dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 51
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1012
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropi
    Ja też w sprawie rolet

    Jesteśmy na etapie stanu mocno surowego, więc jeszcze można się zdecydować na wszystko - aspekt tłumienia hałasu mnie nie interesuje, aspekt antywłamaniowości - to już wiem, że one służą do robienia hałasu i zainstalowania dodatkowych kontaktronów, aspekt izolacyjny jest dosyć kuszący (zarówno w lecie jak i zimą).

    Jeśli bym się decydował, to tylko na system skrzynek w otworach okiennych, te natynkowe średnio mi się podobają.

    1. Czy można na początku zrobić je sterowane ręcznie z założeniem, że kiedyś jak będzie kasa - założy się elektryczne?

    2. Czy jest sens inwestować w jakąkolwiek antywłamaniowość rolet, czy to pieniądz wyrzucony?

    3. Czy są jakieś firmy "lepsze" i "gorsze", a konkretnie chodzi mi o takie z dobrym stosunkiem jakości do ceny?

    4. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze?
    Mogę się jedynie podzielić z Tobą wiedzą która nabyłem przy ostatnio zakładanych u nas roletach.
    ad1. Generalnie rolety z silnikami są o ok 100 % droższe niż ręczne ale z tego co wiem przerobienie rolet ręcznych na sterowane elektrycznie to dołożenie silnika ( wcale nie taniego ) i zaślepienie otworów po linkach. Oczywiście musi być już gotowa instalacja do rolet i też są dwie opcje czyli sterowanie indywidualne roletą i centralne przy użyciu styczników no i instalacja musi być przygotowana pod sterowanie centralne. U nas np. są dwa obwody, parter i góra osobno.
    ad2. Co do sensu inwestycji .... my podeszliśmy do tego tak:
    - zimą jakąś część ciepła zatrzymaja w domu
    - latem mniej się będzie dom nagrzewał
    - włamywacz albo zanim wejdzie to zrezygnuje widząc rolety albo narobi rabanu
    - możliwe jakieś tam zniżki w ubezpieczeniu
    Czy to podejście było słuszne okaże sie po kilku latach
    ad3. Co do firmy wybraliśmy Heroal'a czyli niby lidera w roletach. Gama silników jest ogromna i ceny sa od ok. 350 zł do 900zł. Ważne by wybrać średnie z długim okresem gwarancji. My mamy 5 lat gwarancji na silniki które nie sa naprawiane w okresie gwarancyjnym tylko wymieniane na nowe. Gwarancja to właśnie rzecz na którą moim zdaniem warto zwrócić szczególna uwagę.

  2. #242
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Generalnie rolety z silnikami są o ok 100 % droższe niż ręczne
    generalnie to bzdura i tekst sprzedawców i instalatorów rolet, róznica polega tylko w silniku
    My mamy 5 lat gwarancji na silniki które nie sa naprawiane w okresie gwarancyjnym tylko wymieniane na nowe.
    nie naprawia się silniki nie opłaca się

    za silnika nice płaciłem od 210 do 320 zł
    320 zł do rolet w wymiarza 350 x 240 z profilu 55
    w sumie za 18 silników zapłaciłem ok 4200
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #243

    Domyślnie

    .

    Faktem jest że sprzedawcy "różnie" sobie doliczają za napędy. Ale mozna zaoszczędzić. Jak ... zakupić rolety osobno a silniczki u producenta i zamontowac samemu. I niekoniecznie musi to być Nice. Owszem Nice jest b.dobry ale nie jedyny. Do montażu potrzebne są tylko nity, nitownica, wiertarka i wiertełka 4, 8, 10.

    Silnik obsadza się w rurze nawojowej i już. No może uprościłem ale to naprawdę jest proste.

    Moc silnika dobiera się do ciężaru pancerza. Producenci napędów mają tabele.
    BBJ

  4. #244

    Domyślnie

    Właśnie dostałem ofertę... i myślę...

    Integro - 266 zl / m2 przy 50 m2 i 22 sztukach.
    BeClever - 236 zl / m2 przy 50 m2 i 22 sztukach.
    powierzchnia liczona razem ze skrzynkami, w cenie skrzynka, prowadnice, rura stalowa, lista dolna z uszczelka, pancerz PA39, i chyba montaż.

    co myślicie o tych cenach? firma ze ślaska.
    Lepsze integro czy beclever?

    Silnik elektryczny z przełącznikiem - 495 zł/szt przy 20 szt.

    To mnie już dobiło. Da się to kupić taniej? Czy mogę zamontować silnik dowolnej firmy? jakie firmy robią w miarę dobre i w miarę nie za drogie silniki czy oprócz silnika i przycisku sterującego/jakiegoś przekaźnika trzeba do tego jakąś elektronikę? (pomijam automatykę i centralne sterowanie). czy dołożenie silników można zostawić w w/w systemach na lepsze czasy? (doprowadzić oczywiście okablowanie trzeba od razu)

  5. #245

    Domyślnie Re: rolety zewnętrzne

    Cytat Napisał Paulka
    - wpływają na poczucie bezpieczenstwa (sama roleta coprawda nie jest antywłamaniowa, ale z zewnątrz nie mozna tego odróznić, dlatego sama w sobie jest straszakiem dla złodziei)
    popieram, zawsze cos daje, a jesli zamontuje się dodatkowo system, który podczas naszej nieobecności będzie otwierał i zamykal rolety nie trzeba się martwić przy wyjeżdzie ryzyko duzo mniejsze. My właśnie tak planujemy plus dobry alarm

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    Właśnie dostałem ofertę... i myślę...

    Integro - 266 zl / m2 przy 50 m2 i 22 sztukach.
    BeClever - 236 zl / m2 przy 50 m2 i 22 sztukach.
    powierzchnia liczona razem ze skrzynkami, w cenie skrzynka, prowadnice, rura stalowa, lista dolna z uszczelka, pancerz PA39, i chyba montaż.

    co myślicie o tych cenach? firma ze ślaska.
    Lepsze integro czy beclever?

    Silnik elektryczny z przełącznikiem - 495 zł/szt przy 20 szt.

    To mnie już dobiło. Da się to kupić taniej? Czy mogę zamontować silnik dowolnej firmy? jakie firmy robią w miarę dobre i w miarę nie za drogie silniki czy oprócz silnika i przycisku sterującego/jakiegoś przekaźnika trzeba do tego jakąś elektronikę? (pomijam automatykę i centralne sterowanie). czy dołożenie silników można zostawić w w/w systemach na lepsze czasy? (doprowadzić oczywiście okablowanie trzeba od razu)
    Obu producentów których podajesz nie znam. My braliśmy Heroala bo to ponoć prekursor w temacie. Silnki - nie znam firmy - ok. 490 z pięcioletnią gwarancją. Silniki możesz zastosować różnych firm, ktoś na forum pisał że dostał Nice poniżej 300 zł. - czy to możliwe... nie wiem.
    Jeśli chodzi o sterowanie to my zrobiliśmy okablowanie przed tynkowaniem. Przekaźniki na 12 rolet kosztowały 1800 z zamontowaniem. Ciekawe udogodnienie bo gdy wychodzimy z domu jeden klik i wszystkie rolety się zamykają. Ja wychodziłem z założenia że wolę dołożyć od razu trochę więcej kasy na elektrykę i sterowanie a nie przerabiać to z czasem. Wiadomo silniki do rolet to mniej więcej koszt jeszcze raz taki ale do rolet bez silników robi się dziury w ścianie pod sznurki i w razie przejścia na elektrykę to wszystko trzeba przerabiać. Nie wspomnę o zamykaniu wszystkich rolet przy opuszczaniu domu

  7. #247
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Silniki możesz zastosować różnych firm, ktoś na forum pisał że dostał Nice poniżej 300 zł. - czy to możliwe... nie wiem
    Siłownik rurowy 8NM - 295,00
    Siłownik rurowy 15NM NICE 305,00
    Siłownik rurowy 35 Nm NICE 365,00

    zakończyo się na cena kolejno 220/240/280

    do ww cen VAT+ 7%
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    Silniki możesz zastosować różnych firm, ktoś na forum pisał że dostał Nice poniżej 300 zł. - czy to możliwe... nie wiem
    Siłownik rurowy 8NM - 295,00
    Siłownik rurowy 15NM NICE 305,00
    Siłownik rurowy 35 Nm NICE 365,00

    zakończyo się na cena kolejno 220/240/280

    do ww cen VAT+ 7%
    A no właśnie to Ty REZI o tym pisałeś
    A z ciekawości zapytam jaki okres gwarancyjny dostałeś na solniki i jakie warunki ? U nas wspomniane 5l, ponoć w okresie gwarancyjnym nie ma naprawy tlko wymiana na nowy bez wnikania... kurcze muszę sie dowiedzieć jakiej firmy mam te silniki.

  9. #249

    Domyślnie Czy robić rolety zewnętrzne? Moda, marketing, czy potrzeba?

    Ja jakoś nie mam przekonania. Nie podobają mi się wizualnie, od zewnątrz dom wygląda na "martwy", a od środka klaustrofobicznie. No i jeszcze jedna rzecz do mycia. Myślę, że brudzą się tez od środka - jak to myć? Nie zabardzo też wierzę w antywłamaniowość, do tego są potrzebne specjalne, rzdko stosowne w domkach, a te zwykłe złodziej pokona bez trudu. Od słońca lepiej chronią i ładniejsze są różne żaluzje, rolty wewnętrzne i markizy. Ale większość robi te rolety - czy to moda , marketing, czy rzeczywiście potrzebne? Ważna decyzja w trakcie budowy ze względu na nadproża!

  10. #250

    Domyślnie

    Podtrzymuję temat. Bardzo ważna sprawa a tu 0 głosów! My też zdecydowaliśmy sie na na rolety ale tylko na parterze- przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. A poza tym izolacja cieplna- zimą, latem znowu ograniczenie promieni słonecznych do wnętrza. To wszystko tylko teoria, bo sama jeszcze nie mam, nie sprawdziłam. Odezwijcie się użytkujący rolety zewnętrzne. Potrzebne, niezbędne???
    na pewno się uda!!!

  11. #251

    Domyślnie

    Rolety mieliśmy juz w mieszkaniu w bloku. W domu rolety założyliśmy bez wahania choć pieniądze mogliśmy wydać na inne rzeczy.
    Rolety wyciszają, zaciemniają, zacieniają, dają poczucie bezpieczeństwa i przytulności, są trwałe /właściwie na zawsze/, nie psują się, myją się łatwo i rzadko, pozwalają na dowolną aranzację okna bez powiązania z funkcją zasłaniania - jak kto lubi może mieć dom nawet bez firanek. Szczególnie przyjemnie jest rano - budzisz się - światło delikatnie prześwitue przez rolety lub nie -zależy jak naciągniesz , podnosisz je i słońce w jednej chwili zalewa dom.
    Nie chronią przed włamaniem ale w nocy mogę spać przy uchylonym oknie. Rolety zewnętrzne nie są tanie ale jak odjąć od nich koszt zdecydowanie mniej trwałych rolet wewn., markiz, grubszych zasłon.... Pozdrawiam

  12. #252

    Domyślnie

    D'arek waśnie z tych powodów, o których piszesz, postanowiliśmy zamontować rolety w naszym nowym domu.

    Dzięki za twój głos .

    A może napiszesz Ty, lub ktoś inny, jakie rolety dokładnie montujecie w swoich domach .

    arluka - potrzebne, niezbędne ? - na pewno nie, ale myślę że dla wielu z nas mocno przydatne .

    Pozdrawiam.
    Uratować człowieka przed samotnością- to dopiero wyzwanie w dzisiejszym świecie.

    Moj album

  13. #253

    Domyślnie

    My jeszcze nie mamy okien w domu ale otwory okienne są już powiększone o 20 cm właśnie na rolety zewnętrzne. Od razu wiedzieliśmy ze chcemy je mieć. Okna chyba kupimy w zimie.

  14. #254

    Domyślnie

    halszka.ka
    Białe bo dom też biały, plastikowe, chowane w wewnętrzne puszki przygotowane na etapie budowy. Z aluminium są drogie i rzadko się je stosuje. Dodam jeszcze, że przy dwóch największych oknach tarasowych mam zamontowane silniczki do podnoszenia rolet.

  15. #255

    Domyślnie

    Na etapie projektu byłem za roletami. Potem jeszcze raz przemyślałem i zrezygnowałem na rzecz okiennic - jakoś bardziej mi pasują, może to kwestia gustu czy upodobań. Jednak okiennice dodają charakteru, praktycznie całkowita dowolność w wyborze formy i kolorów (zakładam że drewniane). Praktycznie ta sama funkcjonalność co rolet - nie licząc sterowalności z wnętrza

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał artureski
    Praktycznie ta sama funkcjonalność co rolet - nie licząc sterowalności z wnętrza
    Czyli funkcjonalność jest inna...a przy oknach typu "fix" wręcz zupełnie inna....
    Okiennice fajna lecz droga i mało funkcjonalna "od środka" rzecz.
    A przy zastosowaniu sterowania roletami zewnętrznymi np. przy pomocy pilota okiennice wydają się być cofnięciem w XX wiek....

  17. #257

    Domyślnie

    Rolety mają jedną zaletę-latem chronią przed słońcem.
    Wady:
    -koszty,są droższe od np.szyb P4 i okuć WKII
    -ich antywłamaniowość jest zgoła iluzoryczna-wystarczy potężny nóż
    -wskazują na nieobecność lokatorów
    -po opuszczeniu ich Ty też nie widzisz,co się dzieje na zewnątrz
    -w przypadku dłuższego wyjazdu-żegnajcie kwiatki
    -awaryjność,zwłaszcza balkonowych-dosyć wysoka
    -w przypadku przerwy w dostawie prądu nie podniesiesz dużej rolety
    -dosyć dyskusyjna estetyka

  18. #258

    Domyślnie

    pattaya

    Tylko jedna zaletę? Posty użytkowników na to nie wskazują.
    Nie są antywłamaniowe ale złodziej pewnie by się do mnie nie włamał w biały dzień gdybym miała spuszczonre żaluzje . Zawsze to hałas i troche roboty.
    Mówisz, że po opuszczeniu nic nie widać na zewnątrz,przecież podobnie jest z żaluzjami wewn. czy zasłonami.
    Estetyka - nie dyskutuję, sprawa indywidualna.
    Awaryjność rolet balkonowych - nie sądzę żeby różniły sie od zwykłycch okiennych.
    Zgadzam się jeśli chodzi o podnoszenie elektryczne. Jak nie ma prądu , nie podniesiesz. U nas zdarzyło się to dwa razy , na szczęście w tych pokojach mamy dodatkowe zwykłe okna.
    Kwiatki - można nie spuszczać rolet w przypadku dłuższego wyjazdu przeciez nie są antywłamaniowe a w dodatku opuszczone wg. ciebie kuszą złodzieja...
    Koszt - no kosztują , ale nie można funkcji rolet porównywać z mocniejszym oknem.

  19. #259

    Domyślnie

    dzięki za wasze wypowiedzi...

  20. #260

    Domyślnie rolety zewnętrzne

    Czy rolety zewnętrzne to konieczność, wymóg, wygoda czy poprostu jakaś moda??

    Pytam bo wszyscy sąsiedzi wokoło mają pozakładane rolety zewnętrzne i przy każdej prawie rozmowe z nimi słyszę jaka to wygoda, jakie to bezpieczne. No patrzę, podziwiam i szukam tej wygody i bezpieczeństwa. Może jakiś naiwny jestem, ale ja nie zauważam żadnych zalet.

    Co to za przyjemność siedzieć w domu z zasłoniętymi roletami zewnętrznymi bo słońce razi. Te domy latem wyglądają jak bunkry, pozaslaniane rolety na ok. 3/4 okna. Ani to ładnie ani praktyczne. W pokojach ciemno. Owszem każdy ma swój gust i potrzeby. Ale już praktycznie nie rozumiem podnoszenia roli jaką odgrywają rolety niby w zabezpieczeniu przed włamanem się. Mało który złodziej włazi przez okna. A jeżeli już twierdzenie, że rolety uniemożliwiają włamanie się jest absurdem. Sam gdy wybierałem okna pytałem się o nie i facet sprzedający rolety mówił, że nie są one żadnym zabezpieczeniem. Ktoś kto chce wejść przez okno wejdzie pomimo rolet.

    Ja nawet zauważam wady rolet - jeżeli nastąpi włamanie do domu przy zasuniętych rolatach to taki włamywacz może spokojnie latać po całym domu, nikt z zewnątrz żaden sąsiad nie dojrzy, że to obca osoba.

    Czy te rolety spełniają jakąkolwiek rolę?? Jeżeli tak to jaką?

    Intymność zapewniają mi rolety wewnętrzne odpowiednio dopasowane do wnętrza domu. Ja osobiście mam rolety drewniane pasujące do wystroju wnetrza domu i doskonale się z nimi komponujące. Wyjątkiem są rolety na taras tam zamontowałem rolety zewnętrzne, ale wyglądem przypominające wewnętrzne takie jak mam w domu chodziło o to aby nie było problemu z otwieraniem dużych drzwi tarasowych.

    Mógłbym oczywiście założyć te rolety zewnętrzne pod tylko jednym warunkiem, że zabezpieczają przed włamaniem się. Poza tym nie widzę praktycznego wykorzystania ich. To moje osobiste odczucia, ale wkurza mnie gdy co chwilę słyszę ochy i achy sąsiadów na temat rolet zewnętrznych, tylko, że ja tych achów i ochów jakoś dostrzec nie mogę. A wy co myślicie na ten temat??

    Warto czy nie??

Strona 13 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony