dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 31
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 613
  1. #21

    Domyślnie

    u mnie będzie:
    - parter ogrzew podłog, za wyjątkiem pokoiku zaraz przy wejściu
    - łazienki ogrzew podłog, plus podłog elektryczne, grzejniki wodno-elektryczne
    - w pozostałych grzejniki
    - rozprowadzenie kanałowe ciepłego powietrza z kominka na cały dom

    - jesień lub chłodne dni wiosny czy lata
    dogrzewam gorącym powietrzem z kominka (nie muszę włączać całej podłog), ewentualnie włączam elekr podłogówkę w łazienkach, elektr grzejniki w łazienkach (suszę ręczniki)
    - sroga zima
    całe ogrzewanie wodne przez piec i dogrzewam kominkiem

  2. #22

    Domyślnie

    Domka, masz na myśli cokół klinkierowy, czyli okładzinę ściany na wysokości fundamentów? Ja jeszcze nie wiem czym obłożę cokół, ale na pewno nie klinkierem, bo mi się nie podoba.

    U mnie ogrzewanie to będzie:
    - na dole podłogówka wodna z wyjątkiem sypialni i pokoiku przy wejściu, reszta parteru i piętro - kaloryfery
    - kominek na pewno z wkładem, ale jeszcze nie wiem jakim. Będę tylko nim dogrzewał jak będzie zimno. Grawitacyjne rozprowadzenie powietrza - na parterze do sypialni i na pietrze do łazienki i jednej z sypialni.

  3. #23

    Domyślnie

    franekF, tak chodzi mi o ten cokół na wys fundamentów, zastanawiam się nad nim, ponieważ zwiększyłam kąt nachylenia dachu, i wyciagnęłam okap dachu na maxa, w związku z tym dach zrobił się taki masywny dosyć w stosunku do wys ścian, na szczęście przez podniesienie ścianki kolankowej, wysokość ściany się zwiększyła.
    a dając opaskę klinkierową (w kontrastowym do tynków kolorze) wizualnie skrócę ścianę

  4. #24

    Domyślnie

    A nie masz jakiejś fotki?
    Mnie się wydaje, że u mnie wcale nie wygląda to masywnie
    Zapraszam na moją stronkę, tam jest kilka fotek

  5. #25

    Domyślnie

    franekF, no ładnie bardzo ładnie byłam na Twojej stronce, myslałam też o podwójnej esce, ale w koncu wybrałam karpiówkę, ułozoną w łuskę, ale kolor dachu mamy taki sam
    wiesz, ale ja dołączyłam garaż do budynku i nie robiłam zadaszenia nad wejściem, może dlatego u mnie trochę za masywnie wyszedł dach, a może dlatego, że jeszcze nie podniosłam terenu całej działki, tylko obsypałam fundamenty. i teraz ten domek wyglada jak na kurzej łapce?
    a propos fotek, to mam, też w kilku etapach budowy, muszę założyć sobie stronkę.
    pozdrawiam,
    ps fajną masz okolicę

  6. #26

    Domyślnie

    A jakie ocieplenie dajecie na poddaszu. Ja na razie dałem 15 cm, miałem dać jeszcze 5, ale boję się, że to będzie za mało.

  7. #27

    Domyślnie

    Franek F. Ja dałem od razu 20cm wełny - to zdaje się i tak więcej niż przwiduje projekt. Patrząc na Twój dom, to chyba budujesz się gdzieś na południu kraju a tam chyba jest inna strefa klimatyczna (niższe temp. projektowe). "Trochę" Cię kosztowały te fundamenty, co? Mam trochę zdjęć z budowy, ale teraz żałuję, że nie zabierałem aparatu przy każdej wizycie na budowie.
    Nie wiem, czy dobrym pomysłem jest zamiana na poddaszu 2 okien na 1 o wym. 140/78. Czy nie będzie za ciemno? Sam mieszkam już, ale z niewykończonym poddaszem (bez okien) i też będę miał prze sobą ten problem. Osobiście nie polecam montażu okna połaciowego nad schodami - jak potem je np. umyć? Moja żona wymyśliła oświetlenie halogenowe (3 kinkiety - po jednym na każdej ścianie) klatki schodowej). Przy ażurowych schodach drewnianych powinno wyglądać extra. Zobaczymy, jak stolarz-naciągcz wreszcie zamontuje nam te schody. Pozdrawiam budujących D33. Maciek_S

  8. #28

    Domyślnie

    Oj, kosztowały te fundamenty, kosztowały.
    Dobrze, że to był pierwszy etap, kiedy pieniądze były
    Tak swoją drogą trochę sie dziwię, że w projekcie jest tyko 17 cm ocieplenia na poddaszu (jeśli dobrze pamiętam). To najniższa grubość jak może być!!!
    Okno nad schodami zawsze można jakoś umyć z drabinki na podeście?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ile ma w oryginale ściana kolankowa i o ile ją ewentualnie podwyższaliście?

  10. #30

    Domyślnie

    Ścianka kolankowa ma 2 suporexy (24+24+1cm zaprawa = 51 cm).
    Po moich obecnych doświadczeniach ja nie podnosiłbym ścian o dodatkowe warstwy suporexu. Po wybudowaniu wg projektu domek wygląda jak grzybek. Nie za duży nie za mały. Dodatkowy suporex mógłby zachwiać proporcjami tego domu i zbliżyć do piętrowca.
    Zastanowiłbym sią nad trochę innym rozwiązaniem. Wysokość ścian parteru to 275 cm.
    Można obnizyć do 250 cm, a zaoszczędzony jeden suporex dać na podwyższenie ścianki kolankowej (ale wtedy prawdopodobnie zamiast słupków należałoby zrobić drugi wieniec (niech Ci ktoś to wyliczy).
    Jeżeli budujesz z ceramiki te proporcje wysokości ścian na parterze i poddaszu moga być inne.

  11. #31

    Domyślnie

    Dżek, nie ryzykowałbym z wysokością 2,50. Ja czułbym się w tym domu ciasnawo, a raczej niskawo. Tym bardziej, że kuchnię połączyłem z salonem i zlikwidowałem podcień w salonie, co dało mi sporą powierzchnię. W sypialniach może nie być aż tak dużego wpływu wysokości, ale w salonie - na pewno. Maciek_S

  12. #32

    Domyślnie

    Jestem właśnie na etapie rozprowadzania instalacji i wyprowadzenia jej na górze i cholera mnie bierze, bo mam wrażenie, że projektant instalacji wod.-kan. zrobił to wszystko połowicznie.
    Pion kanalizacji jest w sypialni. No przecież to horror, będzie wszystko słychać!!! Poza tym nawet jeśli go wyprowadzimy zgodnie z projektem, to choćbym nie wiem jak będę się gimnastykował, to nie dam rady podłączyć wanny!
    Jak zrobiliście Wy, którzy już macie ten etap za sobą?

  13. #33

    Domyślnie

    A i jeszcze jedno, na górze nie ma przewidzianego styropianu pod wylewką, ani adnej inne warstwy o znaczeniu akustycznym - tylko izolacja przeciwwilgociowa. Ja daję dodatkowo styropian.

  14. #34

    Domyślnie

    Pozdrawiam Franek.
    Ja z instalacjami ruszam dopiero na wiosnę (kwiecień). Wod-kan będzie mi robił Tato - jest hydraulikiem. Faktycznie ta rura przebiega przez sypialnię. Mam nawet zrobiony już pod nią kanał. Zapytam ojca. Może owinąć rurę watą szklaną itp. A poza tym czy to będzie aż tak niewygodne.
    Słuchaj czy robiłeś już elektrykę. Mam ofertę na jej wykonanie 25 zł z każdy punkt. Czy to dużo czy mało.

  15. #35

    Domyślnie

    Chyba niedużo.
    Właśnie robię elektrykę. Umówiłem się na całość elektryki + TV + telefon + domofon + sterowanie ogrzewaniem + wyjścia elektryki na zewnątrz na 3300 PLN z odbiorem włącznie (robocizna + materiały bez gniazdek i kontaktów).
    Ciekawe, ile Ci wyjdzie jak to przeliczysz.

  16. #36

    Domyślnie

    25,00 zł za punkt (z materiałami) to nie dużo, ja płaciłam 35,00 zł za punkt plus koszty skrzynek. elektryk poprowadził mi instalacje elektryczną, telefoniczną, kable do głosników, gniazda antenowe. Dostałam 10% z całości zniżki, bo punktów wyszło b. duzo, z tego względu, że nie bardzo wiedziałam jak poustawiane będą meble w pokojach, robiłam po dwa gniazda antenowe i komputerowe oraz aby uniknąć przedłużaczy w przyszłości dosyć sporo gniazdek elektrycznych. Może i zrobiłam błąd finansowy, jeżeli chodzi o oswietlenie sufitowe punktowe, bo elektryk mógł mi pociągnąć jeden kabel, stąd np w łazience wychodzi z sufitu 12 kabli i policzone mam 12 punktów i w kuchni też coś koło tej ilości.
    Miałam też oferty za 40,00 i 45,00 zł od punktu.
    ale w każdym razie jestem zadowolona z pracy pana elektryka.
    pozdr...........

  17. #37

    Domyślnie

    aha jeszcze a propos wod-kan, u mnie jest tak: (D33L)
    ja tą sypialnie na dole (u mnie bedzie kącik wypoczynkowo-telewizyjny) mam otwartą na salon, a pion kanalizacyjny idzie: stojąc przodem do okna, w lewym rogu, a drugi pion z łazienki na dole.
    Na górze jest łazienka, i tak, stojąc w drzwiach:
    sedes i bidet - na ścianie po lewej stronie bliżej ścianki kolanowej, naprzeciwko - wanna, umywalka na tej ścianie co drzwi, dalej w rogu prysznic.
    hmmm, lepiej to narysować, nie wiem czy wiecie, o co mi chodziło

  18. #38

    Domyślnie

    Domka
    Chyba to sobie wyobrażam, ale czy na pewno dobrze ?
    Pomiedzy salonem a "sypialnią" jest ściana nośna!!! Zlikwidowałaś ją?

    A wracając do instalacji wod-kan, wychodzi na to, ze jeśli nie chcę mieć pionu kanalizacyjnego w sypialni, to będę się musiał nieźle nagimnastykować, by podłączyć wszystkie urządzenia w górnej łazience. Ale wkrótce się o tym przekonam.

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Jak rozwiązaliście problem instalacji telewizyjnej - jak idą kable.
    Instalujecie kominek z rozprowadzaniem?
    Pozdrawiam
    Mariusz

  20. #40

    Domyślnie

    TV
    Gniazdko tylko w salonie obok kominka. To chyba nawet tam, gdzie było narysowane w projekcie przy propozycji aranżacji wnętrz. Docelowo będzie antena satelitarna mniej więcej nad tarasem - tam przeprowadzone są dwa kable. Jeden na docelową satelitę, drugi prowizorycznie na zwykłą antenę.

    Kominek
    Na razie nie ma, ale będzie z dystrybucją grawitacyjną: do salonu i sypialni na parterze oraz na górę. Góry na razie nie robię więc tylko przeprowadzam przejście rury przez strop.

Strona 2 z 31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony