dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2124 z 2205
Pokaż wyniki od 42.461 do 42.480 z 44087
  1. #42461
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Strasznie mieszasz, ale nic dziwnego. J&D zrobił go za 4tyś, nawet jak dołoży koszty CWU to i tak jest spora różnica. Twój jest za 15tyś. Widzisz różnicę? O to chodzi.
    Bedzie róznica jak bedzie za te kwote wykonywał dla innych dokladnie to samo co ja.

  2. #42462
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Do kol. Gawła, na takie argumenty które uzyłes w skasowanym poscie (nie wiem przez kogo) nie mam odpowiedzi. Ale ok, nie zamierzam odpowiadac ani ustosunkowac sie do Twojego zadnego postu. A argumenty zabrzmiały zgoła nie swiatecznie

  3. #42463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Dużo mu wychodzi nawet jak na całość dodatkowo wspomagane solarami. Ponadto taki układ to trochę przekombinowany jest no i pociągną niemało "dudków" zanim ruszył.
    NIe wiemy jakie sa preferencje mieszkańców kurcze Cieszyn też nie jest biegunem zimna w RP. Kosztowo 4 tys za ogrzewanie to finansowo dobry wynik a jeżeli dotyczy całkowitego zużycia to nawet bardzo dobre, pomijając te solary

  4. #42464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    No to właśnie o tym dyskutujemy. Nie ma sensu bufor bo np. za 20tys kaszpir miał PC LG 9kW z montażem i CWU do tego. Rozumiesz teraz?
    Nie, nie dyskutujemy czy sie da zrobic taniej to samo co (ale dokladnie to samo), gdyby sie dało to cena była nizsza. Dyskusja jest w temacie co w zamian lub jakie inne rozwiazania.

  5. #42465
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Mogę Ci tylko doradzić abyś sobie to wsztko przeliczył na excelu z cyframi sie nie dyskutuje zwłaszcza w zł lub innej walucie.Ale tok rozumowania odnosnie ogrzewania masz jak najbardziej słuszny.
    Hehe, żebym wiedział CO i JAK mam liczyć, to bym policzył
    Tok rozumowania także może być obarczony sporym błędem, ale wyszedłem z założenia, że jeśli prąd musi być na 100% w domu, to może jedną instalację wykorzystać do wszystkiego? Jeśli wspomogę się sporą PV, to rachunki nie powinny być rujnujące.

    Założenia opieram na lekturze FM i wnioskach własnych. Nie mieszkam w domu i nie mam porównania do innych rozwiązań czerpanych w własnego doświadczenia, dlatego wspomagam się Waszymi.

    Edycja:
    A ten Twój temat na innym forum przerzuciłem. Nic z niego nie wynika oprócz Twoich początkowych wahań. Nikt nie rozwiał ich i nie udzielił satysfakcjonującej odpowiedzi. Poza tym z Twoich 5 punktów PRZECIW PV u mnie chyba żaden nie gra roli. Ewentualnie kwestie ubezpieczenia, ale w to jeszcze się wczytam. Pozostałe punkty nie są PRZECIW, ale niewiadomymi. Wg mnie pomijalne.
    Ostatnio edytowane przez Aydin ; 22-12-2018 o 22:39

  6. #42466
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    No właśnie w zamian za bufor za 15tyś to PC 20 tyś. Koszty prądu i rachunki mniejsze. Widzisz różnice?
    Czy ta PC za 20 tys ma cyrkujację cwu dwa obiegi pompy cyrkulacyjne i automatykę załaczania cyrkulacji? Nie musisz odpowiadac ja wiem ze nie ma. Co do kosztów eksploatacyjnych to na ile lat przewidujesz bezkosztowa prace takiej pompy (brak awarii) jakie ewentualne koszty napraw. Pompa wiecznie działac nie bedzie. Dla przypomnienia najdrozsza czesc budfora oprocz niego samego (praktycznie przezyje własciciela) to pompa obiegowa Wilo, w PC taka sama lub podobna jest. Pompa obiegowa c.o. i pompa(y) cyrkulacyjne w buforze to jedyne elementy z ruchomymi czesciami. W PC jest ich troche wiecej.

  7. #42467
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Do kol. Gawła, na takie argumenty które uzyłes w skasowanym poscie (nie wiem przez kogo) nie mam odpowiedzi. Ale ok, nie zamierzam odpowiadac ani ustosunkowac sie do Twojego zadnego postu. A argumenty zabrzmiały zgoła nie swiatecznie
    Przepraszam, ale mnie poniosło. Wczoraj doszliśmy do konkretnych wniosków i generalnie każdy z nas pozostał na swoim stanowisku z szacunkiem dla rozmówcy, dlatego mnie to trochę wkurzyło, ale już mi przeszło

  8. #42468
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Hehe, żebym wiedział CO i JAK mam liczyć, to bym policzył
    Tok rozumowania także może być obarczony sporym błędem, ale wyszedłem z założenia, że jeśli prąd musi być na 100% w domu, to może jedną instalację wykorzystać do wszystkiego? Jeśli wspomogę się sporą PV, to rachunki nie powinny być rujnujące.

    Założenia opieram na lekturze FM i wnioskach własnych. Nie mieszkam w domu i nie mam porównania do innych rozwiązań czerpanych w własnego doświadczenia, dlatego wspomagam się Waszymi.
    Mam dla Ciebie dobra i złą wiadomość, dobra to taka że ja już takie rozwianie czyli 100% na prad stosuje z powodzeniem od 15 lat a ówczesny koszt doprowadzenia gazu oraz zrobienia centralnego wodnego jeszcze mi sie nie zwrócił.
    Zła wiadomość taka że nie dostaniesz za to Nobla, ani Oscara ani nawet złotej patelni .

    Moja rada inwestowanie czy budowa bez planu jest jak jazda samochodem bez kierownicy, albo ostry sex w ciemnym pomieszczeniu bez pewności że są w nim kobiety. Ale co kto lubi to jego sprawa. Zrób sobie plan i kalkulację lub jak zwał kosztorys i możesz go zawsze zweryfikować w ostateczności po budowie z sentymentem się do niego odniesiesz.

  9. #42469
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Przepraszam, ale mnie poniosło. Wczoraj doszliśmy do konkretnych wniosków i generalnie każdy z nas pozostał na swoim stanowisku z szacunkiem dla rozmówcy, dlatego mnie to trochę wkurzyło, ale już mi przeszło
    Ja rozumiem ze ferworze dyskusji mozna sie zapomniec, ale kulturalnie da sie dyskutowac. Kiedys Arturo nazwał mnie sprzedajną dz***ką tylko za to pojawił sie odnosnik/link na stronie sprzedawcy kotłow (forumowego) do mojej strony jako reklama wykonywania ozc. Nie wpisałem go do ignorowanych bo co to da, nie wspomne o Liwko i innych. Mozna sie sie nie zgadzac co do meritum ale da sie normalnie dyskutowac. Ja naprawde staram sie nikogo nie obrazac, chociaz nieraz napisze nieco uszczypliwie ale znam granice.

  10. #42470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Reasumując powód mojej rezygnacji to by się finansowo nie spięło musiałbym mieć taryfę G-11
    Czemu nie G12as? Droga strefa jak G11, tania najtaniej ze wszystkich taryf.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie pisz w ten sposób o buforze, zaraz forumowi przeciwnicy tego rozwiazania nazwia Ciebie łosiem, rozrzutnym i innym mniej
    13MWh/r + solary - to nielicha rezydencja. 1,5m3 bufora nie w kij dmuchał. Przez jakieś typowe drzwi to wejdzie? Czy demolka ścian, jakby trzeba było wymienić?
    Skoro na dole ma 20cm izolacji, od góry 50, to jaką ma wysokość pomieszczenie, w którym to stoi? Taki galmet 1,5m3 ma bez ocieplenia wysokość 2,7m a średnicę 1,1m.

    Właśnie to było moją pierwszą obawą, jak wszedłem do pomieszczenia, w którym stały takie dwa monstra z fabrycznym ociepleniem w bloku, którym zarządzałem. "Qrcze, co będzie, jak to wysiądzie i trzeba będzie wymienić? Trzeba będzie demolować ściany - pewnie razem z elewacją. A to nie jest kwestia "czy" ale "kiedy"" Drzwi standardowe co do wymiarów. Deweloper to zamontował pewnie zanim postawił ściany.

    Albo durszlak. Nijak się ma do współczesnych domów większości inwestorów na FM, gdzie i bez solarów zużycie w okolicach połowy tego. Nawet z bytowym zazwyczaj poniżej 10MWh.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 22-12-2018 o 22:43

  11. #42471
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu nie G12as? Droga strefa jak G11, tania najtaniej ze wszystkich taryf.



    13MWh/r + solary - to nielicha rezydencja. 1,5m3 bufora nie w kij dmuchał. Przez jakieś typowe drzwi to wejdzie? Czy demolka ścian, jakby trzeba było wymienić?
    Skoro na dole ma 20cm izolacji, od góry 50, to jaką ma wysokość pomieszczenie, w którym to stoi? Taki galmet 1,5m3 ma bez ocieplenia wysokość 2,7m a średnicę 1,1m.

    Albo durszlak. Nijak się ma do współczesnych domów większości inwestorów na FM, gdzie i bez solarów zużycie w okolicach połowy tego. Nawet z bytowym zazwyczaj poniżej 10MWh.
    No dokładnie, nie wiemy ile osób mieszka i jak korzysta z cuw oj można licznik podszlifować na cuw.

    BTW mam prośbę o wytłumaczenie tej taryfy G12 as bo ja nie rozumiem zasady jej liczenia.

  12. #42472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    O czym tu dyskutować. Ma w pracy PC PP 16 lat pracy. 356 dni w roku. Bez awarii.
    .
    Mysłałem ze dyskutujemy o pompie PW, a nie o PP. Czy masz jakies dane potwierdzajacę taką samą awaryjnosc pomp PP I PW? Twierdzisz bufor jest równie awaryjny co PC PW. Ciekawe z czego to wnosisz.
    Jezeli chodzi o koszty eksploatacji to jezeli podam jakikolwiek % procent wykorzystania II taryfy przy PC, czy kablach i tak bedziesz go kontestował. Uwazam ze chcąc zachowac taki sam stopien komfortu nie powinno byc wiecej niz 75% II taryfy i 25% I taryfy w porównaniu do 100% II taryfy przy buforze. Róznica w kosztacg uzalezniona jest od kosztów energii, inna bedzie w PGE innna w Tauronie, inna w G12w inna w G13.

  13. #42473
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Mam dla Ciebie dobra i złą wiadomość, dobra to taka że ja już takie rozwianie czyli 100% na prad stosuje z powodzeniem od 15 lat a ówczesny koszt doprowadzenia gazu oraz zrobienia centralnego wodnego jeszcze mi sie nie zwrócił.
    Zła wiadomość taka że nie dostaniesz za to Nobla, ani Oscara ani nawet złotej patelni .

    Moja rada inwestowanie czy budowa bez planu jest jak jazda samochodem bez kierownicy, albo ostry sex w ciemnym pomieszczeniu bez pewności że są w nim kobiety. Ale co kto lubi to jego sprawa. Zrób sobie plan i kalkulację lub jak zwał kosztorys i możesz go zawsze zweryfikować w ostateczności po budowie z sentymentem się do niego odniesiesz.
    Wczytałem się też w ten program gminy Nadarzyn z 2016 roku o którym wspomniałeś i to chyba jakiś gruby przekręt. Dla mnie tam za dużo niewiadomych i dziwnych sformułowań typu "firma ekspercka" czy "właściciel nieruchomości podpisuje umowę użyczenia na rzecz gminy na okres 5 lat". WTF????
    Ale nie będę zaśmiecać tym wątku.

    Czyli nie wiem nadal czy warto rozkminiać zasobnik 150 czy już nawet 300 l. vs. przepływowe podgrzewacze. Trudno, dzięki za poświęcony czas.

  14. #42474
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu nie G12as? Droga strefa jak G11, tania najtaniej ze wszystkich taryf.



    13MWh/r + solary - to nielicha rezydencja. 1,5m3 bufora nie w kij dmuchał. Przez jakieś typowe drzwi to wejdzie? Czy demolka ścian, jakby trzeba było wymienić?
    Skoro na dole ma 20cm izolacji, od góry 50, to jaką ma wysokość pomieszczenie, w którym to stoi? Taki galmet 1,5m3 ma bez ocieplenia wysokość 2,7m a średnicę 1,1m.

    Właśnie to było moją pierwszą obawą, jak wszedłem do pomieszczenia, w którym stały takie dwa monstra z fabrycznym ociepleniem w bloku, którym zarządzałem. "Qrcze, co będzie, jak to wysiądzie i trzeba będzie wymienić? Trzeba będzie demolować ściany - pewnie razem z elewacją. A to nie jest kwestia "czy" ale "kiedy"" Drzwi standardowe co do wymiarów. Deweloper to zamontował pewnie zanim postawił ściany.

    Albo durszlak. Nijak się ma do współczesnych domów większości inwestorów na FM, gdzie i bez solarów zużycie w okolicach połowy tego. Nawet z bytowym zazwyczaj poniżej 10MWh.
    Zwróc uwagę na to ze kol. Kosmita jest na terenie działania Tauronu, i ma do wyboru G12w i G13. Taryfa G12as przy buforze w porównaniu do w/w taryf jest nieopłacalna. Skąd to wiem ano jeden z moich klientów z buforem uparł sie na taką taryfe. Skutek jest taki ze na wieczór trzeba grzac w I taryfie. Taryfa g12as nie ma okienka dziennego i to ją calkowicie dyskwalifikuje w odniesieniu do buforów grzanych grzałką, nie ma tez weekendów w II taryfie, swiąt na tygodniu zresztą tez, cóz z tego II taryfa to 21 gr, skoro trzeba wiecej zuzywac w I taryfie, gdzie sens takiego rozwiazania. Co do jego zuzycia zrozum ze istnieje rzeczywistosc z domami o jeszcze wiekszym zapotrzebowaniu na ciepło, a tych domów to zdecydowana wiekszosc.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 22-12-2018 o 23:02

  15. #42475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aydin Zobacz post
    Wczytałem się też w ten program gminy Nadarzyn z 2016 roku o którym wspomniałeś i to chyba jakiś gruby przekręt. Dla mnie tam za dużo niewiadomych i dziwnych sformułowań typu "firma ekspercka" czy "właściciel nieruchomości podpisuje umowę użyczenia na rzecz gminy na okres 5 lat". WTF????
    Ale nie będę zaśmiecać tym wątku.

    Czyli nie wiem nadal czy warto rozkminiać zasobnik 150 czy już nawet 300 l. vs. przepływowe podgrzewacze. Trudno, dzięki za poświęcony czas.
    Więc tak:
    1) żaden przepływowy podgrzewacz nie zapewni takiego komfortu jak pojemnościowy
    2) jeżeli planujesz pv to mozna darować PC /cuw i nawet jak pv nie zrobisz to weźmiesz taryfę G12w i nie będzie problemu koszty cie nie zjedzą.
    3) Kup porządny bojler 150-200 litrów bo bez względu na źródło prądu moc grzałki nie jest zbyt duża.
    4) do kuchni kup 10 litrowy inoxowy podgrzewacz z grzałką 2 kw , w bojlerze zawsze starczy ci wody ale jak pracując w kuchni zaczniesz korzystać ze zlewu to zabraknie wody do kąpieli.

    Dlatego z programu skorzystałem tylko z PC do cuw , a pv sobie odpuściłem.

  16. #42476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zwróc uwagę na to ze kol. Kosmita jest na terenie działania Tauronu, i ma do wyboru G12w i G13. Taryfa G12as przy buforze w porównaniu do w/w taryf jest nieopłacalna. Skąd to wiem ano jeden z moich klientów z buforem uparł sie na taką taryfe. Skutek jest taki ze na wieczór trzeba grzac w I taryfie. Taryfa g12as nie ma okienka dziennego i to ją calkowicie dyskwalifikuje w odniesieniu do buforów grzanych grzałką, nie ma tez weekendów w II taryfie, swiąt na tygodniu zresztą tez, cóz z tego II taryfa to 21 gr, skoro trzeba wiecej zuzywac w I taryfie, gdzie sens takiego rozwiazania. Co do jego zuzycia zrozum ze istnieje rzeczywistosc z domami o jeszcze wiekszym zapotrzebowaniu na ciepło, a tych domów to zdecydowana wiekszosc.
    Czy to sa domy nowobudowane?
    Z czego wynika zapotrzebowanie? z wielkości czy gównianych parametrów? czy jeszcze z czegoś innego??

  17. #42477
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    BTW mam prośbę o wytłumaczenie tej taryfy G12 as bo ja nie rozumiem zasady jej liczenia.
    Klik - weszła w życie i każdy operator MUSI mieć ją w ofercie.

  18. #42478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Klik - weszła w życie i każdy operator MUSI mieć ją w ofercie.
    Nie dobijaj mnie już to czytałem i nic .

  19. #42479
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Klik - weszła w życie i każdy operator MUSI mieć ją w ofercie.
    Już mi chyba tłumaczyłeś i to ma dotyczyć wzrostu zużycia w związku z rozpoczęciem ogrzewania domu prądem. Ale jak ja juz grzeję to jedyne rozwiązanie to zacząć ogzrewać szklarnie z pomidorami żeby wykazać wzrost, i teraz nie wiem czy ten wzrost odhaczam raz na całe życie czy musze co rok zuzywać coraz więcej?

  20. #42480
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Czy to sa domy nowobudowane?
    Z czego wynika zapotrzebowanie? z wielkości czy gównianych parametrów? czy jeszcze z czegoś innego??
    Tak głownie nowo budowane, z czego wynika? ze wszytkiego po trochu. Z parametrów, lokalizacji (wbrew pozorom bardzo istotna) z wielkosci również, zapotraebowanienie na cwu wynika przede wszystkim z ilosci domowników, z jakosci instalacji cwu (ukladanie rur cwu na chudziaku w symbolicznej izolacji to powszeche zjawisko, niestety takich mamy hydraulików, ale głowna wina lezy po stronie KB, którzy w zakresie termoizolacji mają szczatkową wiedze i takie samo zaangazowanie w proces budowy nadzorowanych domów).
    O błedach wykonawczych a przede wszystkim projektowych bo gówniane parametry to wina i to wyłaczna architektów. Suma tego wszystkiego daje to co daje. Co mnie bardzo dziwi bo wydanie od 0,5 do 1 mln na swoj dom i niedopilnowanie ze strony inwestora to trzeba nie miec poszanowania dla swoich ciezko zarobionych pieniedzy. Ale jak to sie mówi kazdy kowalem swojego losu.

Strona 2124 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony