dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2055 z 2205
Pokaż wyniki od 41.081 do 41.100 z 44087
  1. #41081
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    A w którym miejscu ja coś porównuję...
    W poprzednim poście porównujesz. Samochód ze źródłem ogrzewania domu. To ma się jak pięść do oka.

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Podałem tylko coroczne suche dane a od razu odezwało się kilku " szczęściarzy" z PC...
    Ja raczej widzę że posiadacze pomp ciepła muszą się jakoś dowartościować...
    Nie wiem po co cały czas jest dorabiana do tego jakaś ideologia...
    Dziwne że do CWU jeszcze się nikt nie doczepił...
    Nie ma dorabiania ideologii, chyba że przez Ciebie. Są zwykłe wyliczenia. Ty nie rozumiesz najwyraźniej co to jest inwestycja w PC w przypadku źródła ciepła w domu i dlaczego można w pewnych sytuacjach mówić o zwrocie kosztów inwestycji (w przeciwieństwie do budowy domu jako takiej czy zakupu auta). Znaczy pewnie rozumiesz (bo to proste), ale najwyraźniej trollujesz. I tylko nadal nie rozumiem po co...

    Ps. Ja nie mam PC, jeszcze. Prądu nie zainstaluję, bo pójdę z torbami.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #41082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Dziwne że do CWU jeszcze się nikt nie doczepił...
    To zuzycie od ilu osób?

  3. #41083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    W poprzednim poście porównujesz. Samochód ze źródłem ogrzewania domu. To ma się jak pięść do oka.


    Nie ma dorabiania ideologii, chyba że przez Ciebie. Są zwykłe wyliczenia. Ty nie rozumiesz najwyraźniej co to jest inwestycja w PC w przypadku źródła ciepła w domu i dlaczego można w pewnych sytuacjach mówić o zwrocie kosztów inwestycji (w przeciwieństwie do budowy domu jako takiej czy zakupu auta). Znaczy pewnie rozumiesz (bo to proste), ale najwyraźniej trollujesz. I tylko nadal nie rozumiem po co...

    Ps. Ja nie mam PC, jeszcze. Prądu nie zainstaluję, bo pójdę z torbami.
    Co tu dywagować. Jeden będzie mówił, że lepsza PC inny, że kable jeszcze inny, że węgiel czy gaz... I tak ilu ludzi tyle opinii. Same kable przy niezbyt dobrej izolacji od gruntu to nie najlepsze wyjście. Dlatego zawsze największą uwagę należy przyłożyć do tego by dom był dobrze zaizolowany a potem nawet wrzucając kable rachunki będą niewielkie, co potwierdzają niektórzy tutaj z forum. To też zależy, co dla kogo znaczy niewielkie . Ja w takich sytuacjach gdy ktoś grzeje prądem i chce rachunki obniżyć polecam pompy p-p bo zmieniają dużo a nie są drogie. Ale, każdy ma inne podejście do tematu i jest to zrozumiałe. Inna opcja do wspomagania kabli to PV ale nie przy tych cenach jeszcze, chyba że ktoś dostaje takie dofinansowanie jak jeden znajomy gdzie gmina daje 80% bezpośrednio. Inna sprawa, że przewiduje się spadek cen ogniw w następnych latach i to duży. Podobnie było z solarami. Także wszystko się zmienia. Gorzej jak ci z Wiejskiej nie pozwolą na swobodny rozwój fotowoltaikii, która będzie uderzać w węgiel.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #41084

    Domyślnie

    @Myjk, gdzie te wyliczenia? Przecież Ty jeszcze rachunku za prąd nie zapłaciłeś, nie mówiąc o PC A opomiarowane PC na forum kojarzę 2, albo 3. Mówię o tych, którzy się dzielą informacją. Reszta sobie COP zakłada. jasiek natomiast kilkanaście lat mieszka.

  5. #41085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    @Myjk, gdzie te wyliczenia? Przecież Ty jeszcze rachunku za prąd nie zapłaciłeś, nie mówiąc o PC A opomiarowane PC na forum kojarzę 2, albo 3. Mówię o tych, którzy się dzielą informacją. Reszta sobie COP zakłada. jasiek natomiast kilkanaście lat mieszka.
    Wyliczenia są poczynione przez wielu użytkowników mieszkających i posiadających PC. Tak samo jak jaśka mieszkającego w domu z kablami. Tylko Jaśka jakoś dziwnie nie interesuje ile idzie na CO i CWU, tylko całkowicie. Co nie pozwala poczynić wyliczeń. Rachunek za prąd płacę co 3 miesiące, jako że w domu obecnie mieszkam. PC jeszcze nie mam, ale mam parę wycen i wiem ile będzie mnie to maksymalnie kosztować -- podobnie jak wiem ile będzie mnie kosztować dom. Póki co, do etapu ścian, się nie pomyliłem w szacunkach.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #41086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wyliczenia są poczynione przez wielu użytkowników mieszkających i posiadających PC. Tak samo jak jaśka mieszkającego w domu z kablami. Tylko Jaśka jakoś dziwnie nie interesuje ile idzie na CO i CWU, tylko całkowicie. Co nie pozwala poczynić wyliczeń. Rachunek za prąd płacę co 3 miesiące, jako że w domu obecnie mieszkam. PC jeszcze nie mam, ale mam parę wycen i wiem ile będzie mnie to maksymalnie kosztować -- podobnie jak wiem ile będzie mnie kosztować dom. Póki co, do etapu ścian, się nie pomyliłem w szacunkach.
    Nie wiem w czym ty masz problem...
    Jakich danych ci jeszcze brakuje abyś mógł sobie policzyć sens jednego czy drugiego rozwiązania...
    Nie wiem jak innych ale mnie interesuje najbardziej to ile zapłacę rocznie za użytkowanie mojego domu...
    Powiedz co za różnica czy kuchnię grzałem kablami czy piekarnikiem...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #41087
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Tak samo jak jaśka mieszkającego w domu z kablami.
    Jasiek z kabli nie "wyciągnie" chłodzenia ,ale mając odpowiednią PC i dwa klimatyzatory kanałowe,mam temp.w domu jaka chcę.Mało tego,mam dwa systemy grzewcze z jednego urządzenia.Albo sobie dmucham,albo grzeje podłogą-a jak zechcę to i tak i tak

  8. #41088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Póki co, do etapu ścian, się nie pomyliłem w szacunkach.
    To się zmieniło?
    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Póki co jestem jakieś 5 tys. w plecy, a to jeszcze nie koniec kosztów, bo będę musiał kupić piach na wypełnienie tego co jałowo wywieźli (co szacuję na kolejne 5 tys.)...
    Wyliczenia owszem. I przy sensownym (czytaj małym) zużyciu kWh nie dopina się PC. Trzeba naginać ceny prądu, pomijać koszty serwisu i napraw i kupować PC od Chińczyków albo używki, żeby się dopięło.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 13-07-2017 o 13:44

  9. #41089

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jasiek z kabli nie "wyciągnie" chłodzenia ,ale mając odpowiednią PC i dwa klimatyzatory kanałowe,mam temp.w domu jaka chcę.Mało tego,mam dwa systemy grzewcze z jednego urządzenia.Albo sobie dmucham,albo grzeje podłogą-a jak zechcę to i tak i tak
    Ile dałeś za ten kombajn? I co to za model?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #41090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jasiek z kabli nie "wyciągnie" chłodzenia ,ale mając odpowiednią PC i dwa klimatyzatory kanałowe,mam temp.w domu jaka chcę.Mało tego,mam dwa systemy grzewcze z jednego urządzenia.Albo sobie dmucham,albo grzeje podłogą-a jak zechcę to i tak i tak
    Jeszcze mi tylko wytłumacz po co mi to chłodzenie i te dwa systemy grzewcze...?

    Jest jedną prosta zasada...
    Jak czegoś nie ma to się nie zepsuje...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #41091

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To się zmieniło?


    Wyliczenia owszem. I przy sensownym (czytaj małym) zużyciu kWh nie dopina się PC. Trzeba naginać ceny prądu, pomijać koszty serwisu i napraw i kupować PC od Chińczyków albo używki, żeby się dopięło.
    Większość rzeczy jest od Chińczyków. I trzeba uczciwie przyznać, że są produkty i dobre i złe ale nie można generalizować, że chińskie to be w każdym przypadku.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #41092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Większość rzeczy jest od Chińczyków.
    Ja tam co nieco kupuję od Chińczyków. Ale poważniejsze rzeczy, jak chcę mieć gwarancję, to od lokalnego sprzedawcy/importera, chociaż to ten sam towar ale 2-3x droższy.
    Alibaba nie przyjedzie mi naprawić PC a odesłanie jest cokolwiek czasochłonne i kłopotliwe.

  13. #41093

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wyliczenia są poczynione przez wielu użytkowników mieszkających i posiadających PC. Tak samo jak jaśka mieszkającego w domu z kablami. Tylko Jaśka jakoś dziwnie nie interesuje ile idzie na CO i CWU, tylko całkowicie. Co nie pozwala poczynić wyliczeń. Rachunek za prąd płacę co 3 miesiące, jako że w domu obecnie mieszkam. PC jeszcze nie mam, ale mam parę wycen i wiem ile będzie mnie to maksymalnie kosztować -- podobnie jak wiem ile będzie mnie kosztować dom. Póki co, do etapu ścian, się nie pomyliłem w szacunkach.
    Ale co pokazują te wyliczenia zrobione na kolanie? Bo u niektórych w stopkach widzę, że tej zimy im zużycie prądu poszło o >20% do góry. A i tak licząc COP 3/4 nie osiągnęło wyniku z OZC. Liczą opłacalność z OZC, a zużywają mniej. Nikt kosztów serwisu nie wlicza. I tego już nikt nie nazywa "ZNOWU, zupełnie bezkompromisowym i wręcz zajadłym, cały czas porównywaniem rzeczy nieporównywalnych"

  14. #41094
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jeszcze mi tylko wytłumacz po co mi to chłodzenie i te dwa systemy grzewcze...?

    Jest jedną prosta zasada...
    Jak czegoś nie ma to się nie zepsuje...
    To jest jeden system grzewczy/chłodzący.
    Jasiek,jest jedna prosta zasada.
    Nie komplikować prostych rzeczy.Kable,klimatyzacja,GWC.....Tylko po co?
    Popatrz w swoją stopkę.Ile masz tam klamotów.jakie jest ryzyko wystąpienia w nich awarii?
    I piszesz- "jak się czegoś nie ma,to się nie zepsuje"
    Ja mam reku z odzyskiem wilgoci,nie mam GWC (i dziękuje Bogu),grzanie/chłodzenie z jednego urządzenia.I koniec.
    Eh,Jasiek
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 13-07-2017 o 14:29

  15. #41095
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ile dałeś za ten kombajn? I co to za model?
    PC Samsung EHS TDM 8kW+2 jednostki kanałowe Samsung Slim (do zabudowy) 3,6kW.Razem z montażem ,podłączeniem do podłogówki (bez zbiornika CWU) 27k pln brutto.

  16. #41096
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Nie wiem w czym ty masz problem...
    Jakich danych ci jeszcze brakuje abyś mógł sobie policzyć sens jednego czy drugiego rozwiązania...
    Nie wiem jak innych ale mnie interesuje najbardziej to ile zapłacę rocznie za użytkowanie mojego domu...
    Powiedz co za różnica czy kuchnię grzałem kablami czy piekarnikiem...
    Mam "problem" w tym, że odbiegasz od tematu. Nie dyskutujemy o tym ile kosztuje użytkowanie CAŁEGO domu, a konkretnie, systemu grzewczego, oraz czy zasadne jest stosowanie PC czy nie. Notoryczne Twoje stwierdzenia, że takie rozważanie jest bezsensowne bo gucio to kogo obchodzi, oraz liczne przestrzelone analogie (do samochodu, czy budowy domu) wprowadzają tylko zamieszanie. Nic a nic nie pomagasz przyszłym inwestorom tak stawiając sprawę. To jest mój problem, jako inwestora.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To się zmieniło?
    Ta wpadka nie jest równoznaczna z tym, że przekroczyłem założony budżet. Takie sytuacje też uwzględniłem. Wolę się zwyczajnie rozczarować w drugą stronę. W przeciwieństwie do Ciebie -- bo Ty nadal uparcie twierdzisz, że Twój dom 120m2 z przeciętnymi parametrami energooszczędności będzie zużywał niewiele więcej niż wypieszczony pasywniak. I nie dajesz sobie przetłumaczyć że aby uzyskać takie parametry, to trzeba jednak "deczko" więcej kasy w dom włożyć.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wyliczenia owszem. I przy sensownym (czytaj małym) zużyciu kWh nie dopina się PC. Trzeba naginać ceny prądu, pomijać koszty serwisu i napraw i kupować PC od Chińczyków albo używki, żeby się dopięło.
    Istotnie. Zawsze można też ugryźć sprawę z drugiej strony i zaniżyć koszty zużycia energii przez dom stwierdzając, że grzanie czystym prądem jest najbardziej opłacalne. Ty miałeś założenie w dyskusji, że dom będzie zużywać 2,5MWh na CO i dla takiego parametru policzyłeś zwrot. Potem wyskoczyło w międzyczasie jakoś tak bezszelestnie 3,6MWh/r/CO chyba tylko pod wpływem perswazji, paru zdań tutaj, że się mylisz co do swoich obliczeń.

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jest jedną prosta zasada...
    Jak czegoś nie ma to się nie zepsuje...
    Głęboka myśl. Trzeba będzie żonę wyp... z domu -- to się wtedy nie zestarzeje.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #41097
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    To jest jeden system grzewczy/chłodzący.
    Jasiek,jest jedna prosta zasada.
    Nie komplikować prostych rzeczy.Kable,klimatyzacja,GWC.....Tylko po co?
    Popatrz w swoją stopkę.Ile masz tam klamotów.jakie jest ryzyko wystąpienia w nich awarii?
    I piszesz- "jak się czegoś nie ma,to się nie zepsuje"
    Ja mam reku z odzyskiem wilgoci,nie mam GWC (i dziękuje Bogu),grzanie/chłodzenie z jednego urządzenia.I koniec.
    Eh,Jasiek
    A co masz w tej stopce...
    Kable grzewcze i wentylację mechaniczną z GWC rurowym...
    Co tu jest takiego skomplikowanego...???

    Fotowoltaikę sobie odpuść bo to taka moja "korba" i nie ma nic wspólnego z awaryjnością domu a czy ona działa czy nie działa to i tak nie ma wpływu na komfort użytkowania domu...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #41098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ta wpadka nie jest równoznaczna z tym, że przekroczyłem założony budżet.

    Czyli oznacza, że pomyliłeś się w dwóch miejscach? Raz na sporo na minus ale w innym miejscu zaoszczędziłeś tyle?

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    W przeciwieństwie do Ciebie -- bo Ty nadal uparcie twierdzisz, że Twój dom 120m2 z przeciętnymi parametrami energooszczędności będzie zużywał niewiele więcej niż wypieszczony pasywniak.
    Jak dla mnie 3x to "o wiele" więcej.
    I jakoś nikt nie potrafi mi pokazać, gdzie popełniam błąd. W kółko na okrągło sprawdzam. Przyjmuję pesymistyczne założenia gdzie tylko się da. A dalej mi nie chce zbliżyć się nawet do 4MWh/r na CO.
    Może to dziwi tych, co budują z Silki i nie doceniają BK? A może zwartej bryły? A może ocieplenia stropu zamiast połaci?

  19. #41099

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja tam co nieco kupuję od Chińczyków. Ale poważniejsze rzeczy, jak chcę mieć gwarancję, to od lokalnego sprzedawcy/importera, chociaż to ten sam towar ale 2-3x droższy.
    Alibaba nie przyjedzie mi naprawić PC a odesłanie jest cokolwiek czasochłonne i kłopotliwe.
    O alibabie czy aliexpresie to nawet nie myślałem chyba, że rzeczywiście jakieś drobiazgi.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #41100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak dla mnie 3x to "o wiele" więcej.
    I jakoś nikt nie potrafi mi pokazać, gdzie popełniam błąd. W kółko na okrągło sprawdzam. Przyjmuję pesymistyczne założenia gdzie tylko się da. A dalej mi nie chce zbliżyć się nawet do 4MWh/r na CO.
    Może to dziwi tych, co budują z Silki i nie doceniają BK? A może zwartej bryły? A może ocieplenia stropu zamiast połaci?
    Może po prostu nikomu się tego nie chce liczyć? Bo jaki kto ma interes w liczeniu komuś innemu za darmo? Chyba przeceniasz to forum.

Strona 2055 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony