnych sklepów. "Pani, tego już nie produkują... może ktoś na składzie będzie miał, a tak to nie". W końcu JEST! Mają, mają tyle ile trzeba, cena jest rozsądnie odpowiednia. Ufff.
    tak, w przypadku plytki tak sie moze zadziac, ale nie w przypadku styropianu, specyfika towaru jest jaka jest
    i to chyba najtrudniejsze do zrozumienia dla klienta domek 220m2 elewacji 20cm grafitu (taki standard)
    220*0,2 = 44m3 czyli 146/147 paczek styropianu i wartosc okolo 6160 netto, przy narzucie rzedu: 0,60zl na m3 daje to zysk netto dla sprzedajacego na poziomie 26,40 zl True story
    i teraz co sie dzieje: producent na swoj koszt dostarcza min 30m3 w jedno miejsce w kraju, w tym przypadku prosto od producenta musi pojechac do klienta bo:
    1 - koszt rozladunku na placu
    2 - straty magazynowe
    3 - miejsce
    4 - ponowny zaladunek na samochod
    5 - koszt paliwa amortyzacji ubezpieczneia, pensji kierowcy
    nie jest w stanie nikt sie zmiescic w 26zl netto z tymi kosztami.
    dlatego przy dostawie bezposredniej od producenta mozliwa jest taka cena, a przy rynku lokalnym nie.
    do tego dochodzi wartosc magazynu: kazdy producent ma okolo 12 produktow, 14 najpopularniejszych grubosci, z opcja "prosty i frez" okazuje sie zatem, ze minimalny stan magazynowy to: 12*14*2 336 unikalnych produktow i kazdego minimum na magazynie: 40m3 co daje ~13500m3 magazynu o wartosci okolo 1,8mln netto
    razy 4 producentow, bo chce miec np tak jak mam Austrotherm, Knauf, Swisspor, Ternmoorganika.
    Okazuje sie ze potrzebne mi 8mln netto, 54tys m3 magazynu zeby miec to od reki. mission imposible
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Co innego jest wystawiać towar "na zamówienie" kiedy to jest wyraźnie zawarte na stronie produktu (przez to rozumiem określenie "w zasięgu ręki"), a co innego mieć towar na stronie z zielonym kółeczkiem "na magazynie, wysyłamy w przeciągu 1-2 dni roboczych", a tego towaru nie ma ani w magazynie, ani u producenta.

    Masz rację, że ze styro jest łatwiej bo nie ma kolekcji czasowych. Swoją drogą ciekawe by to było. Styropian grafitowy w kolorze Dojrzała Oberżyna - hit ostatniego lata
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    art37

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Dolnośląskie
    Kod pocztowy
    54-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    Zna ktoś sklep internetowy Dekordia?
    Zastanawiam się jeszcze czy istnieje ryzyko że sklepy internetowe skupują końcówki serii łącząc je i mimo że to ten sam gatunek 1 ,to mogą się różnić np.odcieniem.Sklepy firmowe często zwracają na to uwagę,że jak zamówienie zostaje realizowane to jest pewność że cała ilość zejdzie z tej samej linii produkcyjnej w tym samym czasie.Czy to jest realne? Czy gwarancja podlega tylko w przypadku zamówienia jednej serii?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony