dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2105 z 2205
Pokaż wyniki od 42.081 do 42.100 z 44087
  1. #42081

    Domyślnie

    Czyli zasadniczo nic ciekawego w tym programia "czyste powietrzeni nie ma jeśli chodzi o fotowoltaike.
    Jedynie troche tańsze koszty kredytu....

  2. #42082

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Czyli zasadniczo nic ciekawego w tym programia "czyste powietrzeni nie ma jeśli chodzi o fotowoltaike.
    Jedynie troche tańsze koszty kredytu....
    Być nie może, bo by szkodziło big energy. A swoją drogą na 2019 rok nie ma w budżecie na ten program ani złotówki, ciekawe co z tego faktycznie będzie - program właściwy, ale środków brak.

  3. #42083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Czyli zasadniczo nic ciekawego w tym programia "czyste powietrzeni nie ma jeśli chodzi o fotowoltaike.
    Jedynie troche tańsze koszty kredytu....
    O ile ktoś chce płacić jakieś odsetki i dorabiać bank. Nie wiem skąd takie przeświadczenie że nikogo nie stać na oszczędności. To przykre że nie bycie gołodupcem jest nienormalne w tym kraju.

  4. #42084
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6591 Zobacz post
    Potraktuj to jako inwestycję.
    Gdybyś miał w banku te 45k na 1-2%, to byś się cieszył gdybyś dostał 8-10%.
    Nie potrzeba AmberGold.
    Zbuduj tą instalację PV a będziesz miał te 8-10% zwrotu rocznie z inwestycji.
    Jak prąd zdrożeje to nawet więcej.
    MasterCheat zainwestował już w PC PW, to kilka-kilkanaście tysięcy, które mogły pójść w PV. Dublowanie źródeł ciepła w takim wypadku mija się z celem, bo nie zwróci się praktycznie nigdy.

    Co do dofinansowania z programu "Czyste powietrze" to mam wątpliwości, czy chodzi nie chodzi przypadkiem TYLKO o termomodernizację. Czyli wymianę okien czy źródeł ciepła już istniejących a nie spełniających norm, na nowoczesne. Nie wiem, czy domy budowane w tym momencie mogą się na to załapać.
    EDYTA: dopiero doczytałem, że nowe też, ale tylko w formie dopłat do pożyczki.


    No i zgadzam się z innymi forumowiczami, że skoro Polska ma problemy z limitami emisji CO2, to powinna inwestować w fotowoltaikę nie tylko na poziomie inwestycji. Będąc zmuszanymi przez UE do spełniania różnych norm, parcia na ekologię, co wiąże się z olbrzymimi wydatkami, powinniśmy posiadać własne wyroby, fabryki i całą otoczkę pozwalającą po pierwsze dawać miejsca pracy i płacenie podatków w Polsce, a poza tym możliwość konkurencji rodzimych firm z zagranicznymi. Wiem, że z Chinami ciężko konkurować ceną, ale może jakością? Mamy świetnych naukowców od dawna badających kwestie PV, może uda nam się wynaleźć lepsze materiały co przełoży się na wydajniejsze panele, a może nawet tańsze. I takie coś powinno się dofinansowywać, a nie pompować miliardy w kieszenie banków poprzez "nisko oprocentowane" kredyty. Przykłady takiej pomyłki było widać już dawno w programach dofinansowujących domy energooszczędne i pasywne. Totalna porażka. Tutaj także powinien być wybór: albo dopłata gotówki do inwestycji albo do kredytu, ale to inwestor powinien decydować.
    Ostatnio edytowane przez Aydin ; 04-11-2018 o 19:46

  5. #42085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    MasterCheat zainwestował już w PC PW, to kilka-kilkanaście tysięcy, które mogły pójść w PV. Dublowanie źródeł ciepła w takim wypadku mija się z celem, bo nie zwróci się praktycznie nigdy.

    Co do dofinansowania z programu "Czyste powietrze" to mam wątpliwości, czy chodzi nie chodzi przypadkiem TYLKO o termomodernizację. Czyli wymianę okien czy źródeł ciepła już istniejących a nie spełniających norm, na nowoczesne. Nie wiem, czy domy budowane w tym momencie mogą się na to załapać.
    EDYTA: dopiero doczytałem, że nowe też, ale tylko w formie dopłat do pożyczki.


    No i zgadzam się z innymi forumowiczami, że skoro Polska ma problemy z limitami emisji CO2, to powinna inwestować w fotowoltaikę nie tylko na poziomie inwestycji. Będąc zmuszanymi przez UE do spełniania różnych norm, parcia na ekologię, co wiąże się z olbrzymimi wydatkami, powinniśmy posiadać własne wyroby, fabryki i całą otoczkę pozwalającą po pierwsze dawać miejsca pracy i płacenie podatków w Polsce, a poza tym możliwość konkurencji rodzimych firm z zagranicznymi. Wiem, że z Chinami ciężko konkurować ceną, ale może jakością? Mamy świetnych naukowców od dawna badających kwestie PV, może uda nam się wynaleźć lepsze materiały co przełoży się na wydajniejsze panele, a może nawet tańsze. I takie coś powinno się dofinansowywać, a nie pompować miliardy w kieszenie banków poprzez "nisko oprocentowane" kredyty. Przykłady takiej pomyłki było widać już dawno w programach dofinansowujących domy energooszczędne i pasywne. Totalna porażka. Tutaj także powinien być wybór: albo dopłata gotówki do inwestycji albo do kredytu, ale to inwestor powinien decydować.
    To brzmi jak : once upon a time .... chciało by się rzec przepraszam ale taka retoryka że powinno sie i powinno być i żeby oni zrobili to jest pierdo ..e o Chopinie. Bezsensowne i niekonstruktywne.

  6. #42086

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    MasterCheat zainwestował już w PC PW, to kilka-kilkanaście tysięcy, które mogły pójść w PV. Dublowanie źródeł ciepła w takim wypadku mija się z celem, bo nie zwróci się praktycznie nigdy.

    .
    Poczytaj o problemach związanych z OZE.
    To nie takie proste.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #42087

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Poczytaj o problemach związanych z OZE.
    To nie takie proste.
    Jakie problemy z OZE?

  8. #42088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Jakie problemy z OZE?
    to zależy o jaki konkretnie program zapytasz , jak doprecyzujesz to ci odpowiem. Np w mojej gminie problem z solariami polegał na pazerności beneficjentów którzy brali za duzo paneli myśląc że w jesieni i wiosna będą mieć ciepła wodę a to kit i w efekcie w lecie było kilka eksplozji zasobników, drugi przyjkład panele pv wypisałem się z tego programu z powodu konieczności ubezpieczenia paneli (koszt 1000 zł rocznie ) oraz niemoznośc podłączenia do sieci i skrajnie niekorzystne rozlicznei odbioru energii nadwyżkowej, ostaecznie przesądziły warunki ppoż instalacja sie bardzo nagrzewa i nie wiadomo co stanie się jężeli np wrona upuści kamień czy nie dojdzie do pożaru. To tyle w skrócie.

  9. #42089

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    to zależy o jaki konkretnie program zapytasz , jak doprecyzujesz to ci odpowiem. Np w mojej gminie problem z solariami polegał na pazerności beneficjentów którzy brali za duzo paneli myśląc że w jesieni i wiosna będą mieć ciepła wodę a to kit i w efekcie w lecie było kilka eksplozji zasobników, drugi przyjkład panele pv wypisałem się z tego programu z powodu konieczności ubezpieczenia paneli (koszt 1000 zł rocznie ) oraz niemoznośc podłączenia do sieci i skrajnie niekorzystne rozlicznei odbioru energii nadwyżkowej, ostaecznie przesądziły warunki ppoż instalacja sie bardzo nagrzewa i nie wiadomo co stanie się jężeli np wrona upuści kamień czy nie dojdzie do pożaru. To tyle w skrócie.
    Było zdanie "Poczytaj o problemach związanych z OZE", więc pytam o te problemy.

  10. #42090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Było zdanie "Poczytaj o problemach związanych z OZE", więc pytam o te problemy.
    To takie słabe poczytaj albo idź na spacer zamiast wydawać komuś polecenia może warto przytoczyć konkretne argumenty o ile jakieś posiadasz.

  11. #42091

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To takie słabe poczytaj albo idź na spacer zamiast wydawać komuś polecenia może warto przytoczyć konkretne argumenty o ile jakieś posiadasz.
    O czym Ty piszesz, jakie słabe? Jakie polecenia?
    Spacer to Tobie by się przydał.

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Poczytaj o problemach związanych z OZE.
    To nie takie proste.
    Zapytałem jakie problemy są z OZE.

  12. #42092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    O czym Ty piszesz, jakie słabe? Jakie polecenia?
    Spacer to Tobie by się przydał.



    Zapytałem jakie problemy są z OZE.
    Zamiast komuś kazać czytać, nawiasem mówiąc nie wiadomo gdzie , a wypadałoby wkleić link to każesz komuś czytać , sam sobie poczytaj .

  13. #42093

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Zamiast komuś kazać czytać, nawiasem mówiąc nie wiadomo gdzie , a wypadałoby wkleić link to każesz komuś czytać , sam sobie poczytaj .
    Z Twoją głową wszystko OK?

    Przeczytaj jeszcze raz kto co na pisał. Taka mała podpowiedź poniżej:

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Poczytaj o problemach związanych z OZE.
    To nie takie proste.
    Ostatnio edytowane przez kubek86 ; 04-11-2018 o 20:51

  14. #42094
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Z Twoją głową wszystko OK?

    Przeczytaj jeszcze raz kto co na pisał. Taka mała podpowiedź poniżej:
    No jasne każesz komuś poczytać o problemach związanych z OZE bo to nie takie proste. Jakim prawem każesz komuś coś czytać nie dając wskazówek i nie mając żadnych argumentów. Nie wiadomo jakie to problemy i czy w ogóle istnieją . Z moją głową wszystko Ok z twoja na pewno nie bo wciskasz kity i nawet sobie z tego nie zdajesz sprawy.

  15. #42095

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    No jasne każesz komuś poczytać o problemach związanych z OZE bo to nie takie proste. Jakim prawem każesz komuś coś czytać nie dając wskazówek i nie mając żadnych argumentów. Nie wiadomo jakie to problemy i czy w ogóle istnieją . Z moją głową wszystko Ok z twoja na pewno nie bo wciskasz kity i nawet sobie z tego nie zdajesz sprawy.
    Facet o poczytaniu to napisał klaudiusz_x w tym poście https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7731000

    Z Twoja głową na pewno nie jesT OK.

  16. #42096
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6591 Zobacz post
    Nie sprzeczaj się z OLIMPEM FORUM bo Ty jesteś tylko FORUMOWICZ.
    On ma ponad 5000 postów a Ty nie masz nawet 200.
    On nie musi czytać jakiegoś tam wpisu klaudiusz_x.
    On bez czytania wie że ma rację.

    Ja też chciałbym wiedzieć jakie są problemy związane z OZE, ale LIDERA FORUM boję się zapytać, bo z OLIMPU spaną na mnie pioruny jak na Ciebie.

  17. #42097

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Facet o poczytaniu to napisał klaudiusz_x w tym poście https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7731000

    Z Twoja głową na pewno nie jesT OK.
    Wszystko w samych superlatywach.
    W sam raz dla Ciebie
    https://www.youtube.com/watch?v=VjAr...b-skoTR4AaABAg
    Zejdź na ziemię.
    Doczytaj o zakłóceniach, o bilansowaniu.
    Przełóż to na naszą szerokość geograficzną, na nasze elektrownie węglowe, na bardzo małą ilość elektrowni szczytowych i gazowych (ups...).
    A póżniej zerknij do mojego linka , który podałem trochę wcześniej, jak to wygląda w Hiszpanii.
    Miłej lektury

    Google Ci resztę wyjaśni. A jeśli nie dasz rady, żyj propagandą swojej wybiórczej wiedzy i licz na to, że ceny w związku z bilansowaniem i innym kosztami nie pójdą w górę.
    Pomijam wzrost cen emisji CO2 i cen węgla...
    Bo lepiej wszystko zwalić na innych, bo samemu nie chce się ruszyć d... i włączyć googla, lub po prostu czasem kliknąć w temat, który Cię nie interesuje.

    Co nie stoi w przeszkodzie, by ZE dymały prosumentów.
    Ustawa także na to pozwala.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 04-11-2018 o 21:54
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #42098

    Domyślnie

    @6591 wiesz Ty masz rację. Patrz wpis poniżej. Człowiek pyta kulturalnie,a tu co? Szkoda komentować.

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Wszystko w samych superlatywach.
    W sam raz dla Ciebie
    https://www.youtube.com/watch?v=VjAr...b-skoTR4AaABAg
    A Tobie o co chodzi? Po co te jęzory i nieuprzejmości. Tu taka zasada panuje?

  19. #42099

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    @6591 wiesz Ty masz rację. Patrz wpis poniżej. Człowiek pyta kulturalnie,a tu co? Szkoda komentować.



    A Tobie o co chodzi? Po co te jęzory i nieuprzejmości. Tu taka zasada panuje?
    Przepraszam.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #42100

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Przepraszam.
    Proszę.

Strona 2105 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony