dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Szambo czy przydomowa oczyszczalnia?

    Witam,
    Kupiłem 120m2 domek na wsi (4 izby) z dopływem (we wsi brak kanalizajci ogólnospławnej). Domek na niecały 900m do jeziora.
    Proszę o poradę czy docelowo warto inwestować w szambo czy przydomowa oczyszczalnię ścieków?

    R.
    Er.
    Trouble shared is a trouble halved...

  2. #2

    Domyślnie

    Też się zastanawiamy - lektura dostępnych źródeł w sieci i prasie skłania nas do budowy oczyszczalni. Powinno być z tym mniej zachodu, tańsza eksploatacja. Niestety nie znam nikogo, kto może to potwierdzić w praktyce. Natomiast wiem, że szambo to utrapienie.
    Tylko my mamy malutką działkę i domek na niej centralnie, więc nie wiemy czy się zmieścimy z rozprowadzeniem drenażu w przepisowych metrach od granicy.
    Więc ciągle się wahamy. No i nie wiem, jak z tym jeziorem. Po ujście drenażu musi być chyba min 15 od studni. A nie znalazłam żadnych info o położeniu w okolicy jeziora.
    Powodzenia! Daj znać, na co się zdecydujesz.
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    jasne. dzieki.
    r

  4. #4

    Domyślnie

    30 metrów od studni-także studni u sąsiada !!!

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam oczyszczalnie

    Jeżeli spora działka, to jest super, pod warunkiem stosowania środków do szamb i oczyszczalni ( np. Septifos ) - inaczej śmierdzi jak cholera

    raz na 2 lata wywozi sie osad


    i jest super

    koszt eksploatacji ok 100 zł / rok

    a to juz cos w porównaniu z szambem ( raz w miesiącu za 100 )...

  6. #6

    Domyślnie

    witam ponownie,
    temat szamba u mnie 'wisi' gdyż z tego, co sie dowiedziałem, osoby, ktore szambo budują po doprowadzeniu do wsi kanalizacji ogólnospławnej będą musieli tak czy inaczej przylaczyć sie do ogólnospławnej, a na oczyszczalnię to jeszcze muszę poczekać z racji priorytetów . Najpierw remont chałupy...echhh.

    Mr. Alupin. Daj znac, jakie masz szambo (parametry, producent) i gdzie to nabyłeś lub wygrałeś.
    Er.
    Trouble shared is a trouble halved...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony