dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2157 z 2205
Pokaż wyniki od 43.121 do 43.140 z 44087
  1. #43121
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    No ale to tylko dla tych z pierwszego progu podatkowego. Jak zwykle złodziejskie sztuczki.

  2. #43122

    Domyślnie

    Panowie, wybaczcie ale nie będę nadrabiał 2000 stron. Mam pytanie na które pewnie łatwo jesteście w stanie odpowiedzieć.

    Będę budować dom o powierzchni użytkowej ok 140m, tak na szybko przeliczyłem że wystarczy mi PC o mocy ok 6-7KW, w chłodniejsze dni mogę dogrzać dom kominkiem.

    Z tego co czytałem o pompach ciepła to taka PC do CO i CWU razem z montażem i wszystkim to będzie wydatek około 30k. Nie licząc w ogóle w tym samej instalacji ogrzewania podłogowego. Aczkolwiek jest szansa że samo ogrzewanie podłogowe będę mieć za darmo ( ojciec montuje takie rzeczy ).

    Tu dochodzimy do pytań:

    1. Ile kosztuje adekwatny elektryczny zestaw do CO i CWU (rozumiem ze zbiornikiem akumulacyjnym) który mi ogrzeje tą podłogówkę?
    2. Ile mniej więcej płacicie za prąd za ogrzewanie CO i CWU przy podobnych gabarytach domu i zapotrzebowaniu?

  3. #43123

    Domyślnie

    Cytat Napisał zergeling Zobacz post
    1. Ile kosztuje adekwatny elektryczny zestaw do CO i CWU (rozumiem ze zbiornikiem akumulacyjnym) który mi ogrzeje tą podłogówkę?
    2. Ile mniej więcej płacicie za prąd za ogrzewanie CO i CWU przy podobnych gabarytach domu i zapotrzebowaniu?
    Kocioł elektryczny ok. 2.800 zł.
    Bojler do CWU ok. 800 zł.

  4. #43124

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Kocioł elektryczny ok. 2.800 zł.
    Bojler do CWU ok. 800 zł.
    A montaż tego, przyłączenie do podłogówki? Chodzi mi o sumaryczny koszt.

    No i czy to rozwiązanie jest ok, w sensie zużycia prądu, czy bardziej wydajne są kable grzewcze?
    Ostatnio edytowane przez zergeling ; 24-01-2020 o 12:34

  5. #43125

    Domyślnie

    Nie pamiętam ile płaciłem hydraulikowi. Dochodzi jeszcze rozdzielacz (u mnie 700 zł), ale to tak jak przy pompie ciepła.

    Ja robiłem podłogówkę + kocioł elektryczny, gdyż bałem się kabli (ew. możliwość zmiany źródła ciepła z kotła elektrycznego np. na pompę ciepła).

    Ale zaraz będziesz miał tu obrońców kabli i tezy, że po co grzać wodę by ogrzać powietrze.

    Uwaga: 3, 2, 1 i... są!
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  6. #43126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Nie pamiętam ile płaciłem hydraulikowi. Dochodzi jeszcze rozdzielacz (u mnie 700 zł), ale to tak jak przy pompie ciepła.

    Ja robiłem podłogówkę + kocioł elektryczny, gdyż bałem się kabli (ew. możliwość zmiany źródła ciepła z kotła elektrycznego np. na pompę ciepła).

    Ale zaraz będziesz miał tu obrońców kabli i tezy, że po co grzać wodę by ogrzać powietrze.

    Uwaga: 3, 2, 1 i... są!
    No pewno, szybko posiej owies i kup konia bo jak samochodów nie będzie

  7. #43127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Cytat Napisał zergeling Zobacz post

    Tu dochodzimy do pytań:

    1. Ile kosztuje adekwatny elektryczny zestaw do CO i CWU (rozumiem ze zbiornikiem akumulacyjnym) który mi ogrzeje tą podłogówkę?
    2. Ile mniej więcej płacicie za prąd za ogrzewanie CO i CWU przy podobnych gabarytach domu i zapotrzebowaniu?
    Potrzebowałbyś bufor z wężownicą do CWU + grzałki + sterownik czasowy. Wszystko zależy jakie masz możliwości, bo przerobienie jakiegoś zbiornika, bo dla osoby, która umie spawać to po prosta sprawa. Koszt ok 2,5 -3,5 tyś. Jeżeli kupisz nowy gotowy to ok 5,5-6,5 tyś.
    Musisz znać dobowe zapotrzebowanie na ciepło Twojego domu. Jeżeli jest to 150 KW i tani prąd masz przez 12 godz to potrzebujesz bufora co najmniej 1000 l (musi Ci wystarczyć energii na czas kiedy jest drogi prąd 100l bufora to ok 8KWh zmagazynowanej energii)
    Musisz też znać roczne zapotrzebowanie na energie wówczas policzysz ile będzie kosztowało Cie ogrzewanie (ilość KWh x cena w taniej taryfie)
    Tutaj masz stronę na której zrobisz w prosty sposób obliczenia:
    http://cieplowlasciwie.pl/
    Wyniki są miarodajne.

  8. #43128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    Tutaj masz stronę na której zrobisz w prosty sposób obliczenia:
    http://cieplowlasciwie.pl/
    Wyniki są miarodajne.
    Nie są.

  9. #43129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Doprecyzuję:
    nie są dokładne, ale na ich podstawie samodzielnie odpowiesz swoje pytania.
    Możesz zlecić profesjonalny audyt, ale nie sądzę, aby Ci bardziej pomógł.

  10. #43130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    Doprecyzuję:
    nie są dokładne, ale na ich podstawie samodzielnie odpowiesz swoje pytania.
    Możesz zlecić profesjonalny audyt, ale nie sądzę, aby Ci bardziej pomógł.
    Jeżeli 8MWh vs 2MWh nie zmienia odpowiedzi na pytanie "jakie źródło ciepła" to co zmienia?

  11. #43131

    Domyślnie

    Cytat Napisał zergeling Zobacz post
    Panowie, wybaczcie ale nie będę nadrabiał 2000 stron. Mam pytanie na które pewnie łatwo jesteście w stanie odpowiedzieć.

    Będę budować dom o powierzchni użytkowej ok 140m, tak na szybko przeliczyłem że wystarczy mi PC o mocy ok 6-7KW, w chłodniejsze dni mogę dogrzać dom kominkiem.

    Z tego co czytałem o pompach ciepła to taka PC do CO i CWU razem z montażem i wszystkim to będzie wydatek około 30k. Nie licząc w ogóle w tym samej instalacji ogrzewania podłogowego. Aczkolwiek jest szansa że samo ogrzewanie podłogowe będę mieć za darmo ( ojciec montuje takie rzeczy ).

    Tu dochodzimy do pytań:

    1. Ile kosztuje adekwatny elektryczny zestaw do CO i CWU (rozumiem ze zbiornikiem akumulacyjnym) który mi ogrzeje tą podłogówkę?
    2. Ile mniej więcej płacicie za prąd za ogrzewanie CO i CWU przy podobnych gabarytach domu i zapotrzebowaniu?
    U siebie mam bojler 80l za 350 zł z obi z grzałką 2kW. Półtora jest za mała, by w razie czego zmieścić się w okienku 2h w południe. Podłączony przez stycznik za 35zł plus zegar na szynę za 25zł.
    Samym prądem plus kominek, możesz nie zmieścić się z EP dla nowego domu.

    U siebie, jeśli ceny pójdą mocno w górę, planuję założyć tani klimatyzator przerobiony na pompę PW. Aktualnie to koszt 8k z montażem. Wewnątrz wymiennik plus sterowanie.
    Reszta sam podciągnę.
    ALE, teraz się mi nie opłaca. Cena prądu jeszcze nie jest na tyle wysoka, by mi się to zwróciło w 5 lat.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #43132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U siebie mam bojler 80l za 350 zł z obi z grzałką 2kW. Półtora jest za mała, by w razie czego zmieścić się w okienku 2h w południe. Podłączony przez stycznik za 35zł plus zegar na szynę za 25zł.
    Samym prądem plus kominek, możesz nie zmieścić się z EP dla nowego domu.

    U siebie, jeśli ceny pójdą mocno w górę, planuję założyć tani klimatyzator przerobiony na pompę PW. Aktualnie to koszt 8k z montażem. Wewnątrz wymiennik plus sterowanie.
    Reszta sam podciągnę.
    ALE, teraz się mi nie opłaca. Cena prądu jeszcze nie jest na tyle wysoka, by mi się to zwróciło w 5 lat.
    Czyżby pompa od mojego ulubionego Karolka z klimatyzacjakatowice? .

    Mam pytanie z tym ep w nowo budowanych domach gdzie tu problem przecież możesz zrobić w kwitach to co trzeba dom to nie żłobek i ikt go komisyjnie w świetle fleszy odbierać nie będzie.

  13. #43133

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Czyżby pompa od mojego ulubionego Karolka z klimatyzacjakatowice? .

    Mam pytanie z tym ep w nowo budowanych domach gdzie tu problem przecież możesz zrobić w kwitach to co trzeba dom to nie żłobek i ikt go komisyjnie w świetle fleszy odbierać nie będzie.
    Znajomy się śpieszył i oddał papiery w grudniu 2016r.
    Projektant sam mu powiedział, że nie zrobi mu papierów na taki dom według WT2017r grzany prądem z CWU.
    Dom ma 3 szyby, 25cm grafit na elewacji, 40-50cm proszku od pigeona na stropie plus WM.
    Nie ma kominów.

    Pompa od Karola, mam wycenę, na razie nie opłaca mi się.
    Chyba że do CWU które i tak mam ponad 2x niższe od CO.
    Nie mam wanny, tyko prysznic.
    Na razie się wstrzymuję.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 24-01-2020 o 18:12
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  14. #43134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post

    Pompa od Karola, mam wycenę, na razie nie opłaca mi się.
    Chyba że do CWU które i tak mam ponad 2x niższe od CO.
    Nie mam wanny, tyko prysznic.
    Na razie się wstrzymuję.
    Ja itak jestem za daleko od niego ale co wycenił na 8k?
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 25-01-2020 o 06:55
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #43135
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Mam pytanie. Moc umowna 11kW a zabezpieczanie 25A czyli więcej niż 11kW.
    Co się stanie jeśli zacznę chwilowo pobierać więcej, powiedzmy 14kW? Licznik to zarejestruje i jakieś kary z tego tytułu?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #43136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Mam pytanie. Moc umowna 11kW a zabezpieczanie 25A czyli więcej niż 11kW.
    Co się stanie jeśli zacznę chwilowo pobierać więcej, powiedzmy 14kW? Licznik to zarejestruje i jakieś kary z tego tytułu?
    Licznik uśrednia na 15 minut. Jak uda Ci się przekroczyć (co nie jest łatwe ciągnąć przez 15 minut z każdej fazy na maksa), to jest kara.

  17. #43137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Licznik uśrednia na 15 minut. Jak uda Ci się przekroczyć (co nie jest łatwe ciągnąć przez 15 minut z każdej fazy na maksa), to jest kara.
    CO i CWU 5kW klima powiedzmy 0,5kW, piekarnik 2kW, pralka 2kW, zmywarka 2kW, indukcja 0-7kW. W tym problem że by się dało.
    CO prawda po założeniu PV reżim ma być zniesiony przynajmniej na gotowanie więc piekarnik rzadko pójdzie po 21 a indukcja pewnie w ogóle, A zmywarka, pralka i piekarnik nie grzeją w sposób ciągły. No ale ryzyko istnieje?

    Duże te kary? Dopiero co zmieniałem warunki techniczne na odczyty szkoda że nie podniosłem do 14kW
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #43138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    .... Jeżeli jest to 150 KW i tani prąd masz przez 12 godz to potrzebujesz bufora co najmniej 1000 l (musi Ci wystarczyć energii na czas kiedy jest drogi prąd 100l bufora to ok 8KWh zmagazynowanej energii)
    ....
    Jak policzyłes ze mamy ok 8 kWh (nie kW) energii w 100 l bufora?

  19. #43139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    CO i CWU 5kW klima powiedzmy 0,5kW, piekarnik 2kW, pralka 2kW, zmywarka 2kW, indukcja 0-7kW. W tym problem że by się dało.
    Bardzo wątpię, żeby piekarnik, pralka, zmywarka i indukcja przez 15 minut ciągnęły maksa nawet, jak uda Ci się sztuczka cyrkowa z uruchomieniem tego na raz.

  20. #43140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja itak jestem za daleko od niego ale co wycenił na 8k?
    Rozmawiałem z Karolem robią w tej chwili zestaw gotowiec który planują wysłać kurierem do montażu przez kogoś innego z uprawnieniami.

Strona 2157 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony