dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 207
  1. #1

    Domyślnie ile instalacji i jakie kable w zwiąku z tym przed tynkiem ??

    ,,
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 13-05-2015 o 05:38

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Przewód do
    1. regulatora (regulatorów) temperatury
    2. dzwonek (domofon, wideofon)
    3. zasilanie do bramy i oświetlenia zewnętrznego
    4. oprzewodowanie audio i wideo do kina domowego
    5. sieć komputerowa i telefoniczna

  4. #4

    Domyślnie

    No a skąd Twój kocioł będzie wiedział, że w domu jest już ciepło?
    Musi być czujnik - zwykle połączony z mniej lub bardziej cwanym regulatorem.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #5

    Domyślnie

    są bezprzewodowe
    chyba ołysieje

  6. #6

    Domyślnie

    Cemik, czy te wszystkie przewody zakłada elektryk?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał veronka
    Cemik, czy te wszystkie przewody zakłada elektryk?
    Jeżeli masz lewe ręce, może te przewody położyć elektryk.
    U mnie jednak wizyta elektryka ogranicza się do elektryki.
    Mam już położone:
    - centralne nagłośnienie parteru
    - kable antenowe
    Czekają mnie
    - kable do LAN/telefon + domofon
    - oświetlenie awaryjne

    Zastanawiające jest to z regulatorem do pieca. Muszę jutro do majstra zadzwonić.

  8. #8

    Domyślnie

    Trociu,ręce normalnie-jedna lewa,druga prawa, tyle,że kobiece. Dzięki za informacje,daj znać co dalej. Pozdrawiam.









    zZż
    ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał veronka
    Trociu,ręce normalnie-jedna lewa,druga prawa, tyle,że kobiece. Dzięki za informacje,daj znać co dalej. Pozdrawiam.
    Przy większości budujących kobiet stoi rownież budujący facet. Może on Ci pomoże.

    Tak przy okazji. Ciągnąć LAN chyba położe dwie nitki. Dzięki temu w jednym miejscu będzie można się podłączyć zarówno z komputerem jak i z telefonem. Tak mamy teraz w pracy i sprawdza się fajnie.

    Możesz jeszcze ewentualnie zaplanować jakieś rozwiązanie do inteligentnego domu. Na tym się nie znam, bo jakoś inteligencji od domu nie wymagam Ale są ludzie, którym sprawia to frajdę.

    Acha - może również kable do projektora.

    Mi elektryk dodatkowo przygotowuje w każdym rogu domu wyprowadzenie napięcia na zewnątrz. Zawsze coś będzie można do tego podłączyć.

    Jeżeli masz szambo, można położyć do niego jakiś kabelek aby monitorować poziom jego napełnienia.

    Może jakiś interkom? Ewentualnie domofon z funkcją interkomu (taki będę miał).

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastian z wrocka
    są bezprzewodowe
    są .... i roznie z nimi bywa
    jesli ktos planuje takie rozwiazanie, dobrze zeby juz wiedzial jaki kociol zainstaluje.
    z drugiej strony taki przewod to groszowa sprawa, co najwyzej sie go nie wykorzysta ....

  11. #11

    Domyślnie

    Trociu, przy takiej opcji nie można będzie odmówić Twojemu domowi inteligencji [czytaj: właścicielowi także]. Co sądzisz o umieszczeniu w ścianie rurek,przez które pobiegną kable do głośników.
    ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy

  12. #12

    Domyślnie

    Przewód (taki jak do alarmu) od czujnika temperatury (zwykle w przedopkoju, gdzie nie ma ogrzewania, ale zależy to od systemu, bo może być w kilku pomieszczeniach oddzielnie) do regulatora pieca.
    Napisałem, że przewody AV. Zależnie od koncepcji mogąto być tylko antenowe, głośniki, projektor... lub dowolne ich kombinacje.
    Położenie sieci komputerowej (LAN) umożliwi w przyszłości dzielenie sygnału z dekodera TVSat.
    Kładzenie pustych rurek pod przewody głośnikowe ne ma moim zdaniem sensu. Trudno (jeżeli wogóle okaże się to możliwe) wprowadza się tam przewody (pamiętaj o pilocie - takim drucie, lub sznurku w rurce, którym przeciągniesz później docelowe przewody). Lepiej i taniej położyć od razu przewody docelowe z odpowiednim zapasem, gdyby zdziebko zmieniła się koncepcja. Ja poprowadziłem to tak, że mogę ustawić sprzęt na jednej z dwu ścian.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cadoo

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Przewód (taki jak do alarmu) od czujnika temperatury (zwykle w przedopkoju, gdzie nie ma ogrzewania, ale zależy to od systemu, bo może być w kilku pomieszczeniach oddzielnie) do regulatora pieca.
    przecie są bezprzewodowe

    Napisałem, że przewody AV. Zależnie od koncepcji mogąto być tylko antenowe, głośniki, projektor... lub dowolne ich kombinacje.
    im dłuższy kabel tym większe straty i gorsza jakość video, audio i sygnału z satelity.

    Położenie sieci komputerowej (LAN) umożliwi w przyszłości dzielenie sygnału z dekodera TVSat.
    10 lat temu juz wymyslili wi-fi żeby kabli nie ciągnąć

    Kładzenie pustych rurek pod przewody głośnikowe ne ma moim zdaniem sensu. Trudno (jeżeli wogóle okaże się to możliwe) wprowadza się tam przewody (pamiętaj o pilocie - takim drucie, lub sznurku w rurce, którym przeciągniesz później docelowe przewody). Lepiej i taniej położyć od razu przewody docelowe z odpowiednim zapasem, gdyby zdziebko zmieniła się koncepcja. Ja poprowadziłem to tak, że mogę ustawić sprzęt na jednej z dwu ścian.
    moim skromnym zdaniem można co nie co sobie zaplanowac i sensownie umieścić peszel wszedzie tam gdzie ma być jakiś kabel (zakładam że elektryka jest zupełnie osobno i piszę o dodatkach)

    Znająć życie za kilka/naście lat obecne systemy będą do bani, a ewentulany nadmiar kasy w sakiewce żony może doprowadzić do powstania szaleńczych pomysłów typu "zmieniamy wnętrze" mąż wpada z młotem 10kg, w uniesieniu i z rozkoszą wali w znienawidzoną sciane bo po pijaku zawsze nabijał sobie guza, a żona potykała się łamiąc obcasy na progu przez ową scianę i ......, ku zdumieniu obojga widzą przepiękną pajenczynę kabli ...., ale tylko przez sek., bo nagle nie ma prądu, telefonu, internetu, tv, i OoO niezaplanowany prysznic bo poszła rura od wody.

    Czasami coś prostego może być doskonałe w swej prostocie

    ale wracając do tematu warto zostawić nawet pusty peszel żeby w razie czego można było sobie coś przepchać a nawet na wysokości około 15 cm od podłogi dokoła każdego pomieszczenia.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    veronka - tak jak pisze Cadoo - wkuwanie peszli czy innych rurek może nie mieć uzasadanienia. Po pierwsze narobisz się, bo trzeba te rurki jakoś schować w murze. Potem trzeba pamiętać, aby w niej zostawić coś do przeciągania. W przypadku rurek biegnących z jednego krańca pokoju na drugi nie powinno być problemu. Jednak jeżeli po drodze będzie jakiś kant, to już będzie problem, bo kabel może się nie chcieć zgiąć przy wprowadzaniu lub co gorsza się urwie lub pokaleczy.

    Moim zdaniem lepiej jest teraz położyć trochę więcej tych kabli aniżeli później kombinować. Niech ten peszel będzie trochę za lekko przymocowany w ścianie i przy próbie przeciągania go sobie wyrwiesz.

    Co do przewodów antenowych. Tam gdzie zamierzasz dać główny odbiornik możesz pociągnąć dwa przewody. Te nowe dekodery chyba żeby móc nagrywać inny kanał potrzebują dwa przyłącza. Czy jakoś tak. Nie wnikałem i w salonie mam dwa kable położone.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cadoo
    Położenie sieci komputerowej (LAN) umożliwi w przyszłości dzielenie sygnału z dekodera TVSat.
    10 lat temu juz wymyslili wi-fi żeby kabli nie ciągnąć
    Pytanie tylko, czy da się jakoś sprzęc wifi do sterowania dekoderem TVSat. A o to tutaj chodzi


    Rozumiem, że niektórzy mogą już nie chcieć mieć kabli żeby korzystać z internetu, jednak nigdy nie wiesz co za chwilę będzie Ci potrzebne. Dodatkowo na kablu w większości przypadków możesz uzyskać większe prędkości niż po wifi (póki co)


    Na tych samych kablach można mieć podłączony telefon. Tak są również bezprzewodowe, ale stacja bazowa musi gdzieś stać. A tak to postawisz ją sobie gdzie tylko będzie Ci wygodniej.


    Jedna wiązka może być wykorzystana do domofonu czy dzwonka. Oczywiście mogą być bezprzewodowe (zeby nie ciągnąć instalacji na zewnątrz). Jednak o nich trzeba pamiętać i co jakiś czas dokładać bateryjkę.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klakons

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Może wtrącę swoje trzy grosze Obecnie można bez problemu używać sieci elektrycznej do przesyłania sygnału komputerowego i nie ma potrzeby ciągnąć dodatkowych kabli pod LAN. Są specjalne wtyczki do gniazdka i masz sieć wszędzie - w każdym gniazdku w domu. Tak celem dygresji

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Możesz podać więcej szczegółów?
    Może podasz linki do takich urządzeń.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał klakons
    Może wtrącę swoje trzy grosze Obecnie można bez problemu używać sieci elektrycznej do przesyłania sygnału komputerowego i nie ma potrzeby ciągnąć dodatkowych kabli pod LAN. Są specjalne wtyczki do gniazdka i masz sieć wszędzie - w każdym gniazdku w domu. Tak celem dygresji
    Tak, tylko że nienajlepiej to działa.
    Słabe szybkości transferu - na poziomie kilku Mbps, dla porównania po skrętce poleci teoretycznie 100Mbps.
    Różnicy nie widać podczas surfowania po internecie, ale jeśli będzie potrzeba przesłania większego pliku (np. film) pomiędzy dwoma kompami, to róznica może iść w dziesiątki minut.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cadoo
    Położenie sieci komputerowej (LAN) umożliwi w przyszłości dzielenie sygnału z dekodera TVSat.
    10 lat temu juz wymyslili wi-fi żeby kabli nie ciągnąć
    Tak, tylko że od tych ponad 10 lat niewiele zrobili w zakresie bezpieczeństwa wifi. Nadal średnio uzdolniony łepek w większości wypadków będzie w stanie w krótkim czasie uzyskać dostęp do takiej sieci.
    A czy to nam przeszkadza, czy nie, to sprawa osobista - pamiętajmy jednak, że to trochę tak, jakby ktoś łaził nam po domu i sobie zaglądał to tu, to tam...
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klakons

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    No nie wiem, bo kolega używa tego rozwiązania i nie narzeka. Można na tym mieć chyba ze 200 mbps, ale w rzeczywistości około 50mbps. A oto link do polskiej strony:
    http://www.pcworld.pl/artykuly/53835....gniazdku.html
    Można szukać w googlach np. Netgear Powerline XE104 - adapter HomePlug Ethernet + switch, albo po prostu HomePlug

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony