dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 51
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1012
  1. #961

    Domyślnie

    Ja już trzeci sezon korzystam z markiz zewnętrznych Fakro. Zewnętrzne osłony okienne w kontekście ochrony przed upałem sprawdzają się w moim doświadczeniu znakomicie. I nie ma tu znaczenia czy są to rolety czy takie markizy (z tą różnicą, że markizy są przezierne i do pokoju przedostaje się całkiem sporo światła).

  2. #962
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    Ja już trzeci sezon korzystam z markiz zewnętrznych Fakro. Zewnętrzne osłony okienne w kontekście ochrony przed upałem sprawdzają się w moim doświadczeniu znakomicie. I nie ma tu znaczenia czy są to rolety czy takie markizy (z tą różnicą, że markizy są przezierne i do pokoju przedostaje się całkiem sporo światła).
    możliwości osłony przed słońcem jest wiele ale wielu klientom wydaje się że jedynym rozwiązaniem są rolety bo jeszcze żyją ze świadomością (niesłlusznie) że spełniają rolę antywłamaniową

  3. #963
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    możliwości osłony przed słońcem jest wiele ale wielu klientom wydaje się że jedynym rozwiązaniem są rolety bo jeszcze żyją ze świadomością (niesłlusznie) że spełniają rolę antywłamaniową
    Hm.. a przypadkiem nie utrudniają włamywaczowi wejścia przez okno? Ja 24 lata temu zamontowałem okna firmy na R z roletami zewnętrznymi, których profile były wypełnione sztywną pianką. Trzy czy cztery razy, ktoś próbował je podnieść (miałem okna w kamienicy przy samym chodniku) i udawało się to tylko z 10-15cm.
    Żaden zamek w drzwiach nie gwarantuje, że włamywacz go nie pokona, więc po co ludzie montują zamykane drzwi, nawet z kilkoma zamkami?

  4. #964

    Domyślnie

    Dla fachowców rolety nie są żadną przeszkodą, przygodnego menela ( niezbyt ogarniętego) mogą zniechęcić.

  5. #965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pytajnick
    A jaki za przeproszeniem złodziej debil walczy z roleta by ją podnieść?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #966

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    możliwości osłony przed słońcem jest wiele ale wielu klientom wydaje się że jedynym rozwiązaniem są rolety bo jeszcze żyją ze świadomością (niesłlusznie) że spełniają rolę antywłamaniową
    A może po prostu cena i cechy ?

    Sam nie tak dawno miałem podobny dylemat. Wymagania najskuteczniejsza ochrona przed nagrzewaniem , wytrzymałość (mam dużego psa który sobie biega po ogrodzie) , sterowanie pilotem.

    Przy wycenach wyszło że żaluzje / markizy są o około 50% droższe od rolet ...

    Popatrzyłem na wady / zalety wszystkich rozwiązać i plusy i minusy dla mnie i ... wybrałem rolety.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zależy od podejścia
    Czy ważniejsza jest kasa czy walory użytkowe
    To nie zakup butów ktore możesz wyrzucić do kosza bo np..uwieraja.
    To wydatek na lata
    Ale każdy ma swój punkt widzenia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #968

    Domyślnie

    Najlepiej wykorzystać obydwa rozwiązania.

  9. #969

    Domyślnie

    Właśnie borykam się z problemem czy montować rolety w moim domu. Trudno podsumować jednoznacznie ten wątek. Wydaje się jednak, że rolety to bardziej kosztowny bajer niż niezbędny dodatek w domu. Jest wiele innych, mniej kosztownych sposobów, żeby poradzić sobie ze Słońcem. Jak Wy sądzicie?

  10. #970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa_G Zobacz post
    Jest wiele innych, mniej kosztownych sposobów, żeby poradzić sobie ze Słońcem.
    Zamieniam się w słuch....

  11. #971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Zamieniam się w słuch....
    Klima - można mieć chłód i naturalne światło jednocześnie.
    Ilość światła załatwi okap, firanki/zasłony/rolety wewnętrzne (odciążają też nieco klimę - ale też jej nie zastąpią).

  12. #972

    Domyślnie

    Raczej odpuszczam rolety.

  13. #973
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa_G Zobacz post
    Raczej odpuszczam rolety.
    Uważam, że w moim domu rolety to jeden z bardziej udanych zakupów. Ale do tego wniosku doszedłem dopiero po upalnym lecie. Na początku uważałem że nie warto było wydawać na nie pieniędzy.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  14. #974

    Domyślnie

    Dla mnie to była podstawa, z rzeczy później nie do nadrobienia. Schowane w elewacji, sterowane elektrycznie- trzeba zatem je założyć przed tynkami i elektryką, bo potem ciężko. Nie warto tylko kupić badziewia, bo tylko człowiek będzie się wkurzał.

    Mają właściwie jeden minus, trzeba za nie zapłacić

  15. #975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Klima - można mieć chłód i naturalne światło jednocześnie.
    Ilość światła załatwi okap, firanki/zasłony/rolety wewnętrzne (odciążają też nieco klimę - ale też jej nie zastąpią).
    Klimatyzacja będzie znacznie bardziej skuteczna i ekonomiczna właśnie w połączeniu z roletami.
    Osłony wewnętrzne są dużo mniej skuteczne niż wewnętrzne.
    Pod kątem ochrony przed słońcem lepsze od rolet są żaluzje fasadowe ...ale miało być taniej niż rolety

  16. #976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Klimatyzacja będzie znacznie bardziej skuteczna i ekonomiczna właśnie w połączeniu z roletami.
    Klimatyzacja jest wystarczająco skuteczna. Rolety kosztują tyle, co ze trzy klimy i prąd do chłodzenia na dwadzieścia lar.

  17. #977

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Klimatyzacja będzie znacznie bardziej skuteczna i ekonomiczna właśnie w połączeniu z roletami.
    Osłony wewnętrzne są dużo mniej skuteczne niż wewnętrzne.
    Pod kątem ochrony przed słońcem lepsze od rolet są żaluzje fasadowe ...ale miało być taniej niż rolety
    Jak ktoś lubi mieć w domu ciemno jak w norze to niech se kupi rolety. Klima i tyle.

  18. #978
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Klimatyzacja jest wystarczająco skuteczna. Rolety kosztują tyle, co ze trzy klimy i prąd do chłodzenia na dwadzieścia lar.
    Masz tylko jeden pokój w domu czy co?
    Multisplit to nie tania zabawka a pojedynczy klimatyzator nie ochłodzi całek chałupy. Zdaje się, że nie zasłoni też okien na noc i nie chroni przed chłodem w okresie zimowych.
    Jego coroczne odgrzybianie nie jest też za darmo...
    I żeby nie było pisze to użytkownik klimatyzacji

  19. #979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Masz tylko jeden pokój w domu czy co?
    Mam tylko jedno okno od południa - w otwartej strefie dziennej. I tam mam jedyną klimę.

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Multisplit to nie tania zabawka a pojedynczy klimatyzator nie ochłodzi całek chałupy.
    Mam inne doświadczenia. Z dwóch mieszkań i obecnie z domu. Jedna klima ogarnia wszystko.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wykres temperatury i wilgotności w sypialni, w której jest nawiew. Czujnik był umieszczony w najdalszym od drzwi rogu pokoju. Klima jest w salonie - oddalona od sypialni korytarzem (klima nie dmucha w kierunku korytarza). Punkt w którym jest czujnik jest najdalej oddalonym punktem od klimy punktem w domu. Klima działała między 15:00 a 17:00 a wykres wygląda tak:



    Czujnik trochę zawyża temperaturę przez grzejąc się ESP - ale to nie zmienia skuteczności działania klimy nawet w oddalonym pomieszczeniu i "pod prąd" wentylacji.


    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Zdaje się, że nie zasłoni też okien na noc i nie chroni przed chłodem w okresie zimowych.
    Energooszczędnośc rolet to mit. może poza natynkowymi, których wszyscy unikają. Inne robią większy mostek skrzynką, niż poprawiają U okna.
    A klima owszem - również ogrzeje. I to szybko i wygodnie co szczególnie istotne przy podłogówce w okresach przejściowych.


    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Jego coroczne odgrzybianie nie jest też za darmo...
    Za mniej niż stówkę od myfriendów + trochę zabawy zmontowałem ozonator. Koszt odgrzybiania to kilka groszy na prąd. Tyle, że odgrzybianie nie załatwia sprawy. Syf zostaje. Trzeba dorzucić g4 i co kilka lat umyć porządnie (a bez g4 co roku).

  20. #980
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Nie rolety a żaluzje fasadowe - większy komfort... jeśłi już mam wydać na rolety to wolę dołożyć trochę do żaluzji.

    Mogą być jeszcze okiennice: otwierane tradycyjnie lub przesuwne, sterowane elektrycznie - mało popularne, więc chyba nie ma za wielu instalatorów.

    Z zewnątrz można jeszcze postawić żagiel czy większy parasol i też osłoni, ale trudniej z precyzyjnym sterowaniem. Plus roślinność, na zimę zrzuca liście to i wpuści więcej słońca.
    Ostatnio edytowane przez maaszak ; 25-07-2019 o 14:37
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Strona 49 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony