dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 485 z 2205
Pokaż wyniki od 9.681 do 9.700 z 44087
  1. #9681
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    j-j tez ma 4x mocniejsze - chodzi o ich poprawny rozklad - odleglosc miedzy kablami
    No to jak jasiek pisze
    Kupić, położyć, tylko po co liczyć najpierw jak i tak nie można rzadziej położyć?
    Dał dokładny przepis na dom

  2. #9682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Przy domach zbliżonych do pasywnych lub pólpasywnych musi być nadmiar mocy zainstalowanej z powodu stosunkowo duzych mocy kabla na mb, chcąc zachować
    odległości pozwajające na równomierne nagrzanie posadzki musi byc ten nadmiar.

  3. #9683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    chodzi o ich poprawny rozklad - odleglosc miedzy kablami
    Konrad
    to nie ma znaczenia ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #9684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    odległości pozwajające na równomierne nagrzanie posadzki musi byc ten nadmiar.
    przecież w takich domach temp. posadzki prawie w ogóle się nie różni od temperatury pomieszczenia ...
    nawet nie poczujesz różnicy jak będzie tylko co np. 0,5m
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #9685
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Kabel grzeje całą swoją długością ze stałą mocą. Jakie ma znaczenie odległość między kablami? Żadne. Ktoś klepnął błąd w DTRce i jest w kolejnych wersjach powielany
    Podłoga ma być ciepła? Myślałem, że pomieszczenie. I zagęszczanie kabla bo piszą w instrukcji ma się nijak do zapotrzebowania pomieszczenia.
    Znam wiele błędów w instrukcjach obsługi, chociażby nowy nabytek z przed trzech dni. Czas pracy na bateriach ok. 3 godziny, z dodatkowym oświetleniem ok. 10 godzin Jak znam życie za parę lat dalej będzie ten błąd, bo tłumacz tak przetłumaczył i nikt nie będzie miał odwagi cyferek przestawić

  6. #9686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Kabel grzeje całą swoją długością ze stałą mocą.
    i właśnie dla tego jest problem z przegrzewaniem przy nadmiernej mocy kabli ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #9687
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    i właśnie dla tego jest problem z przegrzewaniem przy nadmiernej mocy kabli ...
    Dlatego moc do zapotrzebowania pomieszczenia i nie patrzeć na rozstaw. Dołożyć max 20% ale nie dwieście

  8. #9688
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Jasiek - pewnie jak bede budował 2 dom bede mądrzejszy ... na razie jest OK
    wiesz te 4 tys na kable - to tez komfort i spokój ducha ....
    stan moje wiedzy rok czy pol roku temu a Twoja wiedza ... to 2 rozne bajki ...
    moze za 2-3 5 lat beda wiedzial i umial to co TY ...

    z 2 zas strony to co mówiles mi kiedys ... nie ma znaczenia gdzie sie cos na grzeje ... ciplo i tak w domu zostaje ... wiec na 100 % nie bedzie zimno

  9. #9689
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    że tak spytam ...
    bez tej całej wyliczanki to już domu postawić się nie da ?
    stawiam ściany z czego mi pasuje ...
    ocieplam ze 20cm styropianem ...
    pod dach daję z 40cm ...
    na gruncie ze 20 cm ...
    wsadzam trzy szybowe okna ...
    instaluję kable o mocy 60w/m2 ...
    dokręcam do tego WM ...

    nie będzie tanio w eksploatacji ??
    Bedzie tanio, a korekty w kablach dokonaja sterowniki.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  10. #9690
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    i właśnie dla tego jest problem z przegrzewaniem przy nadmiernej mocy kabli ...
    Nie ma jeśli załozysz kaganiec na temp posadzki, sam mnie tego nauczyłeś.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

  11. #9691
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    że tak spytam ...
    bez tej całej wyliczanki to już domu postawić się nie da ?
    stawiam ściany z czego mi pasuje ...
    ocieplam ze 20cm styropianem ...
    pod dach daję z 40cm ...
    na gruncie ze 20 cm ...
    wsadzam trzy szybowe okna ...
    instaluję kable o mocy 60w/m2 ...
    dokręcam do tego WM ...

    nie będzie tanio w eksploatacji ??
    Da się Jaśku ale ja na ten przykład wiem dzięki OZC co mi daje te dodatkowe 5cm styropianu. I tak jak się upierałem jak cholera, że 25 i koniec to dał mi do myślenia Pan w hurtowni materiałów. Oczywiście złapał się za głowę, skąd taki głupi pomysł. A że już przyzwyczaiłem się do takich reakcji jak mówię o grzaniu prądem oraz że tyle styropianu to postanowiłem mu udowodnić, że się myli. Wziąłem OZC i policzyłem. No i właściwie okazało się, że w moim konkretnym przypadku to Pan z hurtowni właściwie ma rację. Bo oszczędność już powyżej 20cm wykładniczo spada i powstają większe straty gdzie indziej. A to tylko teoria jak pisałem. A co będzie jak w praktyce okna nie będą takie jak wpisałem albo szczelność zawiedzie.
    Pozostaje też estetyka. Jednak mimo wysunięcia okien poza mur i tak wnęka okienna będzie miała 17cm! przy styropianie 25. A mnie się jeszcze podobają takie opaski wokół okien ze styropianu więc wyjdzie 20cm. To naprawdę dużo. Zmniejszenie więc warstwy do 20 wydaje mi się optymalne.

  12. #9692
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    też się boję że coś mam spieprzone w domu i te dodatkowe 4-5 cm uratuje mi tylek w ogólnym bilansie
    te 100-200zł samo w sobie jest pomijalne , ale przy powietrznej pompie może w ten sposób uciekne z droższej taryfy na kilka minut i nagle przelicznik robi się x2
    przy powietrznej wydaję mi się kluczowe jest wykorzystanie tańszego prądu w ciągu dnia.
    paradoksalnie przy samym prądzie może to mieć mniejsze znaczenie
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  13. #9693
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    też się boję że coś mam spieprzone w domu i te dodatkowe 4-5 cm uratuje mi tylek w ogólnym bilansie
    No właśnie nie bardzo, bo jak masz spieprzone co innego to to spieprzone właśnie będzie generować straty.

  14. #9694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    . Wziąłem OZC i policzyłem. No i właściwie okazało się, że w moim konkretnym przypadku to Pan z hurtowni właściwie ma rację. Bo oszczędność już powyżej 20cm wykładniczo spada i powstają większe straty gdzie indziej. A to tylko teoria jak pisałem. A co będzie jak w praktyce okna nie będą takie jak wpisałem albo szczelność zawiedzie.
    Pozostaje też estetyka. Jednak mimo wysunięcia okien poza mur i tak wnęka okienna będzie miała 17cm! przy styropianie 25. A mnie się jeszcze podobają takie opaski wokół okien ze styropianu więc wyjdzie 20cm. To naprawdę dużo. Zmniejszenie więc warstwy do 20 wydaje mi się optymalne.
    Przy zwiększaniu grubości styropianu nie powiekszają sie inne straty, one tylko wzrastają względnie procentowo, w wartosciach bezwzglednych pozostają takie same.
    Estetyka to rzecz gustu.

  15. #9695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lobo_M Zobacz post
    Nie ma jeśli załozysz kaganiec na temp posadzki, sam mnie tego nauczyłeś.
    ale sam zobacz jak się do tego zabierałeś
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #9696
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Przy zwiększaniu grubości styropianu nie powiekszają sie inne straty, one tylko wzrastają względnie procentowo, w wartosciach bezwzglednych pozostają takie same.
    Estetyka to rzecz gustu.
    To właśnie miałem na myśli. Ale koszt styropianu wzrasta liniowo a korzyści maleją wykładniczo z każdym centymetrem styropianu. Masz rację estetyka to rzecz gustu ale znasz kogoś komu pasują okna we wnękach jak w bunkrze?

  17. #9697
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    To właśnie miałem na myśli. Ale koszt styropianu wzrasta liniowo a korzyści maleją wykładniczo z każdym centymetrem styropianu.
    Z tymi malejącymi korzyściami to nie tak prosto, opłacalność kazdego dodatkowego cm styropianu liczymy dla cen aktualnych nosnikow energii. Nikt nie jest w stanie przewidzec tych cen w przyszłosci , ja sądze ze ten przyrost będzie duzo wiekszy niz aktualne prognozy. Przy takim załozeniu korzysci mogą nie maleć tak wykładniczo, tym bardziej ze ewentualne pożniejsze termomodernizacje sa dosc kłopotliwe i kosztowne

  18. #9698
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    To właśnie miałem na myśli. Ale koszt styropianu wzrasta liniowo a korzyści maleją wykładniczo z każdym centymetrem styropianu. Masz rację estetyka to rzecz gustu ale znasz kogoś komu pasują okna we wnękach jak w bunkrze?
    widziałeś moje okna?? ja mam 30 cm styropianu

  19. #9699
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    widziałeś moje okna?? ja mam 30 cm styropianu
    No właśnie nie widziałem na żywo Podrzuć zdjęcia bo dziennik za długi na przeszukiwanie. A pytanko mam jak wklejasz te zdjęcia aby były widoczne od razu całe a nie małe linki?

  20. #9700
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Lobo_M
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Maczo-łajno
    Posty
    3.294
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ale sam zobacz jak się do tego zabierałeś
    Jak pies do jeża, ale ostatnio tak mam, skoro na głowe nie kapie, ciepło w domu, taras jest to mi sie nic prócz dłubania w garażu nie chce robić.
    Dziennik Budowy i Komentarze
    parterówka 152m2/12,8kW kable grzejne/Hajduk Volcano AT/WM-Bartosz/Galmet 120/MS-termo 3-szyby/ocieplenie: 25/25/50
    2011/2012: nCO 4108kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU 1825kWh
    2012/2013: nCO 4754kWh + 1mp drzewa kominkowego; CWU awaria podlicznika nowy licznik dziala od 04/2013
    2013/2014: nCO 3797kWh + 0,45mp drzewa kominkowego; CWU 1971kWh/rok
    2014/2015: nCO 3123kWh + 0,01mp drzewa kominkowego; CWU 2536kWh/rok

Strona 485 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony