dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 207 z 207
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał ms.
    Cytat Napisał R@dek
    [...] Dodatkowo rozmowa ze znajomym elektrykiem zaowocowała pociągnięciem kabli uziemienia do łazienek
    A co uziemiać w łazience, kiedy cała instalacji doprowadzająca wode i c.o. jest plastikowa? Wanna i brodzik z akrylu.
    Interesujące. U mnie elektryk wyciągnął dwa przewody do uziemienia- do wanny i do kabiny prysznicowej. Za to pralki, kranów i kibelka uziemić dodatkowo chyba nie zamierzał
    I co dalej jak zamierzasz to podłączyć z wanną.

    Pytam bo sam jestem ciekawy i mój elektryk śmieje się jak mu mówię o szynie wyrównawczej
    Nie mam pojęcia. Od czasu wyciągnęcia tych przewodów nie widziałem się z nim. Czekam aż wanna przyjedzie i kilka ścianek na poddaszu się pojawi - wtedy będę się z nim widział ponownie, to się spytam, co z tym zrobić. I jak nie zapomnę, to napiszę tutaj.

  2. #202

    Domyślnie

    [quote="OGC"]
    Ale co to dla mnie za różnica. Ja potrzebuję sterownika który albo zwiera styki gdy za mała temperatura otoczenia albo je rozwiera gdy osiągnie zadaną na pokrętle temperaturę. Taki włącznik napięcia na siłownik.
    /quote]

    Sam do końca nie wiem jak to jest ale czemu niektóre firmy mają w ofercie sterowanie do ogrzewania podłogowego wodnego a oddzielne do sterowania ogrzewania podłogowego elektrycznego
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Sam do końca nie wiem jak to jest ale czemu niektóre firmy mają w ofercie sterowanie do ogrzewania podłogowego wodnego a oddzielne do sterowania ogrzewania podłogowego elektrycznego
    Może dlatego że to są STEROWNIKI.
    Czyli mają:
    - jedno lub kilka wejść z czujników,
    - jakiś interfejs do nastawiania żądanych parametrów wyjściowych (wyświetlacz, przyciski),
    - układ elektroniczny realizujący logikę urządzenia,
    - jedno lub kilka wyjść sterujących.
    A ja potrzebuję tylko proste termostaty w poszczególnych pomieszczeniach. A sterownik pogodowy mam mieć przy piecu gazowym.

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Czy są jakieś przeciwwskazania do umieszczenia zasilacza domofonowego wraz z wszystkimi kabelkami idącymi do niego w skrzynce z bezpiecznikami na szynie DIN? Jakieś możliwe zakłócenia itp? Tam też chcę umieścić połączenie dwóch domofonów oraz kabelki do sterowania bramą garażową i przesuwną.

  5. #205

    Domyślnie

    Nie ma żadnych przeciwwskazań.
    Pamiętaj tylko, aby połączenia kabli domofonowych były tak wykonane, aby w żadnym przypadku nie nastąpiło przypadkowe zwarcie z przewodami energetycznymi - czyli w praktyce najlepiej umieścić taki zasilacz domowonu w jenym z rogów rozdzielnicy, i w jego pobliżu zrobić wszystkie połączenia, dobrze je izolując i odsuwając od sąsiednich bezpieczników/różnicówek/whatever. Teoretycznie powinieneś dać dodatkowo izolacyjną odgrodę, oddzielającą obszar niskonapięciowy (zasilacz domofonu, kabelki, połączenia), od części energetycznej - oczywiście tylko z przyczyn bezpieczeństwa, bo na ew. zakłócenia nie ma to wpływu.
    A co do zakłóceń - jeśli będziesz przestrzegał zasady maksymalnego odsunięcia przewodów domofonu od przewodów energetycznych, nie będzie problemu. W praktyce wystarcza kilka cm.
    I na koniec - właśnie tak, jak piszesz, zrobiłem u siebie.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  6. #206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Nie ma żadnych przeciwwskazań.
    Pamiętaj tylko, aby połączenia kabli domofonowych były tak wykonane, aby w żadnym przypadku nie nastąpiło przypadkowe zwarcie z przewodami energetycznymi - czyli w praktyce najlepiej umieścić taki zasilacz domowonu w jenym z rogów rozdzielnicy, i w jego pobliżu zrobić wszystkie połączenia, dobrze je izolując i odsuwając od sąsiednich bezpieczników/różnicówek/whatever. Teoretycznie powinieneś dać dodatkowo izolacyjną odgrodę, oddzielającą obszar niskonapięciowy (zasilacz domofonu, kabelki, połączenia), od części energetycznej - oczywiście tylko z przyczyn bezpieczeństwa, bo na ew. zakłócenia nie ma to wpływu.
    A co do zakłóceń - jeśli będziesz przestrzegał zasady maksymalnego odsunięcia przewodów domofonu od przewodów energetycznych, nie będzie problemu. W praktyce wystarcza kilka cm.
    I na koniec - właśnie tak, jak piszesz, zrobiłem u siebie.
    Dzięki za odpowiedź. Jest ona wielce zadowalająca

    Powiedz mi jeszcze jaki masz model domofonu, bo wcześniej wspominałeś, że masz kilka przycisków w samym domofonie a ja nie mogę takich znaleźć - tzn kilka przycisków (3), zasilacz na szynę DIN, możliwość podłączenia 2 unifonu.

  7. #207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stasiek&gośka
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Witam
    chciałbym odświerzyć wątek.
    Przeczytałem wszystko co napisano tutaj ale dalej nie rozumiem do końca jak z tymi antenami mam zrobić.

    Otóż jeśli ktoś ma wiedzę proszę niech na chłopski rozum powie mi co mam począć z tym tematem. Anteny będą prawdopodobnie na dachu tj. Cyfra+ i naziemna. Pod dachem mam strych, pod strychem 5 pokoi które chciałbym wyposażyć w telewizję sat i naziemną. Piętro niżej mam salon gdzie będzie stał główny tv i dekoder z funkcją nagrywania. Obok salonu jest jeszcze pokój i też wypadałoby tam od razu pociągnąć kable. Chodzi mi o to że oglądając canal+ w salonie, moja żona znudzona moim programem idzie na górę np. do sypialni włącza telewizor i ogląda np.HBO. A moje dzieci zamiast odrabiać lekcje - jedno włącza Polsat z naziemnej bo na Cyfrze+ nie ma Polsatu i ogląda kiepskich, zaś drugie dziecko jeszcze co innego. Mam nzdzieję że takich sytuacji będzie stosunkowo niewiele coby wszyscy przed ekranem ale zdarzają się szczególnie w mroźne zimy. Proszę o fachową poradę fachowców którzy robią taką sieć lub mają to już za sobą.

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony